Stajnie w Warszawie i okolicach

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
29 kwietnia 2014 17:32
Chrcynno działa - ale jest tam tylko i wyłącznie hodowla koni czystej krwi arabskiej  🙂
http://www.chrcynno-palac.pl/Hodowla-Koni-Arabskich.html
Ktoś się może wypowiedzieć apropo ASJ-u Karoliny Wajdy w Głuchach?
Chodzi mi o warunki, jak to wygląda wszystko, jeśli ktoś tam bywa często to proszę o kontakt 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 kwietnia 2014 19:40
bera7, ja byłam w Lidkowie chyba jeszcze wcześniej ostatni raz. Chyba ok. 2002-03 roku. Na pewno nie później. Zgadzam się, że opieka zawsze była świetna, Lidka zdecydowanie oddaje koniom całe serce.
Dzionka, w tej chwili w Jasiorówce konie są trenowane do wyścigów.
famka   hrabia Monte Kopytko
30 kwietnia 2014 07:08
w Wiktorowie już działa stajnia, niestety nie było z kim pogadać, nikt do nas nie wyszedł, obejrzalam tylko wszystko z za bramy, stajnię znam bo tam staliśmy ale doszły mnie słuchy że  nie cały teren został dla stajni sprzedany tylko jakaś część
Dziwi mnie trochę cena Wiktorowa. W promocji 700 zł do sierpnia. A potem ile? Jest dużo fajnych stajni dookoła z dużo niższą kwotą. Niemniej jednak, życzę im powodzenia, bo ośrodek ma potencjał, trzeba go tylko dobrze rozwinąć.
W Lidkowie byłam w zeszłym roku bodajże, mogę donieść, że Lidka się cały czas rozwija. Poszerzyła ofertę pensjonatu dla osób lubujących się w chowie bezstajennym.
bera7, prywatne konie w Strzegocinie, to teraz właśnie stajnia Brodowo. Penjonat również 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
30 kwietnia 2014 07:20
Martolina, zasłyszane, nie wiem czy prawda potem ma być 1000 zł, ośrodek fajny jeśli wszystko bedzie zrobione na tip top, ale ja się już chyba raczej nie przekonam do stajni angielskiej w naszym klimacie, chyba że konisko tego będzie wymagało  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
30 kwietnia 2014 07:25
famka, a w czym nasz klimat przeszkadza w stajni angielskiej? 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
30 kwietnia 2014 07:26
emptyline, może inaczej, po Wiktorowie w naszym klimacie, gdzie trzeba było wszystko robić na mrozie, łącznie ze zmianą gatek mam złe skojarzenia  😉
famka, według mnie, mogą zrobić nawet złote klamki. Za taką cenę i w takie miejsce dużo osób nie przyjdzie. Ja z kolei nie dam się przekonać do stajni murowanej 😉 Jestem fanką angielskiej, najlepiej drewnianej.
Kurczak, oj to chyba zaraz po tym jak Lidka tam się sprowadziła. To zdecydowanie się tam wiele zmieniło🙂

Martolina, fajnie, że się tereny tak końsko zasiedliły.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 kwietnia 2014 11:02
famka, podobno została sprzedana połowa, czyli 5 ha, jednak w ogłoszeniu widnieje opis, że pastwiska mają 10 ha. Nie wiadomo o co chodzi...
Martolina, też mnie to zastanowiło, ale z tego co pamiętam, to poprzednio też ceny były początkowe, a do samego końca na stronie widniała informacja, że można negocjować. Miejsce świetne, ale pensjonatu z cenami warszawskimi z pewnością nie da się tam zrobić, chyba że powstałby jakiś specjalistyczny, sportowy ośrodek.
bera7, dokładnie tak 🙂 Były to same początki tej stajni, a samo gospodarstwo pamiętam zanim jeszcze Lidka się tam pojawiła 🙂
czy ktoś wie coś więcej - ponad to co podane w katalogu - o stajni Diego w ok. Nowego Dworu Mazowieckiego? czystość, opieka itp?
famka   hrabia Monte Kopytko
02 maja 2014 11:52
Grace, konie stoją na trocinach , czysto codziennie wybierane, raz w tygodniu wybierane trociny do czysta
opieka dobra, właściciele mieszkają na miejscu, konie zadbane, spokojne, najedzone
Grace,
Jeżdżę tam i widzę, że wszystkie konie są zadbane, czyste i szczęśliwe.
Stajnia jest obok domu właścicielki, codziennie czyszczą boksy, jest malusieńka hala. Sporo padoków, możliwość wyjazdu w teren. (Łączki, dużo lasów).
Więcej info na priv.
Ciach - i będzie ostrzeżenie zaraz.
emptyline   Big Milk Straciatella
03 maja 2014 12:10
akropol, sio do ogłoszeń! 🙂
Jak dla mnie to nie reklama. Wstawione kilka zdjęć ze stajni i informacja, że mają wolne boksy.  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
03 maja 2014 14:04
dar, nie no serio? Błagam Cię.
przynajmniej aż tak po chamie tego nie zrobiła..  🙄
Hej Wszystkim 🙂 powrócę trochę do tematu stajni Dragon ponieważ byłam tam i zostałam mile zaskoczona od ostatniej wizyty 😉 a więc wymienię parę rzeczy które zostały już zrobione przez nowego dzierżawce który jest tam od jakiś 2-3tyg. :

