PSY

Nooo to dobrze, że więcej strachu o nic było. 🙂
Juniorka rośnie jak na drożdżach 🙂




a seniorka skończyła 2 dni temu 9 lat 🙂🙂



i razem...

Uwielbiam patrzeć jak psy się razem bawią : D mogę robić to godzinami. Zdjęcia cudowne.
U nas wesoło, Koka rośnie jak na drożdżach. Średnio poza roślinką wykopaną i zamordowaną raz na tydzień - większych strat nie ma 😎
Wczoraj wieczorem całość kwiatków ze skrzynki (zdj) została brutalnie wyrwana z ziemi, rozczłonkowana i rozrzucona po tarasie.
Rheinburg   All you zombies ...
23 czerwca 2014 13:28
Zachęcam do zejścia z końskiego grzbietu od czasu do czasu  😉 i pogalopowaniu po lesie na własnych nogach wspólnie z psem  😀
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Dogtrekkingowy-Puchar-Bor%C3%B3w-i-Krajny/1409625185980241?ref=hl&ref_type=bookmark[[a]]
Czy wie ktoś gdzie mogę kupić suszone krowie żwacze w większej ilości ? Zastanawiam się czy gdzieś na kilogramy byłoby taniej niż jak u nas w zoologicznym 250 g za 18zł. Douglas zjadał wszystkie możliwe kupy (nawet ludzkie... ) i po zastosowaniu żwaczy całkowicie przestał to robić.
Czy wie ktoś gdzie mogę kupić suszone krowie żwacze w większej ilości ? Zastanawiam się czy gdzieś na kilogramy byłoby taniej niż jak u nas w zoologicznym 250 g za 18zł. Douglas zjadał wszystkie możliwe kupy (nawet ludzkie... ) i po zastosowaniu żwaczy całkowicie przestał to robić.


5 kilo http://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/wolowe/wnetrznosci/229683 😉
lub 2,5  http://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/wolowe/wnetrznosci/234221  🙂
Co najlepiej podawać psu, żeby nie narastał kamień nazębny? Mój jest po czyszczeniu ząbków i chciałabym żeby jak najdłużej te zęby były bez kamienia.
Ja mojemu psu po prostu myję zęby 🙂
A jaką pastą myjesz zęby? I jak z płukaniem, żeby pies pasty nie łykał? Chyba, że są jakieś specjalne:-)
ushia   It's a kind o'magic
23 czerwca 2014 20:32
moje dostaja kosci i kamienia niet
No właśnie mojemu nie bardzo mogę dawać kości, bo ma potem problemy.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 czerwca 2014 21:36
A jaką pastą myjesz zęby? I jak z płukaniem, żeby pies pasty nie łykał? Chyba, że są jakieś specjalne:-)


Są specjalne dla psów 🙂
Tamtam-co to za rasa?
I naprawdę pomaga takie mycie?
U mnie też szybko rosną...
Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 czerwca 2014 22:12
Nieaktualne 😉
Tamtam - cudowne! W jakim wieku juniorka?

Czy ktoś szkolił się u p. Jacka w Hitt Dog (Kraków)? Właśnie ruszyło wakacyjne szkolenie na posłuszeństwo, a nam chyba właśnie tego trzeba.. 🙂 Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie, to będę wdzięczna za odzew.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
23 czerwca 2014 23:31
A ja chciałam zapytać, czy ktoś wie coś o użytkowych hodowlach... dalmatyńczyków? 👀

Wiem, że w Polsce prawie w ogóle nie ma żadnych hodowli, więc biorę pod uwagę inne kraje: UK, Czechy, Niemcy, itd.

