Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

A oni mają wyrąbane na wszystko. Jestem ciekawa czy zdarzały się przypadki śmiertelne u koni lub ludzi ?


No i niestety spora większośc ma takie nastawienie 🙁 W mojej byłej stajni dwa konie tak straciły żywot - jeden złamał nogę, drugi się zranił w kopyto i dostał takiego zakażenia, że pomimo leczenia i ciężkiej walki wetów trzeba było go uśpic.
No i żałuję, że nie robiłam zdjęc, w jakim stanie te konie wracały. Ślady po ostrogach wielkości dłoni, głębokie rany w pysku od wędzidła, zady wyglądające, jak zebra (krwawe ślady po batach), łyse grzbiety, łysienie, itp, itd
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
27 kwietnia 2014 14:38
Te 'polowania' to rozrywka dla wyższych sfer kosztem zwierząt. Jeźdźcy jeżdżą fatalnie, a te konie przeskoczą dosłownie wszystko. Smutne.
a mnie poza normalnym oburzeniem itp przychodzi na myśl ... jakim cudem oni się NIE BOJĄ? ja bym się skichała w gacie. rów na którym ze 50% się wywala z koniem, skakanie na asfalt tabunem i konie biegną po trupach... no za nic. poza myśleniem o koniu-bałabym się o własne życie.
...już pomijając, że do diety tych houndów zalicza się... świeża konina. Konik złamie nogę? Znudzi się? Nikt nie chce kupic? Od razu dają do miejsca, gdzie houndy są trzymane, koń jeszcze tego samego dnia staje się obiadem 🙁

Isabelle, oni po prostu nie myślą. Od dziecka skaczą takie wariacje, są do tego przyzwyczajeni
ikarina, oglądając ten filmik od razu pomyślałam: "O! Coś dla ikariny". 🤔
Dla mnie - paskudne.  Górka z rowkiem - ok. Wskok do wody - ujdzie, Nawet głębokość do przełknięcia. Ale wyjazd z wody - paskudny. Nie fair. Groźny dla koni. No i brak możliwości bezpiecznego i na dobry grunt pokrycia skokiem ze stój.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 kwietnia 2014 18:08
JUż ten filmik widziałam gdzieś. Ale trzeba przyznać że odpasione te konie to są no i odważne
ElaPe, Jak się wraca parę razy po całym dniu latania z jęzorem, z zebrą na zadzie, to się nie dziwię, że są "odważne". A z tym odpicowaniem to też niezbyt fajna sprawa - stajenni meldują się w stajni 4.30, żeby te konie wyczyścic, wypachnic, napakowac chemii, ile wlezie.
Pod koniec sezonu niektóre konie mają czerwoną skórę od tych "Ludwików" i sprayów, które codziennie się na nie nakłada. Kiedyś ośmieliłam się powiedziec im, żeby przestali, żeby zobaczyli, w jakim stanie jest koń - to zostałam zjechana od góry do dołu, że jak śmię tak mówic, przeciez koń ma wyglądac pięknie. I gdzie tu dobro konia  🤔wirek:
Po obejrzeniu kilku takich filmów z 'niby polowaniem na lisa' tracę wiarę w ludzi... 😵

mtl   I M Equestrian
29 kwietnia 2014 21:39
https://www.facebook.com/photo.php?v=613027282109776&set=vb.100002075282325&type=2&theater
Hmm nie wiem może jestem dziwna ale dla mnie debilizm lekki. Na pewno było gdzieś miejsce bardziej przyjazne do pokonania. Dla mnie to nie jest śmieszne. Szkoda koni. Moim zdaniem to jest niebezpieczne dla jeźdźców i koni. No ale jak mówiłam.. może przewrażliwiona jestem?


to filmik z Irlandii, nawet w UK mowia ze hunting w IRL to masakra...
Zora90, jakie "niby" - oni naprawdę tego lisa łapią i zabijają
Zora90, Spociłam się oglądając ten filmik. Przy każdym skoku napinałam się i trzymałam kciuki za konia, żeby udało mu się skoczyć ;(
Biedne i bardzo odważne. Ludzie idioci.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 kwietnia 2014 23:23
Dziewczyny, wzięłam sobie poważnie wasze wcześniejsze(spooro) rady do serca i oto zmajstrowałam całkiem luźny, ale jednak mocno zadowalający mnie filmik.  :kwiatek:
Eureka!
Martwi mnie tylko niedostatecznie wykorzystany potencjał tego wspaniałego wstępu(wolałabym go użyć w innym filmie, robionym z większą dbałością, bardziej epickim a nie luźnym, z potrzeby... Ale trudno. 🙂 ). Martwi mnie też nie za dobra jakość filmów z mojej kamerki... Ale cóż, na to mało poradzę aktualnie.
Siesiepy Mi się filmik bardzo podoba 🙂
Ps. Mam taki sam kubek jak ty (1:32) 😂
A ja mam fioła na punkcie tych dziewczyn, ich koni i ich filmików  😜 Pozwolę sobie wrzucić dwa  👀



Siesiepy, a jak się nazywa to coś od 50 sekundy?

