Kącik komputerowy

Może po prostu ja pobierz i zainstaluj na tablecie
da się pobrać flasha na androida, napewno nie z marketu ale z tego co pamiętam to chyba bezpośrednio ze strony adobe. mi się pare miesięcy temu jakoś udało to zrobić 🙂
A na jakiego andorida? Będę próbować, dzięki  :kwiatek:
Co to są za programy i czy moge je bezpiecznie odinstalować?????????
julka177, jak nie potrzebujesz obróbki video/mp4
Mam problem - wysiadl mi przycisk alt i nie moge uzywac polskich znakow - wyskakuja mi jakies skroty do menu z kosmosu kiedy np probuje wcisnac alt i s - nigdy czegos takiego nie ustawialam. Macie pomysl jak to naprawic? Dodam ze mam oprogramowanie ubuntu.
Cookie ja mam, 4.1.2 na telefonie.
Kotlet znalazłam takie coś:
http://www.ubuntu-pomoc.org/zmiana-mapowania-klawiszy/

to działanie zastepcze jest, ale może się sprawdzi u Ciebie jakbyś nie dała rady ianczej. A pytałaś na forum ubuntu?
pani myk, nie wiem jak ale samo się naprawiło 🤔. Wczoraj resetowałam komputer ze dwa razy i nic a dziś śmiga 😉 Inna sprawa że od zeszłego tygodnia flash player mi zdechł już 4ty raz  😤
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 listopada 2013 17:19
kotlet, pewnie wcisnelas shift i CTRL 😉
opolanka, bardzo być może 😁

i znowu flash ożył. Ja nie mogę z tym komputerem...  😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 grudnia 2013 19:29
warto kupować Sony? myślę nad tą firmą albo nad Lenovo. lapek do 2k, więc nie poszaleję.
madmaddie, ja mam Lenovo od lutego jakoś i jak na razie nic się z nim nie dzieje, faajny jest.
Ja bym celowała raczej w Dell/Asus, mają dobry serwis. Mój Dell inspiron ma 2,5 roku i jest jak na razie bezawaryjny (kosztował ok 3k, ale był już wycofywanym modelem, obecnie jego odpowiednik kosztuje +- 2k), netbook Asus 3 miesięczny też śmiga.
Ogólnie jeśli chodzi o te tańsze lapki używane do celów domowych, to szczerze firma nie ma znaczenia.
Nie ma czegoś takiego, że tej firmy lapki się psują bardziej, a inne mniej.
Co najwyżej może trafić się jakaś felerna partia, ale to już kwestia "szczęścia"
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 grudnia 2013 20:09
Lenovo ma ten plus, że są tańsze. za tę samą cenę dostanę lepsze parametry, niż Sony np.
z drugiej strony mam, zaufanie do Soniaczy bo wszystkie ich sprzęty które mam (szargane nieźle) działają 😉
madmaddie, jak szukałam swojego, to właśnie Lenovo wychodził najkorzystniej w stosunku ceny do parametrów.
Ja tylko przestrzegam przed tandetnym Acerem 😉.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 grudnia 2013 21:46
Acera mam i będę unikać jak diabeł święconej wody. generalnie, to chłopaki z informatyki polecali Asusy, Lenovo też spoko, Sony kazali odpuścić ze względu na to, że płacę za wygląd.
ale wiadomo, wygląd ważny, więc jestem rozdarta wewnętrznie  😁
Asuski są śliczne  🤣 wnętrze mojego netbooka wygląda tak
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 grudnia 2013 22:06
looks nice. ale szukam 15/15,6, a te już nie są takie ładne 😉
nekti   Pająk stajenny..
23 grudnia 2013 23:11
madmaddie unikaj błyszczących, świecących i tanich modeli HP/Toshiba - te firmy produkują dobre laptopy z linii biznesowych. Tanie modele "dla mas" (i studentów ;-)) są niestety porównywalne.. z Acerem.
Tanie modele Dell'a też nie są jakieś super, płacisz więcej za markę -  nie za jakość (fakt- serwis ok, dojeżdżają do "pacjenta"😉. Za te same pieniądze, możesz dostać lepszy sprzęt Lenovo/Asusa/Samsunga.
W Sony płacisz za wygląd i "design", tak jak w Dellu za "markę".

