Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

emptyline   Big Milk Straciatella
12 grudnia 2012 17:55
Ja przypadkiem wpadłam na takie forum: http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=2&t=999
Cała dyskusja to jeden wielki kwiatek, banda nawiedzonych ludzi.  😵
wątek zamknięty
Ja przypadkiem wpadłam na takie forum: http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=2&t=999
Cała dyskusja to jeden wielki kwiatek, banda nawiedzonych ludzi.  😵


Niezłe 😀 Mój wałach to musi być wg nich opętany przez szatana bo nie cierpi się nudzić na padoku i radośnie rży jak idę z siodłem :P
wątek zamknięty
ja piernicze 🤔 co za ludzie 😂
wątek zamknięty
Gniadata   my own true love
12 grudnia 2012 18:10
o matko, ale jestem super - moja kobyła jest nierasowa (ma rację bytu! jeeeej!  💃 ), a ja mam niemal niespotykane i mega trudno dostępne - siodło nie skórzane!  😲

Z tego co wyczytałam na stronie Szarży, kupowali konie, sprzedają je i wydzierżawiają, uczestniczą w zawodach jeździeckich (wolę uczestnictwa należy przypisywać raczej jeźdzcom, niż koniom), konie będące w ich posiadaniu są używane do kursów jeździeckich, jazdy konnej, zawodów, imprez dla firm (wszystko to odpłatnie), już nie mówię o uczestnictwie w Hubertusie – święcie myśliwych.
o nie, jak mogą! sprzedawać, kupować, jak można tak traktować te bezbronne zwierzęta?! :c uczestnictwo w zawodach, no chyba ich sam Szatan opętał! konie będące w ich posiadaniu są używane do jazdy konnej, bluźnierstwo przeciw naturze! i jeszcze mają czelność pobierać za to opłaty!  😀iabeł:

no w każdym razie jak tak czytam to i czytam to... uśmiałam się  😁
wątek zamknięty
wiecie co najgorszy jest fakt że mój koń nie chodzi zimą w derce i boję się że mi się od tego zaziębi:P może do boksu chociaż jakiś śpiwór jej kupię😀?
wątek zamknięty
hszonszcz   wredny hszonszcz.
12 grudnia 2012 18:27
[quote author=budyń link=topic=1320.msg1612715#msg1612715 date=1355325482]
edit: http://www.photoblog.pl/1912marta/139450747
Bo stanie na koniu jest już zbyt mainstreamowe  😎
[/quote]

Ale bym się uśmiała, jakby koń nagle się wystraszył i uciekł 😀 wylądowała by mordą w śniegu  🙄

[edit] skraweknieba, mój tez nie chodzi w derce, a teraz jest tak zimno!  😲 Musimy to zmienić, bo inaczej zostaniemy zjechane po całości  😡 Muszę na noc mu założyć polarową, stajenną, padokową, bo chodzi po padoku i zimową!  😜
wątek zamknięty
wiecie co najgorszy jest fakt że mój koń nie chodzi zimą w derce i boję się że mi się od tego zaziębi:P może do boksu chociaż jakiś śpiwór jej kupię😀?

Pfff śpiwory... 🤬 Mój w stajni ma kominek i sofę jak w tych filmach  😎
wątek zamknięty
[quote author=budyń link=topic=1320.msg1612715#msg1612715 date=1355325482]
edit: http://www.photoblog.pl/1912marta/139450747
Bo stanie na koniu jest już zbyt mainstreamowe  😎


Ale bym się uśmiała, jakby koń nagle się wystraszył i uciekł 😀 wylądowała by mordą w śniegu  🙄
[/quote]

