Kącik Ujeżdżenia

Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
23 lutego 2014 13:40
A ja mam takie pytanie - zaobserwowałam (już nie pierwszy raz), że niektórzy trenując mają tylko jedną ostrogę, ktoś wie jaki to ma cel, czemu służy? Z ciekawości czystej pytam 😉
Wie ktoś może coś bliżej o nowym siwku Kasi Milczarek, czy raczej jego pochodzenie jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic państwowych?  🤔
Szykują się wkrótce jakieś regionalki w okolicach Warszawy? 🙂
Jedyne co znalazłam to HZR w Aromerze 21-23.03. Ale to trochę za wcześnie jak dla mnie
carmelka   Extremly photogenic... potato
07 marca 2014 19:07
Cookie mnie też to ciekawiło. Szukałam, szukałam, ale nie znalazlam 🙂
Nie wybiera się ktoś z Was do Dąbrówki Małej (Ekwador "U Robsonów) na zawody 21-23.03.2014? Szukam transportu łączonego z Warszawy.
Czy może jakaś dobra dusza zechciałaby podzielić się odczuciami związanymi z wczorajczymi przejazdami na Torwarze? Mam swoją laicką opinię, ale fajnie byłoby skonfrontować ją ze zdaniem kogoś bardziej doświadczonego  :kwiatek:
Wiecie może o której w niedzielę będzie ujeżdżenie? Niestety nie mogę otworzyć tego planu, ktory jest na stronie cavalliady.
Cookie, nie jestem dobra dusza  😤 ale się podzielę. Nieporozumienie. Rozumiem - trzeba było się "poświęcić dla dobra sprawy", ale "każdy dobry uczynek musi być ukarany". To nie były konie akurat dobrze przygotowane do GP. Nie wyszło, bardzo nie wyszło. Może niedziela zatrze przykre wrażenie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 marca 2014 16:37
A można to gdzieś obejrzeć? Będzie w niedzielę jakaś relacja, gdzie i o której?  👀
halo, uważasz, że Stella Pack Ganda nie jest przygotowana do GP?
Facella, na jutjubie znalazłam tylko Gandę:
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 marca 2014 16:42
Orzeszkowa, to właśnie już widziałam i myślałam, że może gdzieś jest reszta...
Dwa pierwsze konie (I i II miejsce) zaprezentowały się bardzo dobrze....ale to moja opinia, fachowcem nie jestem 🙂
epk, akurat ten przejazd mi "się schował" - dramatu nie było. Ale owszem: koń, który kłapie paszczą, zad ma odgięty pod sufit, zostaje zadem tak bardzo w ciągu w kłusie w lewo, traci tempo przy zygzaku, zawala lotne zmiany, robi "piruety", którym bliżej do 3 m niż 2, nie wykazuje akcji zadu w piaffie, odbija się z dwóch przy próbie przejścia z "człapania zadem" do pasażu - nie jest (w momencie konkretnego występu) przygotowany do GP. Zresztą poziom konkursu najlepiej oddają wyniki 🙁, o ile ktoś zdaje sobie sprawę z "zawężenia" skali ocen w praktyce. I że na dziś coś pon. 69% - to "ujdzie" a coś ciut ponad 50% to... nieporozumienie.
A można to gdzieś obejrzeć? Będzie w niedzielę jakaś relacja, gdzie i o której?  👀

na yt jest kanał świata koni, tam obejrzysz wszystkie konkursy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 marca 2014 17:12
Ale fajnie, nie wiedziałam nawet! Dzięki  :kwiatek:
halo - to był ciężki orzech do zgryzienia....tak z politycznego punktu widzenia 🙂

