Kuce - wszystko o

A mianowicie jak anglezować na kucu z sztywnym i szybkim chodem?

Nie jeździć na nim na razie. Nie musiałam czytać postu bluchy, żeby widzieć w czym problem. Najpierw wylecz do końca, popracuj na lonży najpierw na miękkim, potem dopiero wsiadaj, jak zaobserwujesz, że ładnie się rusza, kiedy jest sucho i twardo. Zanim w ogóle go osiodłasz, zmień siodło. Jest lekko mówiąc za ciasne.
Ja wykorzystywałam każdy dzień po deszczach na pracę z małym, jak było miękko to śmigał aż miło, a po asfalcie (ba, po suchej ziemi) nie szło go prowadzić, szedł taki sztywny i obolały. Dzięki forumowej kasik, która go struga, maleństwo mimo cukrzycy, cushinga i ochwatu biega radosne, bryka, bawi się z psem, gania i wróciła mu dawna energia 💘 znowu przeszkadza mi w jazdach zaczepiając kobyłę 🙂
Zygzak to synek Tereski ten bulanek? 🙂
TROL owszem Tereskowy 🙂
hej. mam dwie klaczki siwą Wachte i gniadą Lusie, psiapsiółki od lat. Najpierw była u mnie tylko Lusia, a jakiś miesiąc temu dokupiliśmy też Wachte, wszystko jest fajnie, ale po pierwsze: dziewczyny nie mogą bez siebie żyć, wystarczy, że jedna się straci z pola widzenia drugiej to zaczynają głośno rżeć i kręcić się nerwowo, nie mam nawet za bardzo jak pojezdzić na Wachci, bo Luśka chodzi krok w krok za nami, czy miał ktoś z Was podobą sytuację? podejrzewam, że są bardzo zżyte i boją się, żeby znowu ich nie rozłączyć. Po drugie, siwa Wachta nie chce się dać prowadzić do boksu z pastwiska, ani przy kantarze, ani na uwiązie, stoi jak wmurowana, wkurzam się na nią, podnoszę głos, ale to nic nie daje. Za to wieczorem, jak idę z sianem to wystarczy, że usłyszą taczkę i galopem lecą do swoich boksów.
Proszę poradźcie coś
No to śliczne konisko wyrosło z niego🙂 ok 140 cm w klebie pewnie ma? I jajka mu zostały?
No ma ze 142-3 dokładnie nie mierzylismy 🙂 jajeczny jak najbardziej 🙂
Moje łaciate stadko w pełnym składzie 🏇


EDIT: mały dopisek.
Czy ktoś może ma mieszankę z arabem (wykłębioną) i może mniej więcej pomóc/doradzić a nawet o prostu opisać swoje doświadczenia w doborze siodła uj?
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2014 16:28
pampera, ha ha, fantastyczny zestaw!
pampera stadko wymiata 😀 koza najlepsza jak zawsze 😀

lekwet napisz do Ascai, może będzie miała chwilę i pojęcie jak Ci doradzić, bo sama ma wykłębioną felinkę po arabie, ale ona szukała wszechstronnego siodła z krótką tybinką 😉 zapytać zawsze warto 🙂

emptyline Ty tu się nie obijaj tylko swojego kropa wstawiaj! 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2014 18:35
Zygzak, robi się!







lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
08 października 2014 19:13
emptyline,za każdym razem jak gdzieś na forum pojawia się Twój kropek,aż chce mi się zacytować "Jesteś boski,jesteś boski,włochaty i boski!" 😁
emptyline - Twój konik jest boski *.* Cudo *.*
baaaardzo uroczy 🙂
To ja wrzucę po raz kolejny raz Hanie, Fell Pony, która dwa miesiące temu przyjechała do mnie - do zajeżdżenia, więc spełniam się kucykowo 😍
i szykuje się kolejny fell ale chyba dopiero na wiosnę bo niestety czasu brak ...
Jestem pod wrażeniem inteligencji tych koni, one wręcz chłoną wiedzę, postępy robią w niesamowitym tempie no i przy tym ten charakter 💘!







i filmik
http://www.photoblog.pl/zbosa/170385399
Time, Fell pony?? A co to za (s)twór? 🙂
a ja nie mogę trafić na to, żeby całe stadko naszych klaczy było na pastwisku nooo, codziennie z aparatem jeżdżę do stajni i zawsze już są w boksach.. ehhh... 😉 a jak jeżdżę to też nie ma kto fotek robić 😉 może w sobotę nowości jakieś będą 🙂

Sankaritarina http://pl.wikipedia.org/wiki/Kuc_Fell tak na szybko 🙂
Że też nie wpadłam na Google. To znak, że jestem naprawdę zmęczona dzisiaj 😁 a tak fryzyjsko mi wyglądał ten kuc.... Jeśli ma fryzyjski charakter, to nic, tylko pozazdrościć 🙂
ekuss   Töltem przez życie
09 października 2014 23:11
Czy wasze tez juz tak obrosly? Ja sie boje co bedzie za 2 miesiace...mamut to juz jest...

Jakbym kucki nie goliła pewnie by tak już obrosła 😀 Ale goliłam ja już z półtora-dwa miesiące temu i niestety już powoli się kroi kolejne golonko :/
A do tego stado moich większych koni też się poci niemiłosiernie więc będzie co robić.

A wielokrążek 9,5 dalej do mnie nie doszedł... Coś Animalia sobie w kullki z moją kumpelą leci...
Mają lepszy charakter niż fryzaki zdecydowanie 🙂
Zygzak a jakie przeznaczenie jest młodego?  Sprzedaż?  Czy następca grafita? 🙂
Sprzedaż 😉 następcę Grafita mamy już - Grahama 🙂 ktoś będzie miał z niego pociechę, bo kumaty chłopak 🙂
a ja myślałam, że tylko moja taka puchata, mi to akuratnie wcale nie przeszkadza 🙂
w końcu złapałam klacze na pastwisku 😀 wstawię jedno grupowe, bo za dużo by się rozdrabniać na wszystkie 😀 brakuje jedynie najmłodszych 4 kobyłek, bo gdzieś łaziły 🙂



edit - za duże zdjęcie 😉
a co dobrego wcinają, nie wygląda mi to na trawę? mieszanka z rzepakiem? :>
cała łąka koniczyny 😉
Z koniczyną. Właściwie już głównie koniczyna. Czeka nas rekultywacja.
ekuss moje nocują na padoku, więc już od dawna zarośnięte chodzą  😁
Zygzak ale fajne stadko ! zwłaszcza te łaciate  😍

Wiecie może czy dostane gdzieś podwójnie łamane wędzidło smakowe 9.5 cm ? Przeszukuje internet ale nie moge znaleźć a chce takie dla mojej kucynki...
Kayra   Kucusiowy wariat :P
11 października 2014 08:13
pampera, szczerze? Ja widziałam tylko na zagranicznych stronach :/ Sama szukałam dla swojego i w końcu kupiłam 10,5 .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się