Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

milusia, najważniejsze, że jest już konsultacja wet. Będzie ok. Mój duży rudy też mnie za dwa razy wystrachał przytkaniem, ale nic poważnego się nie stało. Trzymam kciuki!
milusia trzymam kciuki! Ostatnio przechodziłam 2 kolki i nie wyobrażam sobie jak się musisz denerwować jak nie ma Cię przy koniu fizycznie... dobrze ze masz na miejscu weta. Oby się rozeszło po kościach...
Cejloniara, są kciukasy! 🙂 nie miej wyrzutów sumienia, już sam fakt że Cejlon buja się po zielonym powinien go cieszyć 🙂

milusia wszystko będzie dobrze! < dobra energia leci>
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
30 maja 2014 20:51
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Potrzebuję dużo dobrej energii bo ktoś mi ją chyba zauroczył  🤔 Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i że cała ta wycieczka skończy się szczęśliwie, a za rok będzie mój wymarzony źrebaczek  😀
Objawy ma dziwne, bo kładzie się na płasko i leży, nie je, jest osowiała, potem jej przechodzi, ożywia się. Na szczęście kupy robi, zareagowała na leki, no i zaczęła pić. Niestety nie chce już współpracować przy zastrzykach i kroplówkach  🙄 Jutro będzie miała gastroskopię... Nie wiem jak ja się wypłacę za to wszystko, ale najważniejszy jest dobry finał
Milusia czy kobyła była stymulowana hormonalnie do krycia? Pola przy trzech inseminacjach po hormonach, przy  superowulacji miała dokładnie takie objawy- ja prawie osiwiałam, Służewiec był w pogotowiu, zainseminowaliśmy i objawy ustąpiły. Co ciekawe kilka takich przypadków obserwowałam w klinice rozrodu w UK, ale dopiero po jakimś czasie powiązaliśmy z kolegami, że to w tym przypadku przyczyna objawów bólowych.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
30 maja 2014 21:16
Tak, była stymulowana hormonalnie i nawet się zastanawiałam czy to nie to  👀 Co robiliście? ona jest 8 dni po ostatnim skoku ogiera, Ja też chyba będę siwa po tym wszystkim  😵 Zachciało się rozmnażania  🤔
Dostała rozkurczowe i przeciwbólowe, była monitorowana non stop, miała sondę, rektalne badanie ( wszystko w normie) dopiero przy badaniu usg jajników jak prawie mnie zabiła z bólu zczailiśmy o co chodzi😉  czekaliśmy do owulacji, inseminacji i 72h po owulacji jak ręką odjął.
Milusia dziękuję  :kwiatek: staramy się coś tam robić powoli, małymi kroczkami i fajnie, że ktoś widzi jakieś postępy  🙂 Trzymam mocno kciuki za Izke. Oby to było tylko to o czym mówi Karla, a nie jakieś kolkowe sprawy. Będzie dobrze :kwiatek:
Atea od straszenia są duchy  😀 przyjade, przyjade. Się nie martw. Przyjdzie i czas na Ciebie  😁
Anai dlatego staram się zawsze mieć fotografa na skokach  😁 różne rzeczy się dzieją i później jest się z czego pośmiać  😀
Arlyn witamy w KR  😀 jakieś foty z dzisiaj są?  😎
Mils daj spokój. Fajny przejazd  😀
Tuch dzięki za kciuki  :kwiatek: może coś tam wypali w końcu  😀 Niestety zawody na które miałam jechać odwołane, inne które są jakieś 30 km ode mnie także. A Jaszkowo jak na złość robi w ten weekend tylko ZO i runde młodych koni  😀 Ich podłoże wytrzyma każde opady chyba  😁
Niesamowite jest to co zrobiłaś z tym koniem  😍 Chylę czoła!
Cejloniara trzymam kciuki za sprawną przeprowadzkę  😉
Zireael tam są nawet dwa drzewa  😀 jest pięknie! Arcia to prawdziwa baba: " i chciałabym ... i boję się... " i czasami takie sytuacje wychodzą  😁 super, że teren się udał  🙂

Ruda pozdrawia :

Muszę w końcu na nią wsiąść  😂 Siodło na grzbiecie miała chyba ostatni raz w ... yyy listopadzie?  😁

