Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

kujka   new better life mode: on
29 stycznia 2013 17:51
kot, u mnie jest to samo. odpuscilam i uzywam skype'a 😉
serio?? szlag by to trafil!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
31 stycznia 2013 12:45
Mam dziwną sytuację.
Gdzieś w listopadzie/grudniu dzwoniła do mnie jakaś babka, oferowała golarki i wkłady za tyle a tyle, możliwość rezygnacji w każdej chwili itd. Już kiedyś korzystałam z takich telefonicznych sprzedaży, wszystko było ok i w porządku.
Już dawno o tym zapomniała, a dziś przyszła mi paczuszka z dwoma listami(w tym jeden przyklejony do paczki, jeden luzem). W jednym liście dziękują za zakup, dołączają fakturę, cenę(swoją drogą wyższą, niż babka mówiła), czyli ogólnie taki informacyjny. Termin płatności mam 11.02.2013, kwota to 35zł + 20zł za przesyłkę.
Natomiast drugi list to... monit. Z terminem zaległej płatności- 28.12.2012. Kolejne 20zł za przesyłkę plus 15 za monit 🤔 Na tym liście mam datę nadania(29.01.2013), a na drugim nie.
Paczki nie otwierałam, leży dalej nierozpakowana. Da się coś z tym zrobić? Odesłać? Naprostować? Bo ja rozumiem to tak, że wysłali mi jednocześnie paczkę i monit, nie dając czasu na zapłatę w terminie. I zamiast 55zł muszę bulić 90. Najgorsze jest to, że na kopertach nie ma dat z poczty :/ Będę jeszcze próbowała na infolinię dzwonić ale nie wiem, czy mi pomogą.
Czy da się coś zrobić z siodłem, które odbarwia czaprak (pod tybinkami)? Boje się tego posmarować pastą do skór, żeby nie było jeszcze gorzej  😡
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 stycznia 2013 15:34
Karteczka., wydaje mi się, że nie. Naturalna skóra farbuje. Bardzo Ci odbarwia?
ash   Sukces jest koloru blond....
31 stycznia 2013 15:35
Nigdzie nie mogę dostać książki "Wszechstronne szkolenie koni " Jane Savoi
W Galaktyce nie ma 🙁 Ktoś wie gdzie jeszcze ją znajdę?
w empiku często jest, ale w tych mniejszych gdzie jest mniejsza rotacja książek i w matrasie ostatnio widziałam 😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
31 stycznia 2013 18:36
ja mam kolejne lotnicze pytanie. czy istnieje w sieci strona, taka jak np. skyscanner, czy fru.pl (itp), na której można sobie "zsubskrybować" jakieś połączenie i dostawać maila z tanimi ofertami? szczerze mówiąc nie ogarniam tego, a codzienne sprawdzanie mnie już męczy..


Czy da się coś zrobić z siodłem, które odbarwia czaprak (pod tybinkami)? Boje się tego posmarować pastą do skór, żeby nie było jeszcze gorzej   😡


