Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Sonkowa jak dobrze pamiętam to 50 zł za każdy brakujący dokument.



Tak. 50zyli i tyle. Ja często jeżdżę bez dokumentów, żony samochodem. Ona nosi je w torebce i zapominam. :-) Czasem skończy mi się przegląd i wtedy też wolę powiedzieć, że zapomniałem.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2014 09:16
Misiek czyli jak powiem, że zapomniałam dokumentów (a tak naprawdę nie mam przeglądu) to zapłacę 50zł i tyle, a jak zobaczą, że nie mam przeglądu, to odholują mi auto?  🤔wirek:
smarcik, nie, zabiorą Ci dowód rejestracyjny i będziesz mieć 7 dni ważną karteczkę - przez ten czas masz zrobić przegląd i odebrać dowód.

No i generalnie jest to normalne - skoro nie maja dowodu (bo mówisz, że zapomniałaś) to nie mogą sprawdzić, że nie masz przeglądu 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2014 09:35
A jak nie mam dowodu to nie mają prawa przypadkiem zabrać auta? W końcu mogę go nie mieć, bo ukradłam samochód i tylko udaję, że zapomniałam dokumentów  😉
smarcik, nie, bo po numerze rejestracyjnym auta w bazie sprawdzają kto jest właścicielem. 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2014 09:51
No dobra, drążę dalej - a jak jadę autem mojej mamy, chłopaka itp?  😉


Raz w życiu zdarzyła mi się taka akcja, pożyczyłam samochód od brata i nie sprawdziłam dokumentów, a przegląd był nieważny od pół roku. Jako że jechałam na egzamin w spódnicy i szpilkach to zostałam puszczona za obietnicę umówienia się na kawę z panem policjantem  😵 (Myślałam, że zabiję wtedy brata - fakt, moja głupota, że nie sprawdziłam, ale kto przez pół roku jeździ bez przeglądu?!)
smarcik, nie, bo po numerze rejestracyjnym auta w bazie sprawdzają kto jest właścicielem. 🙂


No ale przyczepa jest zupełnie obcej osoby. I co wtedy?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 czerwca 2014 12:37
Zawsze słyszałam, że nie można uderzać/walić jak ciasto rośnie. Właściwie z jakiego powodu? 🤔 Tzn. wiem, że wtedy ciasto nie wyrasta, ale jaka jest tego taka chemiczna? Fizyczna? przyczyna?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 czerwca 2014 18:57
Co decyduje o kolorze i kształcie chmur?
Dlaczego jedne są białe i puchate, inne szare i rozlane, a kolejne czarne jak noc i poszarpane?
Jeżeli nie ma zgłoszonej kradzieży, a policja nie ma podejrzeń, nic Ci nie zrobią. Bierz tylko aktualne oc i często nawet mandatu nie wypisują, tylko pouczenie dadzą. Mam w tym dużą praktykę  😉. W najgorszym wypadku 50zł. Nie mają gdzie sprawdzić, czy masz aktualne badania techniczne i nie ma paragrafu, żeby wezwać Cię później na komisariat, żebyś pokazała dowód. Natomiast jeżeli masz dowód z nieważnym przeglądem i pokażesz go przy kontroli, to dowód zatrzymują i kierują Cię (znaczy się Twój samochód) na badania. Z aktualnymi badaniami idziesz do wydziału komunikacji i odbierasz dowód, z którym jedziesz do diagnosty, żeby Ci ten przegląd wbił. Dowód w wydziale, najwcześniej ląduje po czterech dniach, więc trzeba na niego trochę poczekać. Sami zobaczcie co się bardziej opłaca, czy nie pokazać dowodu i zapłacić 50zyli, czy wykonać całą tą hecę z odzyskaniem go z wydziału.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
14 czerwca 2014 20:35
CzarownicaSa szczególnie na biszkopt większość chucha i dmucha żeby nie opadł, a to nie prawda  😂 jak upieczesz kiedyś biszkopt to nie wyjmuj go z tortownicy i z wysokości mniej więcej metra puść na dywan, będzie równy jak stół  😎 daję sobie dwie ręce obciąć  😉
Sami zobaczcie co się bardziej opłaca, czy nie pokazać dowodu i zapłacić 50zyli, czy wykonać całą tą hecę z odzyskaniem go z wydziału.

przegląd i tak musisz zrobić a dowód przynajmniej 24h jest na policji, więc jeśli problem jest "u siebie na wsi" to następnego dnia z przeglądem odbierasz dowód na komendzie płacąc tylko za przegląd
sprawdzone 😉
CzarownicaSa, ale że w co/co walić? W piec, jak ciasto w piecu rośnie? Czy w blachę, jak już nałożone i zostawione do wyrośnięcia (drożdżowe)? Czy o co chodzi...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 czerwca 2014 22:03
Kenna moja mama zawsze jak wstawia ciasto do piekarnika to mówi, że teraz nie wolni w nic stukać/walić. W sensie np. nie można trzaskać drzwiami, stukać szklanką po blacie, trzaskać drzwiczkami szafki. I nie mam pojęcia, czy to jakiś zwyczajny przesąd, czy konkretne "zalecenie" 🤣 A spotykam się z tym naprawdę często!
kenna drożdżowe przecież zostawia się wcześniej do wyrośnięcia, a jak uderzysz to powietrze które się nagromadziło ucieknie i opadnie. A biszkopt to od razu po upieczeniu wyjąć i zrzucić tak właśnie z około metra  na podłogę 😉 ile by normalnie opadł tak opadnie od razu i będzie równy
CzarownicaSa, to jakiś kosmiczny przesąd, bo o ile jeszcze to zalecenie nie stukania w blaszkę, czy samo ciasto, można wytłumaczyć tym, że jak pisze sweetie, powietrze z ciasta może uciec, to już stukanie w szklankę - jak się ma do wypieku, który siedzi w piecu 2m dalej? 😉

