Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Nie ma to jak sobie wstać z łóżka z przytupem, naciskając całym sobą na brzuch. To przez psa teściowej było, bo w zeszłej ciąży co mój maż był w  rozjazdach słuzbowych to pies non stop mi właził do łóżka ze mną spać. i jak mu się hrabiemu kołderka źle ułożyła to z furią deptał w kółko i fukał z nerwów. chciałam mu ulżyć w cierpieniu i zmusić do posadzenia dupska w jednym miejscu i sru...
Ma któraś z was spodnie na chłopca na roz 74-80? Najlepiej rurki, albo pumpy, coś w modnym kroju.
Sorki, że tu, ale w ogłoszeniach ginie.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
04 listopada 2013 20:45
Kotbury,Tristia,Bazylka,ja?,Balbina... Jesli dobrze kojarze....
Dziewczyny czy to normalne, że dużo ciężej mi się oddycha? Wcześniej aż tak tego nie zauważyłam, a teraz np. jak leże wieczorem to z trudem łapie głębszy oddech. Czyżby to zwiększenie się masy ciała maleństwa miało aż taki wpływ? nie sądziłam, że to może być aż tak odczuwalne...

Tristia, Kotbury trzymam kciuki  :kwiatek:
Jamajka bardzo miło czytać, że w końcu się u Was układa! Dzielne z Was babki  😅
Przepona ma mało miejsca i się gorzej oddycha.
Człowiek dostaje zadyszki od mówienia🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
04 listopada 2013 21:55
Opolanka my mamy Tula i spisuje się świetnie. Co prawda teraz leży w szafie, bo nie mam już jak małej nosić z brzuchem, ale pewnie po ciąży wróci do łask  🙂

Blue_angel
to normalne - ja jak wieczorem śpiewam Moni "Szczotka, pasta" przy myciu ząbków to łapię zadyszkę  😉 Dziecko jest coraz wyżej i uciska na przeponę, polepszy się pod koniec ciąży, jak Ci się brzuch opuści  🤣

CzarownicaSa spokojnie  🙂





opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 listopada 2013 22:32
Blue_angel, ja miałam problem, żeby zajęcia prowadzić, bo na jednym wdechu nie mogłam skończyć zdania 😁

Kami, no patrzyłam sobie na te nosidła Tuli, tylko kurcze czemu one tyle kosztują... 🙁
polecicie jakieś oryginalne zaproszenia na chrzest?
No to nie zostaje mi nic innego jak przywyknąć 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 listopada 2013 06:34
Problemy ze snem tez sa norma w pozniejszej ciazy :/

Ja nie miałam najmniejszych. Mimo wstawania po 5-6 razy siku, kładłam się i zasypiałam snem kamiennym. 🙂

Widać pierwszy ząbek Gabunia! 😅 Mam nadzieję,że reszta też wyjdzie tak bezproblemowo.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 listopada 2013 06:59
Ja ostatnio zaczelam miec 🙁 junior mi czka np w nocy,kreci sie napiera na mnie,laskocze  😁  plus bol bioder i niemoznosc ulozenia sie wygodnie dopiero jak sie jakos owine koldrami poduszkami miedzy kolana udaje sie spac 🙂 tylko mamunia cos spac nie moze i lata od rana i halasuje no i wtedy sen juz papa...

Dzis wizyta :3 i sie wreszcie dowiem jak mlody lezy ... Bo mnie to strasznie ciekawi.
Kami   kasztan z gwiazdką
05 listopada 2013 07:26
Opolanka niestety większość (o ile nie wszystkie  🙄 ) nosideł ergonomicznych ->czyt. takich, które nie zrobią dziecku krzywdy, jest w podobnym przedziale cenowym  🙁 Możesz poszukać używanego np. na chustoforum  🙂
Julia - brawo za ząbka!! U nas na drugi dzień wyszedł drugi 🙂
Teraz cisza, ale Michaś marudny się zrobił, ciągle na rękach, ciągle 100 % uwagi muszę mu poświęcać.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2013 08:34
_kate, my na chrzciny zapraszaliśmy ot tak, na gębę 🙂 Ale wszystkich osobiście i nie było dużo gości.

Julie, gratulacje ząbka 😉

Kami, no wiem właśnie, w sumie chciałabym pożyczyć od kogoś i zobaczyć, czy mala w ogóle bedzie zainteresowana...

