Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dzięki za odpowiedź! A często trzeba wkłady wymieniać?  :kwiatek:
wkłady? Masz na myśli szczotkeczki?
Wymienia się równie często, jak standardowe szczoteczki. Najrozsądniej końcówki kupować na Allegro - najtaniej wychodzi
Swoja drogą od kiedy myję zęby elektryczną szczoteczką - w dodatku  tą gumową końcówką - mycie "klasyczne" nijak mi nie wystacza  😀
Gaga Tak, szczoteczki.  :kwiatek: Co rozumiesz przez standardowe? Bo ja muszę wymieniać szczotkę co 2 tygodnie max, tak ją rozgryzam...  😁 Elektryczną się tylko przykłada więc pewnie skończyłby się ten problem u mnie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 07:37
Od elektrycznych szczoteczek nie krwawią wam dziąsła? I jak taką myć język? 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
03 grudnia 2013 07:53
JARA, mi dziąsła krwawią od normalnej szczoteczki. Zawsze gdzieś się uderzę i boli.
Język myję normalnie elektryczną.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 08:13
I mówicie, że ta Orla-B jest spoko? Mi od każdej szczoteczki krwawią dziąsła, przy stosowaniu pasy Lakalut Active trochę przestają. Bez względu na rodzaj szczoteczki, nawet przy extra soft albo dla dzieci 🙁
JARA, idź na porządny scaling. Serio. Ja ostatnio poszłam i się przeraziłam. Niby kamień ściągany co kilka miesięcy, max pół roku, a babka mi powiedziała, że pod dziąsłami mam takie złogi, że widać, że było tylko po wierzchu zbierane. I niestety od tego dziąsła krwawią, bo tam jest stan zapalny. Nie wiem czy nie skończy się to zabiegiem w szpitalu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 08:52
Byłam w lipcu na ściąganiu kamienia i piaskowaniu, ale prawdę mówiąc nie za bardzo było co ściągać. Dziąsła krwawiły i zalecił dentysta właście Lacalut Active, jak stosowalam to było ok, ale zmieniłam pastę i znów problem wrócił. Mam szczoteczkę Elmex Extra Stof, która jest mięsiusia i mniej jest krwi, ale nadal jest.
Jakby po paście się nie poprawiło to miałam wrócić, ale do mojego dentysty to minimum miesiąc na wizytę się czeka, więc mi nie spieszno. :/
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 grudnia 2013 09:44
Ja sobie nie wyobrażam mycia zębów zwykłą szczoteczką. Ale nie wiem, czy nie będzie dla Ciebie za ostra. Nie znam się na tych koncówkach, mam zwyczajną, wiec nie wiem, czy jest wersja soft.
Ja na Allegro nie kupuje końcówek, trzy razy się nacięłam (łamały się te nasadki plastikowe, którymi się wkłada końcówkę na rączkę szczoteczki).
Możesz _Gaga polecić jakiego allegrowicza, od którego kupujesz? 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 09:53
No właśnie, jakby były różne "miekkości" nasadem to bym w drodze do domu kupiła sobie taką 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 grudnia 2013 10:07
JARA, no tu właśnie nie wiem, czy są różne miękkości. Dla mnie ta szczoteczka jest raczej medium.
Czy jest coś takiego jak zapas mydła w płynie, ale takiego wodnistego? Mam mydło w płynie z dozownikiem robiącym piankę Bath&Body Works. Super rzecz, ale już się kończy, a nie uśmiecha mi się wydawać 30 zł i więcej na nowe mydło. Takie zwykłe żelowe, gęste się nie nadaje, musi być woda. Znajdę gdzieś coś takiego?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 13:35
cavaletti, w dużych marketach są takie butle 5l i mydło z Carrefoura różowe w butelce jak po oleju jest takie wodniste.
Kosztuje ok 8zł za 5l 😁 więc chyba stąd taka konsystencja. Bo jeszcze jest takie za 12zł za 5l (w butelce jak po wodzie destylowanej) i ono jest już gęste.
JARA, mi pasta Lacalut Active trochę może i pomagała, ale nie bardzo. Pomogło odstawienie wszelkich płynów do płukania paszczy. No, poza olejem, jeśli go zaliczyć do płynów.
Czyli ogólnie opłaca się kupić tę szczotkę. Jak ma włosie medium to nawet spoko, bo właśnie takiej używam. Mi nic nie krwawi podczas normalnego szczotkowania zębów. Chyba jutro ją sobie zakupię. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 15:13
Nie stosuje żadnych płynów do płukania ust. Kamienia ani osadu nie mam. Dentysta też nie stwierdził żadnego zapalenia dziąseł. 🙁
cavaletti, kup jakiekolwiek w płynie i rozcieńcz przed wlaniem do dozownika wodą 😉
Ja mam oral b professional care 500 i widziałam w materiałach promocyjnych, że jest kilka końcówek do wyboru, miękkie chyba też są.

