Stajnie w Warszawie i okolicach

Pytałam ze dwa lata temu o kogoś kto w okolicy Leszna/Kampinosu poprowadzi jazdę na swoim lub moim koniu. Po przerwie ciążowej wracam do tematu. Jest ktoś godny polecenia kto głęboką rekreację da radę ogarnąć? VerCor pod Tarczyn się wyprowadziła. Kto został?
Antenka, to obiekt prywatny. Bez pensjonatu i rekreacji.
chcialabym napisac kilka slow odnosnie stajni hav-anna, ktora prowadzi forumowa aniaagre. Wiele osob wyjezdzajac gdzies, chcac oddac konia na emeryture czy nawet na jakis czas by odpoczac szuka czegos dla swojego czworonoznego. to mega trudne znalezc miejsce, gdzie zostawia sie konia ze spokojna glowa.w mojej sytuacji byl to wyjazd, wiedzialam, ze po wyprowadzce za granice nie bede w stanie sprawdzic jak sie miewa kon. Musze powiedziec, ze kontakt z wlascicielka jest super. Czasami jak wariatka pytam jak kon, czy grzeczny, co robi (jak taka nadrwalizwa matka co oddaje dziecko do przedszkola) i co ciekawsze Ania ani razu nie zlekcewazyla moich pytan. Zawsze odpowaida, pokazuje zdjecia - to swiadczy tylko o tym, ze nie mecza jej ludzie z ktorymi wspolpracuje, nie ma na wzgledzie zgarnac kase i unikac kontaktu, bo przeciez kon ma dobrze. Sa u niej konie takie jak stara babunia kobylka ktora raz straszyla, ze wybiera sie za teczowy most, ale dzieki szybkiej reakcji Ani klacz jest dopilnowana i sprawdzona CODZIENNIE. niby nic, ale jak ma sie konia specjalnej troski (slepego, starego, po kontuzji) to niesamowicie wazne jest to wlasnie codziennie sprawdzanie czy wszystko ok. polecam ta stajnie kazdemu. jak wyjezdzalam rozwazalam kilka stajni ale popytalam wsrod znajomych o rekomendacje i wiele osob ja polecalo. szukalam potem na re-volcie i niewiele tu o niej, stad pomyslalam, ze moze warto dac innym cynk, ze ktos taki jest niedaleko i ma taka fajna oferte. aaa i jeszcze poza opieka to warto dodac, ze konie sa na dworze tak dlugo jak pogoda pozwala i co wazniejsze nie wietrza sie stojac na piachu i patrzac na jedna kepke trawy 🙂
dzięki Martolina  :kwiatek:
Słyszał ktoś o stajni Equinespa koło Tarczyna? Jakieś info, wrażenia, opinie ???  😉
meander, znam właścicielkę od lat, myślę że dobrze rokuje. Bo sam budynek stajni to z ręki do ręki od lat.
meander podpisuje się pod wypowiedzią Burzy - myślę, że spokojnie można polecić 🙂
Ogłoszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wszędzie ogłoszenia
Droga [b]konio_wata, zanim zaczniesz korzystac z jakiegokolwiek forum, przeczytaj regulamin. Wrzucanie identycznego postu w trzech wątkach, na zasadzie "kopiuj - wklej" też jest nie na miejscu. Proszę więcej tego nie robic.[/b]
Ciach - ogłoszenie
Tomku, Rasztów sie ogłasza 😉
AguSia, dzięki za info o Liderówce 🙂 nie powiem, że ta opcja mnie kusi, bo blisko faktycznie (20 minut).

A ktoś coś może powiedzieć o stajni Dama Dana? wg strony pensjonat 800zł, jest hala (namiot) i super dojazd autostradą, blisko ze zjazdu... w opisie wszystko wygląda super - sprzątane codziennie, konie na padokach cały dzień, podają suplementy itp...


Witam,

Ja obecnie stoję w stajni Dama Dana ze swoją młodą kobyłką 🙂. Właściciele starają się zapewniać jak najlepszą opiekę dla koni, znerwicowane odnajdują tam spokój. W sezonie  wychodzą na padoki w różnych zmianach, porannych lub popołudniowych. W większości boksów są automatyczne poidła, a w pozostałych pojone są z wiader zawsze przed karmieniem. Jest również możliwość postawienia konia w trening za całkiem rozsądną cenę do trenera II klasy ujeżdżenia (Danuty Konończuk). Poza halą, czworobokiem i placem do jazdy jest również ring do lonżowania koni. W razie dodatkowych pytań proszę pisać 🙂.
Również stoję w stajni Dama Dana i muszę zgodzić się z opinią s.troc  😉
Stajnia znajduje się w okolicy Grodziska Mazowieckiego 🙂
Szukam Siwuszce ewentualnego lokum od lipca, żeby go względnie uruchomić. Potrzebujemy DOBRE KARMIENIE, dojazd komunikacją miejską lub podmiejską, jakiś mały padoczek bez drzew czy innych wystających z ziemi elementów, względnej czystości (w razie co sama też mogę użyć taczki i wideł, byleby reszta byla), tak do 1300 jeśli z halą, ale nie jest mi bardzo potrzebna.

Może ktoś ma jakiś pomysł?
CIACH! Kolejny raz reklama!

