Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
15 października 2012 22:33
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
dlaczego kremy są białe?

Nie wiem czy znasz już odpowiedź czy nie ale nie zauważyłam by tu Ci jej ktoś udzielił 🙂
Kremy tworzy się w poprzez połączenie 3 faz (olejowa, wodna, ewentualnych dodatków), kolor biały tworzy się przy odpowiednim połączeniu fazy olejowej z wodną i nie wykorzystuje sie raczej przy produkcji kremów żadnych naturalnych ekstraktów, które miałyby na ten kolor wpływ a jeżeli mają - stosuje sie białe barwniki. Gdyby np. został wykorzystany ekstrakt z mniszka lekarskiego, który odznacza się mocno żółtym zabarwieniem, wtedy cały krem miałby żółte zabarwienie.
Czy jadąc na długich światłach możliwe jest 'odbicie' fotoradarowego fleszu?  😡
Gdzie dostanę plastelinę do ścian, taką i jakiej mowa tu ?
cieciorka   kocioł bałkański
16 października 2012 10:50

w papierniczych lub technicznych sklepach. To nie prawda, że nie odrywa tynku  🏇
dzięki  :kwiatek: szkoda, że uszkadza tynk, bo szukam czegoś mało inwazyjnego na ściany pokoju na stancji 😉 najpierw chciałam obrazki na sznurku, ale nawet sznurka nie mam gdzie przyczepić 😉
cieciorka   kocioł bałkański
16 października 2012 13:00
Dodałam sobie konta w Gmail. W sumie mam trzy. Z jednego wchodziłam na pozostałe bez problemu, pozotałe dwa na siebie nie wchodzą, dlaczego? Teraz nawet z tego co działało nie mogę wejść na jedno konto.
Nawet nie wiem jak usunąć konto i dodać ponownie.
In.   tęczowy kucyk <3
16 października 2012 13:26
Idril, przejdź się do najbliższego dużego Tesco (żeby miało dział papierniczy) i kup najtańszą"plastelinę" do ścian. Nie uszkadza tynku.
In. dziękuję, poszukam  :kwiatek:
tylko muszę ostrzec-niektóre zostawiają tłuste ślady na ścianie
In.   tęczowy kucyk <3
16 października 2012 20:06
Albo na kartkach 😉 jeszcze mi sie nie udalo zostawic znakow rzadnych na scianie, ale rzeczywiscie na kilku kartkach zostaly tluste slady. Tylko to po tych co maja taka konsystencje jak plastelina, jezeli maja taka bardziej gumowata konsytencje to nie powinny sladow zostawiac na niczym.
Idrill, a może na dziale mechaniczno-samochodowym w hipermarkecie (a jeszcze pewniej w Leroy lub OBI) będzie Patafix?
Byłam dzisiaj w Practicerze i tego patafixa co wstawiła cieciorka nie znalazłam, jutro zrobię nalot na Tesco. Jeszcze raz  :kwiatek:
Czy ktoś miałby do polecenia dobrą stronę o szyciu? Z takim poradnikiem łopatologicznym dla początkujących z maszyną. Generalnie bardzo spodobała mi się idea szycia pluszaków dla dzieci i takich tam i chciałam spróbować swoich sił, ale nie mogę za bardzo znaleźć niczego, gdzie tak krok po kroku wszystko jest dobrze wytłumaczone. Bo np jest "wyszywam ręcznie oczy", ale nie ma nic a propo JAK itp. Help 🙂
miał ktoś do czynienia z tabletem FunTab 7.0? mam mozliwosc dostania go z orange w celu przedluzenia umowy, ale zastanawiam się czy warto?
Mam pytanie do Tani: czy naprawdę, gdy idą wszawe czasy, to trzeba konie kupować?  😀
Idril, nie polecam ci tego patafixa -  kupiłam niedawno i w ogóle mi się nie sprawdził. Obrazek, chociaż lekki, dwa razy mi z hukiem spadł ze ściany. No i tłuste plamki zostały na ścianie. Beznadzieja.
Może na szybko ktoś mi coś poradzi.

Chodzi o natrętne telefony w celach marketingowych od Plusa.
Rok temu z tym walczyłam (wydzwaniali do mnie codziennie....). Ostatecznie dostałam kod jaki trzeba im wysłać smsem, aby zrezygnować z wszelakiego marketingu.
Ponad rok miałam spokój.
Od tamtego tygodnia znowu zaczęli wydzwaniać. Co 3. dni i to najczęściej od samego rana (godz. 8...).
Czy wie ktoś, czy ta rezygnacja była ważna tylko na rok, czy jak?
Czy muszę ponownie wysyłać smsa?
I czy ktoś w ogolę pamięta ten kod? :P

