PETYCJA DOT. ZAKAZU WIWISEKCJI ! ! ! ....podpisy tylko do jutra 1.11.2013

Czas się kończy jutro, a ilość podpisów w Polsce jest troszkę żenująca, zapewne przez słaby rozgłos całej inicjatywy 🤔


Tak więc podpisujcie się, jeżeli jeszcze ktoś tego nie zrobił:

http://www.stopvivisection.eu/pl


❗ ❗ ❗
A w Polsce wolno robić wiwisekcje? Myślałam, że dawno zabronione. Na przykład takie okropności, jakie myśmy żabom musieli robić na zajęciach z fizjologii. Wciąż to jest dozwolone?  👀
Już dawno podpisałam i staram się rozsyłać, gdzie się.
Proponuję dodać w tytule datę, bo "jutro" jest bardzo zmiennym pojęciem. 😉
Tania, nie wiem czy jeszcze wolno, ale 10 lat temu były żaby i króliki. Na część z królikiem połowę studentów nie poszło.
Pardon... Data juz wstawiona🙂

Kawałek artykułu z czerwca tego roku (wiec pewnie nic sie w kwestii przepisów za bardzo nie zmieniło):

Polska ustawa o ochronie praw zwierząt zezwala na wiwisekcję, "jeżeli dobro nauki tego wymaga", to dość szerokie pojęcie, ustawa mówi także, że do eksperymentów należy w głównej mierze używać zwierząt z hodowli, tym samym zapis dopuszcza branie zwierząt bezdomnych, skradzionych czy uzyskanych przez oszustwo. W wywiadzie dla "Życia Warszawy" z dn. 2.12.99 r. ówczesny Minister Nauki, Przewodniczący Komitetu Badań Naukowych powiedział m.in.: "Wiele doświadczeń określić można pseudonaukowymi, ponieważ powielają badania już przeprowadzone i służą do publikacji, które niczego nowego do nauki nie wnoszą. Nie trzeba krajać psa, aby pokazać studentom układ mięśniowy".

A w Polsce wolno robić wiwisekcje? Myślałam, że dawno zabronione. Na przykład takie okropności, jakie myśmy żabom musieli robić na zajęciach z fizjologii. Wciąż to jest dozwolone?  👀


Jest na porządku dziennym wręcz.
O ile anatomię faktycznie można prowadzić na padłych wcześniej zwierzętach wymemłanych w formalinie, o tyle fizjologii i pokazywania reakcji układu nerwowego już nie. Ale można na filmie, a nie na żywo.
bera7 u mnie na zajęciach dwa lata temu ( medycyna ludzka) jednorazowo zabiliśmy trzy żaby. I cały czas się to praktykuje.
Kolega, który studiuje medycynę opowiadał mi jakie niewyobrażalne ilości myszy zabijane są na każdych zajęciach (zajęcia w Niemczech). SETKI! Wiadomo, grupa duża, to i każdy robi swój eksperyment z myszą.. albo i kilkoma. Nie wierzyłam własnym uszom.
bzdury
fizjologia prowadzona jest od dawna na programach typu sim muscle, sim nerve itp. zywe zwierzeta jakie sa na wecie to najczesciej psiaki i kociaki studentow-moj foksik "pracowal" na diagnostyce tak by kazdy mogl sobie tetno zmierzyc, serduszko osluchac- byla w 7niebie, krzywda sie nie dziala, nawet jakies obserwacje na fizjo sa na petach pracownikow itp.
do badan naukowych b.rzadko bierze sie psy bezdomne,skradzione itp.-nie tak latwo byc zwierzakiem doswiadczalnym.Malo ktory osrodek badawczy, czy nawet osoba bioraca udzial w grancie zaryzykuje wziecia psa/kota o ktorym nic nie wiadomo.A... o zgode komisji etycznej na uzycie zwierzat w doswiadczeniu wcale nie tak latwo-wiem z autopsji, mimo ze moje badania inwazyjnoscia byly rowne prawie zero- wiecej krzywdy robie przy szczepieniu😉
Co innego firmy kosmetyczne, ktore produkuja swoje cacuszka na dalekim wschodzie...🙁
wedlug tej tabeli Polsce brakuje 20 podpisów zaledwie 😉
http://www.stopvivisection.eu/en/content/signatures

