Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jak wysyłam paczkę za pobraniem to płacę poczcie za to i potem mi zwracają jak dotrze do odbiorcy czy od razu mi poczta da, a wezmą sobie to, co ktoś im da przy odbiorze?
za paczkę pobraniową placisz na poczcie - ewentualnie mozesz sobie to doliczyc do pobrania, ale zaplacic musisz 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
10 marca 2014 18:09
Kajula, nie do końca tak jest. Teraz jest opcja, że to odbiorca płaci na za wysyłkę, nie nadawca - taka przesyłka jest droższa chyba o 5 zł, ale w tym wypadku nadawca w okienku zostawia tylko przesyłkę, kasy nie.
A to przepraszam  :kwiatek: Ostatni raz wysyłałam paczkę za pobraniem w październiku i takiej opcji (chyba, bo ślepa jestem i mogłam przeoczyć  😁 ) nie było..
emptyline   Big Milk Straciatella
10 marca 2014 18:12
Kajula, to jakieś nowe chyba jest, też się zdziwiłam.
No to by było fajnie, a wtedy koszty przesyłki się normalnie dolicza? I jeśli wezmę opcję, że płaci odbiorca to od razu dostanę za to pieniądze czy dopiero jak zapłaci?
W październiku ( 😁 ) jeszcze było tak, że poczta ma 14 dni na wypłatę pobrania. Może też się coś zmieniło?  👀
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 marca 2014 20:58
Kastorkowa, to jest Great Wall, jedna z nowszych chińskich marek. http://pl.wikipedia.org/wiki/Great_Wall




Dziękuję pięknie  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 marca 2014 23:16
A ja na mojej ustnej maturze (motyw zagubienia człowieka w literaturze i filmie) zeszłam z egzaminatorem na temat modelu współczesnej rodziny a egzaminatorce opowiadałam o literaturze i życiu Goldinga (miałam jego jedną książkę) i nie dla rozrywki tylko dlatego, że tego właśnie wymagały ode mnie zadane przez nich pytania. Zapytać więc mogą o co chcą i zwyczajnie nie ma się o co z nimi kłócić bo to gra nie warta świeczki.
Niby można to zdawać 'byle zdać' ale kurcze, mnie tam się podobało jak mogłam powiedzieć więcej niż trzeba było i przy okazji zagiąć największą kosę w szkole. Skąd wśród ludzi taka niechęć do rozwijania się? ( to jaka ogólna moja refleksja, do nikogo, żeby nie było!) 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
10 marca 2014 23:50
smartini, rozwijanie się to moim zdaniem osobna kwestia, bo akurat na maturze dochodzi, dla niektórych, niewyobrażalny stres, więc nie dziwię się, że wcale nie ma się wtedy ochoty na poszerzanie horyzontów. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 marca 2014 11:41
smartini, mnie nie chodzi o niechęć do rozwijania się, tylko o czas. Nie wiem czemu miałabym się przygotowywać z całej książki, nie na temat, kiedy w tym czasie mogłabym zrobić coś pożyteczniejszego - rozwiązać maturę z biologii, która jest dla mnie o wiele ważniejsza, niż ustny polski. Po co mam sobie zaśmiecać łeb, skoro w to miejsce mogłabym wetknąć biologię? Nie umiem i nie lubię się uczyć (pewnie zaraz ktoś mi wyjedzie z tekstem, że na studiach zginę - WIEM), nie chcę tracić swojej energii na uczenie się czegoś zbędnego. Wolę się rozwijać w innym kierunku.
Pytam tutaj bo wątku regionalnego Poznaniaków nie znalazłam.
Jutro 401 muszę dostać się ze Śródki do Swarzędza. Bilet kupuje się u kierowcy (jak w busach) czy normalnie w kiosku? Jeśli ta druga opcja, to jaki mam ten bilet wybrać? To strefa B?
cavaletti, nie pomogę, ale skoro nie ma wątku poznańsko-towarzyskiego, może by ten pociągnąć?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2268.90.html
abre   tulibudibu
12 marca 2014 17:33
cavaletti, dawno już nie jeździłam ale na Śródce na tyłach stacji benzynowej był pawilon z dwoma okienkami, jedno dla autobusów miejskich a takie w głębi dla podmiejskich. Zawsze mówiłam po prostu dokąd chcę dojechać i dostawałam odpowiedni bilet.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 marca 2014 20:23
Gdzie w Warszawie/internecie mogę kupić okazyjnie lub choć trochę okazyjnie 😁 książki fantasy? Mogą być używane 😉 Chodzi mi głównie o Grzędowicza(Pan lodowego ogrodu), Piekarę(serie o inkwizytorze) czy Kossakowską(siewca wiatrów).
gdzie w tych nowych google maps widać ile km ma trasa 😵 ?
Rul, wpisujesz miejscowość, później najeżdżasz na tą lupkę, wybierasz zaznacz trasę, najeżdżasz i powinno być 🙂
W końcu znalazłam, w opcji samochód. W starych było przejrzyście, oczywiście musieli udziwnić...
Przynajmniej coś widzisz, ja mam czarny ekran 🙂
ogurek, abre, dziękuję :kwiatek:
cavaletti możesz kupić bilet swarzędzki albo na śródce (osobne okienko, nie tam gdzie MPK), w biletomacie (nie we wszystkich autobusach są) lub u kierowcy (jeżeli nie ma w danym autobusie biletomatu, taki bilet kupowany u kierowcy jest droższy)
martyna0112, dziękuję serdecznie! W takim razie będę jutro szukać :kwiatek:
Gdzie w Warszawie/internecie mogę kupić okazyjnie lub choć trochę okazyjnie 😁 książki fantasy? Mogą być używane 😉 Chodzi mi głównie o Grzędowicza(Pan lodowego ogrodu), Piekarę(serie o inkwizytorze) czy Kossakowską(siewca wiatrów).

