Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Nigna   Warto mieć marzenia...
21 grudnia 2012 23:42
Zygzak: ten koń w ogóle jest brudny jakby chwile wcześniej się wywalił...
wątek zamknięty
wątek zamknięty
"Mimo wszystko widzimy jeden pozytyw. Zawodniczka dba o konia. Założyła futerko na nachrapnik..."

😁
wątek zamknięty
taa, koń ma zwykłe wędzidło i hakamore
do tego wytok i napierśnik
gdzie tu kwiatek??  😵
wątek zamknięty
chodziło mi o obławę jaką robią na dziewczynę na facebooku
wątek zamknięty
hszonszcz   wredny hszonszcz.
22 grudnia 2012 12:22
Fakt, niemiło to wygląda-ta cała mieszanka.. Ale ja uważam, że ilość patentów jeźdźcowi pomaga, a nie wręcz odwrotnie pokazuje jakimi umiejętnościami dysponuje. Ze samego strachu nawet zakładają ostrzejsze wędzidła...  Niech sobie te internetowe naturalistki wsiądą da konia np. wyścigowego na samym cordeo-hahahaa, albo na konia którego cięzko zatrzymać- który jest twardy w pysku i jeźdźca ma daleko tam gdzie nie dochodzi światło... Wątpie żeby nie posrały sie przy tym i popłakały z niemocy  🙄
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 grudnia 2012 12:30
Ja uważam, że ta twardość w pysku z czegoś też wynika...  🙄
A co do patentów, to patent + niedoświadczony jeździec = brzytew w ręku małpy. Ale w doświadczonych rękach, które wiedzą jak to zrobić żeby konia "nie uszkodzić", nie są raczej groźne 😉
Swoją drogą na konia wyścigowego na samym cordeo też wsiądziesz 😉 Tylko wcześniej Cię czeka maaaaasa ciężkiej pracy 😉
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
22 grudnia 2012 12:31
wątek zamknięty
Fakt, niemiło to wygląda-ta cała mieszanka.. Ale ja uważam, że ilość patentów jeźdźcowi pomaga, a nie wręcz odwrotnie pokazuje jakimi umiejętnościami dysponuje. Ze samego strachu nawet zakładają ostrzejsze wędzidła...  Niech sobie te internetowe naturalistki wsiądą da konia np. wyścigowego na samym cordeo-hahahaa, albo na konia którego cięzko zatrzymać- który jest twardy w pysku i jeźdźca ma daleko tam gdzie nie dochodzi światło... Wątpie żeby nie posrały sie przy tym i popłakały z niemocy  🙄


Mnie najbardziej zaskoczyło, że taka ogólna nagonka powstaje na facebooku przez różne stworzone profile, np tutaj udostępniać zaczynają i zaczyna się po prostu wyśmiewanie.
wątek zamknięty
widziałyście to?

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=513622088672394&set=a.212966342071305.58024.211522458882360&type=1&relevant_count=1&ref=nf


Kurde nie mam konta na fejsbuku... a wypowiedziałabym się.
Fakt, że wygląda to przyciężkawo ze względu na ilość. Ale tam nie ma NIC strasznego.
Najzwyklejsze, delikatne wędzidło gumowe + hackamore. Owszem, hack ma dość długą czankę, ale czy ktoś się bulwersuje na widok samego hackamore?!
Dziwne połączenie, ale wcale nie jakoś szczególnie mocne w działaniu.
Ale dziewczynki będą się oburzać, mimo że nawet nie wiedzą co jest co i jak działa  😵
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
22 grudnia 2012 16:31
Julie Dokładnie. Nawet nie wiedzą co i jak, ale krytykować będą, bo to takie nie naturalne.  🙄
Jedna z tego typu stron o koniach wstawiła zdjęcie przerobionego w photoshopie konia (co jak co, ale to naprawdę było widać, przeróbka aż gryzła po oczach...) ale i tak większość komentarzy brzmiała 'Biedny konik!' 'Jak można tak zrobić zwierzęciu' i inne negatywy.  😁
wątek zamknięty
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 grudnia 2012 18:35
Takie zdjęcia komentują najczęściej dzieciaki, często dopiero zaczynające przygodę z jeździectwem, jeżdżące raz w tygodniu w szkółkach na niedopasowanym sprzęcie, o czym rzecz jasna nie mają nawet pojęcia. Sądzę, że te same dzieciaki udzielają takich porad:
http://zapytaj.onet.pl/Category/012,013/2,18925803,Jak_nie_wypadac_z_siodla_podczas_klusu.html

