rozbudowa mięśni- cwiczenia, itd

Nigna   Warto mieć marzenia...
09 stycznia 2012 17:37
Głupie pytanie ale... czy u konia z taką budową ( kręgosłup jakby zapadnięty)  wyrobienie jeszcze większych mięśni kręgosłupa( które kobyłka  jako takie ma ) zmieniło by coś?
A może jest inny sposób żeby zlikwidować "zjeżdżalnie" która robi sie z końskiego grzbietu gdy ten ma na sobie siodło ._.?


wiem że kobyłka musi zrzucić brzuszek no i poprawić tej szyjkę bo niestety "cieniutka: jest : D Chociaż na tym zdjęciu chyba wygląda gorzej niż normalnie ; )
Ale martwię sie głównie o ten kręgosłup...  czy taka budowa nie przeszkadza jej w rozluźnieniu i pracy ? 
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 stycznia 2012 18:50
Grzbiet moim zdaniem nie jest jakoś bardzo zapadnięty. Przy dobrej pracy powinien się trochę podnieść jeszcze:



Mi się bardziej szyja nie podoba, bo jest krótka i prosta, no i jeszcze wygląda na to, że ma nabudowane dolne mięśnie.
Nigna   Warto mieć marzenia...
09 stycznia 2012 19:02
Koniczka: szyja na tym zdjęciu na prawdę wyszła dziwnie o.O  Ale fakt faktem Siwa mi okropnie spadła z mięśni ostatnimi czasy.
pod siodłem chyba nie wygląda tak źle ; ) ?


Co nie zmienia faktu że kupiłysmy teraz wspomagacze i zaczynamy prace porzadną . Jazda w dole , drążki ,pessoa , czambon ; )
Grzbiet z pewnością da się wyrobić, ja też myślałam, że moja jest "zapadnięta".
przed

po

Zaraz mniej pojadą, że te same zdjęcia wrzucam
Nigna   Warto mieć marzenia...
10 stycznia 2012 19:25
tajnaa: tyle że na 1 zdjęciu twój koń nie ma mięśni grzbietu ; d A moja już takie posiada i nie wiem czy da sie to wyrobić bardziej 😀
Myślę, że da 🙂
.
Mój koń miał problemy z zębami przez co bardzo schudła . teraz lecimy na paszach na mięśnie i już są efekty .
Niestety tylko wizulane . Koń chodzi codziennie na czambonie .Ma odsłonięty wręcz kręgosłup i na prawdę boli ją . Przed zrobieniem zębów miała okres ,ze zaczęła chudnąć ,a z tym pojawił się problem stawania dębów ,gdy zrobił weterynarz jej zęby . Zaliczył czambon i paszę . Ale ,gdy ostatnio wsiadłam koń nagle nadpobudliwy ,a gdy łapię za kontakt i obniżam ustawienie to robi to samo ,wyrywa głowę i do góry . Co to oznacza ? To ten kręgosłup ?
I jakie ćwiczenia na lonży są najlepsze ,aby szybko przybrała na tym grzbiecie .
ja bym wezwała weterynarza, kręgarza żeby sprawdzili plecy
jeśli koń ugina się przy dotykaniu pleców lub przy lekkim ucisku - koniecznie weterynarz
samymi ćwiczeniami na lonży nic nie zdziałasz
i na pewno - nie jeździj na tym koniu
jakie ćwiczenia proponujecie na rozbudowę dosłownie wszystkich mięśni ?  👀
Czytam i czytam ten wątek i jakiś takich konkretnych nie widzę... robię przejścia, zatrzymania, itd, kurcze robię dosłownie wszystko żeby kobył coś popracował a tu nic... Więc baaardzo proszę o jakieś pomysły jakby ją zmusić do pracy i sprawić żeby wyglądała jak koń  😡 może jakieś pomoce typu gog czy coś...?
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 stycznia 2012 22:07
patrztoja🤔ame przejścia i zatrzymania nic nie dadzą. Koń biegając na pastwisku też zatrzymuje sie i zmienia chody i nie rosną mu od tego mięśnie ; D  Moim zdaniem przede wszystkim liczy sie dobra , systematyczna praca w ustawieniu. Samymi pomocami jak gog ciężko uzyskać efekty. Ja bardzo lubię wodze pessoa i czambon jako dodatek do pracy i "odpoczynek"  ( np dzień po treningu gimnastycznym )  Chcesz konkretne ćwiczenia poczytaj książki z serii "101 ćwiczeń "
tak, tak wiem, że samymi zatrzymaniami nic nie zdziałam 🙂 Chodziło mi o to, że robimy  jakieś ćwiczenia, niestety nie ma żadnych efektów 🙁
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 stycznia 2012 22:19
patrztoja: a od jakiego czasu robicie te ćwiczenia ; ) ?  Na rozbudowę niektóre konie potrzebują więcej a niektóre mniej czasu.  Moja np dość szybko sie rozbudowuje ale wystarczy brak systematycznej pracy i całkiem z mięśni spada (look na góre)
Ćwiczenia robimy od sierpnia mniej więcej, teraz miała przerwę, bo zmieniałam jej podkowy na jakieś takie magiczne i musiała się przyzwyczajać do nich z 2 tygodnie, więc w tym czasie nie chodziła za bardzo.. myślisz, że powinnam próbować z jakąś pomocą do pracy? bo naprawdę ćwiczymy i ćwiczymy i zeeero efektów. Ogólnie jest tak, że ja meczę się bardziej niż ona  😡
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 stycznia 2012 22:30
patrztoja: masz jakieś zdjęcia wasze podczas pracy ? Ciężko coś powiedzieć nie wiedząc na jakim poziomie jesteście ; )  Jest wiele ćwiczeni na różne partie mięśni,  na zad najlepsze drągi i górki no i zaangażowanie zadu podczas pracy ( pomaga w tym pessoa) , na grzbiet czambon i jazda w dole , mięśnie szyji wiadomo : prawidłowa praca mięśni szyji podczas jazdy.
To ja się wcisnę też tutaj. Trochę wiem, trochę widzę, chętnie przyjmę każdą radę i pomocną metodę. Wet będzie, jeszcze nie było.
Pierwsze zdjęcie marzec, drugie koniec stycznia.
,
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
Lepiej trójkąty i dorzucaj pracę na drążkach to ponoć czyni cuda 🙂

