kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

busch, poczytaj trochę o odmrożeniach 😉
busch   Mad god's blessing.
20 lutego 2009 09:43
Przeczytałam sobie na wikipedii i stwierdzam, że raczej to nie to- pierwszy stopień to też ból, mnie nic nie bolało ani jak były takie zgrabiałe (tylko jakby w stawach były źle naoliwione), potem po kontakcie z gorącą wodą też nie bolały, tylko spuchły.
Następnym razem odciąć od razu palce?  😁

Następnym razem broń Boże nie wkładać do gorącej wody ❗ ❗ ❗
Najpierw się wkłada do zimnej, potem stopniowo do lekko letniej, letniej i dość ciepłej. I ma to trwać nawet kilkanaście minut jeśli mocno zmarznięte.

Nie poparzyłaś sobie tych palców? Poparzenia nie zawsze bolą, a opuchlizna może być.
busch   Mad god's blessing.
20 lutego 2009 12:21
Nie wyglądają na poparzone.
A tak gwoli ścisłości- włożenie łapek do gorącej wody nie miało spowodować ich rozmrożenia, po prostu miałam umyć kubki i trochę za ciepłą wodę sobie puściłam  😉
Najbardziej mnie zaciekawiło, że opuchlizna aż tak długo się utrzymała- dopiero jak następnego dnia rano się obudziłam, to wszystkie palce były normalnej wielkości  😵
czy ktos sie moze orientuje, co z badan nalezy zrobic jak sie ma co chwile chore zatoki? bo wiecznie sluchac 'osluchowo czysto, gardlo czyste, temperatura-lekki stan podgoraczkowy' to mam dosc..
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
24 lutego 2009 20:40
mi robili rtg i niby nic nie wykazalo ale wiem, ze mam je chore
może poproś o skierowanie do laryngologa?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 lutego 2009 10:38
magda laryngolog, RTG i najlepiej tomograf. moj tato mial zawalone zatoki przez wieczne ich "leczenie" i dwa tygodnie temu mial operacje, wszystko wyczyscili endoskopowo i miejmy nadzieje, ze bedzie lepiej.
Heh, ja z moją migreną byłam u lekarza, mam na jutro skierowanie na badanie krwi, a potem wypiszą mi skierowanie do neurologa, już się boję .. 😲
Heh, ja z moją migreną byłam u lekarza, mam na jutro skierowanie na badanie krwi, a potem wypiszą mi skierowanie do neurologa, już się boję .. 😲


hehe i bedzie jak u mnie sytuacja ból głowy ...skirowanie na krew(wynik NIC), skierowanie do neurologa, neurolog wypytywal sie mnie czy nie mam problemow rodzinnych i wysylal do psychologa, w koncu skierowanie do laryngologa i koniec koncow okazalo sie ze to alergia byla...
Gillian   four letter word
28 lutego 2009 19:21
ręce mi opadły... dwa dni łażenia od lekarza do lekarza, wreszcie jeden konkretny pulmunolog i diagnoza... :/ mam astmę oskrzelową, postac kaszlowa :/ wyjaśniło się skąd u mnie dziwne objawy - zawroty głowy mam normalnie z niedotlenienia (dwa głębsze oddechy i mam mroczki przed oczami), to że mnie nagle zatyka i się duszę to od skurczy oskrzelików...  😵

nie no po prostu...  🤔wirek:  😵

jak patrzę na te leki i inhalator to mnie aż ciska :/ jak ja mam z tym życ? :/  😵
Averis   Czarny charakter
28 lutego 2009 19:48
Gillian Koleżanka to ma- bierze leki, nie może wykonywać niektórych ćwiczeń na wf-ie, palić ani przebywać w zadymionym pomieszczeniu, ale poza tym jej życie wygląda normalnie. Wiadomo, astma to pewne ograniczenia- ale to nie wyrok. Daj sobie trochę czasu  :kwiatek:
Gillian   four letter word
28 lutego 2009 20:01
no właśnie, ograniczenia... samo to słowo powoduje u mnie gwałtowny mentalny sprzeciw 🙂
Ambrozja koniecznie napisz jak było 🙂

