Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

Misskiedis, Libella na razie nie chcę zdradzić konkretnie, bo jeszcze nie mam wszystkiego zaklepane i pozałatwiane, ale jak już boks będzie klepnięty na 100% to dam znać. 😉
A co do młodego to nie bardzo, ale myślę, że na dniach coś będzie, bo mam ze sobą brata-fotografa. 😉  😁
Lov   all my life is changin' every day.
07 lipca 2013 21:05
gryglodor, dzięki :kwiatek: Ja już po tych zawodach jestem o wiele pewniejsza, więc za 2 tygodnie atakuje jakieś Lki 😉
Lib, a ten gniady to jak się nazywa, bo nie mogę sobie przypomnieć? On stał w Koniku prawda? Coś na A.? (Agabos??) 👀 Fajnie, że regularnie jeździsz 🙂

Gryglodor, gdzie będziecie stać? Jak tam zdrówko Siwej?

Fantazja, przemega, kobyła jest nie do poznania! 🙂 a szefowa prowadzi Ci czasem jazdy czy raczej sama jeździsz?


A ja spędziłam dziś cudowny koński dzień. Wpadły w odwiedziny Averis z Anaą i było mega sympatycznie, i wesoło 💃
Girls, oby częściej!
Amnestria dokładnie, Agabos 🙂
Skoro Anaa u Was była, to pewnie jakimiś duszkowymi fotami niedługo nas uraczysz...? 😉
Niestetyż, padła (?) bateria. Ale nie mamy jeszcze docelowego siodła, więc paralitycznie to wszystko wygląda 😁 Więc może i dobrze 😁
amnestria, ojtam ojtam,

jak to było - Duszi dobry koń, tak pięknie wygląda 😉 paker i fogle, no!

a z fotami dałam ciała, bo obiecałam jakieś zdjęcie i wzięłam aparat nie naładowawszy baterii 😉
więc pewnie będę zmuszona jakąś następną razą nadrobić 😉 A jeśli będzie już siodło i radosne galopy i spółka to już w ogóle 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 lipca 2013 22:09
wymodelowana, nikt nie chce ze mną do stajni jeździć na treningi 🙁 Ale mój M. powiedział, że w weekend któryś pojedzie ze mną 😁
baffinka, fajny ten Twój Rudiszon 🙂
ekuss, mi to słów brakuje, masakra jakaś 😵
rtk, pewnie przegapiłam, ale czemu miałaś przerwę? :kwiatek:
Fantazja, jak zawsze prezentujecie się fantastycznie!
gryglodor, dawaj jakieś foty małego! 🙂
amnestria, koniecznie muszę poznać osobiście Duszka! 🙂
Dzięki dziewczyny!
Ritek miał przerwę z powodu emerytury, na którą przeszedł w 2009roku. Wtedy zdecydowałam się odpuścić mu jazdy i puściłam go na pastwiska.
A ja miałam przerwę z powodów osobistych. Mam nadzieję, żę uda mi się wsiadać teraz na konia 2-3 razy w tygodniu. Oby tendecja wzrastała 🙂
rtk w ogóle nie widać po Ritku wieku, świetnie się trzyma
Libella, mocno spóźnione, ale - jakie ładne zdjęcia  😎 no i dzięki za gościnę  :kwiatek:
To i my się przypomnimy, bo dawno Nas tu też nie było 🙂.
My z kobyłem przechodzimy przez duże zmiany, wczoraj została przetransportowana na nowego domku. Będziemy zaczynać się w końcu padokować bo widać po kobyle że brakuje jej tego. Ze zmianą stajni u mnie idzie także zmiana trenera, ale mam cichą nadzieję że będzie tylko lepiej 🙂. No i moja blokada przed basenikiem pod kolorową przeszkodą dała o sobie na naszych pierwszych wyjazdowych zawodach znać i to bardzo  😵
Pozdrawiamy Wszystkich rekreantów  :kwiatek:!

