pensjonaty w okolicach trójmiasta

Jakby kogoś interesowała stajnia Orlinek w Orlu, to chętnie udzielę informacji.
Myśleliśmy, że znamy najgorsze stajnie w okolicy, ale to jest po prostu hicior. 😁
Stajnia Majestic koło Rumi.  😀
https://www.facebook.com/stajnia.majestic
o pacz myślałam, że majestic jest w Gdańsku ;o Gdzie dokładnie koło Rumii oni są ?
Sahara a czego oczekujesz? Dobry dojazd autem/komunikacją, hala, opieka gdy Cię nie ma, pastwiska?
    Tak,zeby byl w miare dobry i czesty dojazd komunikacja publiczna,hale tez,pastwiska i zeby kon wychodzil codziennie....cenowo gdzies tak do 800 zl/miesiecznie... Zeby boksy nie byly jakies ciemne bez okien:/  Znasz jakies stajnie tego typu?
Jedyna stajnia z halą i dobrą, częstą komunikacją miejską w tej cenie jaką znam w pobliżu Gdynia-Rumia to chyba tylko pegaz w pieleszewie, reszta autem albo bez hali. Może ktoś inny zna jakąś z tymi przymiotami. Na dzień dzisiejszy 700zł/msc
A zna ktos stajnie Dabrowka, Lezyce lub Polchowo?  Macie o tych stajniach jakies opinie?
Majestic jest w okolicach Dębogórza o ile się, karo nie mylę 😉
Sahara, Pegaz - rewelacyjny dojazd komunikacją miejską, hala namiotowa w której non stop jeździ rekreacja, czystość w boksach pozostawia wiele do życzenia, konie nie wychodzą, a jak wychodzą to na kawałek błota, nie da się ustalić indywidualnych dawek żywieniowych. Dobry, duży maneż, super tereny wkoło.
(Proszę mnie poprawić jeśli coś się zmieniło)

Łężyce- duża hala, dobry maneż pod lasem, średni maneż pod stajnią, przecudne tereny w około, od wiosny do jesieni łąki, zimą niestety tylko niewielkie padoki, ale konie wychodzą codziennie, czystość w boksach pozostawia wiele do życzenia, ale da się dogadać z właścicielami i stajennymi. Jeśli się jest w stajni i ma się oko na swojego konia to jest nie najgorzej, można sobie dościelić. Stajnia całkiem fajna, ale z dojazdem komunikacją ciężko.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 18:34
Sahara, Dąbrówka jest forumowej Poni, ale o ile się nie mylę, nie ma teraz wolnych boksów.
Dokładnie na Dębogórzu Wybudowaniu 🙂 bardzo wygodny dojazd autobusem z przestankiem praktycznie pod samą stajnią.
Sahara w Połchowie masz właściwie wszystko czego trzeba. Hala, duży dobry plac (obecnie ma chyba kwarcowe podłoże), pastwiska, lonzownik, karuzela, solarium itp. itd.
Link: http://www.kj-jackiewiczow.pl/
Nie powiem niestety jak to wygląda "od środka", ponieważ nie miałam okazji tam stac z koniem.
Sahara - Łężyc nikomu nigdy nie polecę, stałam tam swego czasu z dwoma końmi przez prawie 5 lat, tylko dlatego że było to "mniejsze zło" tzw. nie jest tam źle ale nie jest też dobrze

Primo nie jesteś wstanie wybłagać o cokolwiek np. naprawę ogrodzenia itp.

Chociaż może teraz będzie lepiej, bo "były dzierżawca" został pogoniony stamtąd więc jest szansa na nowe porządki 😉

Samo miejsce ma mega potencjał, śmiem twierdzić że zaplecze najlepsze w Trójmieście- bardzo duża hala(oczywiście mniejsza niż Sopot, ale w okolicy większej nie ma), świetne tereny(dużo czystych i szerokich dróg), duży plac do jazdy.
Problem- padoki i ogrodzenia (padoki są praktycznie 3-4 i większość koni chodzi w jednym stadzie), ogrodzenia są takie że konie non stop uciekają na wieś lub do lasu

BRAK BEZPIECZEŃSTWA!! - duużo by opowiadać o tym jak to konie uciekły na ulicę(ruchliwą dosyć) itp. ; wieeeele pokaleczonych koni na padokach
STAJENNi zmieniają się co chwila, często są to osoby które kompletnie się nie znają

BRUD!!! musisz być praktycznie codziennie i sobie dościelać, za co przeważnie dostaniesz opieprz


Podsumowując nie warto, cena nie adekwatna do świadczonych usług, których nie możesz się doprosić.



