Wybór kierunku studiów

galopada_   małoPolskie ;)
23 marca 2014 14:30
pisz śmiało 😉
Nie ma żadnego problemu, pisz 😉
Grościsław, śmiało 😉
Jest tu ktoś studiujący/mogący porozmawiać ze mną na pw na temat Akademii Morskiej? :kwiatek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 marca 2014 07:02
Której? ;> Jeżeli chodzi o Szczecin mogę podpytać znajomą, która tam studiuje 😉
Bardziej miałam na myśli Trójmiasto, ale zaraz napiszę pw :kwiatek:
Mamy tu kogoś na polibudzie?
Mechanika i budowa maszyn na przykład?
Sisisa, Ja jestem na polibudzie w Poznaniu na technologii chemicznej, faceta mam na mechatronice, przyjaciel skończył 2 lata temu mechanikę i budowę maszyn.
Co konkretnie byś chciała wiedzieć? 🙂
cavaletti, jak bardzo jest ciężko się utrzymać (bo, że jest ciężko, to pewne :P) no i jak później z zatrudnieniem?

Wyczytałam gdzieś ostatnio, że na polibuldzie lubelskiej są na te kierunki akurat takie progi, że miałabym szanse na dostanie się z wynikami, które z matury przewiduję.
Wcześniej opcji polibudy na ten rok nie rozważałam w ogóle, bo nawet nie wiedziałam, że jest szansa na dostanie się tam z podstawową matmą.
Czy mamy tu może kogoś po Komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim? Albo w trakcie tych studiów?
Koleżanka mi je pokazała i wydaje mi się, że to może być fajny kierunek. Ale też trochę się obawiam opuszczenia miasta i w ogóle.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 marca 2014 13:41
Heval, a jakie to realizuje przedmioty? Jaki zawód daje? Co po nim?
Sisisa, to wszystko zależy od jednostki. Jeśli potrafisz myśleć i jesteś obrotna, to i bez większego problemu się utrzymasz na tych studiach, i znajdziesz pracę. Z pracą po tym kierunku jest jak wszędzie - jak się zakręcisz wokół odpowiednich osób w odpowiednim czasie (czyt. praktyki), to pracę możesz dostać tuż po skończeniu studiów. Jak nie, to trzeba szukać. Jak nie w PL, to za granicą. Z resztą to jak z każdymi studiami. Jak ktoś jest dobry, to i po filozofii znajdzie dobrą pracę.
Ze swojej perspektywy powiem, że na pierwszym semestrze na polibudzie wszystkie kierunki mają baaaardzo podobne przedmioty (matma, fiza). Generalnie nieźle się obijałam do stycznia. Potem trochę kół i zaliczeń, trochę nauki do egzaminów... Nie jest źle 🙂
Strzyga, są dostępne trzy specjalizacje branding, public relations i reklama.
Opis pracy ze strony uniwersytetu: "Pracę znajdziesz w agencjach reklamowych, public relations oraz brandingowych, a także w studiach projektowych i graficznych, mediach tradycyjnych i elektronicznych, domach mediowych oraz agencjach badań rynku i konsumentów. Możesz pracować także w charakterze rzecznika prasowego i doradcy wizerunkowego."
Oprócz tego właściwie nic więcej nie ma oprócz ogólnego opisu (http://www.uni.wroc.pl/node/5078)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 marca 2014 13:54
Opis - sropis moja droga 😀 Wiesz, według tych opisów, to po każdym kierunku w stylu "strzelanie z łuku" czeka Cię świetlana przyszłość. Ja bym się nie decydowała, jeśli nawet nie widziałam programu studiów...
Też prawda 😉
Oczywiście w ciemno bym nie jechała, tylko najpierw bym się dowiedziała bliżej co i jak dokładnie tam będzie. Na razie chciałam takie małe rozpoznanie zrobić, czy ktoś coś wie 🙂

Mam wrażenie, że im bliżej matury tym mniej jestem pewna swoich wyborów na studia  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 marca 2014 15:01
Studiuje ktoś inżynierię biomedyczną na U. Śląskim w Katowicach? W katalogu widziałam jakąś dziewczynę na koniu w damskim siodle, która to z was?  😁
Albo niekoniecznie na UŚ, miałabym parę pytań...
Czy jest tu ktoś na prawie na UŚ, UJ, albo w Opolu??  😀 A może ktoś się wybiera??
Averis   Czarny charakter
10 kwietnia 2014 18:04
Heval, pracę we wszystkich tych miejscach dostaniesz nawet po religioznastwie ze specjalizacją gender. Byle mieć dobre pomysły i siłę przebicia. A ilu tam polonistów 😉

Leluu, zklinam cię, nie idź do Opola. Tam poziom prawa jest ujemny. Bywały lata, że NIKT z całego roku nie zdał egzaminu na aplikację (żadną z dostępnych).
Averis Dużo ludzi ze śląska tam idzie i wszyscy się dostają i zastanawiałam się czy tam na prawdę aż tak niski poziom. Teraz juz wiem ze tak  😀 Chciałam to brać jako ostatnia deska ratunku  🤔trzałka:
Averis   Czarny charakter
10 kwietnia 2014 19:18
leluu, jestem z Opola  i żaden ze znajomych po opolskim prawie nie pracuje w zawodzie 😉
Averis No to faktycznie sobie odpuszczę, dzięki za informacje 😉
leluu, mam koleżankę, też zresztą jeżdżącą, na prawie na UŚ, drugi rok chyba teraz. mogę podpytać, co cię interesuje? 🙂
O lekarski juz pytałam, a może ktoś może mi coś powiedzieć o stomatologii? Nie moge sie zdecydować -.- w sumie jedno i drugie mi sie podoba, a termin podjęcia decyzji tuż tuż 🙁
jeśli nie wiesz na co iść to lepiej wybierz lek-dent, bo z niego zawsze możesz się przenieść na lek, na odwrót już nie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2014 20:02
Serio? To chyba ja też wezmę pod uwagę lek-dent z wizją przenosin...
Ale np. z tego co ja słyszałam to taki transfer jest bardzo skomplikowaną sprawą. Pewnie sporo zależy też od uczelni ale nie nastawiajcie się, że to tak jak przeniesienie się z jednej klasy do drugiej 😉
Ponawiam czyjeś poprzednio zadane pytanie o inżynierię biomedyczną, ale w szerszym ujęciu, tj. nie konkretnej uczelni. Jak wrażenia ze studiowania, jak z dostaniem się i utrzymaniem. Szukam cały czas pomysłu na siebie. Każda opinia jest na wagę złota..
calore poszło pw 🙂
No moim zdaniem to nie takie hop siup przenieść się ze stomy na lek. Inny zakres materiału, inna ilość godzin i ects-ów z poszczególnych przedmiotów. U nas to się raczej nie da. Nie słyszałam o nikim kto by tego ,,dokonał"  🤣

leluu, tez mam koleżanke w Opolu na prawie i chce sie przenieść na UŚ. To też była jej ostatnia deska ratunku, ale niestety nie jest zadowolona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się