Stajnie w Warszawie i okolicach

nie wiem jak stajnia w ktorej jest 36 boksow z czego 36 zajetych i caly czas oblegana przez ludzi (ostatnio nawet dzwonili do wlasciciela czy nie dobuduje dwoch boksow bo chce wstawic konie) moze miec złą opinie??!!! to jest smieszne;D
do BABA_JAGA nie wiem czy wiesz ale wrzody nie biora sie z minuty na minute tylko jest to efekt wczesniejszego zaniedbania, wczesniejszego zlego karmienia, a konie ktore maja wrzody(dwa konie) sa w stajni od niedawna.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 stycznia 2013 17:54
aa, jak widzisz zdania są podzielone i złe opinie są również. Każda stajnia ma swoje plusy i minusy, nie ma miejsc doskonałych. To co dla jednego będzie czymś do zniesienia, dla innego będzie sprawą dyskwalifikującą daną stajnię.
no niestety konkurencja (wlasciciele innych stajni) oraz osoby ktore zostaly wyrzucone za brzydkie zachowania w taki sposob psuje opinie stajni ktora jest w 100% w porzadku. Szkoda tylko ze tacy [ciach] ludzie nie potrafia powiedziec wlascicielowi stajni co jest nie tak tylko robia to na forum i co najlepsze ukrywaja sie pod jakims tajemniczym nickiem!!!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak kultury
Łaaaał! A jaki Ty masz jasny i klarowny nick!!!  😀iabeł:  I jak ładnie piszesz.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 stycznia 2013 18:13
aa, jedna z osób, która pisała o tej stajni jest osobą dość dobrze znaną na forum. Wiele osób zna się osobiście. Wybacz, ale to Ty jesteś tu osobą zupełnie anonimową i pisząc w taki sposób raczej nie poprawiasz opinii o stajni.
czy pod moim nickiem jest obrazliwie opisana jakas stajnia? jak bede narzekala i slala obelgi w czyjas strone badz obrzucala gownem jakas stajnie to na pewno nie zrobie tego na forum a jezeli zrobie to podpisze sie imieniem i nazwiskiem

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 stycznia 2013 18:16
Piszesz w takich sposób o innych użytkownikach.
tak! o tych ktorzy ślą obelgi w czyjąś strone a  nie potrafia sie przyznac kim są
aa Pisząc w taki sposób, wystawiasz świadectwo nie tylko sobie, ale również stajni, którą chcesz obronić. Od razu też nasunęło mi się, że jesteś żywo zainteresowana tym, żeby nikt nic złego o stajni nie pisał. A obelgi niestety biją tylko z Twojego postu.

EDIT: Malutki dopisek
Mógłby, mi ktoś coś więcej powiedzieć na temat tych czterech stajni ( Enklawa, Wierzbowy Gaj, Dąbrowica i Ulmag).
Przeprowadzam się do Majdanu za trzy miesiące i chciałam się już rozejrzeć się za jakimś boksem dla mojego kopytnego.
W wyszukiwarce zainteresowały mnie najbardziej te stajnie ( o ile dobrze jej użyłam  😁 ).
Stajni musi mieć hale w której w zimę nie zamarza podłoże przy byle -10 i bronowaną przynajmniej co 2 dni.
Wybierane bezwzględnie codziennie, nie jestem zwolennikiem zostawiania materacyków na zimę  😎.
Plac zewnętrzny z w miarę dobrym podłożem.
Co do padoków mogą być piaszczyste, tylko wtedy oczywiście spodziewam się siana na padoku. I chyba tyle, a i oczywiście nie wyobrażam sobie stajni do której nie mogę przyjechać z własnym trenerem, kowalem itp., a niestety i takie kwiatki się zdarzają. O dawaniu suplementów i pasz według zaleceń nie będę pisać bo to powinno być normalne w każdej stajni.