Gorąco za to polecam Owczarnię(ale nie wiem czy są wolne boksy). Stoję tam od marca i nie mam na co narzekać-może tylko na las-mega zapuszczony i "brudny"-dużo kamieni, gałęzi i drzew na drogach.  Jest praktycznie wszystko- bardzo duży plac do jazdy +komplet przeszkód ze straszakami i dużo wydzielonych padoków-np. mój koń chodzi sam na dosyć dużym padoku z trawą. Co najważniejsze normalni dzierżawcy- wszystko jest do dogadania i ustalenia. Sami dbają o podwyższenie poziomu.
Dokładnie na Dębogórzu Wybudowaniu 🙂 bardzo wygodny dojazd autobusem z przestankiem praktycznie pod samą stajnią.
  Jesli to jest ta stajnia nad stawkiem,to nie berdzo mi sie ona widzi...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 20:06
A Dąbrówka jak to Dąbrówka, hala, plac, padoki, łąki, indywidualne karmienie, super opieka, fantastyczne tereny. I dobry TRENER na miejscu 😀
[quote author=karo13 link=topic=87.msg1914005#msg1914005 date=1383418099]
Dokładnie na Dębogórzu Wybudowaniu 🙂 bardzo wygodny dojazd autobusem z przestankiem praktycznie pod samą stajnią.
  Jesli to jest ta stajnia nad stawkiem,to nie berdzo mi sie ona widzi...
[/quote]

Nie, to nie ta stajnia 😉

U Jackiewiczow kiedys stalam, bardzo dobrze wspominam 😉 Warunki naprawde super, duza hala (najczesciej jezdzilam na niej... sama), karuzela, pastwiska, zima konie na padoku i w karuzeli, kiszonke mialy na padoku caly czas (moj kon wygladal jak paczek w masle  😁 ), solarium, no wszystko naprawde fajnie 🙂 Z tym, ze wtedy pensjonat kosztowal 650zl, teraz chyba 850? o ile sie nie myle. A dojazd komunikacja miejsca jest, ale trudny. Dojezdzalam z Gdyni skm do Redy, a dalej pks.

Pegaz fakt, moglby miec lepsze pastwiska/padoki. Hala jest namiotowa, nieduza (ale powiekszona niedawno!). Plac duzy, osobno czworobok i plac skokowy, karuzela, lonzownik kryty (fakt, dosc maly, ale jest). Moim zdaniem bardzo sie ta stajnia poprawila. Julie -  ja wlasnie bylam pod wrazeniem (pozytywnym! 😉 ) ilosci sciolki w boksach 😉 Obecnie 700zl.

A Dabrowka, no raj na ziemi 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 20:44
A nie, jednak w Dąbrówce 2 boksy otwarte są wolne.
A nie, jednak w Dąbrówce 2 boksy otwarte są wolne.
  A gdzie dokladnie jest ta Dabrowka?  Jest tam jakis dojazd komunikacja?
Sahara - Dąbrówka jest jakieś 11 km za Wejherowem, z którego jeździ jedna linia PKS. Ogólnie trzeba nastawić się głównie na dojazdy samochodem. Jeśli chodzi o samo miejsce to chyba nie trzeba go jakoś specjalnie reklamować bo jest niesamowicie pod wieloma względami.
W troche dalszych okolicach 3miasta polecam serdecznie stajnie w Choczewie. Jesli komus zalezy na pastwiskach dla konia i niewygorowanej cenie to jest to miejsce idealne 🙂 Wyprawa po konia na pastwisko zajmowala mi najczesciej jakies 20 min :p
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 21:01
Dąbrówka jest koło Luzina. Dojazd komunikacją dość ciężki niestety. Ale moim zdaniem warunki to wynagradzają.
http://goo.gl/maps/cT64o
Chestnut - można też SKM do Luzina i z Luzina autobusem.
waham sie miedzy Pomerania a Jackiewiczami... 🙄
Sahara na Twoim miejscu zdecydowanie wybrałabym Jackiewiczów. Mają tam naprawdę profesjonalną opiekę. Co prawda bywałam tam jakieś 2 lata temu, ale z pewnością od tego czasu jeszcze wiele się zmieniło na lepsze. Duże pastwiska, hala, karuzela, dobre podłoże na placu, duże boksy, indywidualne karmienie, opieka 24 h na dobę (właściciele mieszkają na miejscu).
Też bym wybrała Jackiewiczów w takim przypadku 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 21:14
a ja bym pojechała do obu stajni i zobaczyła jak to wygląda na miejscu.
Tylko Pomerania bardziej mi podchodzi,ze wzgledu na bliskosc dobrych terenow do jazdy...Ja mam konia raczej do takich jazd w teren a nie do krecenia sie w kolko na ujezdzalni... 🙁
U Jackiewiczow niestety tereny marne akurat, chyba ze sie wybierasz na wiecej niz 1,5 godz, to mozna w fajne miejsca dojechac. Ale tak to naokolo same pola ogrodzone 🙁
Mam jeszcze dwa tygodnie do podjecia decyzji co do stajni...,bo wtedy przyjezdza moj kon 🙄
Sahara - jezdzij, ogladaj i wtedy podejmij decyzje 😉
Ja polecam rekreacyjną stajnię w Rumi. Stajnia Rosa na Różanej 103.
Dwa place: jeden 20 na 40 piasek, drugi większy trawiasty z przeszkodami, 5 hektarów pastwisk.
Duży lonżownik w trakcie budowy, powinien być zrobiony do końca listopada/początek grudnia.
Cena 600 zł.
https://www.facebook.com/StajniaRosa?fref=ts

Ze wszystkich trójmiejskich stajni w jakich staliśmy to moim zdaniem najfajniejsze tereny były w Redzie właśnie ( Pegaz) i w Bolszewie. Ale po lesie w Łężycach to można godzinami się szwędać ( wycieczka z Dajaka do Łężyc to trzy godziny bardzo zróżnicowanej terenowo wycieczki.) 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się