Prywatnie sama ponad trzy lata katowałam Lenovo - kolejne (już) dwa lata przeżył z moimi rodzicami i nie licząc zdrapanej przez kota klawiatury, nadal ma się świetnie. Służbowo też już drugiego lapka tej firmy męczę i nie narzekam ;-)

Teraz prywatnie mam Dell'a, model biznesowy - nie narzekam, ale szału nie ma.

W cenie do 2 - 2,5k szukałabym laptopa z firm Asus, Samsung, Lenovo. Pytanie do czego ten komputer ma służyć ;-)
Ja mam sony vaio od roku i nie narzekam, mam wersję bez podswietlanej klawiatury. Wygląd spoko, windiws8 dziala ok, minusem jest to, że dysk twardy jest chyba jednym z najnowszych i ciężko się go dzieli na partycje mój jest dość mały więc nie muli jakoś strasznie. Ale lapek ma czasem zawiechy nawet takie że trzeba w menedzeze wyłączać jakiś program żeby się ogarnął.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 grudnia 2013 07:51
Nekti, na przeznaczenie nie patrzę, raczej na parametry 😉 w grę wchodzi tylko Sony albo Lenovo, reszty nie chcę. Z tej drugiej firmy dużo znajomych ma sprzęt, więc mam okazję pomacać i poużywać. Troszkę niewygodne są dla mnie touchpad i klawiatura, ale zdaję sobie sprawę, że to kwestia przyzwyczajenia.
Komputer dla studenta i do obróbki zdjęć. Ale wszystkie modele, na które patrzę są lepsze od tego, na którym teraz pracuję, więc tak czy tak, nie ma to większego znaczenia 😉 
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 grudnia 2013 14:14
Miałam Asusa i naprawiałam go 3 albo 4 razy, zanim go oddałam ojcu. Teraz już chyba absolutnie zdechł. Też planuję kupić jakiegoś laptopa i na pewno nie będzie to Asus. HP też nie, miałam od nich drukarkę i aparat i się zraziłam. Będę celowała w Samsungi/Sony, ew. Lenovo.
Ja Asusa bardzo polecam, dostałam w spadku po bracie i sprawuje się super mimo, że nie jest najnowszy. Naprawdę dobry sprzęt, polecam 😉 Natomiast Acer średnio się spisał, po 5 miesiącach od kupca poszła matryce :/ (bez mojej ingerencji)
Lullaby, u nas z dwoma Acerami to samo. Co prawda kupione kilka ładnych lat temu, ale po roku przestał działać touchpad, ekran, i poodpadały przyciski. W obu!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 grudnia 2013 15:11
mój Acer już wiekowy, ale matryca również wymieniania. na początku padł dysk.
współlokatorka ma Acera nówkę, na i5 i dla mnie to jest jakiś Meksyk, że lapek leży na twardym podłożu, włączona jest aż przeglądarka Chrome i się grzeje....
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 grudnia 2013 18:41
To nie wiem, gdzie Wy te Acery kupujecie 😉 my użytkujemy Asusa, Acera i Della i wszystkie działają bez zarzutu.
madmaddie Lenovo to całkiem przyzwoite lapki jak na swoją cenę. Sama mam jednego (Z570) i jestem bardzo zadowolona. Fakt że trochę cięzki, ale do użytku domowego to raczej bez znaczenia 😉
Lenovo generalnie maja dobra opinie, a niektore z nich rewelacyjna. Ich ciezar wynika z tego, ze sa dosc 'pancerne', wiec duzo wytrzymaja w przeciwienstwie do innych, delikatniejszych laptopow. Sama mam Samsunga, pisalam juz o nim kiedys, i jedyne co moglby miec lepsze to dluzej dzialajaca baterie, ale poza tym spelnia wszystkie moje wymagani. Tak wiec polecam, zarowno Lenovo jak i samsungi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się