Pensjonaty we Wrocławiu

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
12 listopada 2013 13:30
Ma ktoś numer telefonu do Krzyżowic?
Jeżeli nikt Ci nie podał, to ja mogę Ci jutro załatwić, jak będe w szkole :P ale najprościej dzwonić przez sekretariat szkoły 🙂 www.pzs-krzyzowice.wroc.pl tam masz 😀
Ramires ja bym wstawiła do Krzyżanowic. Co prawda ta stajnia przechodziła lepsze i gorsze okresy, ale teraz jest naprawdę super 🙂  jak coś to pisz priv. 😉
kukusiowa   rude szczęście :)
12 listopada 2013 22:27
Hej, miesiac temu przeprowadzilam sie do pieknego miasta Wroclawia🙂 na wiosne planuje przeprowadzic tu swojego konia. Poszukuje stajni, do ktorej latwo bede mogla dojechac komunikacja miejska z Placu Grunwaldzkiego, z duzymi pastwiskami, miejscem do jazdy i mila atmosfera🙂 moglby mi ktos polecic cos?🙂
kukusiowa, moim zdaniem we Wrocławiu to się ma albo dobre warunki i miejsce do jazdy albo miłą atmosferę xD a i z dojazdem różnie bywa.
Dla cierpliwych lub zmotoryzowanych i nie oczekujących mega miłej atmosfery ale całkiem niezłych warunków polecałabym Stadninę 'Victor' w Siedlcu, mimo wszelkich przeróżnych opinii. Tylko wydaje mi się, że odkąd tam ostatnio stacjonowałam to się ceny podniosły do około 1000 zł/mc, ale można się dogadać.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 listopada 2013 16:42
Można taniej i w normalnych warunkach niż Victor ...
W zasadzie z Grunwaldu można dojechać prawie wszędzie, bo łatwy dojazd nawet do PKP.  Z dużymi pastwiskami to ciężko, ale spoko warunki są w Krzyżanowicach (możesz podpytać taggi), Mrozów (dojazd PKP, spore padoki trawiaste), Lizawice (pytać Zairki)  też mają dobrą opinię, dojazd PKP. nie pamiętam co jeszcze jest takiego z dobrym dojazdem,co można polecić, musisz przejrzeć sobie opinie tutaj o tych stajniach przez wyszukiwarkę. Te akurat mi pierwsze przyszły na myśl
kukusiowa   rude szczęście :)
13 listopada 2013 16:55
Wielkie dzieki :kwiatek: no wlasnie o Lizawicach myslalam, tylko najbardziej zastanawia mnie ten dojazd i czy bedzie miejsce dla mojego rekonwalestenta na wiosne. No ale mam jeszcze troche czasu zeby to ogarnac🙂
Jamjesttys to współczuję doświadczeń stalam w kilku stajniach i wszędzie atmosfera była ok 😉

Miejsce do jazdy znaczy plac czy hala? Bo jak plac to mrozów pasuje, ludzie wg mnie wporzadku 😉 z moich obserwacji miło jest też w warzynie i mają hale w planach, chyba na wiosnę 🙂
kukusiowa   rude szczęście :)
13 listopada 2013 17:52
Glownie chodzi mi o plac z jakims przyzwoitym podlozem, hala jakby byla to super ale nie jest to moj priorytet
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 listopada 2013 18:25
Ale do Warzyny chyba nie ma dojazdu z tego co kojarzę prócz samochodu ?
subaru2009 jest też pociąg , ale on dojeżdża do Księgienic i trzeba tak z 2-3 km iść na piechotę .
Hala się stawia - czekamy ;3
Słyszał ktoś coś o stajni "Końska Akademia" w Kuraszkowie?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 listopada 2013 19:50
z moich obserwacji miło jest też w warzynie i mają hale w planach, chyba na wiosnę 🙂