Lusiowata, oba linki są takie same
Siesiepy   Ponczek bez rączek
01 maja 2014 20:13
Piotrek Chodzi o lonze na wypinaczach i owijce elastycznej na zadzie?
Lusiowata dziekuje! A kubek nie mój, tylko stajenny. 🙂 Potwierdzam slowa Piotra, oba linki sa takie same.
Ups, już poprawiam 😀
Siesiepy, tak, o to na tyłku 😉 Po co to jest?

Lusiowata, dalej są takie same.
Wiem, coś nie mogłam edytować :/ A nie miałam już czasu, ale chodzi mi ogólnie o jej filmiki 🙂 Wszystkie ma fajne, ten też jest fajny :


Ogólnie konie mają fest fajne i te tereny  😍
Siesiepy   Ponczek bez rączek
02 maja 2014 22:57
Piotrek, ktoś gdzieś o tym nawet pisał niedawno całkiem, w jakimś wątku, tylko nie wiem w jakim. 😉 Ogółem działanie ma ponoć podobne do Pessoa(nie używałam), z tym, że przód konia nie jest zależny od jego tyłu, przez co koń może się łatwiej "ogarnąć". Zamysł owijki(tudzież bandaża elastycznego) jest taki, żeby zachęcała do większego zaangażowania zadu(bądź jakiegokolwiek zaangażowania zadu) i większego podciągania zadnich nóg pod kłodę. Im bardziej naprężona, tym większe zachęcenie(trochę niedelikatnie brzmi, ale wystarczyło np. u mnie skrócić jakby owijkę o 5 cm, żeby efekty były widoczne). Filmik z lonży jest z lutego, była jakoś na początku powrotu do roboty. Jak porównuję go z teraźniejszą robotą, jestem bardzo zadowolona, bo koń potrafi naprawdę porządnie na tym pracować. 🙂 Większa równowaga, większe rozluźnienie(w galopie wypinacze już tak się nie napinają), dłuższy wykrok(choć z tym u nas może być ciężko. U innej kobyły w stajni również widać fajne efekty. 🙂

Lusiowata, większość tych filmów co się nam podoba, to wszystkie praktycznie polegają na jednym, jak zdążyłam zauważyć. ;D Ładne kolorki, fajna muzyczka, dużo koni i galopów, skoków... I efekt naprawdę fajny, któy ludziom się podoba! Mi się np. bardzo to podoba, przez ten filmik polubiłam ten utwór. 🙂 A jak się przyjrzysz i zastanowisz, to też cholera w sumie nic specjalnego i pełno takich. 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 maja 2014 00:31
Moi ulubieńcy- bardzo lubię te filmiki oglądać  😍 Nibbit i tu
oraz Shilas
Siesiepy Właśnie! Też ile razy sonie pomyślałam ,,O! W fajnym programie zrobiony filmik" i to właśnie one dodają uroku tym filmikom, chodź nie zawsze! Ten co wysłałaś jest genialnie zrobiony do rytmu, mnie się podoba 😀 I rzeczywiście, nic specjalnego, a fajny  🤣
totalnie wyluzowany  🏇 🤔 😵

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 maja 2014 08:44
Abigeil88 wyjaśnisz mi historię Twoich ikonek? 👀 Jest fascynująca!
mils   ig: milen.ju
07 maja 2014 19:12
Dziewczyny, potrzebuję pilnie filmiku, który tutaj był wstawiony i były na nim skoki i upadki od tyłu. Ktoś, coś?
mils, nie wiem czy się kwalifikuję, ale proszę:
😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 maja 2014 19:23
Jeździec się kładzie na glebie i czeka, aż koń go magicznie wciągnie na grzbiet  😂 Boskie!
mils   ig: milen.ju
07 maja 2014 19:30
Piotrek właśnie to, dziękuję pięknie!
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 maja 2014 20:36
świetny, pierwszy raz widzę taki  🤣

edit: zupełnie przypadkiem znalazłam się w kąciku arabów i spodobał mi się filmik TheWuni koza na koniu
Kastorkowa   Szałas na hałas
09 maja 2014 06:40
Nasze wczorajsze pastwiskowe wygłupy. Czasem już nie wiem czy to pies czy jednak jeszcze koń  🤣
klik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się