Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dementek, we Włoszech akurat bardzo różnie. Południowcy często śpią pod samym prześcieradłem, ale północ ma normalne poszewki...
Omatko, wszystko jasne. Ostatnio przy okazji pobytu u siostry i szwagra (mieszkają w Lizbonie), pojechaliśmy na południe Portugalii. I tam też miałam kołdrę+prześcieradło, ale myślałam, że się po prostu pomylili i głupio mi było pytać, czemu to tak 😂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 maja 2024 11:13
_Gaga, akurat byłam w środkowych Włoszech, okolice Pescary 😉 Ale moi dawni pracodawcy mieszkali kilkanaście lat we Włoszech (środkowe/ bardziej południowe) i w Polsce też tak użytkowali pościel.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 maja 2024 18:39
Byłam na Dominikanie i spalamy pod sama poszwa.
Gdyby były kołdry to wszystko by plesnialo, taka wysoka jest tam wilgotności.
Jak jest z tymi tabletkami dzień po w tym momencie?
Jest jakaś lista aptek gdzie farmaceuta wypisze receptę i uda się kupić bez problemu?
Czy trzeba biegać i pytać w każdej aptece ?
Sonika, - dość łatwo receptę zamówić przez portale typy medicept, receptomat itd 😉 Korzystałam z medicept w sprawie recept przy różnych okazjach i nigdy nie było problemu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2024 10:11
Sonika, jeśli nie chcesz płacić za receptę na portalu, to zamiast biegać po aptekach możesz po nich dzwonić. W aptekach sieci Dr Max wypisują recepty za dodatkową opłatą (w zeszłym roku to było 49 zł, nie wiem jak obecnie).
Macie do polecenia jakieś apki, kanał na YT czy coś z jakimś pilatesem czy ćwiczeniami ogólnoruchowymi? Chciałabym coś porobić w domu, tak dla zdrowia, głównie dla ruchomości kręgosłupa i stawów.
Tylko nie mam ściany. 😅 A widzę, że dużo jest tego ściennego pilatesu. Przebrnęliście przez coś, po czym widziałyście/liście efekty?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2024 17:47
Sivrite, nigdy mi zadne pilatesy nie pomogły, ale może robiłam źle (pewnie tak), świetnie za to pomaga mi kalistenika, robię dodatkowo jakieś mobility flows porozciągać całe ciało.
Sivrite,
Darmowy kanał na YT:
https://youtube.com/@heatherrobertsoncom?si=SyvkCpUUe8v7Sjfs

Z płatnych apek Equestrain
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2024 20:05
Bardzo lubię apkę do jogi, w której można sobie wybrać rodzaj jogi. Ja najbardziej lubię ta rozciągająca.
1000023330.jpg 1000023330.jpg
Sivrite, - mi się spoko ćwiczyło z apką Blogilates, dość spory wybór i fajnie podzielone.
Post został usunięty przez autora
Sivrite, Mel B polecam
Nie do końca pilates ale można całe ciało robić lub jakieś partie
Ja np ćwiczenia na tyłek lubię bo to jedyne na rynku nie obciążające dodatkowo kolan, które konie mi niestety zniszczyły.
Zapytam o mierę mierzenia kilogramów u koni. Wiecie o co chodzi. Z jednej strony centymetry, z drugiej kilogramy 🙂 Coś prostego szukam.
nokia6002, miarka zoometryczna?
Tak dokładnie, ale czytałam opinie że na niektóre trzeba mocno rozszyfrowywać. a szukam właśnie czegoś prostego i typowo dla koni nie bydła.
Revoltowicze, czy ktoś zna jakiegoś godnego polecenia dietetyka online, który ułoży jadłospis? Dieta wegetariańska, chodzi o schudnięcie ok. 5 kg (waga stoi), żeby nie zabił ceną.
Dreamer113, jako osoba, która była 10lat vege mogę ci powiedzieć, że na vege będzie ciężko jeśli wpadłaś w moment, że ani ćwiczenia, ani uczciwie "żrećmniej" nie pomaga. Vege rozwala regulację leptyny i paru innych. A jak się sypią zależności hormonalne to dupa blada. Żadna zbilansowana roślinna dieta ci nie pomoże.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 czerwca 2024 11:30
Revoltowicze, czy ktoś zna jakiegoś godnego polecenia dietetyka online, który ułoży jadłospis? Dieta wegetariańska, chodzi o schudnięcie ok. 5 kg (waga stoi), żeby nie zabił ceną.
Dreamer113,


Ja korzystam z Respo i mimo, że wege nie jestem to mam w menu wegańskie/wegetariańskie posilki.


https://centrumrespo.pl/przepisy/

W filtrach zaznacz opcje wege i zobacz czy przepisy będą Ci odpowiadać. Baza przepisów cały czas się powiększa, w tygodniu zawsze wpada kilka nowych.
Poza tym modyfikują też przepisy, ja np Poza serem żółtym czy plesniowym nie spożywam w ogóle nabiału/białka krowiego i mam modyfikacje na nabiał kozi albo sojowy.
kotbury, przypuszczam, że u mnie raczej micha jest problemem, dlatego też pytam o dietetyków. 😉 jem dietetycznie, pełnoziarniste produkty, unikam słodkiego, ale pewnie za dużo dziennie.

