Konie czystej krwi arabskiej

Iza 90,co to za siodło?
Iza90 zazdroszczę śniegu 🙂 u nas twardo i prawie zero śniegu , że z jazdą kiepsko ...
orjentica,

moze Iza90 odpowie, ale siodło wygląda na Podium
orjentnica, jakiś Podium, nie wiem nawet jaki to model
paladynka, ja zazdroszczę braku śniegu  🤣  najgorsze u nas, że nie da się jeździć jak pada śnieg, a jak już przestaje, to przychodzi duży mróz i też ciężko z tym jeżdżeniem. Ale od nowego roku już mus coś robić 🙂
Ale u nas po zamarzniętych roztopach też nie da się teraz podobno jeździć - jutro sprawdzę . Też kiepsko jeśli chodzi o padokowanie koni...🙁

Fajne to Poduim, a skąd ci się takie "dostało" ? Twoje to  skórzane siodło, czy jednak tworzywo?
[quote author=Kajula link=topic=752.msg1621969#msg1621969 date=1356081297]
A to Arabki w stajni, w której urzęduję 🙂 w sumie większość ze zdjęć na sprzedaż


O!A co z "naszą " Eksterną- sprzedała się?


Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 grudnia 2012 20:28
Kajula, taką Harmoszke mogłabym mieć 😍 albo El-Zo
paladynka, dorwałam na niemieckim forum rajdowym 🙂 ono dół ma skórzany, od spodu misia, do pełni szczęścia brakuje mi tylko skórzanego siedziska.
Kajula, jakie rodowody mają te konie?
A ja mam laickie pytanie odnośnie siodła Izy. Czy te nieziemsko wydłużone strzemiona "tak mają być" i to w czymś pomaga, siedząc w takim siodle, czy taki twój kaprys? :kwiatek: Nie znam się kompletnie, a zainteresowało mnie to. I jeszcze jedno. Drugie pół twojego pół-arabiszcza to jakie pół? 🙂
A ja mam laickie pytanie odnośnie siodła Izy. Czy te nieziemsko wydłużone strzemiona "tak mają być" i to w czymś pomaga, siedząc w takim siodle, czy taki twój kaprys? :kwiatek: Nie znam się kompletnie, a zainteresowało mnie to. I jeszcze jedno. Drugie pół twojego pół-arabiszcza to jakie pół? 🙂


Iza trenuje rajdy
a nie da się jechać kilkudziesięciu km na zgiętym kolanie 😉
w rajdach jeździ się na mocno długich strzemionach właśnie żeby odciążyć stawy w nogach
Pierdyliard lat temu też amatorsko startowałam jeden sezon, ale na kucach, w jakimś starym siodle rajdowym, później jakoś temat porzuciłam. Może warto się znowu zainteresować, bo i kolana i biodra pozałatwiane u mnie... 🙄 A anglezuje się w takim dosiadzie normalnie czy siedzi płasko na tyłku? Chciałabym się przejechać raz w takim wynalazku.
Jest dokładnie tak jak pisze Epikea, krótkie puśliska mocno niszczą kolana. W tym siodle się praktycznie w ogóle nie siedzi, ono jest nawet wyważone w ten sposób, żeby ułatwić jazdę w półsiadzie. Można też siedzieć, jak jeźdźcy z Bliskiego Wschodu 🙂 Wcześniej jeździłam w ujeżdżeniowym Kiefferze i niby też było dobrze (również na długich strzemionach), ale po jeździe w Podiumie już nie dałam rady wrócić do rajdów w Kiefferze.
Drugie pół jest małopolskie: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-10029.html
na Zachara mam McClellana

dosiad w tym pewnie podobny... jutro zobaczę bo pierwsza jazda
trzynastka   In love with the ordinary
22 grudnia 2012 15:50
Przeglądajac z nudów oferty allegro, trafiłam na konia Poranny Blask [piękne imię 😉], w ogłoszeniu był filmik z wyścigów gdzie dużo widać Wojenkowego Mujahida 😉
Nie wiem czy było, czy nie było w każdym razie wrzucam -
I mokrą już wyścigiem Wiste
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 grudnia 2012 17:00
Francuzi jeżdżą natomiast w siodłach Devocoux, w dość krótkich strzemionach. Mnie by kręgosłup wysiadł, w Podiumie, w długich strzemionach nie mam problemów z plecami.

nine, Mujahid i jego porażający brak finiszu  😂

A propos,z dzisiaj:



i Mihrab

Złota niezapomnianych wrażeń 😅
wojenko cudnie sobie pomykacie, a śniegu to wam zazdroszczę, u nas gruda, wieje zimny wiatr-pogoda barowa 😎 Jakie masz siodełko?
Kajula żałuję, że nie mam własnej stajni arabkę to bym jeszcze dokupiła 😎
Złota czekamy więc na relację, powodzenia! 😀
co do zróżnicowanych dosiadów rajdowych, to kwestia wygody i gustu, ja np jeżdże w dłużysz strzemionach, ale nie aż takich długich jak Iza, w kłusie nie anglezuje, ale jak słusznie napisała Wojenka są jeźdźcy, którzy jeżdżą na krótkich strzemionach i anglezują normalnie - i mówię tu o dystansach nawet najdłuższych 😉 niestety co do obciążeń stawów w szczególności kolan nie mogę się zgodzić... u mnie po 9 sezonach kolana są w kiepskim stanie - zdecydowanie przeciążone a w jednym pojawiły się lekkie zwyrodnienia :/
no ale... sport to zdrowie  😍
ganasz,

jutro testuję siodło🙂

do Krainy wyruszamy w piątek, ale juz sie nie mogę doczekac....

