szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Tylko Szczaków nie znajdziesz w internecie 🙂
No właśnie szukam i nic 😉 A jakiś telefon tam? Czy dokładny adres?
Szczaki, ulica Słoneczna (stajnia nazywana jest Słoneczną ale to tylko dla ułatwienia). Na pw podrzucę Ci profil instruktorki o której mówię.
Majowa znając bardzo dobrze od kuchni cały Szwadron, konie, instruktorów i przede wszystkim szefostwo od ponad pięciu lat - zaręczam, że  miejsce to nie jest warte niczego.

A p. Piotr to człowiek, który potrafi robić takie rzeczy, że głowa mała. P. Wiesiek jest w porządku, ale to niestety tylko jeden jedyny pozytywny element całego Szwadronu.
[quote author=Karla🙂 link=topic=67378.msg2056804#msg2056804 date=1396457910]
tak jak pisałam-w Podolszynie masz i półkolonie i kolonie i odznaki i inne taki🙂
[/quote]

W Podolszynie są kolonie?
Wydawało mi się, że tylko półkolonie...
Pólkolonie masz rację, myślałam o szkoleniach na odznaki  a napisałam kolonie. 🤬
Już myślałam, że o czymś nie wiem  😁
Majowa znając bardzo dobrze od kuchni cały Szwadron, konie, instruktorów i przede wszystkim szefostwo od ponad pięciu lat - zaręczam, że  miejsce to nie jest warte niczego.

A p. Piotr to człowiek, który potrafi robić takie rzeczy, że głowa mała. P. Wiesiek jest w porządku, ale to niestety tylko jeden jedyny pozytywny element całego Szwadronu.

Każdy ma prawo do własnego zdania. Jedynie co do szefostwa się z Tobą zgadzam.

Nie wiem czy już była o tym mowa, ale zaryzykuję 🙂
Czy gdzieś w Warszawie lub pod Warszawą jest jakaś stajnia gdzie można pojeździć w stylu westernowym? Bardzo podoba mi się ten styl i chciałabym spróbować chociaż raz tak pojeździć. Mieszkam w Józefowie (pod Otwockiem) i nie jestem zmotoryzowana, więc najlepiej  żeby do tego miejsca można było dojechać komunikacją miejską. Chociaż tak na prawdę wezmę pod uwagę wszystko 🙂
W tej samej stajni o której pisałam wyżej jest dziewczyna która prowadzi jazdy west na swoim koniu 🙂 Dojazd komunikacją jest chociaż z Otwocka to jednak trochę zajmie.
Fatalita, mam do Ciebie sprawę ( z racji lokalizacji). Naprzeciwko ośrodka neuropsychiatrii dla dzieci (Józefów) jest stajnia. Byłaś? Widziałaś?
Chess : trochę daleko, ale mimo to dzięki za odpowiedź 🙂
Piaffeczka : szczerze? nigdy nie słyszałam o żadnym ośrodku neuropsychiatrycznym w Józefowie, a już szczególnie o żadnym ze stajnią na przeciwko. Ale to co piszesz bardzo mnie zaciekawiło. Masz może jakiś adres? Taki szpital jest w Zagórzu i rzeczywiście obok jest stajnia (Hippoland, pracuję tam na wolontariacie), ale o Józefowie pierwsze słyszę :P

edit. pogrubienie nicków, będzie bardziej czytelnie.
Poszukuje informacji na temat prowadzonych jazd/treningów w stajni Dragon. Kto był i opisze swoje wrazenia ? Dostałam prezent urodzinowy w postaci karnetu na jazdy w tej stajni i nie wiem czy warto jechać czy raczej oddac karnet poczatkujacej koleżance. Mnie interesuje jazda bardziej zaawansowana czy mogę liczc na sensowna jazde i konie ?
Fatalita, ul 3 maja. Obok jest szkoła z internatem.
Możliwe, ja i tak zanim coś zarezerwuję dzwonię i pytam, tyle że o karnet. Może przy karnetach taniej? Tak naprawdę to nie chodzi mi o cenę tylko o podejście. Ja się uczyłam w klubie, gdzie sami dbaliśmy o konie i tego samego wymagaliśmy potem od "szkółki". Dzieci miały najpierw wyczyścić konika, żeby potem móc na nim pojeździć. Oczywiście w miarę możliwości, tak ustawialiśmy jazdy, żeby każdy szkółkowicz kilka razy w  trakcie kursu czyścił konia przed jazdą i po. Dlatego dla mnie nauka jazdy to nie tylko  45 minut w kółko stępem, ale też pielęgnacja konia itp. Tego tez bym chciała dla siostrzenicy 😉


