Bryczesy

Sanna Przejeżdżałam nie dawno obok farbiarni..jest koło stajni Bródno.

Moja kratka która mi się śni:  😍

http://www.calevo.com/cgi-bin/calevo/2013311.html

Nr 45
Mam takie 😀 Zobaczyłam na wyprzedaży w Equishopie i nie mogłam sobie odpuścić 😜
azhael Mówisz o moich?  😵

Wstaw fotkę  🤬

Ile dałaś?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
07 kwietnia 2009 15:43
Sanna
  Dawno, dawno temu moja mama próbowała przefarbować mi bryczesy z kremowych na czarne... Euro Stara  😡 (lej materiałowy)
  Choć barwnika było dużo i inne rzeczy farbowały się w nim bez problemu to bryczki wyszły obrzydliwo- grafitowo- szarawo-czarnawe. A co najgorsze kolor złapał je nierównomiernie...były jaśniejsze szerokie pasy (do tego poprzeczne). Drugie farbowanie nie wiele poprawiło, bryczki poszły w śmietnik (...i tak ich nie nawiedziłam -tak, tak do dzisiaj nie mogę się przełamać do bryczek EuroStara).
  Te lepsze bryczki są raczej z materiałów trudno przyjmujących wszelkie zabrudzenia, plamy i przebarwiania, więc i z farbowaniem ciężej (np. plamy z błota po wyschnięciu na pikeurach znikają zupełnie, jakby wykruszały się). Ale jakieś zwyklejsze bryczesy, może łatwiej poddadzą się farbowaniu. Ale na pewno nie bawiłabym się w to sama w przypadku bryczesów.
Dorotheah dzięki  :kwiatek: odpuszczę więc sobie, bo pewnie tez by się na śmietniku skończyło.. Póki co, wyprałam je z 5 razy i plamki są już takie do przyjęcia, można już w nich wyjechać.
Dlatego pisałam o barwnikach naturalnych, bo są w stanie w niskiej temperaturze! ufarbować włókna syntetyczne! Np sok z trawy - co pewnie znacie z niemiłych doświadczeń. Próby "klasycznego" farbowania na ciemno syntetyków kończą się tak, jak dorothea opisała.
Halo, pamiętam, dziękuję  :kwiatek: to super pomysł, może kiedyś się przyda 🙂 teraz, z tymi białymi spodniami bałam się, że może wyjść kolor taki troszkę jasno herbaciany czyli jakbym do wc nie zdążyła.. 👀 😀 w przypadku koszulki pewnie byłby super  😎
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
07 kwietnia 2009 18:26
Podobno to był jakiś barwnik niby naturalny - to było naprawdę dawno (nie była to taka chemia typowa jak dziś). A tym samym barwnikiem barwiliśmy inne rzeczy, także syntetyczne. Wszystko było bardzo dobrze przefarbowane, poza  bryczkami tragicznymi, nawet po poprawce. Poza tym szwy np. pozostały całkiem jasne, niezależnie od wszystkiego. Osobiście raczej, bym nie zaryzykowała nawet z sokami itp. Ewentualnie może zleciłabym farbowanie jakiemuś specjaliście, bo w końcu gdy uda się ładnie zafarbować to trwałość ważna okaże się trwałość farbowania, nieuszkodzenie wytrzymaości materiału itp.
sanna Inna propozycja: nałóż na pozostałe plamki wodę utlenioną w żelu, peroxygel. Można to bardzo precyzyjnie na plamce ułożyć.
Gdzie w necie mogę znaleźć kolekcje PIKEUR jesień zima 2007/2008?
a jak sie sprawują bryczesy Horze?
😍 😍 😍
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 kwietnia 2009 13:24
a jak sie sprawują bryczesy Horze?

ja jestem przyzwyczajona do bryczesów pikeur i mnie horze nie odpowiadały - lej nie układał się tak jakbym chciała a bawełna rozciągała się bardziej niż bym tego chciała 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 kwietnia 2009 14:02
ekhem masz już wynik crash testu Kyron'a ? ... ciekawa jestem jak się spisują
No mam 😀
Potwierdziły się moje  przypuszczenia: na jeździe super się układają, dopasowują gdzie trzeba, nigdzie nie uwierają i -taki mały bonus -wyszczuplają 🙂
Kurz w nie nie wnika, wystarczy je otrzepać i wyglądają jak wyjęte z pralki. W praniu nic sie z nimi nie działo, ale prałam je do tej pory tylko dwa razy, więc jeszcze się powstrzymam od wystawiania oceny. Nie moge się też wypowiedzieć na temat trwałości, bo w regularnym użyciu są niecały miesiąc.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona, zaryzykuje stwierdzenie, że były warte każdej złotówki 🙂
A bryczesy fair play? Jak się sprawują? Słyszałam sprzeczne opinie, jedni narzekają, inni bardzo sobie chwalą.
Interesuje mnie przede wszystkim model Elena.
A może są jakieś inne bryczesy warte polecenia w porównywalnej cenie?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
09 kwietnia 2009 16:11
Poncioch
Ja polecam te: http://www.gnl.pl/bryczesy-team-p-102.html?manufacturers_id=4
Pisałam o nich wcześniej.
Z tym, że na lato nie bardzo się nadają, bo są dosyć grube.
Dla mnie FAIR PLAY nie są warte swojej ceny.. 👿

Lej zmechacił się, wypłowiały..i to po krótkim czasie użytkowania.
a jak sie sprawują bryczesy Horze?


