Papież Benedykt XVI ABDYKUJE 28.02.2013

W końcu. Teraz wybiorą murzyna i będzie koniec świata 🏇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2013 13:08
Ro drugi przypadek, że Papież abdykuje, poprzedni był 700 lat temu.
Pamiętam czterech Papieży. Ależ ja jestem stara.  😡
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 lutego 2013 13:36
9 razy pontyfikat nie kończył się śmiercią papieża (głownie przez wymuszenie) i poprzedni który abdykował był to Grzegorz XII- 4 lipca 1415 roku.
A co ciekawe to 3 razy abdykował papież o imieniu Benedykt, to chyba nie jest szczęśliwe imię.
m.indira   508... kucyków
11 lutego 2013 19:04
mojego taty to już 7-dmy Papież , mój 3-ci
no to czekamy, polityka idzie w grę i albo tak jak mówią dadzą ognia i wybiorą czarnoskórego i będą głosić upadek kościoła, a raczej wiary, a co za tym idzie tak nakręcą interes czarnowidztwa, że kościoły będą pękać w szwach co jest tej instytucji obecnie bardzo potrzebne... a jak się ma to do wiary? hmm to już inna sprawa
pożyjemy zobaczymy.
ktoś pod jakimś artykułem w necie napisał; a ojciec dyrektor spyta na widok takiego Papieża : Dlaczego się synu nie umyłeś? 😉

cóż, przyczyne abdykacji tak naprawdę zna tylko obecny Papież, a jeśli jest to problem ze stawami, to troche to nie wygodne i niestety w innym świetle stawia sprawę Naszego Papieża, gdyż jak wszyscy pamiętamy był bardziej schorowany i niedołężny od obecnego...
jeśli to alzheimer, to owszem ma powód...

a poza tym czy papieżowi nie przysługuje emerytura? cos słyszałam że chce grać w golfa, niech gra...
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
11 lutego 2013 19:23
z własnej woli abdykował tylko jeden papież - Celestyn V. Ponieważ bardziej interesowała go wiara niz polityka. Tak więc to historyczne wydarzenie.
Jak czytałam za czasów Celestyna jego abdykacja wprowadziła spory zamęt: bo właściwie kim był jego następca? Dla wielu wiernych - uzurpatorem. Papiezem bowiem zostaje się do końca życia, z "woli Ducha Św. ". Na wszelki wypadek nastepca Celestyna niesławny Bonifacy VIII prawdopodobnie kazał go zamordować. (ale to ot, "tajemnica Watykanu"  :hihi🙂. Benedykt XVI ma przenieść sie do klauzurowego klasztoru, pewnie dlatego, ze nikt nie wie co zrobic z papieżem - emerytem. Ja podziwiam 🙂. Dojrzała decyzja - nie daję rady. jestem chory, zmęczony - odchodzę. Poza tym zawsze go lubiłam - wrócił do łask Mszę Trydencką.  😅 No i bardzo przypadły mi do gustu jego Encykliki. Pięknie i mądrze napisane.
przepraszam, mam lekkiego hopla na temat czasów Celestyna, Bonifacego i jego następcy Benedykta XI. Taki świr. więc tym bardziej abdykacja Benedykta XVI mnie poruszyła.
Pomijając, że jak to było: papiez uciekajacy z Rzymu, to teraz czarnoskóry i finał 😜?
A przypadkiem, jak wybierali Benedykta XVI, to czarnoskóry własnie nie był drugi? Chyba że coś mi się pomieszało
razem z benedyktem to 2 hostorii kościoła
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
11 lutego 2013 21:17
za tamtego konklawe kard. Arinze był " w czołówce" kandydatów. Hihi. Ciekawe jak będzie teraz 😉
Dziś jak o tym usłyszałam to mówię : Co, już?!! 
A to przecież już 8 lat minęło odkąd jest papieżem.
o matko, widzieliście już na fb "dowcipaskową" grafikę na temat...?  😵

może temat nie do śmiechu, ale ubawiła mnie do łez  :wysmiewacz22:
Endurka, podziel się linkiem  🙂
Endurka, to zależy, o której mówisz, bo lata tego pełno już 😉
np. taka
nie, nie

o ta:

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10151323048036656&set=a.379747156655.160995.42650211655&type=1&theater

edit. - o, a czemu to nie wchodzi? jakby coś, to ostatni wpis na tablicy Colloseo
Democik  🤣



O! I znowu ZNAK był.  👀
A może powód abdykacji jest zupełnie inny? 🤣
O!!! Właśniedo tego link ja wstawiłam, jest boskie po prostu 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 lutego 2013 11:35
za tamtego konklawe kard. Arinze był " w czołówce" kandydatów. Hihi. Ciekawe jak będzie teraz 😉


on juz na konklawe jest za stary  🙂
A mnie drażni to żartowanie z poważnej sprawy. Coś ważnego się zmienia na naszych oczach.  🙁
Tzn co?
Bo ja niedowidzę.
Ja tez nie rozumiem, ze niby o jaka powazna sprawe chodzi. Przeciez to tylko papiez, a nie ucielesnienie boga..
Bo ja niedowidzę
Ja tez nie rozumiem

😉
No co ja Wam na to poradzę ?
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
12 lutego 2013 14:53
Gienia-Pigwa - własnie doczytałam traba, ze 80 skończył. szkoda, zawsze mi na papieza pasował - wizualnie  😎. Ciekawa jestem, kto zostanie wybrany.
a co do żartowania z powaznych spraw - to historyczne, w pełnym tego słowa znaczeniu - wydarzenie. Zapominając o szalonym przełomie XIII i XIV wieku, to zdarzenie, ktore naprawdę pokazuje jak bardzo zmienia sie Kościół. Papież na emeryturze - rzecz nie spotykana - Celestyn V można powiedzieć nie do końca znalazł sie na emeryturze, a na pewno nikt mu jej nie wypłacał  😁.
Papież to poza tym jednak głowa jednej z największych religii świata(tu jestem poważna) i szef najstarszej korporacji 😁
Odchodzi ze stanowiska nie tylko władcy Państwa Watykańskiego ale i przestaje być przywódca religijnym. Jego funkcja to nie to samo co bycie Prezydentem RP na przykład.Nawet Dalajlama, który zrezygnował z bycia szefem rządu tybetańskiego na uchodźctwie pozostał Dalajlamą.
Oczywiście, dla ateisty to pikuś, ot kolejna ciekawostka, ale tak naprawdę to sprawa, ktora kiepsko rozwiązana moze wywołać zamieszanie w Kościele.
Poza tym nie przepadam za głupawymi żarcikami. Starszy, bardzo mądry pan zdecydowała sie odejsć bo czuł sie chory i zmęczony. właściwie co w tym śmiesznego?
rzecz nie spotykana
Dla mnie ciekawsze byłoby lądowanie Marsjan. To też jest rzecz niespotykana.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2013 17:25
Podobno miał 3 miesiące temu operację, wymieniany rozrusznik. Zdrowie coraz słabsze.
Ja tez nie rozumiem, ze niby o jaka powazna sprawe chodzi. Przeciez to tylko papiez, a nie ucielesnienie boga..


Oczywiście, że to tylko Papież, czyli człowiek, ale dla katolików to osoba ważna i szanowana, więc taki facebook'owy żarcik raczej nie rozśmieszy.
Podobno miał 3 miesiące temu operację, wymieniany rozrusznik. Zdrowie coraz słabsze.
akurat to nie jest operacja szczegolnie niebezpieczna-moj syn przeszedl taka sama-mysle,ze nie bylo to przyczyna abdykacji...musi byc cos bardziej powaznego
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lutego 2013 22:13
Bea - ale myślę, że inaczej wygląda to u Twojego syna, a inaczej u 86-letniego człowieka...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się