SKJ Trawers w Paszkowie pod Nadarzynem. szkółka kucykowa bez astronomicznych warszawskich cen😉
https://www.facebook.com/skjtrawers

Poszukuję stajni w Warszawie i okolicach (najchętniej prawa strona Wisły, ale nie jest to konieczne), które oferują sensowne przygotowanie do odznak łącznie z ewentualnym "użyczeniem" konia na egzamin. Poza Poland Parkiem i TKKF Hubert, o tych wiem. Ktoś coś wie i może polecić? 🙂

A przy okazji - czy KJ Truskaw ma może jakąś stronę? I czy ktoś się orientuje, czy poza pensjonatem i dzierżawą koni oferują też jazdy?




W Szarży są kursy odznakowe i egzaminy na koniach klubowych, które czworoboki maja juz małym kopytku ;P
edit. post po poscie, sorry
Kopiuję z wątku o stajniach:

Warszawianki i Warszawiacy!
Polećcie stajnię z nauką jazdy blisko Ochoty. Kolega kiedyś trenował woltyżerkę, jest początkujący, zależy mu na kompetentnym instruktorze, dobrze wyszkolonych koniach, może być jazda indywidualna, masowa rekreacja "na ilość" odpada.
:kwiatek:
A ja polecam Stajnie Stangret co prawda kawałek od Warszawy, bo koło Nasielska, ale bardzo fajna stajnia. Fajni instruktorzy, atmosfera i wgl.
Ciach!
ogłoszenie
kujka   new better life mode: on
29 kwietnia 2014 09:51
Gdzie poza poland parkiem można wysłać siedmiolatkę, żeby zaczęła naukę jazdy? Najlepiej oczywiście, żeby były kucyki. I żeby poziom jakiś trzymali. Tylko lewa strona miasta wchodzi w grę... Jeśli chodzi o rekreację, totalnie wypadłam z obiegu  😡
akademia jazdy konnej abc - na sggw . To coś na poziomie Poland Parku
Tkkfhubert - jest kilka kucyków dla dzieci. Część instruktorów "specjalizuje" się w jazdach z dziećmi
Stajnia Wilanów - na sam początek, aby oswoić się z koniem też bardzo fajnie, tj. różne gry , ćwiczenia aby dziecko oswoiło się z koniem. Kucyki sa.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 kwietnia 2014 19:13
Horse Works ma też kucyki.
Tamte kucyki dadzą jej szkołę  😉 (A dokładniej jeden z HW.)
Ogłoszenie
Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą, w miarę tanią stajnie z rekreacją w Warszawie, z łatwym i szybkim dojazdem z granicy gocław/wawer? 
Jak wygląda rekreacja w Argosie, warte uwagi miejsce? Ile kosztują jazdy? Przeszukałam wątek, ale opinii jest niewiele...
Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą, w miarę tanią stajnie z rekreacją w Warszawie, z łatwym i szybkim dojazdem z granicy gocław/wawer? 
Szwadron w Starej miłosnej
Majowa dziękuję :kwiatek:, znajdę i zorientuję się jak z dojazdem i cenami. mam jeszcze pytanie. jezdzisz tam lub jezdziłaś i mogłabyś powiedzieć mi coś od siebie na temat stajni, instruktorów, terenów, jakiś wydarzeń jak np. Hubertus?
Jazdy są codziennie rano i popołudniu.2 różnych instruktorów wiec jest wybór. Integracja w ramach rekreacji nie istnieje a Hubertus tylko dla wybrańców czyli prywatni i Szwadron. Tereny dookoła bardzo fajne plus duuuuuża hala.
Generalnie ja jestem zadowolona. Co do instruktorów to najlepiej spróbować u jednego i drugiego. Każdy ma swój fan klub.
Od kiedy Szwadron jest DOBRĄ stajnią rekreacyjną?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się