Konie czystej krwi arabskiej

A czemu nie dawalas go na stanowki?
Swego czasu dawałam, ale że trzymałam konia na pensjonacie nie było to wszystko takie proste, jak mi się początkowo zdawało. W międzyczasie weszła moda na "zagraniczne" ogiery i to też nie pomagało. Ale powiem że (chyba 2 lata temu) dyr stadniny w Janowie przy okazji sędziowania mistrzostw młodych koni w rajdach, które odbywały się w stajni w której wtedy stał Salut, poświęcił mu dużo uwagi, chwalił i stwierdził że będzie rekomendował do krycia. Czystym przypadkiem byłam wtedy w stajni, i jakie było moje zdziwienie po całej tej rozmowie 🙂
Swego czasu dawałam, ale że trzymałam konia na pensjonacie nie było to wszystko takie proste, jak mi się początkowo zdawało. W międzyczasie weszła moda na "zagraniczne" ogiery i to też nie pomagało. Ale powiem że (chyba 2 lata temu) dyr stadniny w Janowie przy okazji sędziowania mistrzostw młodych koni w rajdach, które odbywały się w stajni w której wtedy stał Salut, poświęcił mu dużo uwagi, chwalił i stwierdził że będzie rekomendował do krycia. Czystym przypadkiem byłam wtedy w stajni, i jakie było moje zdziwienie po całej tej rozmowie 🙂
  Czyli Salut juz kiedys kryl czy jeszcze nie?
Saluta lhp pokazywała swego czasu w Janowie i jak dla mnie zaprezentował się z jak najlepszej strony. No i ta hreczka 🙄  .
Saluta lhp pokazywała swego czasu w Janowie i jak dla mnie zaprezentował się z jak najlepszej strony. No i ta hreczka 🙄  .
  Hreczka jak hreczka,ale ta budowa... 😍
oj hreczka na deser, Salut  budowę pokazał na ringu w JP cieszy oko.
oj hreczka na deser, Salut  budowę pokazał na ringu w JP cieszy oko.
  Szkoda tylko,ze wczesnieszy wlasciciel Saluta nie dopuszczal go do stanowki... 🙁
z tymi występami w Janowie to tak średnio akurat było, przygotowanie a tym bardziej pokazanie konia pozostawiało wiele do życzenia, ale tak to jest jak zajmował się tym amator i samouk, czyli ja  😀 a i cały biznes pokazowy dopiero się rozkręcał wtedy, nawet prezenterki dla araba nie można było porządnej w Polsce kupić jak na pierwszy pokaz jechaliśmy, nie mówiąc o tych wszystkich istniejących teraz profesjonalnych mniej lub bardziej stajniach treningowych, itp. no i o kondycję ogiera na podlaskich pensjonatach wcale nie tak łatwo było zadbać ( to akurat dalej jest niestety aktualne)  😤
najlepszy występ jeśli chodzi o wynik to chyba w Falborku był, no i ruch tam nieźle pokazał, co na innych pokazach raczej leżało (w porównaniu do możliwości)... Salut nie był łatwym koniem do pokazania, mocno ekscytował się atmosferą pokazów. a ruchowo był bardzo dobry, oj, ile razy widziałam jak dosłownie "płynął" po padoku czy na lonży, tyle razy ogarniała mnie złość jak przypominałam sobie co na pokazach prezentował  😉
dużo mogłabym o nim pisać, to był (jest) naprawdę dobry koń, z fajnym charakterem... mam nadzieję, że dostanie w końcu swoją szansę w hodowli 🙂 szkoda by go było, cenna linia żeńska, on sam bardzo poprawny, czysto polski papier, dzielny, mało teraz takich koni...

















tu foto prawie zootechniczne, sprzed kilku ładnych lat (zrobione po treningu, widać zapocenia)

lhp pośród rekinów pokazowych wypadliście dobrze, nawet samouk nie był w stanie ukryć salutowego eksterieru ;-) a zachowanie? no cóż z czasem nabrałby ogłady ringowej. Ważne, że zaistniał. Ogier w dobrym typie. Pozostaje mu życzyć udanego potomstwa. 
z tymi występami w Janowie to tak średnio akurat było, przygotowanie a tym bardziej pokazanie konia pozostawiało wiele do życzenia, ale tak to jest jak zajmował się tym amator i samouk, czyli ja  😀 a i cały biznes pokazowy dopiero się rozkręcał wtedy, nawet prezenterki dla araba nie można było porządnej w Polsce kupić jak na pierwszy pokaz jechaliśmy, nie mówiąc o tych wszystkich istniejących teraz profesjonalnych mniej lub bardziej stajniach treningowych, itp. no i o kondycję ogiera na podlaskich pensjonatach wcale nie tak łatwo było zadbać ( to akurat dalej jest niestety aktualne)  😤
najlepszy występ jeśli chodzi o wynik to chyba w Falborku był, no i ruch tam nieźle pokazał, co na innych pokazach raczej leżało (w porównaniu do możliwości)... Salut nie był łatwym koniem do pokazania, mocno ekscytował się atmosferą pokazów. a ruchowo był bardzo dobry, oj, ile razy widziałam jak dosłownie "płynął" po padoku czy na lonży, tyle razy ogarniała mnie złość jak przypominałam sobie co na pokazach prezentował  😉
dużo mogłabym o nim pisać, to był (jest) naprawdę dobry koń, z fajnym charakterem... mam nadzieję, że dostanie w końcu swoją szansę w hodowli 🙂 szkoda by go było, cenna linia żeńska, on sam bardzo poprawny, czysto polski papier, dzielny, mało teraz takich koni...


