Młode Konie

Perlica, z batem?

na WKKW chyba nie można  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 lipca 2013 11:34
Perlica, ElaPe, a ja byłam wiecznie święcie przekonana że z batem nie można... a nie lecą po punktach za użycie bata?



nie

[quote author=aleqsandra link=topic=1199.msg1815961#msg1815961 date=1372634522]
Perlica, z batem?

na WKKW chyba nie można  😉
[/quote]

gdzie jest przepis o tym że nie można?





Regulamin rozgrywania krajowych zawodów w ujeżdżeniu 2013 (z zaznaczonymi zmianami)

10. We wszystkich zawodach z wyj ątkiem MP, HPP, OOM, a tak że MMM i MR, o ile regulamin MR nie stanowi inaczej,  zawodnicy mog ą startowa ć z batem, którego maksymaln ą długo ść okre ślaj ą przepisy dyscypliny uje żdżenia.
Na czworoboku WKKW(!) nie można (już za objechanie z batem jest kara). W ujeżdżeniu - jak powyżej - można.
Warto jednak zaglądać do przepisów zanim z wielkim przekonaniem zacznie się pouczać innych. Przepisy WKKW FEI na rok 2013 - tam właśnie jest przepis, że w WKKW NIE MOŻNA.

538.1.2 Baty
a) Trening- bat o długości nie większej niż 120 cm łącznie z końcówką, jest dozwolony podczas
treningu bez pokonywania przeszkód. Bat nie dłuższy niż 75 cm z nieobciążonym końcem,
jest dozwolony podczas skoków przez przeszkody.
b) Przegląd koni - bat nie dłuższy niż 120 cm łącznie z końcówką, jest dozwolony na przeglądzie
koni.
c) Próba ujeżdżenia - bat jest niedozwolony podczas wjazdu na teren wokół czworoboku i
podczas przejazdu.
d) Próba terenowa i próba skoków - bat nie dłuższy niż 75 cm z nieobciążonym końcem, jest
dozwolony podczas tych prób.

Przy czym w tychże przepisach jest jeszcze:
Przepisy Dyscypliny Skoków oraz Dyscypliny Ujeżdżenia znajdują zastosowanie w próbie skoków
oraz w próbie ujeżdżenia WKKW, chyba że inaczej stanowią Przepisy WKKW.
Ciąg dalszy wykorzystywania połamanego faceta, czyli bardzo fajnie tego dnia pracujący Karaluszek 🙂









Ostatnio to mi się coraz świeższy robi 😁

quanta, ależ on się zmienił w krótkim czasie, pięęęknie przypakował, kawał dobrej roboty  👍
Moon   #kulistyzajebisty
01 lipca 2013 16:23
quanta,  😍 Nie chcesz zwiedzić z nim pomorza?  😀iabeł:
btw. bosssko wygląda w tym Caballu!  😀

Chyba i ja powinnam się 'zapisać' do wątku z Dzieciątkiem ;-)
miałam już wsiadać, bo kur...za stopa przeziębienie cholerne mnie dopadło i kupa, muszę się wykurować, żeby zupełnie się nie rozłożyć  😤



O taki jestem chłopiec!


Uczymy się lonżować (Tak wiem, mało inteligentne miejsce na naukę lonżowania - nieogrodzony teren, w dodatku opędzanie bez wypięcia, którego sama nienawidzę  🙄 ale ogrodzony placyk był zajęty, wypięcie będziemy dopiero wymyślać z właścicielką jak pojeździmy, póki co koń jest w Sopocie trochę ponad tydzień, więc ciężko cokolwiek powiedzieć, a koń miał tylko zakumać chodzenie po kole na głos i deko rozprostować kości)


Dooobry koń - bo zakumał!  😉
Moon piękny chłopaczek, bardzo w moim typie. Ile ma wzrostu?
Moon   #kulistyzajebisty
01 lipca 2013 18:17
Wygląda na dużego, ale jak tak patrzę, to od Barba  może jest kilka cm wyższy, czyli może jakieś 167, 168? Trzebaby dokładnie dziecko zmierzyć, bo pewnie jeszcze kilka cm mu przybędzie  😉
W ogóle, laickie pytanie - do jakiego wieku koń rośnie wzwyż? Jest to uzależnione od rasy, typu czy konkretnego osobnika?
Na czworoboku WKKW(!) nie można (już za objechanie z batem jest kara). W ujeżdżeniu - jak powyżej - można.