Zależy mi na użytkowej hodowli, czempionaty wystawowe mam w d*pie (a nawet - im dalej od nich tym lepiej, bo to jest zło robiące z psów kalekie pokraki 😀iabeł🙂, hodowcy z konkretnym nastawieniem na zdrowie, charakter i możliwości psów (mile widziane sporty rodzaju: IPO, posłuszeństwo, tropienie, itd.)
Losse, ja byłam na przedszkolu - spoko! Choć nie mam porównania 🙂
Aż zajrzę na ich stronę, chętnie bym pochodziła jeszcze na coś.
k_cian - tak, to z Biedry stacjonatki 🙂 na razie tylko sobie tak rekreacyjnie kicamy 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2014 07:41
Czy wie ktoś gdzie mogę kupić suszone krowie żwacze w większej ilości ? Zastanawiam się czy gdzieś na kilogramy byłoby taniej niż jak u nas w zoologicznym 250 g za 18zł. Douglas zjadał wszystkie możliwe kupy (nawet ludzkie... ) i po zastosowaniu żwaczy całkowicie przestał to robić.


Polecam sprzedającego z Allegro: lordzeton.


A jaką pastą myjesz zęby? I jak z płukaniem, żeby pies pasty nie łykał? Chyba, że są jakieś specjalne:-)


Orozyme 😉
Tamtam - cudowne! W jakim wieku juniorka?

dziękuję 🙂, młoda ma skończne 6 miesięcy


Zależy mi na użytkowej hodowli, czempionaty wystawowe mam w d*pie (a nawet - im dalej od nich tym lepiej, bo to jest zło robiące z psów kalekie pokraki 😀iabeł🙂, hodowcy z konkretnym nastawieniem na zdrowie, charakter i możliwości psów (mile widziane sporty rodzaju: IPO, posłuszeństwo, tropienie, itd.)


A to jedno wyklucza drugie? Można mieć pracującego,zdrowego intera zamiast odbiegającej od wzorca pokraki. Polecam  😎
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 czerwca 2014 09:55
Becia22, troche karkołomne masz założenia. Dalmatyńczyki nie są jakoś predysponowane do IPO, posłuszeństwa czy śladów 🙂 jak znajdziesz taka hodowle to podziel sie tu, zawsze to cos ciekawego byłoby 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 czerwca 2014 11:47
k_cian, nie kiedy Młodzieżowy Champion Polski i trzech innych krajów wygląda tak w wieku 18 miesięcy:

Stąd: klik
Mogłabym tu wstawić całą galerię pokracznych "czempionów" różnych ras z ostatnich lat 😉 Pogląd mam taki, że wystawy robią z psów pokraki, co udowadniają rasy takie jak ONki, husky, malamuty, bulteriery i wiele, wiele innych. I w pewnym momencie ta pokraczność wyklucza użytkowość 🤔

tet, wiem, że niestety dalmatyńczyki nie są ogólnie psami użytkowymi nowoczesnym tego słowa rozumieniu, nie spodziewałam się zresztą, żeby konkurowały w sporcie przez wielkie s z maliniakami, borderami, ONkami, itd. Ale muszą, no po prostu muszą istnieć jakieś ich hodowle, które nie polegają tylko na wynikach wystawowych... W końcu dalmatyńczyki nie były pieskami do towarzystwa, tylko wykonywały konkretne zadania.
No nic, będę szukać. Jak znajdę, to się na pewno podzielę 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2014 13:29
Turbo-Bułka

fot. Marta Nowakowska

Jak się robi "nogę" idąc do tyłu 😉

fot. Gosia Kuriata
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 czerwca 2014 13:45
Ale różowa świnka 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2014 14:01
Bardzo sie od słońca przypiekła 🙁 nie wzięłam kremu z filtrem i się przyrumieniła. 😀
Proszę modów o nie wyrzucanie tej informacji. Poszukiwany jest doberman.

Z hotelu z Kątów Wrocławskich w czwartek w Boże Ciało zniknął pies z hodowli Akagera! Właścicieli powiadomiono dopiero po 2 dniach - w sobotę!
Jest to 4 letni doberman, nr tatuażu 479 R w uchu. Uszy niekopiowane.
Pies nie jest agresywny ani do ludzi ani do psów.
W czwartek tuż po ucieczce został potrącony przez auto w Kątach Wrocławskich, na szczęście bez obrażeń.
Pies był widziany cały i zdrowy w miejscowościach Przemiłowice, Skałka, Sadków --> następnie w niedzielę był widziany w w okolicach Ramułtowic, Jarząbkowic i Lutynii, bawił się tam z psami.

NAGRODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tel. do właściciela 731564912
Sławomir Bielak

https://www.facebook.com/events/1394918804066308/?source=1
RaDag, więcej słoneczek  💘

Tamtam, słodkości  🙂

Becia23, a dlaczego wybierasz skrajne przypadki? To nie tytuły i wystawy wykoślawiły część ras a ludzie, którym taka koślawa wersja bardziej się podoba i taką hodują wzmacniając pewne cechy. Kto Ci każe wybierać z takich ras? A nawet jeżeli, to weź sobie labka z linii użytkowej co mu bliżej do wyżła budową 😉 Ale też, celuj w championy tyle że FT i pracy. 😉

Proszę bardzo, już nie będę to rzucać przykładem mojej suki ale masz tu innego flata na dowód że wystawy nie wykoślawiają. Tu na szczęście hodowcy mają wystarczająco duzo rozumu i nie hodują tylko na kanapy.

Interchampion (C.I.E i C.I.B )
Champion Polski (Poland Champion)
Młodzieżowy Champion Polski (Poland Junior Champion)
Młodzieżowy Champion Luxemburga (Luxemburg Junior Champion)
Młodzieżowy Champion Niemiec VDH (Germany Junior Champion VDH)
Młodzieżowy Champion Niemiec DRC (Germany Junior Champion DRC)
Młodzieżowy Zwycięzca Brandenburgii 2012 (Junior Brandenburg Winner 2012)
Młodzieżowy Zwycięzca Turyngii 2012 (Junior Thueringen Winner 2012)
Młodzieżowy Zwycięzca Lipska 2012 (Junior Leipzig Winner 2012)
Zwycięzca Brukseli 2012 (Brussels Winner 2012)
Zwycięzca Brandenburgii 2013 (Brandenburg Winner 2013)
Zwycięzca Europy VDH 2013 (VDH Europe Winner 2013)
Zwycięzca Polski 2013 (Poland Winner 2013)
Zwycięzca Konopiste 2014 (Konopiste Winner 2014)
2nd in special working class at Cruft's 2014
Kwalifikacja na Cruft's 2014 (Crufts Qualification 2014)

użytkowo
PT I - Pies Towarzyszący - ocena doskonała, 198/200 pkt, lokata 1/4

Próby Pracy Retrieverów kl A, Rydzyny - dyplom I°, 60/72 pkt, lokata 1/3

KPR - Regionalny Konkurs Retrieverów kl B, Czernikowo - dyplom I°, 135/140 pkt, lokata 2/18
KPR - Międzynarodowy Konkurs Pracy Retrieverów kl B, Czerniejewo - dyplom III°, 108/140 pkt, lokata 15/16
KPR - Regionalny Konkurs Retrieverów kl B, Miętne/Garwolin - dyplom III°, 120/140 pkt, lokata 6/14
KPR - Krajowy Konkurs retrieverów kl B, Gogółkowo/Biskupin - dyplom II°, 126/140 pkt, lokata 6/12

ZRnD - Zawody Retrieverów na Dummy, klasa D-0 - 69/80 pkt, lokata 3/8

a jednocześnie pies polujący

tutaj w wieku 2 lat



Więc zamiast pokazywać skrajności wynikające nie ze wzorców a z głupiej interpretacji niektórych lepiej poświęcić chwilę i skupić się na tym na jakiej rasie Ci zależy. Piszesz o dalmatyńczykach - nie znam ich wzorca zbyt dobrze, ale w tej rasie raczej nie ma takiego skrajnego podziału na użytki i wystawowe jak w labach... a i to tego nieszczęsnego labka wybrałaś jeden z bardziej skrajnych przykładów 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się