  Szkoda ,ze nie dopuszczaliscie go wczesnie do stanowki...Nie sadzisz,ze juz ten ogier nie bedzie mial takiego wziecia w rozpowszechnianiu swojego potomstwa...raz,ze ma juz swoje lata.dwa jest za malo znany w hodowli a trzy nie kryl zadnej znanej klaczy...Wiec watpie,zeby byl rozchwytywany do klaczy arabskich w sezonie 2014...,to juz predzej pojdzie jako ogier na doszlachetnianie innych ras..NIESTETY..przez takie niedopotarzenie lub kaprys poprzednich wlascicieli🙁 
 Cytowanie form graficznych, notoryczne łamanie regulaminu forum

Lhp dzięki za kolejne fotki, ogier wygląda super, papier ma w zasadzie już unikatowy, bardzo cenny w mojej opinii, fajnie byłoby to wykorzystać.
A mogę znać jego wymiary? Też pamiętam go z Janowa, stare dzieje 🙂
hmm, poprzednim właścicielem jestem właśnie ja 😉 przede mną tylko Janów Podlaski.
Szczerze, myślę że Salut raz trafił na zły czas (apogeum zainteresowania zagranicznymi ogierami), a dwa, jeśli chodzi o hodowlę, na złego właściciela (muszę w tym momencie tak o sobie powiedzieć). Chociaż, jak go brałam wyglądał tak (zdj niżej, niedługo po zakończeniu kariery na torze), że w sumie nie wiadomo, co by było i czy nie straciłby pewnej części ciała już dawno temu, żebym go nie kupiła. Sam dyr Janowa stwierdził na którymś z pierwszych pokazów, że gdyby wiedział jak Salut się rozwinie, najpewniej jego losy potoczyłyby się inaczej. Koniec końców, nie wiadomo, czasu się nie cofnie.
Może nie powinnam pokazywać, bo reklama średnia, ale dobrze obrazuje jego historię.





i znów "prawdziwy" Salut  🙂






Lhp dzięki za kolejne fotki, ogier wygląda super, papier ma w zasadzie już unikatowy, bardzo cenny w mojej opinii, fajnie byłoby to wykorzystać.
A mogę znać jego wymiary? Też pamiętam go z Janowa, stare dzieje 🙂


trzeba by poprosić obecną właścicielkę o dokładne wymiary, głupio przyznać ale sama nigdy go nie mierzyłam. na karcie z torów miał podany wzrost 150cm, myślę, że nie odbiega to wiele od stanu obecnego, Salut do szczególnie rosłych nie należy, ma może 151, max 152cm. popręg do siodła skokowego miał 135cm, do ujeżdżeniowego 50cm, jeśli to cokolwiek komuś mówi  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 listopada 2013 19:54
a ja znowu z prośbą  🙄

potrzebuję osoby, które mogą coś wiedzieć odnośnie 3 klaczy Meredith, Marcysia i Madlene. Albo osoby, które były i widziały ich stan zaraz po interwencji z Cholew oraz osoby, które chcą pomóc  :kwiatek:
Miejmy nadzieje,ze Salut teraz skoro ma innego wlascieciela,to zostanie dopuszczony do stanowki chociaz na jeden sezon 2014 ,bo watpie zeby ktos chcial kryc klacze arabskie nieznanym i starszym ogierem...:/
Sahara, a mozesz mi wyjasnic co do krycia ma wiek ogiera? Bo nie bardzo rozumiem 😉 Źrebaki po ogierze 5letnim, czy po 20letnim będą takie same jezeli koń jest dobry.
I jakie to ma znaczenie, czy kryl dobre klacze? Ok, moze i bylby bardziej popularny, ale wystarczy jedno dobre polaczenie, z ktorego wyjdzie swietny zrebak i wszystko to o czym piszesz dla nikogo nie bedzie mialo najmniejszego znaczenia.
Sahara, a mozesz mi wyjasnic co do krycia ma wiek ogiera? Bo nie bardzo rozumiem 😉 Źrebaki po ogierze 5letnim, czy po 20letnim będą takie same jezeli koń jest dobry.
I jakie to ma znaczenie, czy kryl dobre klacze? Ok, moze i bylby bardziej popularny, ale wystarczy jedno dobre polaczenie, z ktorego wyjdzie swietny zrebak i wszystko to o czym piszesz dla nikogo nie bedzie mialo najmniejszego znaczenia.