O to chodziło, bo o ujeżdżeniu była mowa 😉
Jak podrośnie to będzie jeszcze bardziej w moim typie 😀 ja słyszałam, że konie rosną do 8 roku życia
co w z tym wkkw?
Nie można bata na ujeżdżeniu wkkw, w ujeżdżeniu "normalnym" można 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 lipca 2013 19:44
epk: chyba umiesz czytać: pytałam się o przepis mówiący że w WKKW nie można z batem bo ja nie znalazłam nic o batach w przepisach WKKW wiszących na PZJ. Ale nie ta, zawsze musi się wyzłośliwić. 🙄 (za podanie przepisu tak czy inaczej dziękuję)
ElaPe, a myślisz, że gdzie ja to znalazłam? PZJ, przepisy FEI WKKW.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 lipca 2013 21:09
quantanamera, myślałam, że ten koń już krótszy być nie może... nie pokazuj go nam jak będzie chodził wysoko zebrany, bo nie wiem gdzie będziesz siedzieć ;p

Moon, fajny kawał mięcha ! relacjonuj postępy 🙂
quanta, czaderski jest
moon super się kumaty młody prezentuje, powodzenia z wsiadaniem 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 lipca 2013 10:23
A ja zaczęłam mieć wątpliwości co do startu w tą niedzielę czy jednak nie zrezygnować ... Trochę się jeszcze obawiam przejechania tych 70 cm ... :/

edit: No i nie startujemy , jeszcze przyjdzie na nas czas.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
02 lipca 2013 10:35
A ja zaczęłam mieć wątpliwości co do startu

I chyba słuszne ...
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2013 14:57
a ja dzisiaj pożegnałam Day'a  😀
galopada_ sprzedany?
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2013 15:05
tak  😉 miłość od pierwszego... jeżdżenia  😉
a moje dziecię wczoraj do mnie wróciło 🙂
🏇
Met   moje spore
02 lipca 2013 15:09
aniaagre, foto! foto! foto!
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 lipca 2013 15:15
galopada_, no to super 🙂 u mnie była miłość od pierwszego obejrzenia, nawet jeździć nie trzeba było... pytanie fart, czy dobre oko do własnych oczekiwań wobec kopytnych 🙂 bo po samym obejrzeniu wiedziałam co mnie czeka i się nie rozczarowałam ani nie zaskoczyłam ;p
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2013 15:23
Na razie nie chce zapeszac, ale trzymajcie kciuki, bo moze nam sie trafi jakis tydzien sprzedazy 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 lipca 2013 15:55
galopada_, wydaje mi się, że nastał sezon na handel koniowatymi 😉 <tfu tfu, oby nie zaczarować>
Lov   all my life is changin' every day.
02 lipca 2013 17:26
galopada_, mieliście chyba keidyś Jacka Danielsa, nie? Jest jeszcze? 😁
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2013 17:58
Jacko sprzedany chyba 2 lata temu. 😉
Met, może w weekend się uda 🙂 nie bardzo mam czas na latanie z aparatem, ale w weekend kogoś postaram się wykorzystać 🙂
Dzisiaj Havanka polonżowana, no banana mam od ucha do ucha  😍
Lov   all my life is changin' every day.
02 lipca 2013 20:05
galopada_, to nie wiem, skąd on mi się wziął 😁

subaru2009, dlaczego nie startujecie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się