Firmy kurierskie - dobre, niezłe, najgorsze

ja też mega niezadowolona z Siódemki  😤... wprowadzona w błąd przez sprzedającego na Allegro, została mi dostarczoną paczka tą badziewną firmą (mimo, że czekałam na innego kuriera).. w sumie cudem, że ją dostałam, bo kurier zostawił ją u przypadkowych ludzi w moim bloku... (pomijając, że blok nowy, nikt się nie zna...) kuźwa, mają podane telefony to czemu nie dzwonią? Specjalnie nie chciałam za ich pośrednictwem nic dostarczać, no i sprawdziło  😤
carmina,  zadzwon do siódemki z pretensjami, gdzie Twoja paczka. ja bym udawała, że nie dostałam żadnej paczki. paczka była do Ciebie, podpis powienien być Twój. a skoro kurier zostawił gdzieś-niech teraz za to odpowiada.

nie wolno odpuszczać, bo to jest nieme przyzwolenie na takie zagrania! zrobił tak-nic się nie stało-można tak robić!
Pursat   Абсолют чистой крови
03 stycznia 2014 19:23
Również nie polecam K-exu. Już Poczta Polska szybciej działa...
pocztaa polska w ogole zupelnie niezle ostatnio dziala, na pomorzu przynajmniej 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
03 stycznia 2014 19:47
Ja osobiście na PP nie narzekam, ale się sporo naczytałam/nasłuchałam o różnych nieciekawych akcjach. Dla mnie kurier to ma być rachu-ciachu i dostarczone, a nie 1,5 tygodnia wożenia paczki, która ma pokonać drogę 20 km. Śmiech na sali. 🤣
najwieksze negatywne przezycia mialam z niemieckim hermesem... jezus maria 3 tygodnie czekalam na paczke jako odbiorca, kontakt do niczego - bo zadali ode mnie danych ktorych nie mialam prawa miec - paczka szla z ebaya, kontakt ze sprzedajacym mizerny... najlepsze jest to, ze paczka przez te 3 tygodnie lezala NA MAGAZYNIE po niemieckiej stronie O_O bo tak. bo im sie nie nazbieralo wystarczajaco paczek do Polski, bo siamto, owamto.
Jak w koncu wystosowalam kolejnego maila, bardzo niepzryjemnego i wprost wyrazilam gdzie mam to ile maja paczek do Polski bo skoro place za usluge kurierska to wymagam SZYBKIEGO dostarczenia paczki to jakos udalo sie przekazac towar do polskiego DPD. Na szczescie u nas dostarczenie trwalo 1 dzien od momentu przekroczenia granicy. Ale 3 tygodnie stresu za mna.
nigdy nie miałam problemu z kurierami, a korzystałam z różnych firm, teraz GLS postanowił mnie wykończyć psychicznie  😵. zła jestem jak cholera, bo psy nie mają co jeść przez kuriera leniwca, a do tego kłamczucha  👿
Mnie też trochę nerwów napsuł. Przed świętami odebrałam przesyłkę - dużą, dwa wory z karmą, w środku miały być jeszcze bryczesy. Niestety bryczesów nie było, ale zorientowałam się dopiero, gdy kurier już pojechał. Po kilku dniach udało się spisać protokół, który dziś wysłałam do Dobrego Konia. Wg kuriera nie powinno być problemu z reklamacją. Zobaczymy.
Nauczona doświadczeniem kiedy zamawiam coś kurierem, niezależnie jakiej firmy, to ZAWSZE biorę opcję za pobraniem. Wtedy to im zależy a nie mnie na doręczeniu przesyłki. Nie ma też problemu z zostawianiem przesyłek pod drzwiami mieszkania (autentyczny przypadek brata mojej koleżanki) albo wciskania ich sąsiadom bez oczywiście choćby próby poinformowania mnie o tym fakcie.
Lov   all my life is changin' every day.
08 stycznia 2014 19:30
Czy jeśli jutro kurier DPD przywozi mi paczkę, to mogę mu dać inną do wysłania, czy muszę w punkcie usługowym?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
09 stycznia 2014 04:55
Lov, żeby odebrać paczkę kurier musi mieć zlecenie. Chyba bez tego nie może.
pocztaa polska w ogole zupelnie niezle ostatnio dziala, na pomorzu przynajmniej 😉