bush mam coś podobnego. Jak wchodze z dworu do domu to mi też palce puchną, tylko, ze za chwile opuchlizna znika
ja mam ostatnio (niestety coraz częściej) okropny ból lewego oka. Tak jakby ktoś wkładał  mi łyżkę do oczodołu i chciał mi wydłubać oko  🤔 Bóle pojawiają się nieregularnie. Może być tydzień, dwa spokoju, a potem dwa dni pod rząd. Długość trwania różna - wczoraj coś ok godziny - półtorej, dzisiaj niecałe 2 minuty  🙄 Dodam, że noszę okulary (mam minusy). Ktoś sie spotkał z czymś takim...?
A zauważyłaś kiedy ból się pojawia?
Np wysiłek, stres?
Jakieś dodatkowe objawy, typu nudności wymioty, zawroty głowy, sztywności karku?
Czy oboje oczu jest równomiernie osadzonych w oczodołach?
Nie ma jakiegoś konkretnego powodu ani innych objawów które pojawiałyby się razem z bólem oka. Wczoraj byłam zmęczona jak się ból pojawił, ale dzisiaj wszystko było ok (na spacerze z psami mnie 'dorwał', był dużo bardziej intensywny, ale i duzo krócej trwał). Co do ostatniego pytania to... nie wiem  😡 Ból pojawił się może z 4 miesiące temu.
W ogóle moje oczy to porazka. W gimnazjum miałam okropne problemy - ale nigdy nie powiedziałam o tym nikomu  😡 Zwykłe jarzeniówki powodowały u mnie coś takiego, że 'nic nie widziałam'. W lewym oku widziałam białą plamkę, a z patrzeniem i czytaniem był koszmar - cały tekst mi się rozmazywał - musiałam czytać po literce (wszystko wokół było rozmazane). Takie coś miałam moze z 4 razy. Ale jarzeniówki (tego typu co są w centrach handlowych) nieraz powodują u mnie bóle oczu...  🙄
A... i chyba mam cos w stylu 'kurzej ślepoty'. Wieczorami (jak zaczyna się ściemniać) kiepsko widzę  🙄, czasem zdarzają się dni, że ogólnie dużo gorzej widzę, a czasem jest tak, ze obraz jak brzytwa  😎

Edit: dopisuję: i niestety dużo czasu spędzam przed kompem, ale nie mam do niego specjalnych soczewek... okulary ściagam tylko do czytania, czasem jak jem (i talerz mam blisko  :cool🙂...
Leć sprawdzić ciśnienie w oczach! I to szybko!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 marca 2009 00:24
od czwartku cierpie na permanentny ból glowy (czyli to juz 4 dzien z rzedu). chodze spac i budze sie z bolem. bralam mase roznych proszkow i nic nie pomaga. co jakis czas bol sie nasila do tego stopnia, ze nie jestem w stanie sie ruszyc. wietrze pokoj, od czwartku nie zapalilam ani jednego papierosa, spie duzo, skrocialam czas spedzony przed komputerem i nic. wieczorami jest najgorzej- robie sie strasznie wrazliwa na dzwieki, zapachy, mam mdłości. nie jestem w stanie nic zrobic, ani pobiegac, ani pocwiczyc. nigdy nie mialam takiej sytuacji  😕 w Polsce bede za 18 dni, wybiore sie wtedy do neurologa. a co moge zrobic do tego czasu?
Edytko , przykro mi to mówić, ale wszystko się zgadza. Migrena . Łączę się z Tobą w bólu, mam to samo. Jutro idę zapisać się do neurologa.
Kiedy budzę się rano, czuję, że mam w ustach taką gorzką ślinę. Wypluwam - mniej lub bardziej żółta, czasem w odcieniach pomarańczu. Rzadko bo rzadko, ale czasami uda się wykaszleć takie małe oderwane kawałki no powiedzmy ropy. Poza tym gardłu (jak dla mnie przynajmniej) nic nie jest, tzn. nie boli, nie mam chrypki, nie kaszlę.

Ciągnie się to jakiś czas, dawniej też tak miewałam, co jakiś czas się powtarza.

Pojawia się też po chorobie, tzn. jak już teoretycznie jestem zdrowa. Nic innego mi nie jest, a i w czasie tego problemu nie ma, no i nagle pojawia się nad ranem taka gorzka ślina.