Dzisiaj doznałam szoku. Wiedziałam, że mam spoko plac (poza kamieniami, które wychodzą tonami po każdym deszczu), ale tego się nie spodziewałam. Zdjęcie ze środy i z piątku  🤣
milusia trzymam kciuki
baffinka pięknie jest nie da się ukryć 😉 pooglądałam sobie zdjęcia w necie. A plac masz 2w1, po deszczu możesz konie pławić, a trochę potem trenować 😉
anai cuuudooo Siwy, a w tym granacie juz w ogóle
milusia Trzymam kciuki
xxmalinaxx Jak tam po maturach?
quanta A co u Ciebie słychać
baffinka Na filmiku też źle nie wygląda.

A ja wczoraj miałam drugą jazdę z nowym trenerem i przez całą jazdę wyglądałam tak: 😀, bo mam takiego konia: 😍. W przyszłym tyg. zmieniamy stajnię, więc zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany ostatnio.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 maja 2014 13:13
basia16816, a gdzie się przenosicie?
kujka   new better life mode: on
31 maja 2014 18:32
basia16816, czyli nie rozstajecie sie? 🙂

milusia, trzymam kciuki za rudaske! Bedzie dobrze, a siwe wlosy zawsze mozna pociagnac farba 😉

A ja przez mojego konia nabawie sie chyba niedlugo jakiegos skretu twarzy. Nic, tylko ciesze sie jak glupi do sera, jak jestem w stajni/po stajni/przed stajnia. Zyciowka normalnie 😀 tfu tfu tfu!!!
baffinka nic tylko ryż zasiać  🤣
Siedziałam dziś na koniu 😍 Pierwszy raz od zimowego rajdu w 2012, o konkretniejszej jeździe nie wspominam. Rajd nad Zalew Wiślany-Droga sprawnie poszła, bo około 5 godzin. Jutro zdechnę, już czuję cały ból, ale było warto! Załączam fotki i być może niedługo uda się pojeździć znowu  😀

Galop po zalewie 💘


piękna łączka napotkana po drodze


Największa radocha chlapania 🤣


I cała ekipa, najlepsza pod słońcem!


Pozdrawiam z siwą rudą 🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2014 20:31
maiiaF: super zdjęcia 🙂
maiiaF poznaje! 😀 😉 🏇
super to wyglada! 🙂 tesknie za zalewem!
maleństwo Do Sząbruka u p.Jabłońskich
kujka Nie, nie ma takiej opcji  😀. A Ty co tak bez foteczek, żadnych z nowego miejsca 🤬?! Czekamy
maiiaF Super!
karolciaequilano   marzenia się spełniają
31 maja 2014 21:19
milusia- Trzymam kciuki, żeby wszystko udało się po Twojej myśli 🙂 tylko jak przywieziesz ją do domu to od razu przywiązuj jej czerwoną wstążkę do kantara, bo u nas nie brakuje osób " życzliwych" ... Ja pamiętam jak dziś, gdy holsztynka zgubiła kantar to kilka dni potem zdarzył jej się ten wypadek z płotem 🙁 od tego czasu zrobiłam się jakaś przesądna 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 maja 2014 21:30
maiiaF ale masz fajne zdjęcia! 😀


a z wody zaraz wyskoczą potwory:  🤣



Co wy wiecie o potworach z rowu z woda  😎

maiiaF - ekstra ostatnie zdjecie 🙂
Hej wszystkim ! 😉 muszę się pochwalić ponieważ mój ogoniasty był dzisiaj 1 raz na zawodach po ponad roku przerwy i poszło mu świetnie ! startowała na nim moja trenerka i wywalczyli 2 razy 3 miejsce w klasie L i L1 !!  😅 jestem mega dumna ! a tutaj parę zdj. załączam i filmik z przejazdu 😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
01 czerwca 2014 07:45
Dziękuję bardzo za kciuki, proszę o nie nadal  :kwiatek: Niby wszystko wróciło do normy, ale wolę być ostrożna, no i mam nadzieję, że się zaźrebiła... 😀
Tylko podobno wyszedł z niej straszny diabeł  😀iabeł: i zachowuje się okropnie, to utrudnia badania. Trochę jestem zdziwiona, bo po ogarnięciu jej po zakupie stała się na prawdę super miłym, grzecznym zwierzakiem, ale może ma już dość tego wszystkiego i wyszedł rudy charakterek  😉
karolciaequilano-no to prawda z tymi ,,życzliwymi"  🙄 A jak Twoja ruda?  🙂 No i gratuluję pierwszej udanej Petki podopiecznej  😀
kujka-fajowo się czyta Twoje posty, zarażasz pozytywną energią  😜
milusia Jak nie urok to sr***** 😤 Trzymam mocno kciuki za Rudzielca x2 🙂