Albo luźny popręg miał ;D
wątek zamknięty
pampera przepraszam  😕 już zabieram się za przeglądanie i szukanie firmy remontowo-budowlanej żeby zacząć remont boksu już w tym tygodniu i będzie mieć kominek w boksie no i odrazu tez wtedy więcej słomy zaścielę:P  a na padoku zrobię im ognisko żeby miały się gdzie ogrzać, całkiem jak w dzikim westernie będzie  😀iabeł:
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
12 grudnia 2012 18:57
''Nawiązując że jazda konna jest "niemoralna" to czy moralne jest rozmnażanie zwierzą aby sprzedawać młode i czerpać z tego zysk? Według mnie nie. A jeśli człowiek jeździ i nie krzywdzi przy tym konia to jest ok. Wiadomo że są konie które mają taki a nie inny charakter i nie chcą i nie pozwalają aby na nich jeździć... Zwierzak każdy jest inny'' <-- ta wypowiedź mnie powaliła na kolana.  + Pamiętajcie, nie rozmnażajcie swoich zwierząt. I choćbyście mieli ich w ciul - nie sprzedawać, bo powybijam jak kaczki!  🤬

''Mam jednak nadzieję że kiedyś nie będzie sprzęt do jazdy konnej robiony ze skóry Zwierząt tak jak mam nadzieję że przestanie się stosować wędzidło...''
Życzę powodzenia.

''co do tranzelki to po kij koniowi cisnąć wędzidło do pyska? polecam kantarek sznurkowy i żadna skóra nnie jest potrzebna.''

PRAWDA ŻYCIOWA WYSZŁA NA JAW. O nieee !  😡
wątek zamknięty
hippoterapia

Okrutnie mnie to rozbawiło, na hipopotamach jeżdżą?  😂
Niezłe forum, aż ciężko uwierzyć, że tacy ludzie istnieją i święcie wierzą w to co piszą.
wątek zamknięty
hszonszcz   wredny hszonszcz.
12 grudnia 2012 20:20
skraweknieba, pampera, to ja też! A co sądzicie o tym, żeby dodatkowo zamontować telewizor? Nie nudziłby się... Pampek i Lady nie musieliby wychodzić na dwór, bo po co... równie dobrze mogą być zamknięte zimą w boksie-nie zmarzną ...
wątek zamknięty
hszonszcz Jesteś genialna !  🙇
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
12 grudnia 2012 20:29
Jeszcze dodatkowo porąbali dwie stajnie: Szarże w Popówku i Bolęcinie.
A wiecie, że najokropniejszą zabawą jest Hubertus?  😂
wątek zamknięty
o nie, jak mogą! sprzedawać, kupować, jak można tak traktować te bezbronne zwierzęta?! :c uczestnictwo w zawodach, no chyba ich sam Szatan opętał! konie będące w ich posiadaniu są używane do jazdy konnej, bluźnierstwo przeciw naturze! i jeszcze mają czelność pobierać za to opłaty!  😀iabeł:

wiecie co najgorszy jest fakt że mój koń nie chodzi zimą w derce i boję się że mi się od tego zaziębi:P może do boksu chociaż jakiś śpiwór jej kupię😀?

Pfff śpiwory... 🤬 Mój w stajni ma kominek i sofę jak w tych filmach   😎

pampera przepraszam  😕 już zabieram się za przeglądanie i szukanie firmy remontowo-budowlanej żeby zacząć remont boksu już w tym tygodniu i będzie mieć kominek w boksie no i odrazu tez wtedy więcej słomy zaścielę:P  a na padoku zrobię im ognisko żeby miały się gdzie ogrzać, całkiem jak w dzikim westernie będzie  😀iabeł:

skraweknieba, pampera, to ja też! A co sądzicie o tym, żeby dodatkowo zamontować telewizor? Nie nudziłby się... Pampek i Lady nie musieliby wychodzić na dwór, bo po co... równie dobrze mogą być zamknięte zimą w boksie-nie zmarzną ...

uhm. zaczyna sie  🙄
wątek zamknięty
uhm. zaczyna sie  🙄

Też to zauważyłam i miałam napisać, ale mnie ubiegłaś  :kwiatek:
Także koniec, bo się zrobił  🚫
wątek zamknięty
ludzie. Nie histeryzujcie. Był dobry kwiatek to i się wywiązały komentarze. To chyba normalne, nie? Od tego jest ten wątek. Mam wrażenie, że niektórzy łażą tylko po wątkach i patrzą gdzie by tu się czepić, ze dyskusja nie taka, jaka by im się podobała :/ Przecież nikt nie każe tu wchodzić i czytać!
wątek zamknięty
esef, a musze cie zmartwic, bo poniekad ja musze.
wątek zamknięty
''co do tranzelki to po kij koniowi cisnąć wędzidło do pyska? polecam [b]kantarek sznurkowy i żadna skóra nnie jest potrzebna.[/b]''