A teraz pozwolę sobie skomentować dwie stajnie, które odwiedziłam.
1. Zagościniec o którym jest tu mowa. Wpadłam tam przypadkowo, bo jak wiadomo nie ma hali. Miałam szczęście i udało mi się spotkać właściciela, który moim zdaniem był trochę podpity, chyba że u niego normalne jest ''lekkie'' zataczanie, zresztą nie wyglądał na osobę na odpowiednim miejscu, opowiadał mi, że ludziom to się teraz w głowach poprzewracało, żeby koniom derki zakładać  🙄 . Wielkim plusem są pastwiska, fakt że siana nie zauważyłam. A co do boksów to wyglądały nieciekawie (znalazłam nawet kilka gwoździ) , jak byłam to w boksach obornik był przykryty nowa warstwą słomy, ale trzeba przyznać, że konie wyglądają jak nieźle 🙂
Podsumowując nawet biorąc pod uwagę tą zachęcającą kwotę nie nazwałabym tej stajni najlepszą  😉
2. Konik Stary zrobił na mnie dobre wrażenie, w stajni czysto, w boksach wybrane, pościelone do oporu. Bardzo fajne podłoże na hali. Gdyby nie to, że obiecałam sobie, że znajdę pensjonat do 1000 zł to mocno bym się zastanawiała czy nie postawić tam konia  🙂 A i jeszcze właścicielka jest dużym plusem ( chociaż widziałam ją tylko raz 😉)



gajara18 błagam NAJLEPSZA jak masz problem z ortografią a po twoim poście widać, że masz to po to istnieje taki przycisk ''Sprawdź ortografię'', jestem pierwszy raz na tym forum o udało mi się go znaleźć  😀iabeł:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 stycznia 2013 18:31
Nefra, na gajare to nie zadziała, i tak pisze czytelniej niz jej się zdarzało kiedyś 😉
Mogę powiedzieć ci o Ulmagu tyle, że hala to w zasadzie zadaszenie ze ścianami na 2 m więc temperatura podobna jak na zewnątrz, tyle tylko, że nie pada bezpośrednio na łeb, jak ja tam jeździłam (dawno ale nie wiem czy cos się zmieniło od tamtej pory) to były na niej wyjeżdżone ścieżki. Nie wiem jak z wybieraniem z boksów. Hala jest mała a prowadzą rekreację więc może być problem żeby się zmieścić. Stajnia ma chyba najgorsze opinie wśród wymienionych przez ciebie stajni 👀
nefra, ja ofc polecam Konika 😉 2 strony wcześniej pisałam, że zwalniam boks od lutego. Tylko dlatego, że koń wyjeżdża z Warszawy w trening.

Zależy czego oczekujesz od stajni, nie namawiam, ale polecam wszystko dobrze wyliczyć: w Koniku 2x w tygodniu w cenie jest mesz, suplementacja jeśli właściciel ma takie życzenie, derkowanie, zakładanie ocieplaczy np. na noc, puszczanie na karuzelę. To nie zawsze jest oczywiste i często trzeba dopłacać za takie usługi.

Podłoże na hali super, jeśli do tego jesteś skoczkiem to znajdziesz dobre towarzystwo. Przeważają dziewczyny skaczące (i to na dość wysokim poziomie), wszystkie fajne, paru trenererów dojeżdża 🙂 Blisko Aromer, więc jest gdzie pojechać szkoleniowo czy na zawody.
emptyline   Big Milk Straciatella
16 stycznia 2013 19:08
nefra, po ino dotyczące zarówno Wierzbowego jak i Enklawy uderzaj do Nirv.
Nefra stoję od prawie dwóch lat w Wierzbowym Gaju. I tak:
- Hala 20x40 z dośc fajnym podłożem, to moja druga zima i niezdarzyło się żeby zamarzło, na hali zawsze jest lekko powyżej zera- na dworzu podłoże też ok.
- Konie padokowane cały dzień, zimą na padokach non stop siano w balotach a konie stoją do 15. Co najważniejsze w ilości dostosowanej do liczby koni. Czyli np. w najliczniejszym stadzie, w którym chodzi mój koń są na ogół wywiezone trzy baloty (jeden dla mojego i dwa dla pozostałych- jeśli chodzi o jedzenie jest bardzo zaborczy  :hihi🙂.
Latem wychodzą na zielone. i wtedy schodzą koło południa na obiad i wychodzą drugi raz do wieczora.
- Sprzątane codziennie, porządnie- a tu mam fioła
- myjka wewnętrzna z ciepła wodą i zewnętrzna
- nie ma problemów z podawaniem pasz czy suplementów- nawet na każdy posiłek