Chyba nie na zachodnim. Mi ostatnio zgubili siodło  😵
na szczęście siępo kilku dniach znalazło
Ja od 7-mki trzymam się z daleka. Miałam z nimi mniejsze i większe problemy, ale przy naszym ostatnim kontakcie przesadzili. W systemie moja paczka była oznaczona jako DOSTARCZONA, a ja jej nie otrzymałam. Kurier musiał więc podrobić mój podpis, bo bez niego nie mogłaby nastąpić zmiana statusu przesyłki. Paczkę dostałam ze sporym opóźnieniem. Domyślam się, że czekał aż będzie miał inne przesyłki z moich okolic, żeby nie jechać specjalnie. Mieszkam trochę na zadupiu, więc pewnie o to chodziło.  😤
GLS - tragedia i porażka  😵. Po raz kolejny musiałam odbierać paczkę z miejscowości oddalonej o 10km. Nie dostałam żadnej wiadomości o przesyłce , żadnego telefonu,żadnego awizo... Cały dzień kiblowałam w domu ,z telefonem przy du***, czekając na jaśnie pana kuriera  😤.
Na stronie  GLS widnieje , że kurier był,próbował się kontaktować i zostawił awizo...
Poprzednią przesyłkę, kurier dostarczał 5 dni roboczych  😤!!!
  Napisałam skargę do Gls.  Wątpię żeby to coś dało... Chciałam zamówić pasze z Animalii... Kurier GLS. Chyba jednak zrezygnuje 🙁...
Widzę, że nie tylko ja mam w naszym rejonie problem z tą firmą :/.
http://www.lista.e-sieci.pl/place26597,GLS,Poland,Olsztyn.html
Na sto parę opinii , 85 negatywnych
Jakie firmy przyjezdzaja do domu po paczke tego samego dnia?

edit. juz zamowilam UPSa. Mam nadzieje, ze odbierze dzisiaj paczke.
Kurier GLS miał dziś do mnie pretensję, że przeze mnie zapłaci karę za niedostarczenie paczki  😲 I czy może ją "gdzieś" zostawić (po ostatniej wybrakowanej przesyłce mowy nie ma!). Na moją odpowiedź "Proszę przyjechać jutro, cały czas będę w domu",  usłyszałam: "nie wiem, czy jutro będę mieć tyle paczek, żeby tam jechać". 
[quote author=_Gaga link=topic=10166.msg1973904#msg1973904 date=1389250523]

Chyba nie na zachodnim. Mi ostatnio zgubili siodło  😵
na szczęście siępo kilku dniach znalazło
[/quote]

Gaga a jak to wyglądało to odnajdywanie przez nich siodła? Po numerze nadania, reklamowałaś? Pytam bo do mnie już druga przesyłka nie dociera i wściekła jest na maksa  👿
To ja siodło wysłałam, a to wysyłajacy moze reklamować, w dodatku dopiero po upływie 14 dni od nadania
Przesyłka ubezpieczona. Wg systemu i Pani na poczcie - dotarła, wg rymarza nie  😵
Dotarła kilka dni po dacie opisanej w systemie. Nie zdążyłam zareklamować. Miałam iść na pocztę aby wydębić nazwisko z podpisu na dowodzie odbioru paczki, ale wcześniej się na szczęście znalazła.