- został posprzątany ten cały ,,bajzel" czyli cała stajnia ( z łazienkami , siodlarniami , boksami , na zewnątrz ten obornik i cała reszta walającego się gnoju a w trakcie sprzątana jest cały czas góra stajni)
- regularnie bronowane podłoża
- robione nowe padoki dla koni
-robiony czworobok z płotkami
- zrobiona większość nowych przeszkód ( reszta w trakcie )
- odmalowane boksy z zew. i wew.
- jakościowa słoma , owies  i pachnące sianko - konie mają tego wszystkiego full ile właściciel sobie zażyczy tyle NAPRAWDĘ koń dostanie 🙂
No i to chyba jak na razie będzie na tyle 🙂 dużo jest jeszcze w planach no , ale wiadomo planować można dużo a nie robić nic tak więc pożyjemy zobaczymy 😉 ja swojego ogoniastego przywiozłam tutaj w trening tak więc na bieżąco będę informować z postępów nowego dzierżawcy , ale powoli w końcu ta stajnia zaczyna wyglądać przyzwoicie ! 🙂
witam,

mam pytanie, czy ktoś kojarzy co to za miejsce?
https://goo.gl/maps/Ds1SK

obiekt znajduje się w miejscowości Jurzynek, okolice Nowego Miasta, przejeżdżałam obok w zeszły weekend i wygląda to na bardzo ładną stajnię, ale nie było tabliczki oraz nie mogę nic znaleźć w necie.

z góry dzięki
Cześć 😉
mam pytanie co do stajni C.L prowadzonej przez Panią Weronikę Borowską słyszałam dużo dobrego na jej temat i tego jak zajmuje się końmi 😍 Mam jednego konia i chciała bym wstawić go w trening do Pani Weroniki. Czy może mi ktoś , coś jeszcze powiedzieć o stajni i o tym co i jak ? 🙂 Była bym wdzięczna  bo niedługo wyjeżdżam a nie chcę aby koń stał i nic nie robił 🙂  z góry dziękuję 🙂 🙇
emptyline   Big Milk Straciatella
05 maja 2014 21:24
Jeleń, rozumiem, że gender jest teraz w modzie, ale może przybierz jakąś forumową płeć?
[quote author=Jeleń link=topic=46.msg1988654#msg1988654 date=1390481735]
Koni jak i pensjonariuszy z tego co słyszałem od  znajomej która stała tam na początku gdy Weronika  się wprowadziła.
[/quote]

Trening u Weroniki super, profesjonalny i indywidualny, ale to raczej pytanie do wątku "Komu konia w trening".
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
06 maja 2014 13:03
Jeleń, mogę polecić wstawienie konia do Weroniki na czas np. wyjazdu, zarówno pod kątem opieki jak i jazdy będzie wszystko ok 🙂 Jedna tylko kwestia, Weronika przeniosła się z klubem, nie wiem jak świeże masz informacje...
aleqsandra dziękuję bardzo za opinię - ja zatrzymałam się na info ,że Pani Weronika jest gdzieś w okolicach Tarczyna co nawet mi pasuje aczkolwiek mam problem ze zlokalizowaniem stajni ponieważ ani na Re-volcie ani na Facebook nie ma niestety żadnego adresu ... jeśli masz świeże info to będę wdzięczna 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 maja 2014 13:41
Jeleń aktualnie Weronika stacjonuje w JKS Wyręba http://www.wyreba.com.pl/ 🙂
Najlepiej do Niej zadzwoń i pogadaj  😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
06 maja 2014 13:49
napisz, zadzwoń, to nie takie trudne [[a]]https://www.facebook.com/pages/Klub-Je%C5%BAdziecki-Corleando-Land/140851389419415?fref=ts[[a]]
W Kampinosie Ranczo Oregon, z drogi widzę, że konie na padoku z sianem do kolacji, sprowadzane o 19.
Podpisuje sie pod postem i believe i can fly1.
Po dwoch dlugich weekendach spedzonych w Dragonie, w koncu widac tam pozytywne zmiany - zwlaszcza PORZADEK w obejsciu i czesciach socjalnych. Klacz ze zrebakiem, ktora nie stoi na metrowym gnoju i jest wypuszczana tez jest mila odmiana.
Nie zeby koniom (pensjonatowym, bo o pozostalych nie bede sie wypowiadac) bylo zle za poprzednich dzierzawcow, ale jednak wszechobecny balagan, gnoj miedzy stajniami, brak koszy na smieci, psiaki-demolki, brak funkcjonujacego socjalu dawaly sie we znaki.
Jak widac, "wystarczy" zakasac rekawy, zabrac sie do pracy et voila. Nie potrzeba do tego wlasciciela obiektu. Oby tak dalej  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się