Ja kupiłam max e glo, dopiero dziś przyszedł więc efektów jeszcze nie ma :P :P
mam do Was ludziska takie pytanie...
nie wiem czy to odpowiedni wątek ale nie mogłam znaleźć jakoś lepszego  dziś na jeździe koń wpadł mi jakby w rezonans ;P niby szedł prosto ale jakoś krzywo zad na wszystkie strony latał... może to chwilowe albo coś ale co można z Tym zrobić? macie jakieś pomysły?

jakie ćwiczenia proponujecie na rozbudowę dosłownie wszystkich mięśni ?  👀
Czytam i czytam ten wątek i jakiś takich konkretnych nie widzę... robię przejścia, zatrzymania, itd, kurcze robię dosłownie wszystko żeby kobył coś popracował a tu nic... Więc baaardzo proszę o jakieś pomysły jakby ją zmusić do pracy i sprawić żeby wyglądała jak koń  😡 może jakieś pomoce typu gog czy coś...?

czytam ten watek i na lopatki rozwala mnie tutejsze dyletanctwo...przeciez w robieniu "masy" bardziej chodzi o rytm cwiczen, niz o same cwiczenia (krotkie serie, duzo powtorzen, praca na niskim HR).
... fachowcy od siedmiu bolesci 🤔
Severus   Sink your teeth into my FLESH
22 maja 2012 20:35
wrotki - dokładnie. Bzdury, że głowa boli...

Dodałabym jeszcze, że ćwiczenia stricte masowe to:

- niedużo powtórzeń z odpowiednio dużym, wzrastającym obciążeniem
- to podzielone na kilka serii przedzielonych odpoczynkiem dla danej grupy mięśni
- nie przesadzanie z długością treningu i ilością powtórzeń (nawrotów ćwiczenia)
- to wszystko podparte odpowiednią dietą i regeneracją (mięsnie się budują jak odpoczywają, a nie podczas treningu!)

Natomiast ćwiczenia wyrabiające wytrzymałość i kondycję to:

- nieco mniej serii, za to dłuższych
- praca na wyższym HR (60 - 80 % HR max)
- krótsze przerwy odpoczynkowe

A przede wszystkim RÓŻNORODNOŚĆ! Mięśnie nie lubią się nudzić, szybko przyzwyczajają się do określonego ruchu i przestają się rozwijać. Żeby optymalnie rosły, co 4-6 tygodni trzeba wymienić część ćwiczeń, zrobić jakąś zmianę, bo inaczej nawet najlepsze zestawy ćwiczeń przestaną dawać efekty. Heh, może nawet nastąpić utrata części masy mięśniowej, jeśli przez dłuższy czas nie urozmaica się treningów.
Witam, mam pytanie.? Jak moge dla swojego konia rozbudowac mięśnie.? Chodzi mi czy na czambonie, drążkach, jazdy pod gorki, nie duże skoki..? Jak macie inne propozycje to piszcie, może cos mi się przyda.🙂
Konikowa_18, czambon, gogue, wytok, wypinacze, czarna, munsztuk, ciezarki na nogi i 2x dziennie skaczemy 150 na treningach, a najlepiej przeczyaj watek, to nie boli...
[quote author=Konikowa_18 link=topic=1042.msg1715761#msg1715761 date=1363299546]
Witam, mam pytanie.? Jak moge dla swojego konia rozbudowac mięśnie.? Chodzi mi czy na czambonie, drążkach, jazdy pod gorki, nie duże skoki..? Jak macie inne propozycje to piszcie, może cos mi się przyda.🙂
[/quote]