A dzisiaj przyjeżdża nasza huśtawka!! Jak poskładamy pochwalę się zdjęciami 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 listopada 2013 09:10
Pomimo małych wypadków wzięcie kota to zdecydowanie najlepsza decyzja, jaką ostatnio podjęłam- dziecka nie mam praktycznie cały dzień 🤣 Póki co kot się bynajmniej nie znudził i dalej jest w centrum zainteresowania i śmiechu 😀 Dodatkowo pies siedzi z nami w mieszkaniu celem integracji, więc tym bardziej dziecko szczęśliwe 😁

Kami mam dwie pary jeansów, jedne na pewno rozmiar M, drugie chyba też. Obydwie pary mają coś ok. 46cm w biodrach. Mogę Ci wysłać jakoś na dniach jeśli pasują :kwiatek:
CzarownicaSa,  bo dzieci lubią koty, my mamy podwórkowego i hitem jest robienie mu cacy i kizimizi


Julie, gratulacje młodemu!!!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2013 10:12
A ja potrzebuje znów rady - Wasze dzieci na pewno bawią sie na podłodze 🙂 W moim mieszkaniu całą ścianę zajmuje okno, spod którego moim zdaniem wieje. Na razie Julka spacyfikowana jest na kanapie na macie edukacyjnej, ale niebawem jak zacznie się turlać, chciałabym zejść poziom niżej (na podłogę). Myslalam o zakupie kojca, ale jakoś nie jestem przekonana. Może jakąś gąbkę czy cienki materac na podłodze polożyć? Mam panele, dywanow brak...
opolanka, na pewno nie kojec! ile masz stopni w domu?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2013 10:18
a tak ok 22-23, na razie nie grzejemy. Ale jak siedzę w skarpetkach, to w stopy mi zimno.
opolanka, koc na ziemi wystarczy, ja miałam koło 20 stopni i Lew sie na narzucie na ziemi bawił i na puzzlach z pianki. Ja zupełnie nie czaje o co z tym ze ciągnie chodzi. Nie można dać sie zwariować.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2013 10:30
Hehe no jakoś tak mi zostało w głowie, że może ją "przewiac". Dzięki 🙂
Kurcze nie wiem z tym urlopem. Jakoś to nie jest tak ze pomiędzy macierzyńskim a wychowawczym mogłam wykorzystać urlop? A teraz nie mogę? Czy tylko kilka dni?
Ktoś Ty na pewno pomożesz  :kwiatek:
Moje dziecko obudziło mnie dziś słowami "mama, tulić się" po czym przylgnęło do mnie mocno  😜
Jamaika, trzymam kciuki, abyście szybko wyszły do domku.
Tristia, jak u Ciebie?
shagyaaa, aaa super! ja tez czekam na ten dzień

tymczasem moje dziecko ostatnio dużo nam pomaga
a jak wasze roczniaki? angażujecie trochę?
zobaczcie jak Lew pomaga rozładować zmywarkę
Blue_Angel-  :kwiatek: A Ty chyba w kolejce po Balbinie jesteś  🙂
shagyaaa- U mnie bez zmian. Czekamy  👀. Jak nic się nie będzie działo, to w piątek do szpitala.
Tristia, już tak szybko? jeeeeej jak to leci..... chyba rzeczywiście później moja kolej 🙂
No nic najpierw trzymam kciuki za Was  😅
[quote author=_kate link=topic=74.msg1916246#msg1916246 date=1383605091]
polecicie jakieś oryginalne zaproszenia na chrzest?[/quote]
_kate, serdecznie polecam Ci Izke, ktora potrafi wyczarowac cudenka w technice quilling: link
Jesli potrzebujesz 100 zaproszen, to byc moze nie bedzie to najtansza opcja. Ale jesli chodzi tylko o kilka, to warto zajrzec 🙂
Iza ma swietne pomysly, jej "produkty" sa zawsze bardzo starannie wykonane i doskonale opakowane, tak by nie uszkodzily sie podczas transportu.
No i co najwazniejsze, sa niesamowite i wyjatkowe 🙂 tu maly konski teaser
Tristia co Ty tu jeszcze robisz 😉 hehe

Sakura też kiepsko śpię ostatnio więc łącze się w bólu  😕 a jeszcze niedawno moglam spać 8h bez przerw za to teraz mogę o tym pomarzyć 🙁

Blue_angel po połówce szybciutko leci 🙂 w Twoim więku ciążowym robiłam usg połówkowe i mówiłam że jeszcze tyyyyle czasu a teraz już ciężko buty sznurować 😉 hihi
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 listopada 2013 12:41
Sznurka ładnie! 😀 Też angażuję Rajkę- odnosi po sobie naczynia do zlewu, ściera ścierką podłogę i swój stolik po jedzeniu, pomaga mi wieszać pranie, zbieramy razem zabawki wieczorem 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się