Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 grudnia 2013 15:42
Nie wiem gdzie sie z tym pytaniem udać, ale tutaj chyba najbardziej pasuje - Która z Polskich hodowli sprzedaje sportowe źrebaki o przemyślanych, skokowych rodowodach? Komu można zaufać?


Kunowo - hanowery rejestrowane w Niemczech

http://www.stadninakunowo.pl/
Właśnie się dowiedziałam że ogier El Bonillo młp - został sprzedany do Belgii gdzie będzie chodzić w sporcie. Dobrze że przynajmniej będzie można kupić nasienie... ale szkoda że takie MŁP muszą jechać za granicę żeby promować nasze konie po za Polską. Czy jest to jedyna droga żeby zagraniczny kupiec usłyszał/zobaczył co mamy w Polsce ciekawego?
Co mozecie powiedziec o ogierze Arktos (izabelowaty)? Ma ktos po nim zrebaka?
Nie jest- wystarczy popatrzeć na to co się dzieje w rasie trakeńskiej- kolejne ogiery wyjeżdżają do Niemiec, kolejne uzyskują tam wpisy do ksiąg i uznanie najlepszych🙂
Poza tym wielu hodowców przeszło z krajowego związku do związków rasowych np. hol,old,han,west. itp. i tam pokazują i sprzedają swoje konie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 grudnia 2013 18:56
Nie wiem gdzie sie z tym pytaniem udać, ale tutaj chyba najbardziej pasuje - Która z Polskich hodowli sprzedaje sportowe źrebaki o przemyślanych, skokowych rodowodach? Komu można zaufać?


SK Opypy na pewno możesz wziąć pod uwagę.
Mnie jeszcze bardzo spodobał się ogier Kasimir wyhodowany w SK Bielin. Mam nadzieję że będzie mieć na SP licencję.
Co mozecie powiedziec o ogierze Arktos (izabelowaty)? Ma ktos po nim zrebaka?


My mamy 3 źrebaki po Arktosie, dwa ogierki (1 cremello i 1 izabelowaty) i 1 klaczke cremello. Narazie ciężko coś powiedzieć bo to dopiero źrebaki - najmłodsza ma 4 miesiące, średni 9 miesięcy a najstarszy 1,5 roku. Tyle co widać to, że powinny być to duże konie. 


A czy jest już jakieś potomstwo ogiera Quasi Gold ? Wiem, że ma dopiero 4,5 roku ale może gdzieś się już coś urodziło.
Ramires, Kosiccy (holsztyny), Żelichów (oldenburgi).
.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :kwiatek:
amazonka*, dziekuje :kwiatek: chyba sie w koncu zdecyduje zazrebic swoja, licze na coś wysokiego i izabelowatego. 😉
Mnie jeszcze bardzo spodobał się ogier Kasimir wyhodowany w SK Bielin. Mam nadzieję że będzie mieć na SP licencję.

Noo Krzesimir super, tylko czy on w DE nie zginie w tłumie ? 🙁
Co mozecie powiedziec o ogierze Arktos (izabelowaty)? Ma ktos po nim zrebaka?

Osobiście nie słyszałam o samym ogierze dobrych opinii i był to głos sporej grupy ludzi.
armara - też o tym pomyślałam, SK Bielin jest bardzo zamknięte nawet na możliwość porobienia zdjęć przez kogoś kto zna się na fotografowaniu. Szkoda że na ich stronie jest bardzo mało informacji jakie stoją tam klacze, przejadę się osobiście w 2014 roku i zobaczymy czy wtedy pozwolą na współpracę. Ale ostatnio jak obserwuję strony www, właśnie tych stajni gdzie jest głównie hodowla koni. To jest tendencja spadkowa, mało zdjęć, rzadko aktualizują informacje. Dobrze że jeszcze odpisują na e-mail...
[quote author=Być. link=topic=5087.msg1954250#msg1954250 date=1387268457]
Co mozecie powiedziec o ogierze Arktos (izabelowaty)? Ma ktos po nim zrebaka?

Osobiście nie słyszałam o samym ogierze dobrych opinii i był to głos sporej grupy ludzi.
[/quote]

A można wiedzieć, jakie znasz opinie na temat tego ogiera?
czy ktoś posiada zdjęcia (inne niż te 3 w necie) ogiera Pasquinel ? Czy on nadal kryje? Znacie jakieś potomstwo?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
21 grudnia 2013 21:00
czesio w ogłoszeniach wisi jego córka, którą znałam osobiście 🙂
Czy ktoś krył Exmoorem, może coś powiedzieć o przychówku?
Mam dwa żrebaki po nim - oba sporo poszły w matki, ruchowo są naprawdę fajne i czego się nie do końca spodziewałam mocno skoczne (nie wahają się, zanim otworzę wyjscie na padok oba atakują dolny drąg w fajnym stylu, reszta stada czeka na otwarcie bądź kica po dłuższym namyśle). Charakterki też mają przyjemne, współpracujące są, choć nie wiem czy to nie kwestia wychowania bardziej.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 grudnia 2013 11:12
Forumowa Kawusia ma klaczkę po Arktosie.
Czy jest jakaś strona www, na której można sprawdzić czy dany ogier posiada licencję do krycia?
moni, polecam po prostu się skontaktować z OZHK, PZHK lub sprawdzić na ich stronach - są wykazy ogierów z aktualnie wykupioną licencją na krycie.
Na stronie PZHK dane są nieaktualne
rejestr na 2013 rok jest nieaktualny?

jest jakieś potomstwo po ogierze Odczepsie? bardzo mnie imię zaintrygowało 🙂
Isabelle - mam nadzieję że dadzą temu ogierowi zamiennik imienia, coś jak Rasch vel. Rekrut.
Isabelle Odczepsie nie ma licencji na krycie.
Swego czasu była dość ciekawa dyskusja o tym ogierze zatem pytam czy może ktoś już go na żywo widział bądź klacz do niego wiózł?
http://www.bazakoni.pl/samar-mariasz-sajeta
Zapytam z ciekawości, ile trzeba by pobrać nasienia od danego ogiera żeby opłaciło się trzymać w banku nasienia? Czy można w praktyce pobrać o każdego ogiera? Jakie są przeciwwskazania do pobierania?
Być ja go widziałam na żywo, i myślę, żeby na wiosnę zawieść do niego klaczkę o podobnym wzroście.
Kopyciak możesz mi na PW napisać jakie wrażenie itd.? Będę wdzięczna.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się