Myślisz o pracy pod kątem ujeżdżenia? Jak tak, to przede wszystkim mięśnie wyrabia się nie tylko samą pracą na czworoboku. Dużo jeździj w teren, najlepiej zróżnicowany (zjazd, podjazd, przejścia na tych górkach) tylko z głową, a nie odpalasz wrotki i heja. Na czworoboku nie galopuj w kółko po 15 minut, tylko rób dużo różnorodnych ćwiczeń we wszystkich chodach- dodania-skrócenia, łopatka-trawers, ciąg i powrót ustępowaniem, dodania i skrócenia w trawersie i renwersie, chody boczne na kole i na drugim śladzie itd. w zależności od wieku i stopnia zaawansowania konia, we wszystkich chodach po kilka razy (ale uwaga, jak koń wykona coś np. 3-4 razy dobrze, to nie jedź 5 ani 10 razy, bo można go zniechęcić, albo skłonić do jazdy na pamięć - zmień ćwiczenie). Dużo zmian ustawienia do tego, ale przede wszystkim pilnuj, żeby w tych wszystkich ćwiczeniach koń szedł do przodu energicznie, bo inaczej ani nie wyrobisz mięśni, ani nic nie ugrasz. I nawet jeśli masz zrobionego konia, tylko np. po chorobie, to nie przesadzaj z pracą w chodach zebranych ( sensie nie jeździj w kółko zebranym kłusem czy galopem dookoła czworoboku przez 15 minut bez przerwy), bo koń się tylko usztywni i zacznie się bronić, a następnego dnia będzie miał zakwasy (zauważ, że nawet w GP konie muszą pokazać stęp wyciągnięty w którym wymagane jest duże rozluźnienie ramy - bo po coś on jest w treningu potrzebny). No i dużo lonżuj - czambon nie każdemu koniowi pasuje, pessoa nie jest super pomysłem dla młodych koni, najbezpieczniejsze są zwykle wypinacze trójkątne przynajmniej na początek, bo większość koni fajnie na nich pracuje, a w przeciwieństwie do zwykłych wypinaczy nie może się oprzeć i człapać, tylko muszą pracować. Na lonży przejścia, dodania, skrócenia. Pracuj sobie na drążkach czasem (na lonży i pod siodłem), dobrze wtedy plecy pracują.

No i po pierwsze rozgrzewka, po drugie stęp na koniec, po trzecie dopasowane siodło, po czwarte - sama musisz poprawnie siedzieć, bo inaczej koń nie będzie poprawnie pracował. Oczywiście konia, który sporo pracuje, trzeba odpowiednio karmić, jak już wyżej było pisane.
Ja ujeżdzeniowo nie jeżdże, bo to nie jest w moim guście.. Pracuje z koniem na drążkach, jazdy w teren, skoki, ale nie zaczęsto bo niestety pogoda nie pozwala, koń chodzi na czambonie lub na wypinaczach.. I dostaje, dobre pożywienie..🙂 A kiedy się ukażą rezultaty..? I dzieki za podpowiedż..
Gillian   four letter word
16 marca 2013 13:40
Konikowa_18, podstawą skoków jest ujeżdżenie ale... no nie chce mi się, za stara jestem 🙁
No rozumiem..😉 A praca na drążkach, jest dobre na rozbudowe mięśni..?
patrztoja  na rozbudowanie wszystkich mięsni ja mojego ogierka męczyłam " przy oponie "
to znaczy zakładasz uprząż  , bierzesz opone od traktora  , wytrzymałą liną do opony przyczepiasz orczyk ,
tak młode konie się przyucza so wozu ale też jest to przydatne w rozbudowie mięśni .
oczywiscie najpierw kilka dni musisz przyzwyczajac do uprzęży oraz  kierowania koniem długimi "lejcami"

póniej  niech kon chodzi z oponą , tylko najpierw krótko i po łatwym terenie , stopniowo coraz dłużej , trudniej , po piaskach ,  górkach , w zimie ja robiłam kuligi bo po sniegu bylo mu łatwiej , oczywiscie nie codziennie ,
jesli chcesz szybko zrobic mięsnie to codzinnie po troszku , zeby nie przedobrzyc bo to też  sprawia ze kon ma nogi mocniejsze ,
działają mięsnie zadu , klaty , grzbietu , szczególnie w piasku ,
pózniej jak koniowi będzie już lekko to siadasz na oponie i masz lżej , ale pamiętaj zeby nóg nie załatwić , najpierw dobra rozgrzewka , najlepiej na lonzy , i dopiero pod opone 🙂
tylko wtedy trzeba minimalnie zwiększyć dawke owsa , bo koń się szybciej męczy , wyrabia się też kondycja , więc musi miec z czego robić te mięsnie , więcej spala przy oponie niż w siodle 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 kwietnia 2013 19:34
karla158, Ty pomyliłaś trening konia z weight pullingiem?

Ja zamiast opony proponuje wózek na kółkach i worki cementu, ale tylko dla koni bez RAO, bo może pylić.
Tug od war tylko dla klaczy lub wałachów. Fajny jeszcze jest chain pulling, jak ktoś nie ma opony, a łańcuch. A na wzmocnienie mięśni szczęk co by niegnieciony owies było łatwiej gryźć polecam high jump lub spring pole  :kwiatek:
karla158, a teraz mi wytlumacz, na ktore miesnie konkretnie dziala ciagniecie opony, jaki to ma wplyw na uklad miesniowy i co dzieki temu osiagasz
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się