A ja mam pytanie, czy da się w jakiś sposób załatwić iphona w niższej cenie? 5s w kolorze złotym mnie powalił, ale w zasadzie zwykłą 5 bym nie pogardziła, tylko mimo wszystko sporo kosztuje. Da się (oprócz szukania na allegro)?
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 grudnia 2013 16:17
Heval, pewnie przy podpisywaniu umowy z operatorem na abonament.
A ja mam jeszcze jedno pytanie do Was, szczególnie do osób zajmujących się grafiką. Czy jest jeszcze jakimś cudem możliwość kupienia (nie odkupienia i przenoszenia licencji) Adobe Photoshop Cs3? Żeby zakupić nowszą wersję musiałabym też kompa zmienić co nie wchodzi w grę...  🙄 Przeczesuję internet ale no NIC nie znalazłam. Żadnych ofert.
Facella, no, to akurat dość oczywista możliwość.
sandrita, żartujesz? Chcesz PS Kupić(!) a nie stać cię na porządny komp? 🤣 😉
sandrita, nie ma. Aktualnie możesz kupić CS6, używać w chmurze lub spróbować odkupić od kogoś licencję (choć przyznam szczerze, że nie pamiętam czy to legalne 😉 ). Do czego Ci potrzebny PS? Może wystarczy jakiś inny program?
halo Nie żartuję. Głupie pytanie, wiesz? To tak jakbyś zapytała "zawodowego" jeźdźca po cholerę mu siodło z HBContact. 🙂 P.S. Nie oceniaj. 😉

abre Tak myślałam, że nie będzie... Inny program nie wystarczy, bo PS nie ma sobie równych. Od wielu lat (kultowego Photoshop 7.0 edit: którego przyznam się, kopię dostałam z zamian za 3 Snickersy... :hihi🙂 na nim już pracuję, mam wszystkie projekty w nim pozapisywane no i wymarzyłam sobie profesjonalne "centrum dowodzenia". Szkoda, że nie da się już go kupić, strasznie żałuję, że się w czasach studenckich nie podpięłam do znajomego, który zamawiał dla siebie wersję dla studentów. W tamtym czasie właśnie wydałam kasę na laptopa, który uciągnąłby projekty 3D i którego mogłabym nosić ze sobą na uczelnię. Próbowałam coś na szybko stworzyć w gimpie (o mamo... ale się umordowałam!) ale to nie jest to. Nie ma tego jak to mówią "flow"...  😁

Edit: zorientowałam się co z tą chmurą, ale... "Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla tych, którzy posiadają program Adobe Photoshop CS3 lub wyższy.". No właśnie. 😉
sandrita, za to ja pół żartem pół serio. Tak to działa: sprzężenie dodatnie - nowa wersja nowy komp 🙁 Strategia ogólnoświatowa. Niespecjalnie się dziwię, że ludzie niekoniecznie chętni do wyrzucania dobrego przecież hardware - ściągają kopie nielegalne.
Możesz _Gaga polecić jakiego allegrowicza, od którego kupujesz? 🙂


Za każdym razem od kogoś innego... ale zwracam uwagę aby kupować ze sklepu od kogoś z pozytywami...
sandrita, za to ja pół żartem pół serio. Tak to działa: sprzężenie dodatnie - nowa wersja nowy komp 🙁 Strategia ogólnoświatowa. Niespecjalnie się dziwię, że ludzie niekoniecznie chętni do wyrzucania dobrego przecież hardware - ściągają kopie nielegalne.