W sumie by mnie to nie martwiło, gdyby nie to, że mam trądzik. Kłopoty z migdałkami (tzn. ropa w nich) mogą utrudniać lub uniemożliwiać wyleczenie go.

No i tu pytanie - czym to może być spowodowane i czy powinnam iść z tym do laryngologa?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 marca 2009 21:34
Edytko , przykro mi to mówić, ale wszystko się zgadza. Migrena . Łączę się z Tobą w bólu, mam to samo. Jutro idę zapisać się do neurologa.

wydawalo mi sie, ze przy migrenach wystepuja omdlenia i osoba jest wylaczona z zycia. u mnie nie jest tak zle, tylko ten ciagly bol zaczyna mnie osłabiać  🤔
jutro widze sie z moim tutorem, przez ten bol nie jestem w stanie chodzic na wyklady, nie ma opcji zebym wysiedziala w sali.
Niee Edytko, przy migrenach nie występują omdlenia, chociaż się zdarza. W każdym razie jest to bardzo silny ból, któremu towarzyszą mdłości, lekkie osłabienie, światłowstręt lub dźwiękowstręt (opcjonalnie) , zwykłe proszki nie działają (oprócz aspiryny na migrenę) , ataki mi trwały czasem do 5-6 dni ... Bez przerwy. Jak najszybciej idź do lekarza.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 marca 2009 13:20
pogdalam z tutorem, jutro ide sie zarejstrowac do lekarza, moze uda mi sie umowic wizyte na czwartek. a poprawy dalej nie ma  🤔
ech, tutor polecil mi, ze jezeli bol sie bedzie utrzymywac i bede miala problemy z nauka (a juz mam), to mam wypelnic mitigations form, dolaczyc liscik od lekarza i na egzaminach lagodniej mnie potraktuja.
[img]http://Moona[/img]

Coś mi sie z tą śliną kojarzy wątroba.Ale słabo uważam na zajęciach wiec tylko kojarzy 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
03 marca 2009 20:29
mam pytanie od rana strasznie boli mnie ucho, nie dam rady przelykac sliny i drazni mnie glosny dzwiek, szczegolnie piszczenie, dzwonek. wczoraj wieczorem bylam na piwie i troche poszwedalam sie po miescie.
mozliwe zeby mi ucho przywialo i dostalam zapalenia? czy moze boli od czegos innego?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 marca 2009 22:34
Gillian, kup sobie taki duży inhalator, nawilżacz powietrza, przyjmuj regularnie leki, jeśli palisz- bezwzględnie rzuć, nie pakuj się do dusznych i zadymionych pomieszczeń, a będzie dobrze. Znam osobę od wieeeelu lat chorą na astmę oskrzelową, w dodatku cały czas pracującą w bardzo niekorzystnych warunkach i nie jest tak źle.
ktoś ma jakiś pomysł na zdiagnozowanie braku węchu? ;]

Precyzując, może nie jest to całkowity zanik, ale nie rozróżniam zapachów.
Żadnych.
Nie wyczuwam ulatniającego się gazu, zapachu pomarańczy...

Za to pokarana jestem tragicznie wrażliwym słuchem...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 marca 2009 21:50

co to za miesien(?) zaznaczony i jak to podleczyc?  😁 nie mam czasu isc do lekarza, ledwo czlapie ciezko mi ruszac stopa, szczegolnie jak zostane dluzej w jednej pozycji. stalo sie to podczas nie lekkiego brykania 😁
abre   tulibudibu
07 marca 2009 13:02
A jesteś pewna że to mięsień a nie uszkodzone ścięgno lub kości śródstopia? Radziłabym raczej znaleźć trochę czasu na lekarza 😉

Doraźnie przez pierwsze trzy dni chłodzić, potem grzać (chyba że opuchlizna się pojawi...). Możesz smarować maścią lub żelem o właściwościach przeciwzapalnych (np. ketoprofen). Gdy ból się zmniejszy a Ty będziesz musiała już chodzić - opaska do kupienia w aptece za 20 zł.
I przede wszystkim oszczędzać nogę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się