maiiaF Świetne to zdjęcie grupowe 😀

Wczoraj mój podopieczny wł Fazy pojechał na Służewiec z wielkim nakostniakiem na nadpęciu.
Albo będą próbować rozbijać laserowo albo niestety zabieg. Martwię się o niego bo to dzicz kudłata ale na całe szczęście dostał boks cały obity gumą. Mam nadzieję, że bez komplikacji rozwiążą problem i szybko wróci do domu.



milusia i tuch kciuki dalej są, niech Wam kopytne ozdrowieją 😉

i believe i can fly gratulacje! on chyba ma możliwości na dużo więcej, co?

Moi rodzice rozpoczęli dzień dziecka newsem, że nie stać nas już na konia 😵 Jako że jest kulawy to mam go zdiagnozować i dalej podejmować jakieś decyzje... sprzedaż jest bez sensu, bo nie dostaniemy jakiejś ciekawej kwoty za konia, który jest za delikatny dla początkującego a nigdy nie wyszedł poza P klase w skokach. Jedyną w miarę sensowną opcją jest wysłanie konia na łąki i zapewnienie mu szczęśliwego życia za niewielką kwotę. Jednak madopiero 11 lat, więc nie wiem czy to dobry pomysł... Nie wyobrażam sobie sprzedaży Dukata po wspólnych 7 latach.
😕 😕 😕
Ramires - dziękuje ! 😉 ojj ma hehe on C klase chodził a na treningach zamyka stojaki więc możliwości są :P ale wczoraj to dopiero było rozpoczęcie sezonu i jestem dumna jak paw ! aż były łzy szczęścia z tego wszystkiego 🙂 Ramires a może jakaś praca poza szkołą na pół etatu ? bez sensu jest wysyłać konia w tak młodym wieku na łąki 🙁 wiem co przeżywasz też miałam problemy z utrzymaniem swojego przez kontuzje i inne rzeczy , ale jakoś daliśmy rade 🙂 musisz zobaczyć wszystkie możliwe opcje ! napewno się uda trzymam kciuki !  :przytul:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 czerwca 2014 11:15
Ostatnio kiedy tu wpadłam prosiłam o kciuki dla Warusia z tą nóżką. Warusio wyzdrowiał i wczoraj byliśmy na pierwszych zawodach po przerwie razem z trenerką, która startowała na ogrze i believe i can fly1,, a ja na Waruśku. Pochwalę się, że w L zajęłam razem z Małym I miejsce, a w L1 niestety bardzo poważnie spadłam, więc koniec zawodów spędziłam w drodze do szpitala i kciuki teraz dla mnie potrzebne, bo trochę się popsułam 😁
Kilka zdjęć:
Rozprężalnia:

No i przejazd:

(trochę nogi pogubiliśmy 😁 )


Hermes fajnie wyglądacie. I trzymam kciuki, żebyś się szybko poskładała po upadku!
Ramires A może jakaś dzierżawa/współdzierżawa? Zawsze wtedy masz konia pod kontrolą a koszty mniejsze. Trzymam kciuki, żeby jednak jakoś się Wam ułożyło :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 czerwca 2014 14:25
Libella, dziękuję bardzo :kwiatek:

Dodaję jeszcze filmik z upadku. Już się pogubiłam na 7 i potem jakoś się rozproszyłam.
Hermes trzymam kciuki, żebyś się szybko pozbierała po upadku. Mocno się uszkodziłaś?
Ale przyznam, że koń niesamowity- skakał dzielnie dalej 😍 co to za róźnica czy z jeźdźcem czy bez  😂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 czerwca 2014 15:08
baffinka, mam lekki uraz głowy, sztywna szyje, obita kość na tyłku przez co trudno mi sie chodzi no i ciagle bóle głowy :/
A kon stwierdził, ze beze mnie mu lepiej i chciał znów wygrać 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się