Zdecydowanie wolę kurierów
Kilka dni temu ofuknął mnie kurier, bo na zamówieniu nie było podanego mojego numeru tel (sama nie wiem dlaczego, bo zawsze podaję. Najwyraźniej sprzedawca coś zawalił). Dodam, że pierwszy raz był u mnie w czwartek, ale plexa okazała się uszkodzona, więc sprzedający szybko dosłał nową. W piątek nie było mnie w mieszkaniu w godzinach 10-12. Koło 19 byłam już pewna, że paczkę dostanę dopiero po weekendzie a tu domofon. Najpierw z oburzeniem zapytał gdzie byłam przed południem, następnie czy zamierzam codziennie zamawiać paczki, żeby on wnosił mi je na 4 piętro. Na koniec ochrzanił mnie, za brak podanego telefonu i poszedł  😂
Potrzebuję przesłać mebel ok. 100kg. 140 x 80 x 90. Znacie jakąś firmę która wykona taką usługę za rozsądną cenę? Poczta polska podała mi cenę 3zł/km liczone w 2 strony i wyszłoby bagatela...3000zł
Sprawdź cenę na sendit.pl
Ostatnio drugi raz pod rząd przyjeżdżał do nas kurier z "Siódemki". Do firmy nic nie mam - ale zaiste, mógł się sam kurier powstrzymać przed komentarzami na temat stanu naszej drogi osobliwie, utrzymanymi w tonie pretensji do nas osobiście - jakbyśmy byli urzędem gminy za ów stan odpowiedzialnym! W obu przypadkach zresztą nie było mnie akurat w domu. Pierwszą wiąchę zatem znam z opowieści Lepszej Połowy. Drugą, burak jeden, zaczął do mnie wygłaszać przez telefon już anonsując swój przyjazd - akurat w momencie gdy lekarz mierzył mi ciśnienie. Obsobaczyłem go jak burą sukę z góry na dół i z dołu do góry. Chyba skutecznie, bo próbował wprawdzie odpyskowywać, ale pasze przywiózł i nie próbował wmawiać nam, że trzeba ją nie wiadomo skąd odbierać. A najbardziej jestem z siebie dumny, że mi ciśnienie ani przez moment nie skoczyło powyżej 130/80...
A ja jestem bardzo zadowolona z firmy K-ex. Dużo lepszy kontakt z kurierem niż w GLS i siódemce, w końcu normalny człowiek.
potrzebuję przesłać z francji do polski 2 kartony - nie wiecie może czym najlepiej?
dpd patrzyłam 97 zł za 1 paczkę
może ktoś się orientuje?
poczta to nieporozumienie od 140-350 zł wyszło 🙂
Jakie firmy przyjezdzaja do domu po paczke tego samego dnia?

edit. juz zamowilam UPSa. Mam nadzieje, ze odbierze dzisiaj paczke.


UPS tak. Jeżeli zlecenie wyjdzie do 12.00.
Korzystam z nich i nigdy nie miałam z nimi problemu. Wszystko mam w systemie w komp. Łączę się przez internet - ogólnie łatwo i szybko nadaje się paczki nawet za pobraniem.
Generalnie ups jest ok ale jak miałam wysłać paczkę do USA to wyszło mi 700 zł  😵 za 1,5 może 2 kg więc tam wysyłam tylko pocztą.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
11 lutego 2014 16:56
ja nie mam żadnych zastrzeżeń do GLS, DPD, DHL i K-EX. Zawsze na czas, mili kurierzy 😉, przesyłka ani razu nie była uszkodzona, zawsze wiedzą gdzie trafić.

Natomiast nie lubię i nie polubię Siódemki. Bardzo niekompetentni kurierzy tam pracują, przynajmniej w moim mieście...
Którą firmą wyślę za granicę (Niemcy) niewielką przesyłkę? Taką  1-2 kg? W rozsądniejszej cenie niż obecny list polecony priorytet Poczty Polskiej???
dempsey   fiat voluntas Tua
07 lipca 2014 08:01
Odkopuję.

Trzeba wysłać przesyłkę na drugi koniec Pl.
Przesyłka jest mała ale wartościowa - jest w niej sprzęt używany warty 15 000 zł.
Niestety jest to cena okazyjna, bo nowy sprzęt kosztuje 23 000 zł.

Jeśli paczka zaginie, firma kurierska wypłaci odszkodowanie na podstawie faktury zakupu, czyli  15k. Ale sprzęt i tak trzeba będzie kupić nowy - wydać 23k.
Owszem, można ubezpieczyć na 23k, ale oni i tak przy reklamacji będą się kierowali dokumentem, a na dokumencie stoi kwota 15k.
Kwota 23k figuruje w cenniku nowego sprzętu, ale jak zrobić, żeby uznali cennik?


Na razie ryzyko zaginięcia paczki = 8k.

Kiepski interes.
Niby paczki nie giną często, ale.......panika się włącza.

Może jednak jechać osobiście.

Gdyby ktoś miał jakąś podpowiedź, to będę wdzięczna.
Jak mnie denerwuje  GLS i te ich parcel shopy. Kolejny raz nikt do mnie nie dzwonil. Co z tego, ze mam raptem 3km do punktu odbioru. 30kg do tramwaju nie. dotargam 😤

Niby paczki nie giną często, ale.......panika się włącza.

Może jednak jechać osobiście.



giną... i to w tych lepszych firmach również... ja, że tak powiem z branży jestem i bym jechała osobiście - ale ja ogólnie mało ludziom wierzę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się