PRAWDA ŻYCIOWA WYSZŁA NA JAW. O nieee !  😡



Jeszcze podpinając pod temat.
Kantarek sznurkowy? Przecie to samo zło! Te węzły, one wrzynają się w biedny pysk konisia. Ściągnijmy kantary, ogłowia i siodła, wpakujmy konie w 3 derki coby nam nie zamarzły i puśćmy wolno, do lasu!  🏇
wątek zamknięty
Nie ma to jak skakac w pełnym siadzie..
i z gumami przypiętymi na wzór chambonu o ile dobrze widze..
http://www.photoblog.pl/recitals/139260801
wątek zamknięty
arabianka22 Ten pełny siad to już czepialstwo. Dziewczyna się uczy i to, że akurat została w siodle, może być choćby powodowanie zbyt wczesnym wybiciem przez konia, na co ona nie była przygotowana...
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
13 grudnia 2012 20:23
Co do podpiętych gum - nie pochwalam skoków na tego typu rzeczach, jednak nie jest to nic karalnego. Gumy wiszą luźno i nie przeszkadzają w wyciągnięciu szyi przy skoku, przeszkoda jest niska i nic nigdzie nie haczy. Nawet w czarnej wodzy (odpowiednio przypiętej) można skakać wyższe przeszkody (o ile ma się w tym doświadczenie) więc nie sądzę by było to kwiatkiem.  😉
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 grudnia 2012 20:46
Koniaraw, ja mam zawsze czarne scenariusze przed oczami jak koń np. ambitnie złoży przody i włoży girę w gumy :/
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
14 grudnia 2012 13:17
Ja również, jednak nie powinno to być uznawane za kwiatka, przynajmniej moim zdaniem  😉
wątek zamknięty
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
15 grudnia 2012 21:58
najbardziej podoba mi się pomysł z marchewką, jako motywacja do skakania  😁
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 grudnia 2012 00:11
PumCass: Śmiej się ale ja w ten sposób moją kobyłkę oduczyłam wyłamywania 😀 Gdy się "zacięła" i nic nie pomagało zrobiłam jej przerwę a następnie nauczyłam ją że skok=nagroda. Teraz puszczona na hali sama biegnie na przeszkodę po czym od razu zakręca i idzie po "nagrodę". Nawet nie muszę za nią biegać, ustawiać korytarza czy coś. Dostaje nagrodę, macham batem aby odeszła a ona już biegnie znowu na przeszkodę 😀 Z siodła było podobnie, skok bez wyłamania... zatrzymanie i nagroda( w tym wypadku jakaś bardzo symboliczna bo wiadomo zapięty nachrapnik). Koń przestaje kojarzyć skoki z "nakazem" a zaczyna kojarzyć z przyjemnością ; )
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
16 grudnia 2012 11:05
Szczerze mówiąc opis tego konia idealnie pasuje do tego stajennego, na którym jeżdżę. W pewnym momencie musiałam się zastanowić czy to na pewno o niego nie chodzi  😁
Swoją drogą, pomysł z marchewką nie jest taki zły, dobra motywacja. Wszystko zależy od konia. Znałam takiego, który nawet za marchewkę nie skoczy, a jeśli już to będzie to taki 'skok' że cały stojak runie na ziemię 😉
wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 grudnia 2012 12:45
[s]http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/4198 Ma 2 lata i niedość, że chodzi w zaprzęgu, to jeszcze być może jest źrebna.[/s]
Zły wątek.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 grudnia 2012 13:10
Dementek: to do ogłoszeń... ale mnie bardziej rozwala stwierdzenie" klacz oceniona na nadzwyczaj urodziwą... ciekawe przez kogo 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.