Kącik komputerowy

Mam internet mobilny z Plusa na kartę, gdzie mam sprawdzić kiedy odnowi mi się pełny transfer? Myślałam, że to nastąpi z 1-szym dniem miesiąca, ale niestety nie.
jak podpisywałaś umowe to na umowie, a jak nie to pewnie musisz sie zalogować na stronie plusa i tam będzie. ja mam neta w play i tak mogę sprawdzić ale myślę że w plusie będzie podobnie 😉
casines: Znalazłam na umowie. Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Może mi ktoś jakieś routery polecić? Kompletnie się na tym nie znam... a potrzebuję chyba kupić.
Chyba że stary da się zreperować? Przycina mi sieć. Znika bezprzewodowy sygnał, działa skajp, net nie. Po restarcie routera net wraca natychmiast.
mam taki problem:
razem z jakimis, zapewne zupelnie niepotrzebnymi wtyczkami, sciagnelam sobie kupe dziadostwa. delta search oczywiscie, do tego jakis program niby zwiekszajacy wydajnosc i jakies dziwne skroty do stron. udalo mi sie powypieprzac ta delte i reszte dziadostwa poza jednym. 7go.com utworzylo sobie skrot na pulpicie, usunelam, ale zainstalowalo sie rowniez w pasku narzedzi nawigacyjnych, o tak:

wybaczcie ale nie jestem mistrzynia painta i nie umiem przyciac do rozmiaru 🤔
mam nadzieje, ze widac o co chodzi. no i to dziadostwo otwiera mi okna z reklamami :/ adblocka mam, adwcleaner nie znajduje nic! a mnie to strasznie drazni. ktos cos? :kwiatek:

edit: przez polecenie about:config znajduje to dziadostwo, resetuje, ale po ponownym wyszukiwaniu znow jest aktywne.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2013 15:47
przyszłam po pomoc  :kwiatek:
mam polecić sąsiadce laptopa dla dziecka. dziecko z podstawówki, laptop do 2 tys, nie znam się kompletnie, a przydałoby się żebym coś dla nich wybrała.
Odkopuję. Szukam jakieś konkretnego programu antywirusowego, korzystam dużo z komputera, odwiedzam masę różnych stron także zagranicznych, więc szukam skutecznego zabezpieczenia.

Coś polecacie  :kwiatek: ? Kaspersky i Norton odpadają, potwornie zamulają.
ja miałam nortona i byłam mega zadowolona z niego, może eset ?
Może wypuszczony przez Microsoft darmowy program antywirusowy Microsoft Security Essentials?
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/security-essentials-all-versions