Miło jest 🙂 Hala już się buduje, jak dobrze pójdzie to konstrukcja będzie stawiana pod koniec miesiąca z tego co słyszałam (już są podstawy) - jakby się udało i pogoda była by łaskawa to może i do końca roku by wyszło 😉 A dojazd tak jak pisała we-runcia, a zawsze też można z kimś zabrać się z Wrocławia ew spacerkiem do Księgienic (osobiście jak jadę i jest ktoś na pociąg to staram się podwieźć chociaż w tą jedną stronę).
rtk ostatnio przejeżdżaliśmy i widziałam wielkie padoki takie pod górkę 🙂 aż patrzeliśmy za stajnią, ale z drogi nie było widać tylko spore pastwiska🙂 jeśli to to w Kuraszkowie🙂
Siesiepy   Ponczek bez rączek
13 listopada 2013 20:55
Też dodam swoje trzy grosze. 🙂
Stoję w Warzynie od roku i jestem niesamowicie zadowolona. Indywidualne podejście do konia, pastwiska od świtu do zmierzchu(zimą wyposażone w baloty siana dla każdego konia), góra jedzenia, niezłe tereny, plac i budująca się hala - czego więcej może chcieć koń? 🙂
Trenerzy na miejscu(skokowi i ujeżdżeniowi), dojazd z Wrocławia całkiem dobry(spacerek z Księgienic to raptem 15 minut drogi, zawsze miło wspominam te wędrówki) i częsty. Jeśli jednak pociągi nie odpowiadają, zawsze znajdzie się ktoś, do kogo bez problemu będzie można się doczepić na podwózkę. Atmosfera w stajni jest naprwdę świetna i nie żałuję, że tam się znalazłam.
Aktualnie mamy kilka wolnych boksów + dodatkowe dobudowywane są przy okazji zamieszania z halą. 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 listopada 2013 21:18
Jak zmieni się cena, wiecie może ? 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 listopada 2013 22:00
Skoczy chyba do 800 zł za miesiąc (jak jakoś na początku października o tym zagadywałam właścicielkę), ale to jeszcze można dopytać - obecnie jest 700.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
14 listopada 2013 08:38
Tak, cena wskoczy do 800zl(potwierdzone). Juz jutro zaczynaja stawiac konstrukcje hali. 😉
Ile kilometrów od Wrocławia jest Warzyna?
Z Nowego Dworu wychodzi ok. 28
Hm to blisko, to jest koło Księgienic ,koło Żurawiny? Bo mapa mi wskazuje ,że to koło brzegu?
Warzyna  rosek to  kierunek za Leśnicą🙂 albo inną drogą tam bokiem  Wikszyn? 🙂(nie znam tych rejonów bocznych dobrze)🙂

muszę wpaść w odwiedziny na wiosnę, jak będzie hala zobaczyć, a właścicielkę znam od dziecka - polecam🙂
byłam widziałam - konie mają super, atmosfera świetna  😉











Warzyna to mała wioska koło trochę większej wioski Księginic  🙂 - droga jak na prom na Brzeg Dolny. Samochodem bez problemu nawet zimą (zawsze wszystko odśnieżone), a pociągi jak kto lubi, ale ludzie ze stajni sobie bez problemu radzą - od pociągu jakieś 15 minut piechotką (czasem właścicielka podjeżdża na stację).

Padoki - marzenie każdego konia. Jak konie wyżrą trawę na jednej łące, to przeprowadzane są na kolejną, w sumie kilkanaście hektarów 😍

Atmosfera - super.

Koniska jak pączki w maśle, właściciele zadowoleni, tereny ok, duża ujeżdżalnia, hala w budowie (jest plan zakończenia do końca tego roku 🙂 ), może lekki problem dla osób niezmotoryzowanych, ale to da się obejść umawiając z innymi jadącymi z Wrocka. Czego więcej potrzeba...  😀

Ale reklamę wyskrobałam  😁 - oczywiście niezamierzona..., jestem już ponad 2 lata w stajni i nawet nie myślę o żadnej przeprowadzce, choćby mi stajnie wybudowali pod domem (a mam prawie 20 km dojazdu), niestety mogę się o Warzynie wypowiedzieć tylko w samych superlatywach  😀
ponowie zapytanie z przed paru tygodni  😉
czy ktoś z Was stoi na rdestowej?
Ja też dodam swoje 3 grosze na temat Warzyny🙂 Moim zdaniem to jedna z lepszych stajni w okolicach Wrocławia (a wiem, co mówię🙂 - byłam już w kilku. To taki "koński raj" - konie mają opiekę 24h/dobę, właściciele i dzierżawcy - prawie też😉 Atmosfera świetna, a lokalizacja stajni - ciężko wymarzyć sobie lepszą (obok staw z łabędziami, rzeka, wał, pola, łąki i CISZA). Mieszkam w Marszowicach (1 km od Leśnicy) - do Warzyny mam 17 km. Naprawdę szczerzę POLECAM! 🙂
Swoją drogą ciekawe, że stajnie pod wrocławiem są sporo droższe od analogicznie (albo i lepiej) wyposażonych stajni pod warszawą... Przynajmniej z tego co widać na ogłoszeniach.
Frans - wiem, że na Rdestowej stała, a może nadal stoi re-voltowa kamilaa88, odezwij się do niej na priv, zapewne udzieli Ci potrzebnych informacji 🙂
esef niestety, ale mylisz się, właśnie przeniosłam się z Wrocławia do Warszawy z koniem i czuję dużą różnicę w cenie, Warszawa jest dużo droższa... we Wrocławiu za takie warunki jak mam teraz w Warszawie musiałabym zapłacić około 800-900 zł, a w stolicy 1200, i do tego +10 km więcej na dojazd....
a jednak 🙂 Ja tylko wiem jakie ceny są pod wrocławiem, a często patrzę na ogłoszenia i tam co rusz - wolne boksy 15 km pod warszawa, hala, cuda na kiju, 700 zł...
Może to jakaś nowa stajnia i chcą bardzo szybko mieć komplet a potem podnieść cenę do warszawskiego standardu. Byłam w wawie we wrześniu na obchodach wiktorii wiedeńskiej i trochę sobie porozmawiałam z " konnymi" między innymi na temat kosztów utrzymania konia w wawie i wszyscy mówili to samo - albo masz blisko i drogo albo trochę taniej i bardzo daleko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się