Wojenka, super!!! moje nie chodzily pod siodłem tydzien- praca, robota, dzieciaki- nie mialam czasu🙁

Wyprzedzając nadchodzący czas dla  wszystkich arabiarzy ich Rodzin i arabów oraz pozostałych braci mniejszych
Zdrowia, Wszelkiej pomyślności, Przyjaciół w potrzebie, Radości każdego dnia, Wytrwałości w realizacji najśmielszych pomysłów. 😉
  
to ja dzis pokazuję arabiszona który nie dał się poskromic przyjol siodło i na tym się skonczyło...wsiadało sie na niego kilkakrotnie ale nie  udało sie pojechać bez lonzy 😵....pochodzi z tego okropego miejsca( hod.flora)i ma na imie Hefis pomimo tego ze jest ogierem.... 🤔wirek:  nikt nie wiedział tak naprawdę co to za kon i ajk prawidłowo powinie sie nazywac,chodził sobie tam w stadzie i kryl co mu sie podobalo 🤬odkupiony stamtąd długo przed ta afera...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 grudnia 2012 18:48
ganasz, w zimie jeżdżę w skokówce, bo lepiej się rzeźbi ujeżdżeniowo niż w Podiumie.
Złota, no to czeka Cię chyba insza dynamika niż na AQH  🙂. Ostatnio na arabie siedziałaś na Złotej?

Sport to zdrowie Ci odbierze! 😉

Jeszcze kilk fotek byczka 🙂

z mamą


hej, do przodu 😉


zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 grudnia 2012 18:52
iza fajne foty i jaki śnieggggg !!
Wojenka jak zwykle super  😀 i jak już wcześniej pisałam na fejsie zazdroszczę łąki !!!  😉
Ganasz  :kwiatek:
Alicja a ile On ma lat ? a co takiego robił, że nie dało się bez lonży jechać ?

kurde a u nas lipa  🙄 ujeżdżalnia zamarzła na kamień ... i nie da się jeździć , więc Rudzik stoi cały tydzień  🙁 Pociesza mnie jedynie fakt, że idzie odwilż i może coś uda się porzeźbić...chyba, że wcześniej odpłyniemy  🙄
Jutro natomiast przyjeżdża do Nas znowu Dominika Frej i będziemy mieć zimowe fotyyyyy  🤣 szykujcie się !  😎
Po jednym okrązeniu lecisz  twarza w piach...i nie ma jak dobrze jezdzisz ogrome wygięcie ''koci grzbiet''wystrzał z 4 i wierzganie + galop na oslep ----niebezpieczny nawet dla lonzujacego...po upadku nalezało natychmiast sie ewakuowac bo biegł po człowieku ....zaznaczam ze zajezdzanie bylo po kastracji...nie chce myślec co by było jakby był w pełni sił....
on nie uwazał człowieka,praca z ziemi równiez nie przyniosła skutku....jedyny pozytyw nauczył sie dawac nogi... do czyszczenia.
nie wiem ile ma lat...to bylo około 5 lat temu nie wiem równiez jakie sa jego dalsze losy...z tym charakterem ...wątpliwe.
wojenko Hrabia dostojny jest, ciałka nabrał i pod siodłem idzie jak czołg😎
zduśka u nas też terenowo-postojowo
Alicja prezentuje się na focie super, jaki ma papier? co się wyszalał to jego. W końcu nie każdy ogier może się tak zabawiać w stadzie. 😜 
nie ma papieru 💃  konie stamtad nei maja papieru są nn a tego ktoś nazwał Hefis ...w bazie janowa to klacz...takie własnie ktoś mial tam pojęcie o hodowli....sprzedajac go laikowi (podobno za długi)  powiedział ,że ma na imie Hefis... 😵   no i ta cudowna łata...
Alicja to widzę, że kolejny koń z miejsca, które i moja Eufona zna. Dla "pocieszenia", podobno wszystkie konie stamtąd zabrane mają większe lub mniejsze problemy z psychiką. Moja gniada okazała się, nieco łagodniejszym przypadkiem i teraz wychodzimy na prostą.
Ganasz na fotkach to nie hrabia tylko Muja.

Jeżdże też w Devoucoux rajdowo, anglezuje (nisko), ale strzemiona mam  raczej długie. No i  mnie też plecy i kolana już dawno siadły, niekoniecznie przez jeździectwo, ale w tym siodle lepiej jeżdzi mi sie niż w Podium, na pewno inaczej.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 grudnia 2012 19:52
Zgadza się.

A pokaż jakieś zdjęcia w tym siodle  🙂
Mój przystojniak z szkolenia z p.MM 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się