A jak nie, to - tak jak mówi casines - Eset, zdecydowanie mój ulubieniec.
czy mobilny net mogę kupić na miesiąc? Trzeba podpisywać jakąś umowę?
no można, w orange pop (na karte) jest pakiet 300mb za 9 zł, w innych sieciach też pewnie jest, musiałabyś poszukać.
to teraz pytanie którym się zbłaźnię: 300mb to szybko czy wolno  😁 ?
te 300mb to nie jest prędkość tylko ilość danych które możesz ściągnąć/wysłać. pewnie prędkość tego pakietu jakaś zastraszająca niestety nie jest i raczej mało opłacalny pakiet to jest, zależy do czego Ci potrzebny. jeśli do przeglądania stron internetowych to powinno Ci styknąć.
dziękuję pięknie  :kwiatek:
nie miałam nigdy tabletu, a potrzebuję teraz, ale tylko po to, żeby wgrać do niego słowniki i ewentualnie przejrzeć pocztę. w domu mam laptopa, a ja szukam czegoś małego/lekkiego do torby i na wykłady. na allegro widziałam takie za 100zł, a w sklepach stacjonarnych oglądałam za min.300zł i nie mam pojęcia co wybrać. może ktoś ma coś sprawdzonego?
Lov   all my life is changin' every day.
16 października 2013 18:45
Czy ktoś mi może pomóc z Javą? Nie działa mi od jakiegoś czasu, próbuję aktualizować, instalować od nowa, na różnych przeglądarkach, ale nic nie hula 🙁
a jesteś pewna że instalujesz dobrą? x32 na 32 bitowy sysem lub x64 na 64bitowy system? w sumie nigdy nie miałam problemów z javą i nawet mając x32 na 64bitowym systemie wszystko działało. żeby sprawdzić - prawym na mój komputer i właściwości - jeżeli chodzi o win xp i 7. jeżeli o 8 to niestety nie pomogę bo nie miałam z nią styczności.
Lov   all my life is changin' every day.
17 października 2013 18:33
Mam 32 bitowy system, ale szczerze mówiąc, to nie wiem, jaką instaluję... :wstydnis: Tą ogólną, ze strony...
jaki program antywirusowy polecacie? Tylko żeby był darmowy i nie kończyła mu się licencja np. po miesiącu. 😉
Padła mi karta graficzna w laptopie. Jestem na etapie poszukiwania nowego lapka tak do 2000zl, możecie coś polecić?  I jak wygląda sprawa z przegraniem danych ze starego dysku. Da się jakoś zewnetrznie podłączyć do nowego laptopa czy to wyższa szkoła jazdy?
Ja polecam Sony VAIO z windowsem 8, sama go mam i jestem zadowolona. Ceny nie pamiętam, kupiłam go rok temu wszystko ładni działa. Były wtedy dwa modele do wyboru z podświetlaną klawiaturą i normalną, ja wybrałam normalną bo był tańszy a najczęściej korzystam jak jest jasno. 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 listopada 2013 11:09
Chatonne, ja przy zmianie komputera przerzucałam zdjęcia na zasadzie laptop -> dysk zewnętrzny (konkretnie pendrive) -> komputer. Pewnie dałoby się podłączyć laptop <-> komputer, ale trzeba mieć kabel USB z odpowiednimi wejściami (standard to chyba 2.0), ja takiego nie miałam.

julka177, mam AVG, jest darmowy. Fakt, że można dokupić kilka fajnych opcji, ale ta darmowa podstawa dobrze się sprawuje.
czy ktoś mnie poratuje?
potrzebuję przerobić/obrobić/wyciąć plik video który jest w formacie MPEG-TS.
w jakim programie mogę to zrobić?
lub przerobić ten format na inny, który obsługuje program Movie Maker
ratunku
Graba.   je ne sais pas
23 listopada 2013 15:46
Czy da się zgrać filmik z kamery mini DV na komputer poprzez kabel usb? szukałam w necie i czesto wskazują, że trzeb zakupić firewire, czy to konieczne?
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 listopada 2013 17:22
Spróbuj, to się przekonasz (-;
Graba.   je ne sais pas
23 listopada 2013 17:37
Facella, no wlasnie probuje od rana, ale jak juz mi zrzuca to tylko niebieskie tlo bez obrazu i dzwieku. No i tez doczytalam, ze jakos jest mega slaba i potrzeba niezlego komputera, ktory by to uciągnąl, więc chyba pozostaje mi udać się do punktu.
Mam pytanie do kogoś kto się orientuje w obsłudze Excela. Co zrobić, żeby w kolumnie, kartka pod kratką wyskoczyły liczby od 6 do -6 co 0,1 (dziedzina funkcji x=<-6, 6> z krokiem 0,1)?  🙇
Co daje adblock? Warto go zainstalować?
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 listopada 2013 16:45
Przy adblocku nie wyskakują Ci reklamy, jak np. te zjeżdżające z góry strony, na których ciężko znaleźć X, żeby je wyłączyć...
Kochani, jesteście moją ostatnią deską ratunku...
Mój tablet śmiga na Androidzie 4.0.4. Przed dokonaniem aktualizacji systemu normalnie można było oglądać na nim filmy na takich stronach jak kinomaniak, iitv etc. Teraz niestety filmy nie działają. Z tego, co wiem jest to kwestia tego, że Flash zerwał umowę z androidem, stąd, jakże dotkliwy, brak obecności tejże wtyczki na urządzeniach z nowszym oprogramowaniem. Pytanie brzmi: czy znacie jakiś sposób na takie łobuzerstwo?
Jeżeli już trafi się jakiś mędrzec, który zechce wyjawić mi tę tajemnicę, bardzo proszę o instrukcję jak dla debila, bo jestem osobą nieskomputeryzowaną.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się