W sobotę byłam jako widz na zawodach w Mikołajewie. Jak już się tak napatrzyłam na te skaczące pary to mi się też zechciało. I wiecie co? Pierwszy raz Matador skakał pod jeźdźcem, a ja ostatnio skakałam jakieś 7 lat temu, więc proszę się nie śmiać z wysokości 😂

Ekuss, a nie myślałaś może żeby zgłosić tą sprawę na policję, albo do ochrony praw zwierząt? W końcu inne konie, które tam przebywały były w jeszcze gorszym stanie.

ekuss   Töltem przez życie
08 lipca 2013 12:13
Policja nic z tym nie zrobi,bo tu pełno takich koni -im po prostu nie zależy czy jeden koń mniej czy więcej... a policji dla zwierząt tu nie ma...

Inne konie wyglądały dużo gorzej niż Frigg obecnie:

ekuss, mnie zastanawia na co ona liczyła... ile miała zamiar tak cię zwodzić? sądziła, że 'zapomnisz' o koniu? po prostu nie jestem w stanie pojąć toku rozumowania takich osób...  🤔
Libella, mocno spóźnione, ale - jakie ładne zdjęcia  😎 no i dzięki za gościnę  :kwiatek:

Hehe, wyłuskałam te, na których wyglądamy przyzwoicie 😉
Polecamy się na przyszłość!
ekuss, rzeczywiście zostało pół konia. Na szczęście Frigg wygląda tylko na odchudzoną, a nie zabiedzoną - dobrze, że szybko zareagowałaś. Niestety tak to jest, że pańskie oko konia tuczy...

rtk, chłopak wygląda super, oby Skwary tak się trzymał w jego wieku. Absolutnie nie wygląda jak koń z łąki/na łąki, pewnie razem jeszcze nieźle pośmigacie 😀

Libella, fajnie Cię widzieć na grzbiecie 🙂

U moich bydląt wszystko super, tak fajnie się na nich jeździ! U Skwarka cieszę się z pasażu, który z pytania "czy zrobimy" przeszedł w kategorię "jak zrobimy". A jest się czym bawić, można zwolnić, rozjechać, skrócić i stuningować sylwetkę konia, to daje taką frajdę. Najlepsze, że Skwarkowi się to podoba, sam się chętnie bawi nową umiejętnością. I pomyśleć, że to był koń, który nie umiał zrobić trzech takich samych kroków w balansie w kłusie. 😵
Trenerka nam też pokazała przejście piaff - kłus i po zrobieniu pierwszego naprawdę prawidłowego miałam ochotę strzelić sobie facepalma w czoło, jak ja mogłam tego wcześniej nie znaleźć 😡

Zombie żużluje szybką reakcję na zwykłe zmiany w galopie i zaczynają się pojawiać naprawdę dobre przejścia w dół, normalne, poprawne, a nie tylko "lecę na nos, dla lepszego efektu przykryję się jeszcze zadem". Karolek pomyka po górkach i efekt tego jest taki, że zaczyna pod siodłem nie chodzić, a latać 😍
Ostatnio u nas w stajni nawet komary odpuściły, najbardziej upierdliwe są tylko wielkie bąki, bo młode się ich boją, tym niemniej można wreszcie kulturalnie jeździć na zewnątrz.

Nawet nagły zgon oficerek nie mógł mi zepsuć humoru 😉

Kilka fot - pląsający Skwar:





I Karol Górkowicz:







Jedno z hali:



Cukry za dobrą robotę:



robakt   Liczy się jutro.
08 lipca 2013 15:43
quantanamera można któregoś ukraść?  😜
Quanta przeczytałam to, co napisałaś o Waszych postępach, popatrzyłam na zdjęcia i aż skręca, żeby wsiąść na konia 😉 Jesteś mistrzem motywacji 👍
Averis   Czarny charakter
08 lipca 2013 16:22
amnestria, Anaa, było super! 🙂 Chociaż umieram po pizzy z szefową Duszito.
Quanta a ja mam pytanie: kiedy Ty znajdujesz czas na jeżdżenie 3 koni?(dziennie??)
ekuss   Töltem przez życie
08 lipca 2013 17:19
ekuss, mnie zastanawia na co ona liczyła... ile miała zamiar tak cię zwodzić? sądziła, że 'zapomnisz' o koniu? po prostu nie jestem w stanie pojąć toku rozumowania takich osób...  🤔


Mnie sie wydaje,ze myslala ze mnie sie po prostu odechce,bo co chwila,ze ona tak daleko i ciezko na to pastwisko dojechac (z przyczepa dojechalismy pod samo pastwisko,a kon stal 10 m od drogi...).