Edit: i przypomniało mi się jeszcze po przeczytaniu postu zduśki mój dostaje na noc kostkę siana w siatce i też nie ma z tym problemu.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 stycznia 2013 19:10
zduśka, mówisz o Natalce ? 😀


tak dokładnie  😉

a ja byłam w stajnia Luzak.  🙂 Generalnie całość jako ośrodek wygląda ok. Byłam co prawda już w godzinach popołudniowych ( czyli w ciemnościach ) ale co miałam zobaczyć to zobaczyłam. Bardzo miły właściciel - oprowadził mnie po stajni i poopowiadał. Fajny socjal dla jeźdźca. Hala całkiem spora - minus to samo dojście do niej , jest dość ślisko tym bardziej, że schodzi się do niej nieco w dół. W stajni stoją tylko dwa konie ( właścicieli ) . Niestety ale czuć mocno amoniak  🙄 ... co stajnię dyskwalifikuje w moim przypadku ( zastanawiam się tylko jakie  będzie powietrze przy pełnej obsadzie boksów ... ) Są padoki, na które konie mogą wychodzić ale za dodatkową opłatą ( w cenie jest wyprowadzanie konia 1 x dziennie do karuzeli ) . Konie karmione są 3 x dziennie owsem tylko gniecionym ( nie ma opcji całych ziaren ) , siano podawane 3 x dziennie w siatce ( dla mnie to akurat fajna sprawa, bo przynajmniej siano na dłużej starcza - no ale wiadomo siatka siatce nie równa )
Dla mnie jest tam zdecydowanie za daleko , nie wiem jak mi wyszło te 30 km .. bo wracając do domu licznik pokazał mi 45 km  😁

Hej mam pytanie dotyczące stajni centurion . Jaka cena ?? i czy są jakieś w miarę fajne  osoby 🙂 :kwiatek:
Cudne pytanie w kontekście profesjonalnego ośrodka jeździeckiego 😵
A cenę masz nawet w katalogu (1500zł), choć odnoszę wrażenie, że ktoś tu pomylił szkółkę z pensjonatem dla koni
Nefra ja się również przyłączam do pieśni pochwalnych nad Konikiem.
Doceniam to szczególnie teraz, kiedy jestem na kilka miesięcy uziemiona w domu. Dziś mój koń przewrócil się na karuzeli ( prawdopodobnie brykając poślizgnął się). Zanim dojechałam do stajni, a zajęło mi to max 30 min, na miejscu było dwóch weterynarzy, a przed chwilą właścicielka dzwoniła, że zjadł kolacje, nie jest osowiały i ucieszył się na marchewki.
Generalnie, pomijając infrastrukturę, która wg mnie jest ok, czystość, jakość pasz itd, to na prawdę najbardziej na świecie doceniam, że mogę nie być w stajni tygodniami (tak jak teraz z konieczności), a w życiu konia nic się nie zmienia, nawet trening.
Nie pomyliłam szkółki z pensjonatem dla koni bo mam 3 konie dressage i chciałam dowiedzieć się czy  są jacyś dobrzy trenerzy  🙇
3 konie dressage? Ulala!

Ale żeby nie było za dużego OT: byłam ostatnio w Enklawie, w razie czego służę na PW informacjami z oględzin, a na 99% od 28.01 informacji na bieżąco z punktu widzenia pensjonariusza-gościa 😉
dzięki 🙂
Tylko  centuriona mam niedaleko i się zastanawiam czy koni tam nie przestawić , tylko nie wiem czy są miejsca ..
Luna!!, zazdraszam trzech koni dressage! 🏇

Sierra, dawaj opinię, już i tak głośno w tym wątku o Enklawie 😀
dzięki  🏇 ale jeden na emeryturę odchodzi zaraz i na pastwiska go będę chciała puszczać 🙂 ale Trzeba zimę przetrwać jakoś
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 stycznia 2013 19:56
No tak, zima to zawsze problem, ale taki Centurion na zimowanie idealny 😀
amnestria, poprawka - Centurion 1700, dla członków klubu 1600.
Anaa a widzisz 😉 moznaby zmienić info w spisie naszym 🙂

Sierra, podziel się opinią o Enklawie :kwiatek: Ciekawa jestem tej stajni
🚫 Amnestria widziałam dzisiaj Twój upadek - Duszek dziad  😤
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 stycznia 2013 20:26
[quote author=Luna!! link=topic=46.msg1652923#msg1652923 date=1358365861]
dzięki 🙂
Tylko  centuriona mam niedaleko i się zastanawiam czy koni tam nie przestawić , tylko nie wiem czy są miejsca ..