Ja się w każdym razie cieszę, że ujeżdżenie wróciło na Torwar.... Inaczej nawet nie podyskutowałybyśmy tutaj o tym....
Wiesz, 3 konie zrobiły w okolicy 65%, przy czym dwa z nich co najmniej to konie w GP świeże. Ganda pierwsze GP szła w roku ubiegłym latem a we wrześniu zdobyła medalowe miejsce MP. Widać, że ten koń musi się objeździć, ale trudno o niej powiedzieć, że była nieprzygotowana. Porównując wyniki podejrzewam to samo w przypadku Zimby czy Czantorii.
A pozostałe? Wypadki się zdarzają zawsze - to każdy z nas wie. Tylko Twój wpis był całościowy - dotyczący wszystkich koni. I nie bardzo to rozumiem, bo rozrzut procentowy spory. No i jednak trudno powiedzieć o koniu, który zaczyna swoją karierę GP (Ganda, Zimba zaczęły w zeszłym roku), że robiąc 64 czy 65% jest niegotowy.
myśle że tyle pracy co Anka wkłada w kobyły, nie tylko Gande na pewno zaprocentuje z każdym rokiem w górę.  Mam przyjemność obserwować ich pracę bo stoimy w tej samej stajni i jeszcze nie widziałam chyba takiego pracusia. Trzymam kciuki za niedzielę 😉
Ganda-bardzo dobry koń,a Ania pięknie siedzi.Zimba dla mnie nie ma piaffu i pasażu ale reszta elementów jest bardzo dobra,piękny dosiad i piękne ustawienie też jest-koń cukiereczek.Czantoria to było nieporozumienie-odgięte plecy,podwójne uderzenia w pasażu,munsztuk w pysku nie grał-i nie mógł grać,jak zad został w boksie.
A ta Czantoria to nie chodziła kiedyś jakiś skoków? Bo coś kojarzę... 👀

(trochę  🚫, sorki)
rybka   Różowe okulary..
14 marca 2014 19:09
Nie, Czantoria od zawsze dresem była i Terenia na niej startowała, niestety to delikatny konik i często łapie kontuzje, szkoda, bo to fajna klacz.
U Czantorii brakowało mi impulsu, natomiast Zimba zawsze wydaje mi się taki...przyblokowany. O ile Ganda jest luźna, dzięki czemu sam przejazd zdaje się być płynny, tak patrząc na Zimbę czuję swego rodzaju niedosyt w tej materii. Ale to raczej takie sobie laickie stwierdzenie. Co do konkretnych elementów się nie wypowiem, bo się nie znam 😉
epk, zdaję sobie sprawę z uwarunkowań. Ale najwyraźniej inaczej rozumiemy pojęcie "przygotowany". Wg mnie, żeby myśleć o starcie w warunkach "prestiżowych" koń w domu powinien mieć opanowane składowe na "dobrze", bo konkurs raczej utrudni a nie ułatwi, szczególnie "początkującemu" koniowi. To, że koń rusza nogami zasadniczo wg programu - nie chcę(!), żeby było wskaźnikiem gotowości startowej. Czyli: rozumiem, czemu konie nie były tak przygotowane jak powinny, ale żeby powiedzieć, że są "przygotowane" to musiałabym chyba sobie oczy wyłupać (jasne, przetrącenie rączek, żeby nie klikały w klawiaturę - rozważam 🙂 - ale nawet - faktów to nie zmieni). Pozostaje liczyć na progres.
Czy Stella Pack Ganda od zawsze miała tak strasznie odgięty kręgosłup czy to jest efekt treningu?  🤔wirek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 marca 2014 21:24
A ja podzielam opinię halo. Nie rozumiem tylko, czemu nie zrobiono MR, żeby więcej, dobrze przygotowanych koni mogło się zaprezentować. Mnie osobiście bardzo zawiodło to ujeżdzenie - mam wrażenie jakby każdy od chwili wjechania na czworobok pamiętał tylko o trzymaniu konia "za pysk", a na zad już zabrakło miejsca...
Za to podobał mi się przejazd Stelli, Ania dawała bardzo delikatne sygnały (zwłaszcza łydkami) w porównaniu do innych. Miło się oglądało, chociaż mnie też rzuciły się w oczy plecy klaczy.
Nie, Czantoria od zawsze dresem była i Terenia na niej startowała, niestety to delikatny konik i często łapie kontuzje, szkoda, bo to fajna klacz.


faktycznie, wygooglowałam, to inną Czantorię widziałam na parkourze - maść i imię mnie zmyliły.
Ona jest tak zbudowana po prostu-jeden z tych koni co talent ma w nogach,nie w budowie 🙂 różnica między Zimbą a Gandą jest taka,że Ganda jest miękka jak kot,a Zimba jest wulkanem energii,z elektrycznym ruchem
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 marca 2014 21:46
z tym elektrycznym ruchem to chyba przesadziłaś - b. słabe piafy i pasaże
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się