Quanta no wlasnie cale szczescie,ze zabiedzona nie jest. Ona jest koniem,ktory bardzo dobrze wykorzystuje pasze i za miesiac juz bedzie nawet grubsza niz jak wyjezdzala. Jednak niesamowite jest to jak w 3 miesiace potrafia spasc wszystkie miesnie. Nawet jak tu stala na pastwisku i jezdzilam moze raz w tygodniu,albo rzadziej to miesnie jej nie spadaly... Dzisiaj przed praca u niej bylam,brzuch juz wypelniony,dostala worek jedzenia i ja wzielam jeszcze na lepsza trawke na pol godziny 🙂 Jeszcze zostal tylko kowal.


Moon   #kulistyzajebisty
08 lipca 2013 17:35
Jesteś mistrzem motywacji

Amen! Nie mogę się doczekać aż Dzieciątko będzie już tak żużlować jak Karolek  😍 Quanta, w ogóle zgrzytam zębami z zazdrości o górki, na hipo tylko bankiety do skakania, buu -.- Ale póki co i tak wyrabiamy kilometry na torze, coby chłopak oparł się równo na 2 wodze i zakumał co to prosta, bo był zajeżdżany na mikro placu wielkości... wolty  🤔 Dlatego często mu się włącza "skręęęęęęęt" mimo, że takowego nie ma  🤣

ekuss, tak po cichu to liczyłam na to, że Frigg i tak zostanie z Tobą, sesese  😀iabeł:
ekuss, ale masakra, naprawdę. Nie do pomyślenia :/
mtl, ale łąka! Chyba fajne tam są miejsca na tereny, co? 😉
rtk, Ritek nie wygląda, jakby był na łąkach tyle czasu, też się zgodzę! 🙂
Fantazja, na ostatniej fotce widać, że Ci się dobrze jeździło 😁
brunatna, a co takiego się stało? Mi się kompletnie wyłącza mózg na parkurach, wszystkie przeszkody, a zwłaszcza oksery, rosną mi w oczach do 150cm, także hm 😁 Uwielbiam wyraz "twarzy" Jurty, jest genialny!
quanta, u Was to wszystko pierwsza klasa, nawet górki! 😉

Dostałam zdjęcia z zawodów, to pozwolę sobie wrzucić 😡





Szalony zadek:





I już uciekam!
Bardzo nam miło  :kwiatek:
Podrzucę jeszcze kilka Ritków 🙂😉





Quanta, duże są te górki?

Jak mi się chce pojeździć 🙁 teraz to nawet do stajni tylko zajrzeć nie mam czasu zbytnio 🙁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
08 lipca 2013 20:12
rtk, Ritek wygląda cudownie 🙂 Żeby każdy emeryt tak wyglądał 🙂
faith,Hermes, Libella, wymodelowana, juliadna, Minosia, Nirv, dziękuję Wam bardzo  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek: :kwiatek:
wymodelowana, gratulacje! ale Siwa bialutka 🙂
juliadna, Fuerte jak zwykle przecudowny!
ekuss, mimo wszystko, dobrze, że szybko zareagowałaś i Frigg już jest z Tobą! 🙂
Libella, super, że mimo wszystko nie zerwałaś z jeździectwem, a dodatkowo masz jeszcze na czym jeździć! 🙂
rtk, w ogóle nie wygląda jak koń-emeryt! Super, że wzięłaś go do pracy, fajnie się na Was patrzy 🙂
Fantazja, ale progresujecie!
gryglodor, rozłąka z Siwą musiała być straszna, ale dobrze, że problem rozwiązałaś 🙂
Quanta, Karolek wygląda zjawiskowo!