Karla🙂, nie podłącza się już żab pod impulsy?
nie- masz na monitorku miesien i klikasz myszka.
elektrod do mozgu tez nie podlaczaja, do serca tez nie- wszystko jest w programach🙂
jest takie cudo zwane ADAMEM i pakiet tych simow.
[quote author=Karla🙂 link=topic=92779.msg1912327#msg1912327 date=1383231857]
nie- masz na monitorku miesien i klikasz myszka.
[/quote]

a więc jednak, jakieś myszy cierpią w imię medycyny  😀iabeł:
ekhem no masz racje...ehhh ta nauka😀
A akademia medyczna we wro nagrala filmy o zabami i tym sposobem pozbyli sie problemu ich przechowywania 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 października 2013 15:26
Ja bym podpisała, ale boję się podawać przez neta tak szczegółowe dane. Przecież to się gdzieś chyba zapisuje i później nawet z przeglądarki można wypruć.
[s]Chyba zbieranie podpisów się w ogóle skończyło, bo strona się nie włącza  👀[/s] Edit: po kilku refreshach poszło. Edit2: Polsce brakuje 2 tyś. podpisów, do jutra się może nie udać 🤔 Z tabeli ze strony:
PL (Polska - Poland) 36.232 / 38.250 (94,5 %)
Facella, slepa jestem  😵 przeczytalam 38.232 i mówię "łeee, zaledwie 20 głosów, co to jest 😉", a tu rzeczywiście 36tys a nie 38...
[quote author=Karla🙂 link=topic=92779.msg1912310#msg1912310 date=1383230464]
bzdury
fizjologia prowadzona jest od dawna na programach typu sim muscle, sim nerve itp. zywe zwierzeta jakie sa na wecie to najczesciej psiaki i kociaki studentow
[/quote]

Sugerujesz, że się przewidziałam? 😉 Filmy filmami (bo takie są faktycznie)- żaby i  tak się zabija. Przynajmniej na mojej uczelni.
nie sugeruje- pisze o wecie na sggw- to bylo w odpowiedzi na uczenie fizjo, ze sie nie da 😉 da sie🙂 na AMach takze z tego korzystaja (dosc czesto wymieniamy poglady i obserwacje)
Na mojej uczelni nie używa się żab od wielu lat. Mamy filmy (swoją drogą dość okropne, np wkładanie żaby z odciętą głową do kwasu, żeby zobaczyć odruchy rdzeniowe  🤔wirek: na szczęście nie jest to już praktykowane.
Mam koleżankę, która studiuje farmację i do pracy magisterskiej będzie zabijać x zwierzątek. Podobno na porządku dziennym 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
31 października 2013 19:22
Na UWM na zajęciach z fizjologii zwierząt (zootechnika) zabijało się żaby do doświadczeń, ale 2 na grupę, czyli 6 żab było najpierw ogłuszanych, a potem zabijanych.
Zootechnika Kraków też już tylko filmy. A tak to trupki nam przywozili.
[quote author=Karla🙂 link=topic=92779.msg1912383#msg1912383 date=1383236421]
nie sugeruje- pisze o wecie na sggw- to bylo w odpowiedzi na uczenie fizjo, ze sie nie da 😉 da sie🙂
[/quote]
Da się, to prawda  😉 Miło wiedzieć, że chociaż na wecie odeszło się już od tego kretyńskiego trendu. Filmy są bardzo dobre ( mimo, że stare) a zarzynanie żab nie jest do nich absolutnie żadnym dopełnieniem.
filmy jak fimy, programy są extra, tu klikasz, tu wpisujesz, tam wyliczasz a tu się noga żabie kurczy na monitorze😀
Karla🙂, to chyba tej fajniejszy program, sim nerv, bo ten drugi, na którym tylko wykresy lecą i nikt nie ogarnia o co tam chodzi, są beznadziejne 😀
Ale to prawda, nie mieliśmy zajeć na żabach, tylko na filmiku było. I bardzo dobrze, filmik też wszystko wyjaśnił i nic nie trzeba było w tym celu zabijać...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 listopada 2013 12:20
Informacja z profilu Sweet Piggy [url=https://www.facebook.com/#!/sklepikSweetPiggy]https://www.facebook.com/#!/sklepikSweetPiggy [/url]

Udało się ! Zebrano wystarczającą ilość podpisów i wystarczająca ilość krajów uzbierała tyle procent, ile trzeba! Teraz pozostaje śledzić rozwój sytuacji w nadziei, że wkrótce nie będzie wiwisekcji w UE.


😅


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się