Bardzo proszę o przeczytanie Regulaminu oraz dostosowanie się do zasad forum

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Wielokrotne przemycanie reklam
A jaki koszt?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
14 maja 2014 05:07
Szukam Siwuszce ewentualnego lokum od lipca, żeby go względnie uruchomić. Potrzebujemy DOBRE KARMIENIE, dojazd komunikacją miejską lub podmiejską, jakiś mały padoczek bez drzew czy innych wystających z ziemi elementów, względnej czystości (w razie co sama też mogę użyć taczki i wideł, byleby reszta byla), tak do 1300 jeśli z halą, ale nie jest mi bardzo potrzebna.

Może ktoś ma jakiś pomysł?


Polecam z czystym sumieniem stajnię w Borzęcinie Dużym, dojeżdża tam 719 z pętli os. Górczewska. Autobus jedzie około 20-30 min, nie spotkałam się na tej trasie z korkami.
Karmienie według zaleceń, siano non stop (zarówno na padokach jak i w boksach), nikt niczego nie żałuje. Padoków także pod dostatkiem, zarówno z samą trawą jak i z trawą i drzewami.
Wyjazd do lasu, oraz dwie ujeżdżalnie do dyspozycji.
Hali brak i nie będzie.

Świetna opieka ludzi, którzy prowadzą tę stajnię z sercem, a nie dla kasy.

Cena z tego co mi wiadomo około 750 zł, ale trzeba dopytać czy coś się nie zmieniło  :kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
14 maja 2014 07:14
czy ktoś z Voltowiczów obecnie stoi w stajni Walor lub ma wieści o tej stajni  ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 maja 2014 09:42
Ja tam bywam dosc regularnie
dar 915 zł z Vat (cena z dziwną końcówką ze względu na podatek).
Ta stajnia Walor sprawia po prostu mile wrażenie.
czy ktoś z Voltowiczów obecnie stoi w stajni Walor lub ma wieści o tej stajni  ?

Jestem pensjonariuszem od 7 m-cy
Zapraszam do stajni Dragon. Warunki znacznie sie poprawily. Mila atmosfera i bardzo dobra opieka nad konmi, karmienie trzy razy dziennie.. Siana do oporu, scielone codziennie. Czysto. !!
Szukam Siwuszce ewentualnego lokum od lipca, żeby go względnie uruchomić. Potrzebujemy DOBRE KARMIENIE, dojazd komunikacją miejską lub podmiejską, jakiś mały padoczek bez drzew czy innych wystających z ziemi elementów, względnej czystości (w razie co sama też mogę użyć taczki i wideł, byleby reszta byla), tak do 1300 jeśli z halą, ale nie jest mi bardzo potrzebna.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Zapytaj w Sabacie.
famka stoję z Miksturą w Walorze, jak chcesz coś wiedzieć pisz pw
Mo B.,
a stajnię w Koniku znasz? Spełnia Twoje wszystkie wymagania 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
15 maja 2014 06:55
Mo B. ja też polecam Konik. Spełnia wszystkie Twoje wymogi.
Czy w stajni w Ołtarzewie przy Poznańskiej coś się zmieniło ? podjechałam tam wczoraj , widziałam konie na padoczkach i malych pastwiskach, ale wszystko zamknięte na cztery spusty. Dzwonka żadnego. Dzwoniłam na nr podany w ogloszeniu na re-v. ale odrzucono mnie dwukrotnie... Coś wiecie, czy nastąpił jaki ś progres ? Bo z wczesneijszych komentarzy raczej nie wynika nic pozytywnego  🤔
Parę stron temu padło pytanie:
ktoś zna tę stajnię ? https://www.facebook.com/StajniaCzarciaPodkowa



Podejrzewam, że jestem jedną z nielicznych, którzy mogą cokolwiek opowiedzieć. Trzymam tam konia od pół roku. Typowo przydomowa stajnia, prowadzona przez przesympatyczną rodzinę. Z dogadaniem się nie ma najmniejszego problemu. Stajnia z ogromnymi boksami (na chwilę obecną 4, docelowo 6). Konie wypuszczane są codziennie na 8-9 godzin na trawiastą łąkę. Bardzo czysto, codziennie dościelane, wybierane z boksów 1 w tygodniu. W cenie pensjonatu konie dostają mesz i owoce/warzywa. Do dyspozycji duży plac do jazdy i lonżownik (jak dla mnie trochę za mały, mniej niż 20m średnicy). Niestety brak zadaszonego miejsca do jazdy.
Dużym minusem jest dojazd - samochód lub pociąg + stop (9km). Dla zmotoryzowanych osób zdecydowanie polecam! 😉
Nie umiałam się tu doszukać... czy zna ktoś jakieś fajne stajnie w okolicy Pruszkowa? Za niedługo czeka mnie przeprowadzka do Pruszkowa właśnie i staram się zorientować czy są w okolicy jakieś fajne stajnie do jazd, bądź do dzierżawy/współdzierżawy jakiegoś konia (mogą być wtedy również prywatne), ewentualnie w grę wchodzi wolontariat (będę "dostępna" całe wakacje :3).
W szczególności zależy mi na opiece bądź wydzierżawieniu jakiegoś konia, tyle że nie za ogromną cenę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się