JARA patrzyłam na respo, dziękuję za polecajkę. 🙂
Też chciałam napisać o Respo. Korzystaliśmy ze wspólnej diety (akurat mięsnej) przez 3 miesiące i zarówno aplikacja jak kontakt z nimi był całkiem ok. Ale przede wszystkim to była dieta na której oboje schudliśmy przed ślubem, najlepiej się na niej czuliśmy i w sumie od tego mój mąż zaczął się zdrowo odżywiać, także nawyki zostały. My mieliśmy ten pakiet 7 dni to było lekko monotonne, ale zawsze można do nich napisać że coś nam nie smakuje/nie służy i wymienią. Teraz jesteśmy na pudełkach i jednak pod względem samopoczucia respo było najlepsze.
Oj to ja bardzo odradzam respo. Pozaznaczałam przepisy które wydają się ok bez wczytywania się w składniki i w 90% dostałam je w rozpisce, bez podmieniania składników które wykluczyłam. Porcje albo tak ogromne że nie byłam w stanie tego przejeść albo tyci malutkie, że nie sposób się tym zapełnić w żaden sposób. Ogrom błędów w przepisach - składniki swoje a przepis swoje. Wyraźnie wpisałam że nie toleruję produktów mlecznych ani ich zamiennieków udających produkty mleczne a miałam dużo przepisów z takimi produktami. Chwalili się że nie ma marnowania produktów a miałam przepisy z jedną łyżką czegoś na tydzień. A co z resztą zrobić? Oddać komuś? Wyliczyli mi zbyt wysoką kalorykę na której schudłam jakieś pół kilo czy maks kilogram przez miesiąc mimo że się sporo ruszałam a do zrzucenia było ok 10 kg. Kontakt fatalny, co kilka dni inny 'opiekun', bo poprzedni szedł na urlop lub cokolwiek innego. Jedyny plus- jak im to wszystko wyrzygałam to zwrócili mi chyba 2/3 kasy (już nie pamiętam dokładnie ile).
Równie dobrze można sobie z ich przepisów coś ułożyć i wklepywać w fitatu a będzie za free i z większą skutecznością zapewne.
U mnie najlepiej się sprawdza zegarek który liczy ile spalam i rzetelne wliczanie wszystkiego w fitatu. A że póki co nie byłam w stanie tak wytrwać zbyt długo nigdy to ważę ile ważę i to tylko moja wina 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 czerwca 2024 12:00
Z pierwszym opiekunem też mialam małe nieporozumienie, ale poprosiłam o zmianę. W pół godziny miałam nowa opiekunkę, która absolutnie słucha i stosuje. Przepisów nawet nie wymieniam, bo dobiera dokładnie to co lubię i mogę.


A co marnotrawienia jedzenia. Ja ustawiam tam jadłospis żeby otwart skyr, mięso czy buraki zużyć w ciągu kilku dni.

Wyrzucam tylko koper, którego nie lubię, a wciąż kupuje i wmawiam sobie, że na pewno będzie dobre 😆
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2024 09:35
Ubezpieczenia:
Mam auto po szkodzie całkowitej (zdarty lakier z całego boku). Nie było policji, nie zabrali mi dowodu, auto jest sprawne, już było kilka razy u mechanika, bo to stary diesel xd czy jeśli przejdzie normalnie przeglad we wrześniu, to mogę je jak zwykle ubezpieczyć i dalej jeździć?
madmaddie, tak. Ale jeśli wystawili Ci szkodę całkowitą to sprawdź czy dalej jest teraz ubezpieczony. Jeśli nie to możesz dostać karę za brak ubezpieczenia.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2024 11:09
Fokusowa, O dzięki, w sumie nie pomyślałam o sprawdzeniu, bo to nie moje towarzystwo ją wystawiło. Ale jest 😅
Dlaczego krople do oczu mają taki krótki termin ważności od otwarcia?
espérer, - ze względu na formulacje i stabilność. Po otwarciu pojemnik nie jest szczelny ani sterylny, dochodzi powietrze i zaczyna się proces utleniania składników.
Przy wszystkim co "farmaceutyczne" ustawia się te daty tak, żeby absolutnie i pod żadnym pozorem nie doszło do skutków niepożądanych, wręcz nieco paranoicznie 😅 Sposób przechowywania ma duży wpływ na stabilność (np. kapsułki wyprodukowane, przechowywane razem w dużym pojemniku mają duuuuuuużo krótszy termin niż zablistrowane).
Mamy tu kogoś kto był zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy? Mam kilka pytań na priv 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się