Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

wilczyk, anita333 też dziękuję  :kwiatek:
zduśka to ja dołączam do klubu uziemionych, wczoraj chciałam poskakać i...przedobrzyłam. Kostka skręcona, myślałam że sobie ją odpiłuje z bólu w nocy  🙄  ale przynajmniej wiem, że mój koń na prawde potrafi wysoko i daleeko skakać  😁 🏇
Gagulec, czyli Czesio wyjeżdża do Ciebie? Fajnie, w końcu! 🙂
Koniczka, gratuluje rocznicy 😉
brzezinka, piękny 19-latek! A córka fenomenalna!
Mąka, przepiękne zdjęcia 💘

Pozdrawiam z 'moimi' śmierdzielkami

Jeden Pams, z ostatnich skoków i w sumie średniej jazdy - uciekał przed komarami biedaczek... Nic na to cholerstwo nie działa...  🤔


I Gepardzica  😍




ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2013 08:47
Nirv, ładny Pamsior!
ale....wszystko pięknie, ale to odstające siodło na siwej aż boli.
Jestem uczulona na takie rzeczy, bo wiem co to znaczy chory grzbiet!
Da się do niej jakieś siodło dopasować? Bo misiek jak widać nic nie dał?
Masz jakąś decyzyjność co do jej sprzętu?
Nirv, trochę się pogubiłam - to Pamir nie ma chorych pleców? Ostatni raz jak Cię czytałam to chciałaś go na emeryturę posłać, coś mnie ominęło chyba?
ash, to moj sprzet, siodlo na Siwej na plaskim lezy ok, w skokach sie pokazal problem (to pierwsze skoki moje na niej, więc dopiero teraz mogłam sobie ocenić jak to siodło leży w skoku). Będę kąbinowała z mattesem (na szczęście mam correction system i wkladki standardowe + zel podocinany na kształt wkladek, co daje bardzo wiele mozliwosci), możliwe, że moje siodło jest na nią trochę za szerokie i trzeba go dopchać z przodu. Fakt faktem wrażenie potęguje to, że ja wyciągam mocno czaprak i podkładkę do góry, wychodzi taki dziubek po całej długości.
Orzeszkowa, piszę PW, bo to dłuższa historia 😉 ale po konsultacjach z innym wetem zostało wprowadzonych kilka zmian i póki co wszystko działa jak powinno 😉
Nirv jeżeli siodło jest za szerokie, siada przodem, a tył się podnosi, to żadna podkładka nie zniweluje tego na dłuższą metę - sama to przerabiałam. Niemniej życzę powodzenia w pracy z Siwą, koń wygląda bardzo przyjemnie.
Mam pytanie znacie jakieś fajne ćwiczenia dla konia na rozluźnienie, wzmocnienie końskiego grzbietu ? Chodzi mi o ćwiczenia z siodła może być na pw.
xxmalinaxx, ale ono nie siada przodem tak, że leży na kłębie, w takie siodło bym w ogóle nie wsiadła 😉 Po płaskim wygląda dobrze, tył nie anglezuje, jedynie w skoku tył leci do góry. Będę musiała jutro coś pomyśleć, aczkolwiek kilka pomysłów już mam. Kobyła dopiero zaczyna pracę po zimie, więc jeszcze się nabuduje 😉
Presja uciekaj do odpowiedniego wątku, bo Cię zjedzą.
Nirv w takim razie jak wyżej - życzę powodzenia w pracy z koniem 😉
Trzymajcie kciuki, żebyśmy się nie zabiły na niedzielnych zawodach  😁

baffinka aż mnie ciarki przeszły, bo właśnie takim sposobem przedwczoraj mój koń załatwił mi przymusowy urlop  😁
baffinka, ja tak zdjęłam okser na zawodach w zeszłym roku. Nie wiem, jakim cudem doleciałam na drugą stronę, bo jednak Baryła ma więcej balastu, zarówno własnego, jak i tego na plecach, niż Wy - chudzielce.  😁
Nirv, chcę mieć taki półsiad skokowy jak Ty..  😍
baffinka, ojej, zostało Ci się. ale będzie dobrze, trzymam kciuki, dacie radę na pewno.  😉
dar, hahaha, przestań 😁 ja nie potrafię jeździć, a skakać to już w ogóle, kłade się bardzo i często wychodzę przed konia 😁 w dodatku ostatnio nie mam za grosz oparcia na strzemieniu...
baffinka, szacun, mi Siwera ostatnio tak na naszą mini crossóweczkę - krzaczki wyskoczyła, a tam zdecydowanie niżej było a i tak myślałam, że odfrunę 😁  trzymam kciuki za Twoje zawody, ty trzymaj za moje - też w niedzielę jedziemy 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 maja 2013 20:47
Nic dziwnego że baffince "się zostało" jak koń się wybił "trochę daleko od przeszkody" 😎
Baffinka, dacie radę, skoro z takiego skoku wyszłyście całe bez zrzutki to nic wam nie straszne 😁
xxmalinaxx chyba te nasze małopolaczki już takie do śmierci będą 😉 i w sumie... tego nam życzę 😀
amnestria   😡 jej, dzięki. Czyli matura nie zrobiła jeszcze ze mną totalnej masakry 😀
Fantazja  :kwiatek: Trzymam kciuki za zawody! Koniecznie znajdź jakiegoś fotografa!!!
Nirv  :kwiatek:
zduśka wiem, że ratuje  😎 ale dopóki się nie wykurujesz, to do Rudzika się nie dotykasz!
baffinka oj tam oj tam, co was nie zabije to wzmocni  😀
Kobył lubi kombinować. W zeszłym roku to brała mi kopertkę razem ze wskazówką na kłusa, czyli jakieś 2 metry z hakiem  😁


a tak to wyglądało:

dwie nasze awarie dzisiejsze  😂
dar, hahaha, przestań 😁 ja nie potrafię jeździć, a skakać to już w ogóle, kłade się bardzo i często wychodzę przed konia 😁 w dodatku ostatnio nie mam za grosz oparcia na strzemieniu...