Zwykle farbują siodła z niższej półki, gdzie po prostu ta skóra jest trochę gorszej jakości/ gorzej zafarbowana? U mnie tak się dzieje zwykle jak siodło dostanie wilgoci czy to z deszczu czy przez przemoknięty czaprak. Zrobić się z tym nic za bardzo nie da, chyba że zmienić siodło 😉 
Czapraki po prostu trzeba prać od razu po przywiezieniu ze stajni, żeby nie leżały i brud nie zasychał jeszcze bardziej. Można też podziałać jakimiś odplamiaczami typu vanish, pomaga.
Pastowaniem myślę, że nie pogorszysz chyba sprawy, tylko najlepiej pastuj siodło tak, żeby miało sporo czasu na wyschnięcie( np. nie ma Cię w stajni jeden dzień) i jakaś dobrze wchłaniającą się pastą. W końcu chyba siodło droższe i ważniejsze niż czaprak, więc lepiej wypastować. 😉
opolanka farbuje, ale kolor czapraków jeszcze widać  😁
Alaska o, dzięki! Zmiane siodła planuje, ale to dość odległa przyszłość. A z tą pastą to z pewnością zastowuje  :kwiatek:
Dlaczego psy zakopują jedzenie w pościeli?  😤
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 lutego 2013 10:16
Jak nie mogą czegoś zjeść lub chcą zostawić na później to "chowają" a w pościeli się łatwo kopie i chowa, mój jeszcze wtyka w kanapę (np. łączenie siedziska z oparciem) 😁
ja mam kolejne lotnicze pytanie. czy istnieje w sieci strona, taka jak np. skyscanner, czy fru.pl (itp), na której można sobie "zsubskrybować" jakieś połączenie i dostawać maila z tanimi ofertami? szczerze mówiąc nie ogarniam tego, a codzienne sprawdzanie mnie już męczy..


Nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi, ale na facebooku jest strona "Tanie Loty" i oni regularnie zamieszczają informacje o promocjach 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2013 11:19
Dlaczego psy zakopują jedzenie w pościeli?  😤


Bo nie mają dostępu do ogródka 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lutego 2013 18:31
czy ludzie mogą przebywać w przyczepie kempingowej podczas jazdy? czy jest to niedopuszczalne w którymś z poniższych krajów: Polska, Niemcy, Czechy, Austria, Włochy?
czy do prowadzenia kampera są potrzebne jakieś szczególne uprawnienia, czy kat. B (to chyba na osobówki?) prawa jazdy wystarczy?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 lutego 2013 18:35
co do drugiej części Twojej wypowiedzi,to wystarczy prawo jazdy B (jeżeli łapie się w 3,5 t 😉 ) - jeżeli jest to kamper,a nie przyczepa ciągnięta przez samochód....co do przyczep,to identycznie jak z bukmanami,zależy od DMC zestawu.

wydaje mi się,że we wszystkich krajach nie wolno przebywać w przyczepie podczas jazdy.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2013 07:05
No i w kamperze w "części mieszkalnej" można przebywać podczas jazdy  😉 W przyczepie nie.
kurcze, nie wiem jak wycenić koszt przesyłki kurierskiej. wszystko przez to, że mam do przesłania wózek ale on się zbytnio nie składa  😵 i nie mogę się odnaleźć. wysyłał ktoś kiedyś coś podobnego?  👀
tomia chyba najlepiej poskładać ile się da i upakować do jakiegoś dużego pudła. Np. tutaj w siódemce masz taka mniej więcej stronę z kalkulacją ceny przesyłki: http://www.siodemka.com/view/kalkulatorkosztow .
Jak nie to może po prostu zadzwoń do firmy, którą chcesz wysłać i zapytaj? Albo poszukaj na aukcjach na allegro ile tam biorą za dostawę. 😉
no właśnie z tym kalkulatorem się zakręciłam. wychodzi że mam przesyłkę niestandardową. chyba źle coś tam doczytałam, bo wyszło ponad 100  🤔 ale masz chyba rację jeszcze poszperam na allegro, jak nie to przedzwonię do nich i tyle. dzięki za podpowiedź  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lutego 2013 14:25
No i w kamperze w "części mieszkalnej" można przebywać podczas jazdy  😉 W przyczepie nie.

tak tak, o tym wiem (-;