edit. Pobieżnie przejrzałam profile komentujących i zmieniłam zdanie. 
wątek zamknięty
ja tam generalnie naturaliską nie jestem, ale akurat dla mnie mimo że krzywdy nie robi to jakieś takie nie wiem po co tyle patentów na raz, możecie sobie mnie naskakiwać, ale jednak mimo wszystko myślę że jeżeli dany koń do czegoś się nie nadaje to nie zakładam mu bóg wie ile patentów żeby zaczął chodzić normalnie, nikt też od razu z toru nie bierze konia do skoków, bez przesady, z resztą znam gościa który skupował  takie konie po jakichś urazach jak już były wyleczone i podrabiał do skoków ujeżdżenia i sprzedawał, koleżanka ma konia kupionego od niego i nie musi tyle tego makaronu zakładać, po 10 jak już masz napierśnik z wytokiem to czemu ma służyć kolejny wytok bo nie rozumiem? to tak jakby 2 popręg zakładać...
Ja generalnie swojemu koniu tyle tego bym nie założyła ze względu na to że wszelkie niedoskonałości staram się wypracować z czasem a nie na już a po drugie nie wiedziałabym gdzie ma oczy:P a po trzecie wiem że czuła by się bardzo skrępowana i za cholerę by się na jeździe nie rozluźniła.
Niby nic się nie dzieje, ale tak na prawdę po co?
i śmiało czekam na zjazd za posiadanie swojego zdania.
wątek zamknięty
Kurczak, ja nie rozumiem tych dzieciaków, jedno coś chlapnie i nie ważne czy dobrze czy źle a potem następne 20 osób to powtórzy. Nie rozumiem po co parenaście osób powtarza to samo, nie wystarczy że jedna osoba to powie  😵 ?
wątek zamknięty
skraweknieba nie zgodzę się z tobą , konie są różne ale nie znaczy że taki koń musi być dyskryminowany i nie może jechać na zawody . Dam ci przykład , moja klacz w domu
1,2 klacz w domu ( nigdy w życiu ten koń nie był trenowany chodzić bez niczego )
3 zawody , nie wiem ile razy stawała dęba ale zgarnęliśmy kupę nagród i kilka miejsc na podium .
wątek zamknięty
myślę że jeżeli dany koń do czegoś się nie nadaje to nie zakładam mu bóg wie ile patentów żeby zaczął chodzić normalnie
1. Skąd wiesz do czego ten koń się nadaje i jak chodzi?
(Na moje oko to poziom Grand Prix)

2. Który z tych elementów  nazywasz patentem?

już masz napierśnik z wytokiem to czemu ma służyć kolejny wytok bo nie rozumiem?
Gdzie Ty widzisz kolejny wytok?  😲

Ja generalnie swojemu koniu tyle tego bym nie założyła .
Koniowi  😀
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
22 grudnia 2012 20:01
Julie, ale serio, chce Ci się? :kwiatek:
wątek zamknięty
No przecież tylko pytam  😀iabeł:
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 grudnia 2012 20:32
Taki "patent" można dość często zobaczyć stosowany przy okazji wysokich zawodów skokowych. Skraweknieba, uważasz że tam startują konie które się do tego nie nadają? Chodzi o to, żeby mieć pełną kontrolę nad koniem, żeby móc w zasadzie natychmiastowo konia przytrzymać... wiecie co, Gillian ma rację, jednak mi się nie chce, jak Julie ma ochotę to niech drąży temat 😁
wątek zamknięty
Misskiedis, nie ma sensu rzeki kijem zawracać. W jednym się tylko zgodzę ze skraweknieba i fejsbukowymi obrońcami koni - na swojego konia bym tego nie założyła, bo ino cienki wozidup ze mnie, a swojego zwierzaka wbrew pozorom całkiem lubię 😉
wątek zamknięty

" wyjście na dwór, kotrola ruchu za pomocą linek, oswajanie z folią, kubełkami, skok przez snopek słomy"
Linki do źrebaka przywiązane czy jak ?
wątek zamknięty
Ja nic nie drążę! Wypraszam sobie! Tylko tak sobie chcę kulturalnie podyskutować.
Widziałam różne dziwne, podobne do tego połączenia jak luzakowaliśmy we Włoszech parze zawodników jeżdżących na poziomie międzynarodowym.
Dwa zdjęcia z największych zawodów na jakich w życiu byliśmy.
I zagadka.
Proszę ułożyć 3 widoczne na załączonych obrazkach ogłowia/kiełzna od najłagodniejszego do najostrzejszego:




Vanilka, Ale przecież ja nie mówię, że się nie zgadzam pod tym względem. Też bym nie założyła, ale lubienie konia nie ma tu nic do rzeczy. Raczej poziom i potrzeby inne.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 grudnia 2012 21:13
Czy dobrze się domyślam, że to na górze po lewej jest ostrzejsze? 🤔
wątek zamknięty
no pewnie, że to na górze
wątek zamknięty
Odpowiem jutro. Proszę zgadowywać 😀
(Wszystkie trzy ułożyć od najłagodniejszego do najostrzejszego).
Precyzyjnie proszę, które na górze?
wątek zamknięty
normalnie bym powiedziała, że najłagodniejsze to lewe na górze, ale to by było za łatwe.

a więc od najłagodniejszego : to na dole, potem prawe na górze i lewe?
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
22 grudnia 2012 21:21
No właśnie, to po lewej ostrzejsze? Jeśli tak to czemu?
Od najostrzejszego:

2 zdjęcie
1 zdjęcie: po prawej
1 zdjęcie po lewej
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 grudnia 2012 21:22
No dobra, po mojemu żółtodziobowemu.
1. Najostrzejsze jest to po lewej na górnym zdjęciu, jak dla mnie masakrycznie działa na dolną szczękę, nos i potylicę konia.
2. Potem hack na dolnym zdjęciu- też działanie na kość nosową.
3. No i najłagodniejszy jest chyba ten munsztuk(o ile dobrze widzę) na górnym zdjęciu po prawej.

Ale ja prawie laik jestem 🤔
wątek zamknięty
Ok, ja też zgaduję 🙂 Od najostrzejszego: pierwszy rząd po lewej, dół i pierwszy rząd po prawej 👀
wątek zamknięty
Na mój gust najłagodniejszy pelham - dosyć krótka czanka, do tego na 2 parach wodzy; potem hack - spora dźwignia mimo wszystko; najostrzejsze to sznurkowe - ostre działanie na szczękę i potylicę
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.