Wszystkie te książki są wydawane przez Fabrykę Słów i oni często robią jakieś promocje, trzeba ich obserwować na Facebooku.
Na przykład teraz trochę przecenione są serie:
http://www.fabryka.pl/pakiety/pakiet-zbieracz-burz-tom-1-2-maja-lidia-kossakowska-3745003/
http://www.fabryka.pl/pakiety/pakiet-ja-inkwizytor-glod-i-pragnienie-bicz-bozy-dotyk-zla-wieze-do-nieba-j-piekara-jacek-piekara-4000854/
Ale można też na tej stronie trafić na zniżki ponad 50% 😉

No i warto też obserwować na Facebooku grupy typu "sprzedaż używanych książek", czasem trafia się fantastyka 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 marca 2014 10:57
Fin ooo dzięki! Co prawda to dalej nie ten próg cenowy, bo ja szukam w granicach 10-20zł, dlatego używki jak najbardziej, nie muszą być piękne- byleby się dało czytać 😉 O tej grupie na fb nie pomyślałam, zaraz poszukam! :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2014 13:58
Jak zdobyć numer NIP? Z czym to się wiąże? Jakie obowiązki nakłada na "zdobywającego"? Totalnie nie wiem z czym to się je  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 14:05
Facella, jeśli nie "jesteś" firmą to nie masz już obowiązku posiadania nipu 😉 NIP przestał być indentyfikatorem "obowiązkowym", od jakiegoś czasu wystarczy PESEL.


edit:

Nie masz już nawet możliwości wyrobić sobie NIP jako osoba fizyczna. Urząd Skarbowy nie nada Ci go. Dopiero jak firmę założysz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2014 14:32
Z tym, że NIP jest mi potrzebny... No to lipa trochę 🤔 Bo wtedy to się odprowadza jakieś kosmiczne podatki, zusy-srusy itepe?
Facella, do czego? Przecież nie każdy ma firmę Oo
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2014 14:43
zoriczkowa, czy to ważne? Jest mi potrzebny do takiej jednej rzeczy, na której mi zależy, ale do przeżycia nie jest niezbędna i już.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 14:43
Wystarczy PESEL, z NIPem spoznilas sie jakieś dwa lata 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się