sweetie, niektóre drożdżowe robi się tak, że odstawia się do wyrośnięcia również ciasto już nałożone na blachę (nawet bułeczki/drożdżówki bodajże) - więc tutaj też nie trzaskałabym tą blachą z obawy przed tym, że w cieście pęcherzyki powietrza opadną.
In.   tęczowy kucyk <3
15 czerwca 2014 01:34
Bardzo glupie pytanie :P
Czy da sie zmienic klucz do samochodu?
Da się. Mój tata wymieniał, przynajmniej w stacyjce do odpalania. 🙂
[quote author=Misiek69 link=topic=20.msg2118590#msg2118590 date=1402769670]
Sami zobaczcie co się bardziej opłaca, czy nie pokazać dowodu i zapłacić 50zyli, czy wykonać całą tą hecę z odzyskaniem go z wydziału.

przegląd i tak musisz zrobić a dowód przynajmniej 24h jest na policji, więc jeśli problem jest "u siebie na wsi" to następnego dnia z przeglądem odbierasz dowód na komendzie płacąc tylko za przegląd
sprawdzone 😉
[/quote]

Tak, zgadzam się, pod warunkiem, że całe zdarzenie ma miejsce "u siebie na wsi". Jeśli, (na moim przykładzie) ktoś mieszka w Konstancinie, wydział komunikacji ma w Piasecznie, to zanim dowód dojdzie do Piaseczna mija co najmniej cztery dni. I jeszcze musisz wrócić na stację, żeby ten przegląd wbić. W przypadku, gdy Twój samochód pracuje (w sensie, wozi ludzi po po całym województwie na teren robót), bardziej Ci się kalkuluje dać te 50 dych, niż uziemiać auto. Ale na pewno gdy masz całą sprawę na swoim terenie i samochód służy Ci tylko do jazdy po zakupy, lub do stajni to bardziej kalkuluje się Twój sposób rozwiązania problemu. Najlepiej jednak mieć zawsze aktualny przegląd, zwłaszcza, że teraz w wielu stacjach diagnostycznych, możesz ustalić sobie powiadomienie sms-owe o zbliżającym się terminie przeglądu. 
kenna ze zrzucaniem ciasta spotkałam się tylko przy biszkopcie tuż po upieczeniu i o tym też mówiłam. Sama stosuję i po takim zabiegu już po prostu więcej nie opadnie. Drożdżowe to wiadomo że jak rośnie to jak nawet dotkniesz to się zacznie zapadać więc tym bardziej rzucanie w czasie rośnięcia było by głupie.
Ale nie musisz uziemiać samochodu - dostajesz karteczkę od policji, na której możesz przez 7 dni jeździć bez dowodu. Ja nawet miałam tak, że i dłużej trzeba było jeździć, bo zanim dowód doszedł to już było ponad tydzień, a potem jeszcze się okazało, że w urzędzie pieczątki nie wbiją tylko trzeba wysyłać do mechanika, który zrobił przegląd - albo zrobić jeszcze jeden na miejscu.



Dlaczego tęcza jest w kształcie łuku?
Tak, pozwolenie masz, ale czas tracisz, na stanie w kolejkach do wydziału, na jady dwa razy do diagnosty itp.

EDIT:

Co do tęczy, to nie jestem pewien, ale czy to nie jest kwestia kulistości ziemi i zakrzywienia atmosfery, wiem, że to źle opisuję, ale coś chyba w ten sposób się to tłumaczyło.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 czerwca 2014 10:34
Bardzo glupie pytanie :P
Czy da sie zmienic klucz do samochodu?


Trzeba wymienić stacyjkę i zamki w drzwiach (można na szrocie kupić)

Tak, pozwolenie masz, ale czas tracisz, na stanie w kolejkach do wydziału, na jady dwa razy do diagnosty itp.


No i przegląd kosztuje 100-160 zł a sam mandat za brak dowodu 50 zł, faktycznie lepiej powiedzieć, że zapomniało się dowodu.
TRATATA No i przegląd kosztuje 100-160 zł a sam mandat za brak dowodu 50 zł, faktycznie lepiej powiedzieć, że zapomniało się dowodu. Za przegląd i tak trzeba zapłacić, wcześniej czy później, więc to słaby argument  😉
Ale trzeba tu zaznaczyć, że w razie stłuczki, gdy nie masz ważnego przeglądu, może być problem z ubezpieczalnią.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 czerwca 2014 11:37
A to już niech się martwią ci co jeżdżą bez przeglądu...
za każdym razem jak próbuje cokolwiek ogarnąć w tym kraju to mi się nie udaje. Tak samo jest w tym przypadku, więc głupie pytanie: na jakim kanale w niemieckiej tv lecą transmisje meczów z mundialu? proszę, niech mi to ktoś sprawdzi, bo ja się poddaję.. :kwiatek:
rewir na ZDF 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
15 czerwca 2014 13:04
deksterowa, TRATATA, dzieki :kwiatek:
W którym filmie (jakiś Bond zapewne) pojawił się motyw samotnej wyspy na oceanie, gdzie ma swoją siedzibę szalony naukowiec / jest tam tajne laboratorium? Bardzo klasyczny obrazek, wielokrotnie wykorzystywany w popkulturze, dużo odniesień...ale z którego filmu to pochodzi?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2014 14:31
Elbus, stawiam na Dr No.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się