Ktoś, dzięki  :kwiatek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 lutego 2013 15:50
Cży umie ktoś na stronach typu torrentz.eu znaleźć torrenta filmu "2dni w Nowym Jorku"? Jeżeli tak to cży mogłabym prosić o podeslanie na pw linka?
jest ktoś kto orientuje się na ebayu? jeśli tak, to proszę o pw 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2013 11:10
jak to jest z wnoszeniem aparatu fotograficznego na pokład samolotu? chodzi mi o lustrzankę + zapasowy akumulator + ładowarka + dodatkowy obiektyw, jakieś kabelki, filtry, soczewki, karty pamięci, wszystko w torbie fotograficznej z przypinkami metalowymi... będzie problem, co? a laptop z baterią i ładowarką?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lutego 2013 11:16
Mozesz wniesc ale nie mozna uzywac podczas startu i ladowania
Mam dziwną sytuację.
Gdzieś w listopadzie/grudniu dzwoniła do mnie jakaś babka, oferowała golarki i wkłady za tyle a tyle, możliwość rezygnacji w każdej chwili itd. Już kiedyś korzystałam z takich telefonicznych sprzedaży, wszystko było ok i w porządku.
Już dawno o tym zapomniała, a dziś przyszła mi paczuszka z dwoma listami(w tym jeden przyklejony do paczki, jeden luzem). W jednym liście dziękują za zakup, dołączają fakturę, cenę(swoją drogą wyższą, niż babka mówiła), czyli ogólnie taki informacyjny. Termin płatności mam 11.02.2013, kwota to 35zł + 20zł za przesyłkę.
Natomiast drugi list to... monit. Z terminem zaległej płatności- 28.12.2012. Kolejne 20zł za przesyłkę plus 15 za monit 🤔 Na tym liście mam datę nadania(29.01.2013), a na drugim nie.
Paczki nie otwierałam, leży dalej nierozpakowana. Da się coś z tym zrobić? Odesłać? Naprostować? Bo ja rozumiem to tak, że wysłali mi jednocześnie paczkę i monit, nie dając czasu na zapłatę w terminie. I zamiast 55zł muszę bulić 90. Najgorsze jest to, że na kopertach nie ma dat z poczty :/ Będę jeszcze próbowała na infolinię dzwonić ale nie wiem, czy mi pomogą.


Jak rozumiem wszystko leżało w skrzynce, nic nie podpisywałaś?
Podejrzewam, że pierwsza paczka z golarką nie dotarła do Ciebie i za to ten monit.
Druga paczka to ostrza do golarki, których nie zamawiałaś, ale oni tak lubią na siłę "uscześliwiać".

Napisz do nich maila, lub zadzwoń i przyznaj się do samego monitu, że dostałaś, a nie dostałaś ŻADNEJ paczki i w związku z tym nic nie zapłacisz i w ogóle nie chcesz mieć już z nimi nic wspólnego, żeby Ci nic nie przysyłali. I pod żadnym pozorem nie przyznawaj się, że cokolwiek dostałaś prócz monitu. Postrasz ich sądem, że to próba wyłudzenia.
Miałam tą samą sytuację (tzn pierwszą paczkę odebrałam i zapłaciłam, potem zaczęły przychodzić następne, o które nie prosiłam), zrobiłam tak jak piszę. Pamiętam, że jeszcze zadzwoniłam, jak dostałam ich odpowiedź mailową potwierdzić.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 lutego 2013 11:35
Marysia, żeby w skrzynce- ja to pod drzwiami znalazłam! 🤔 Dzięki, spróbuję tak zrobić 🙂 Ale wątpię, żeby to była taka paczka do podpisywania, bo to jest malutkie, cienkie pudełko...
no możesz sobie spokojnie rozpakować, przecież nikt nie wie, że to dostałaś. Oni to wysyłają zawsze zwykłymi listami i dlatego można się z tego wywinąć. Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy.
Uda Ci sie na pewno.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 lutego 2013 11:51
Czyli mam po prostu zadzwonić na infolinię i powiedzieć, że dostałam sam monit? Będę próbować 😉 O ile uda mi się dodzwonić... 😵
CzarownicaSa, koniecznie podkreśl, że nic od nich więcej nie chcesz. Ja też głupia raz zgodziłam się przez telefon na te golarki. Żadna paczka do mnie nie dotarła, za to kilka monitów, a potem wezwanie od windykacji to owszem- przyszły.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się