Z góry dzięki.
Ratunku, wyprałam nowy biały sweterek ze wstrętną, czarną skarpetą  😫
Mogę go jakoś wybielić? Vanish, cos innego polecacie? Jest szansa w ogóle?
Magdalena, nie wiem z czego masz sweterek, ale ja dlugo sie wzbranialam, az wstretna plame z wina potraktowalam chlorem najzwyklejszym. i zeszlo bez sladu.
Milla, podczas nastepnej rozmowy zazadaj kategorycznie usuniecia twojego numeru z bazy.
Babki są mi w stanie jedynie zaznaczyć, że póki co nie chce korzystać z oferty, co skutkuje telefonem za 3. dni niestety .... 🙁
Kiedyś zdarzyło mi się 'pracować' miesiąc w takim call centre - właśnie wykonując telefony. Przy następnej rozmowie zażądaj statusu w bazie, który wykluczy Cię z bazy. Wydaje mi się, że status (którego nazwy niestety nie pamiętam) , który wykluczy Cię na najdłuższy okres czasu to tylko rok.. :/  (Są różne statusy, które nadaje się po rozmowie, np: niezainteresowany, zainteresowany w salonie, brak kontaktu itp itd. - niestety jak mówiłam, nie pamiętam, który status 'usuwa' Cię z bazy na rok. Aha, pamiętaj, że status brak kontaktu, czyli jak nie odbierzesz nie wyklucza Cię nawet na jeden dzień z bazy :P Możesz wyświetlić im się nawet kilka razy dziennie po takim statusie.) Poza tym, ludzie zazwyczaj robią 'wielkie oczy' jak mówię im, że mają mi dać taki status a nie inny, bo myślą, że nikt nie wie jak to u nich wygląda - a niestety ja wiem 😉
moga zaznaczyc status, ktory spowoduje, ze w tej kampanii juz nie beda do ciebie dzwonic. i masz zazadac tego jednoznacznie, informujac jednoczesnie, ze nagrywasz wszystkie rozmowy z nimi, oraz, ze jesli odbierzesz jeszcze jeden telefon od nich zalozysz im sprawe o nekanie 😉
taki zwykly, szeregowy "konsultant telefoniczny" nie moze zrobic nic wiecej niz zaznaczenie tego statutu.
whitemoon071, ja pracowalam w tym callcenter grubo ponad rok 😉 i moge sie zalozyc, ze w tym samym 🙂
Ja na Szewskiej 😀! 
No właśnie, ale tak to zawsze jest - taki zwykły konsultant nie może nic więcej zrobić tak jak powiedziała Katija, on wykonuje tylko swoją prace.
Aczkolwiek zażądaj statusu takiego, który wykluczy Cię z bazy, może Katija pamięta jaki to status, o ile była pilną uczennicą w pracy :P
Wiecie, ja do samych tych babeczek nic nie mam, bo wiem, na czym to polega.
Niestety muszę chyba dosłownie im to powiedzieć, tak jak to przedstawiłyście, bo niestety teksty w stylu "nie, dziękuję, nie jestem zainteresowana ofertą i nigdy nie będę, więc proszę do mnie w ogolę nie dzwonić, bo sobie tego nie życzę" nie działają ;]
Dzięki.
Znowu ja z pytaniem 🙂
Otóż jak byl tydzień grecki w lidlu, to kupiłam cudowne pierogi:
I te ze szpinakiem i te z fetą były przepyszne i zniknęły od razu.
Chciałabym móc je kupować częściej, ale w lidlu już ich nie ma i nie mogę nigdzie znaleźć podobnych. Takie pierożki z ciasta francuskiego (przynajmniej tak wyglądało, smakowało i się zachowywało). Jedne z nadzieniem z sera, drugie ze szpinakiem, gdzie też były takie maleńkie kawałki sera.
Znalazłam w internecie przepis na podobne, ale chcicałam zapytać czy można gdzieś w sklepie kupić coś w tym stylu? Może ktoś widział, kupuje?  😉
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
20 października 2012 19:25
Czy jakaś dobra dusza jest w stanie wyostrzyć mi 2-3 zdjęcia? Chodzi mi dokładnie o zdjęcia slajdów z wykładów - ciężko je w pewnych miejscach rozczytać. 😉
Magdalena, nie wiem z czego masz sweterek, ale ja dlugo sie wzbranialam, az wstretna plame z wina potraktowalam chlorem najzwyklejszym. i zeszlo bez sladu.


Dzięki! Sweter z akrylu, chlor jest w Domestosie - wlać z pół nakrętki do miski z wodą i wymoczyć sweter? Czy kupić coś innego? Wiem, że kiedyś była bielinka, ale teraz nie wiem, czy nadal można kupić i gdzie. Mam też Vanish, użyłam raz, ubranie potem śmierdziało vanishową chemią dość długo. Co wybrać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się