to podobnie jak ja 😉
ja się nie kładę, ale często jestem przed koniem, dzisiaj na jeździe w galopie dodatkowo traciłam strzemię.
tak czy siak, twój półsiad wygląda dużo lepiej niż mój, dzisiaj na głupich drągach nawet zapominałam o oddaniu ręki..  🤦

baffinka, wysiedziane, nie strącone.. jechać dalej  😉
baffinka i tak się super zabrałaś z nią przy takim kombinowaniu  👍
Kasbeg ja już jestem przyzwyczajona. Dzień bez awarii, to dzień stracony  🏇 Często nam się zdarza skakać z daleka, ale zazwyczaj wychodzi to płynniej. Tu przez to urwanie niestety wyszło jak wyszło.
Mamy prawie wszystko w swoim repertuarze: z bliska, z daleka, ze sliding stop'u nawet potrafi  😎
baffinka wesoły ten Twój konik, jak na jego pomysły to i tak dobrze sobie radzisz  👍
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 maja 2013 14:22
Baffinka, na zawodach będzie dobrze, skoro w domu przy takich ekscesach radzisz sobie bez problemu! 🙂
Mąka, ależ piękne zdjęcia!  😍
Nirv, mam nadzieję, że teraz z Pamirem będzie już tylko lepiej.

Ile nowych twarzy w wątku!

Co u mnie? Jestem cały czas, podczytuje, nie piszę bo i nie bardzo mam o czym, ale skoro dorobiłam się jakichkolwiek zdjęć na Młodym, to nie mogę się nie pochwalić!





Kto powiedział, że w kłusie zawsze jedna para nóg powinna być na ziemi?  😁

czołg 🙂

I na koniec portrecik, i już zmykam 🙂
Elena   emocjonalnie elastyczna
11 maja 2013 16:51
arivle piękny młody !  😍
arivle  - strasznie nisko masz nachrapnik na tym koniu.
arivle wow, jest przeboski! Ale w letniej sierści nie do poznania, jaśniutki!

A ja tylko wpadam na chwilkę podziękować za wszystkie kciuki :kwiatek: Tym razem nie noga się zepsuła, więc odetchneliśmy z ulgą. Koń dostał leki i za tydzień powinien znowu normalnie śmigać. Poza tym zasłużył sobie po raz kolejny na miano najdzielniejszego pacjenta. Podejrzanie aż za dzielnego - żadne igły nie są dla niego straszne czy bolesne, można byłoby wręcz stwierdzić, że lubi być kłuty 😎
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
11 maja 2013 21:45
arivle rozumiałyśmy już 🙂 ale mogę się powtarzać, świetny jest!
Nirv ale fajnie wygląda Pams! A już tu ostatnio było że Pams idzie na tryb " nierób"  😜
Mąka, podziwiam i podziwiam ale to Ty robisz szał na tym zdjęciu, nie koń,nie jabłonki i kolory, Ty! 🙂  A jak tam Dery?  😍
Fantazja    :kwiatek: :kwiatek: Trzymam za Was dziewczyny mocno kciuki! 🙂
Baff podziwiam 🙂 ja bym umarła ze strachu.

muszę pochwalić Młodego! 🙂 Ostatnio super pracuje,stara się i jest tak:  😍 

dziś wsiadła P. Trener a ja zajęłam się zdjęciami 🙂

a za tydzień szykują się 3dniowe zawody u nas 🙂 zgłoszeni jesteśmy na L 🙂







to zdjęcie jest proste, mamy taki plac lekko pod górkę 🙂


chyba macie już go dość?
juliadna ja Fuerte nigdy nie mam dość! Chociaż nie zawsze komentuje Twoje wpisy z nim w roli głównej w różnych wątkach to wiedz, że zawsze skrycie się nim zachwycam  :kwiatek:
arivle, jakie Ty masz dłuuuuugie nogi! o.O a Młody śliczny 🙂

juliadna, oj tam on jest jak cukierek - zawsze się miło ogląda choćby człowiek był zasłodzony na amen 😉

Ja dziś znowu wylonżowałam mojego Urlopowicza - i bardzo ładnie pracował... aż mi szkoda że nie mogę być u niego częściej teraz 🙁
juliadna ... w dodatku na każdym zdjęciu jesteście nienagannie ubrani, koń lśni, to robi naprawdę dobre wrażenie  😀
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
12 maja 2013 11:02
Ja ostatnio też z doskoku wpadam na forum, staram się nadrabiać zaległości w czytaniu, ale średnio mi to idzie  🙄
Anaa-super G. teraz wygląda. Nie chcesz zabrać go do wawy i wznowić treningi?
Mąka-kurcze, ale wyrosłaś na piękną kobietę  😜 Rewelacyjne zdjęcia, koń, a Ty zjawiskowa  🙂
arivle-lubiłam Ciebie i Ledzię jako parę, ale na gniadym wyglądasz świetnie, jakoś tak bardziej profi  🙂 Fajny zwierzak  🙂
juliadna-trzymam kciuki za zawody  😀

My już nie tacy młodzi z Rudym, ale mam fotki od Fantazji  :kwiatek: więc ponudzę trochę wiewiórem  😉

przed pracą


w trakcie





i po  😉


pozdrawiamy wiosennie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się