Chodzilo mi o to,ze Salut nie jest ogierem znanym w stanowkach...
Sahara - naucz sie na boga, ze nie cytuje sie postow ze zdjeciami... regulamin sie klania.

Moja kluska dzisiaj popracowala na wypieciu z uwiazow, dumna jestem bo szybko lapie i sie dostosowuje😉
Sahara hodowla arabów dawniej często wznosiła się na wyżyny przez wprowadzenie "czarnego konia" do hodowli. Może ktoś zaryzykuje  😉 Poza tym często ogiery znane ze stanówek nie dają wybitnego potomstwa. Papier papierem, uznanie uznaniem a natura sobie ;-)
Sahara wystarczy, ze pojawiłby się na stronie PZHKA w stanówkach i ludzie mieliby o nim takie same pojęcie jak o kilku innych. Zreszta, o ile mnie pamiec nie myli to w tym roku jest wlasnie dostepny na stronie PZHKA. I to za całkiem śmieszne pieniądze jak na tak fajnego ogiera 😉
[quote author=Kajula link=topic=752.msg1927998#msg1927998 date=1384807242]
Sahara wystarczy, ze pojawiłby się na stronie PZHKA w stanówkach i ludzie mieliby o nim takie same pojęcie jak o kilku innych. Zreszta, o ile mnie pamiec nie myli to w tym roku jest wlasnie dostepny na stronie PZHKA. I to za całkiem śmieszne pieniądze jak na tak fajnego ogiera 😉
a mozesz pokazac lik gdzie Salut byl od marca 2013 roku wystawiany na stanowke niby? I za jaka ta smieszna cene ja za ogiera? Tak napisalas... 🙄
Sahara wystarczy, ze pojawiłby się na stronie PZHKA w stanówkach i ludzie mieliby o nim takie same pojęcie jak o kilku innych. Zreszta, o ile mnie pamiec nie myli to w tym roku jest wlasnie dostepny na stronie PZHKA. I to za całkiem śmieszne pieniądze jak na tak fajnego ogiera 😉
  a jaka to jest ta smieszna cena za tak fajnego ogiera???? 😲 😲 😲
[quote author=Kajula link=topic=752.msg1927998#msg1927998 date=1384807242]
Sahara wystarczy, ze pojawiłby się na stronie PZHKA w stanówkach i ludzie mieliby o nim takie same pojęcie jak o kilku innych. Zreszta, o ile mnie pamiec nie myli to w tym roku jest wlasnie dostepny na stronie PZHKA. I to za całkiem śmieszne pieniądze jak na tak fajnego ogiera 😉
   a jaka to jest ta smieszna cena za tak fajnego ogiera???? 😲 😲 😲
[/quote]
jak klikniesz w link powyżej to się dowiesz.
A do kiedy sie zglasza danego ogiera na stanowke i na ogloszenia?
[quote author=zduśka link=topic=752.msg1927936#msg1927936 date=1384804496]
a ja znowu z prośbą  🙄

potrzebuję osoby, które mogą coś wiedzieć odnośnie 3 klaczy Meredith, Marcysia i Madlene. Albo osoby, które były i widziały ich stan zaraz po interwencji z Cholew oraz osoby, które chcą pomóc  :kwiatek:

[/quote]

zduśka jak można pomóc?
W sezonie 2007 Salut byl PO RAZ PIERWSZY oferowany do stanowki klaczy czystej krwi arabskiej:? 🤔  Po sezonie wlascieciel NIE INFORMOWAL o dalszej karierze ogiera Salut...:/
W sezonie 2007 Salut byl PO RAZ PIERWSZY oferowany do stanowki klaczy czystej krwi arabskiej:? 🤔   Po sezonie wlascieciel NIE INFORMOWAL o dalszej karierze ogiera Salut...:/


przecież pisałam o tym wszystkim wcześniej... nie rozumiem więc co jest tu dziwnego i niezrozumiałego?
to sahara jest niezrozumiała  🙄
albo nierozumna  😵
Każdy wątek zaśmieca,zadaje ciągle te same głupie pytania-mam nadzieję,że to tylko dziecko żądne wiedzy bez forumowej ogłady-takie dało by się zresocjalizować  🏇
juz sie balam ze tylko ja mam takie wrazenie  😎
Na szczęście większość ludzi tutaj na forum zdaje sobie sprawę, że to jakaś 13-latka i z przymrużeniem oka traktuje jej wpisy. Martwi mnie tylko to, że dała ogłoszenie o chęci zakupu konia 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się