Rozumiem.  :kwiatek: No właśnie wiem, że tak to działa. Ja np. bardzo chętnie kupiłabym ps3 i płaciła miesięczny abonament, ale nieee... Teraz wszystko "chce się" albo każą upgradować do nowych/lepszych/droższych.

Nie ciągnę tematu, dowiedziałam się co chciałam, dzięki!  :kwiatek:
sandrita, Aktualnie możesz (...) spróbować odkupić od kogoś licencję (choć przyznam szczerze, że nie pamiętam czy to legalne 😉 ).
Z tego co się orientuję, to nie 😉

sandrita, pakiety Adobe CS (czyli Creative Suite, tj. wersja pudełkowa) a chmura (CC, czyli Creative Cloud) - to dwa zupełnie różne produkty.
Założenie, że chmura jest dla tych, co mają min. CS3 jest bez sensu...no bo jak niby, mają się zachować młodzi szczypiorkowie, którzy chcieliby zacząć korzystać z produktów Adobe'go i byłby to ich pierwszy program w życiu? A wersje od CS5 w dół już nie są dostępne w oficjalnym obiegu.

Legalnego CS-a niższego od 6 już raczej nie dostaniesz.

Natomiast ceny chmury są, delikatnie mówiąc, zaporowe na dłuższą metę.
Jeśli tylko jesteś studentką to o wiele korzystniej jest kupić jeszcze wersję pudełkowaną CS6 (pakiet design Standard, czyli PS + InDesign + Illustrator + jakas tam pomocnicza drobnica) w wersji studenckiej to ok. 1 200 zł.

I, co ważne, jest to licencja wieczysta, czyli po skończeniu studiów będziesz mogła z tego normalnie korzystać. Można też używać komercyjnie wykupionych programów, tzn. przyjmować zlecenia - o żadnej działalności gospodarczej (instalowania tego studenckiego pakietu na komputerach firmowych) nie ma mowy. Ale jakbys chciała dorabiać prywatnie, to możesz.

Dla porównania, pakiet w chmurze dla studentów kosztuje 20 euro miesięcznie (pod warunkiem wykupienia rocznej subskrypcji), czyli 240 euro za rok, czyli sama już widzisz, że już po dwóch latach kwota będzie większa, niż za wersję pudełkowaną. A, no, i oczywiście - cena zniżkowa obowiązuje dopóki studiujesz.
W mojej opinii przeciwko chmurze swiadczą jeszcze takie akcje: http://magazynt3.pl/atak-hakerow-na-adobe/ 😉

Oczywiście, CC ma też szereg zalet. Ale, póki co, u mnie pudełka jeszcze wygrywają.

A ja mam pytanie, czy da się w jakiś sposób załatwić iphona w niższej cenie? 5s w kolorze złotym mnie powalił, ale w zasadzie zwykłą 5 bym nie pogardziła, tylko mimo wszystko sporo kosztuje. Da się (oprócz szukania na allegro)?


iphone 5s na amerykańskiej stronie apple w wersji 16GB kosztuje 200$ czyl jakieś 620 zł klik
natomiast na stronie polskiego apple iphone 5s 16GB kosztuje 2950zł klik

zamawiając ze stanów należy jeszcze doliczyć cło, wysyłkę zagraniczną itd, ale to i tak chyba (?) wyjdzie taniej niż zakup iphone w Polsce.
Casines także gwarancji amerykańskiej nie honoruje się w Europie 😉 w razie problemów trzeba by było telefon wysyłać spowrotem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się