Dzisiaj odwiedziłam forumowego kulawca Lizzy i posadziłam nawet tyłek na Segana! Z Aramisem sobie śmignęliśmy w teren, pogalopować trochę na górkach. Z dnia na dzień kocham mojego konia coraz mocniej  😍
Jeszcze tacy my 🙂
Noo, takie rzeczy to ja chcę czytać w kąciku 🙂 Jeździć każdy może, wystarczy tylko naprawdę chcieć i naprawdę się wziąć do regularnej roboty. Na dowód jedno zdjęcie Superkarolka z jazdy:



I dla porównania drugie, jak to wyglądało całkiem jeszcze nie tak dawno (a powinno gorzej, bo Skwary starał się mocno ratować sytuację, a mimo to ja tu widzę jeźdźca, który kompletnie nie ogarnia pojęcia kontaktu, nie wie, co zrobić z rękami, nie ma oparcia w strzemionach, nie jedzie z koniem, wypina tyłek, przeprostowuje się przed pion, nic tylko załamać ręce i zapłakać...)



quantanamera można któregoś ukraść?  😜

Skwarek się ukraść nie da, Zombie - da, pod warunkiem, że zgarniesz ze sobą jeszcze jakieś żarcie, a Karolek owszem, o każdej porze dnia i nocy pójdzie z każdym, taki typ 😁

Libella, jedną z rzeczy, którymi się zachwycam, jest umiejętność przejścia z galopu do stępa u sześciolatka, który w dodatku od trzylatka był w treningu 😡 Pewnie wiele osób by załamywało ręce, że taki koń treningowo nie śmiga już Małej Rundy, ale cóż, ja mam trochę inaczej i takie przychodzące dobre drobiazgi sprawiają, że mogłabym tańczyć i śpiewać jak w bollywoodzkim filmie 😀

Quanta a ja mam pytanie: kiedy Ty znajdujesz czas na jeżdżenie 3 koni?(dziennie??)

Jeżdżenie to właściwie 2,5 konia, bo Eno chodzi pół normalnego treningu, no i pod siodłem pracuje jedynie cztery razy w tygodniu, więc wiele roboty z nim nie ma. Mogę mieć większy problem w przyszłym roku, jak już będzie starszy i wypadałoby przymierzyć się do realniejszej pracy. Z drugiej strony Skwar jest teraz banalnie prosty do jazdy, a i na Rudym już dawno nie urabiam się do siódmych potów, więc dajemy radę. W tygodniu mam pomoc fajnej luzaczki, w weekendy mojego faceta, więc idzie błyskawicznie, a te 2,5 godziny na koniu to drobiazg. Gorzej, że ja lubię mieć i konie/sprzęty/boksy odpicowane, więc drugie tyle, ile jeżdżę, spędzam na różnych pracach stajennych 😉

rtk, fajowy! Szkoda by było go na bezrobociu, chyba się fajnie jeździ prawda? 🙂
A Parisa teraz źrebna?
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
08 lipca 2013 21:29
quanta będziesz moją idolką do końca mych antytalentych dni  😍 Serio, mogę Cię czytać i oglądać jazdy, Karolek jak zwykle przeprzeboski  😍
edit. Kurcze, ależ postęp...  🙇 Jeszcze chciałam zapytać, masz jakieś zdjęcia Skwarowskiego kompletnie zielonego? Jakieś takie mocno dawne? Jakoś tak ostatnio pokochałam porównania oglądać  😁
rtk ależ skubaniec daje radę  💘
huzarova oczywiście zapomniała wspomnieć że mój ukochany konio ciutkę poharatał jej paluszek, odganiając się od much tańczył makarenę więc na każdy bryk akurat "eee macarena!"
Oto dowód:

huzarova wiem że za swoją minę mnie zabijesz ale fotka mnie rozwaliła totalnie  😁







Już zmykam i nie zaśmiecam forum tym chudziną moim ! Pozdrowienia serdeleczne od kuternogi Lizzy  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się