Moje mi odpowiadają, ale ja jestem dupoklep szkółkowy, więc niewiele mogę powiedzieć. 😉

Przeżywają prania, są wygodne, ogólnie ok.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 kwietnia 2009 19:01
ekhem  :kwiatek: teraz już wiem, że opłaca się kupić 🙂
niekoniecznie polecam bryczesy fair play  🙄

jak byłam ostatnio w Niemczech widziałam wiele "bryczesów fair play" dokładnie identycznych tyle że z powszywanymi metkami rozmaitych firm typu "super rider", wybór kolorów i fasonów był dużo większy niż w PL a cena...30-40 euro

wygląda na to że to niskiej klasy szajs z Chin, wszyscy w jednej fabryce kupują i każdy wszywa swoją metkę....a w PL to mam wrażenie że uchodzą za "prawie jak Pikeur"  😎
Ruda_H, a dlaczego mnie nie pytasz? Mam już ponad pół roku 2 pary i nie chcę już żadnych innych... Tylko jest jeden szkopuł... mają beznadziejne wzornictwo. Wszystko jakieś takie smutne jesienne. Nic ładnego w beżu.

Ale po jeżdżeniu w Kyronach z elastycznym lejem, chyba już w każdych z normalnym sztywnym będę czuła się jak w zbroi. Kyrony są jak getry 🙂

Choć lej się mechaci nieco w kroku... i tak je kocham 😍
Mógłby się ktoś wypowiedzieć o bryczesach elt? Chciałabym zakupić ELT Lifestyle w kratkę http://www.okser.pl/sklep/31580-elt-bryczesy-lifestyle-karo-p-2498.html ale chętnie najpierw poczytam opinię  🙂 Z góry dzięki  😉
Gillian   four letter word
09 kwietnia 2009 21:48
a jak sie sprawują bryczesy Horze?


dośc przyzwoicie, chociaż tracą kształ po praniach i rozciągają się. Leje się mechacą po kilku miesiącach.
Tylko jest jeden szkopuł... mają beznadziejne wzornictwo. Wszystko jakieś takie smutne jesienne. Nic ładnego w beżu.


Tak, też nad tym ubolewam....i jakąś ładną krateczką bym nie pogardziła 😉
W każdym bądź razie dołączam do fanklubu 😀
Ruda_H   Istanbul elinden öper
10 kwietnia 2009 12:04
aurelia ... tak jakoś wyszło  😉 ale dziękuje za opinie

gustuje tylko w czerni brak kolorów mi nie przeszkadza

a jak w Kyronach z rozmiarówką ?
Ja brałam swój normaly rozmiar i są ok.
dzięki za odpowiedzi 😉
już teraz wiem na pewno że ich nie kupię 😉
Mógłby się ktoś wypowiedzieć o bryczesach elt? Chciałabym zakupić ELT Lifestyle w kratkę http://www.okser.pl/sklep/31580-elt-bryczesy-lifestyle-karo-p-2498.html ale chętnie najpierw poczytam opinię  🙂 Z góry dzięki  😉


Co z tymi Eltami?
A bryczesy fair play? Jak się sprawują? Słyszałam sprzeczne opinie, jedni narzekają, inni bardzo sobie chwalą.
Interesuje mnie przede wszystkim model Elena.
A może są jakieś inne bryczesy warte polecenia w porównywalnej cenie?


opinie są bardzo sprzeczne...
ja mam dwie pary i bardzo je lubie- jedne krateczka drugie pionowe paski- piore bardzo często używam ponad rok i jedyne co to w jednych popruła mi sie kieszonka od wewnątrz- poza tym wygladają jak ze sklepu

Mógłby się ktoś wypowiedzieć o bryczesach elt? Chciałabym zakupić ELT Lifestyle w kratkę http://www.okser.pl/sklep/31580-elt-bryczesy-lifestyle-karo-p-2498.html ale chętnie najpierw poczytam opinię  🙂 Z góry dzięki  😉


ELT-ów nie polecam szczególnie o tym składzie materiału- ( nie wiem czy są inne ale ten miałam i musiałam prac co chwile bo po jednej jeździe wisiały takie beznadziejne "wory" na kolanach i tyłku- po praniu znowu leżały ok ale tylko chwile potem znowu wszystko wisiało...fujj poza tym lej sie szybko zmechacił...
szkoda kasy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się