[/quote]

to może zadzwoń pod wskazany telefon kontaktowy na stronie www  😉 tak będzie najłatwiej i najszybciej  🤣
[quote author=Luna!! link=topic=46.msg1652899#msg1652899 date=1358365296]
Nie pomyliłam szkółki z pensjonatem dla koni bo mam 3 konie dressage i chciałam dowiedzieć się czy  są jacyś dobrzy trenerzy  🙇
[/quote]

Ktośtam może się znajdzie... Powinni sobie poradzić z końmi dressage  🤣
Byłam w Enklawie. Ponieważ znam częściowo tę ekipę plotkarsko-"życzliwą" z góry dzieliłam ostatnie rewelacje nt tej stajni na pół 😉

Szczerze? Stajnia jak sto tysięcy innych stajni, zero dramatu  Ba! Zrobiła na mnie lepsze wrażenie, niż Mokre, które odwiedzałam jakiś miesiąc temu. Czysto, cicho, porządeczek. Rzeczywiście w socjalu czuć zwierzyńcem (dwa psy i dwa koty tam mieszkają) ale nic nie jest "obsrane" 🤔wirek:, kuchnia i łazienki super schludne, czyste. Kominek czynny, grzeje, w socjalu miło wypić herbatkę. Brama na pilota, monitoring na terenie stajni rzeczywiście jest: mi osobiście bardzo się to spodobało. Widać kto wjeżdża, widać kto wchodzi do siodlarni, nie ma miejsca na jakieś głupie podbieranie sprzętu, kradzieże czy inne tego typu. Każdy nowy pensjonariusz dostaje pilota.

Stajnie i obejście wysprzątane, pozamiatane, dwóch stajennych się uwija. Wiadomo, że to może być na pokaz lub z okazji weekendu, ale zapuszczonego podwórka czy stajni nawet na weekend nie "odpalisz". Ad boksów: w dużej stajni fajne i duże, widne i super wentylacja (zero "zapaszku", przyjemny zapach siana i słomy). W boksach czysto, ale znowu: byłam tam akurat po sprzątaniu, w niedzielę, w samo południe. 😉 Zajrzałam do boksów koni z aresztem i też było czysto. Boksy w małych stajniach (ex garażach) mniejsze i niektóre mają dziwny kształt, ale również wyglądają na super wentylowane a fasady wyglądają bardzo solidne. Wszędzie czysto. Pytanie, czy to na fali ostatnich wydarzeń, czy rzeczywiście standard?

Hala wysoka, widna, dająca poczucie przestrzeni mimo, że to tylko 20x40. Codziennie bronowana i walcowana, podłoże bardzo fajne. Band rzeczywiście nie ma, ale przęsła są prowizorycznie zabezpieczone. Plac zewnętrzny był cały pod śniegiem, więc mogę tylko powiedzieć, że duży i solidnie ogrodzony. Padoków.... mnóstwo  😲 Dwa stada, wielkie łąki czynne i kilka odpoczywających. Padoki dla ogierów i koni wychodzących pojedynczo super ogrodzone, ogier kolegi akurat leniwie "wietrzył się" jak przyjechaliśmy, więc to nie mit 😉

Pasze podają, suplementy podają, o derkowanie nie spytałam bo zapomniałam. Stajnia czynna 7-22.

I do meritum: przywożę tam Czardasza 27 lub 28.01. Daje im szansę, bo spodobało mi się to co zobaczyłam (Mokre mi się nie spodobało aż tak, mimo że odwiedzałam też jako "cicho-ciemna" i też jechałam niby "do znajomych"😉. Stojąc tam najszybciej będę mieć obraz jak tam faktycznie jest i ile było prawdy w tym całym "zamieszaniu" nt. Enklawy. Ponieważ idę tam z założenia i oficjalnie na miesiąc, nie muszę nic udawać 😉 Boks w swojej macierzystej stajni odpłatnie będziemy rezerwować na czas naszej nieobecności, więc jakby się okazało, że jednak jest tak jak pisali odchodzący z Enklawy przedmówcy koń w trybie natychmiastowym wróci do Green Grass Ranch (gdzie stoimy) i przynajmniej wszystko będzie jasne  🏇

Jakby ktoś jeszcze miał jakieś pytania, służę detalami. Aczkolwiek więcej będę umiała powiedzieć po 28.01 😉

Pozdrawiam Ciepło 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się