M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

PonPon, no właśnie jak na razie oni omijają ustawę deweloperską i to nas trochę martwi. Mówią, że jeszcze bank im może narzucić rachunek powierniczy i to by było dobre, ale nie mamy tego zagwarantowanego. Z drugiej strony to duży deweloper, 25% akcji ma duży bank z USA, wybudowali do tej pory wszystko terminowo, nie są zadłużeni - ryzyko trochę mniejsze, no ale wiadomo jak to jest - będę się stresować te 1,5 roku pewnie.
kenna, Dzionka, dzięki! W łazience wszystkie "brudy" jak i bieliznę poscielową, pralkę, magiel i inne takie - łącznie z komodą mam w tych przesuwanych szafach - za wanną np;] i po przeciwnej stronie
papiery w domu - jak cos jest rachunkiem wpinam w segregator, jak jest czymś waznym - firmowym zanosze na dół do biura, cała reszta na rozpałkę do wora
ładowarki, pierdolety w biurku, na szafce nocnej - toaletce w sypialni - jej nie widac akurat
zabawki L w jego pokoju - jak sie bawi w salonie to po zabawie sprzątamy, niestety bym dostała szajby jakbym cały dzień się o zabawki potykała
tak samo mam z blatami zawalonymi w kuchni
rzeczy maja lezec na swoim miejscu i już
uzywane ciuchy - na krzesle w sypialni, albo na krzesle/ wieszaku w łazience
nika77, widziałaś pierdolnik na biurku w sypialni? tam własnie mam zwykle bałagan
ciastko nie zjedzone - miska dla kur albo lodówka

pamietajcie tez ze to program na który sprzatałam jak na swieta;] wiec przymróżcie oko, aczkolwiek blizej mi do Perfekcyjnej Pani Domu niż do Ch...owej;]
ale są domy w których nie tylko od święta, a zawsze jest prawie idealnie, u mnie raczej masakra w kuchni i na stole
Dzionka - to tym bardziej z prawnikiem bym podpisywała. Zapłacisz - jasne. Ale sen trochę spokojniejszy 😉

sznurka - odcinek świetny! muszę mojemu M. pokazać - może da się przekonać na pomalowanie drewnianego sufitu. podziwiam konsekwencję w wystroju!

Co do pierdolnika na wierzchu - od kiedy mamy garderobę nie ma problemu. na wierzchu 😁
PonPon, tak tak, oczywiście, że z prawnikiem - już sprawa  w toku, dzisiaj ma nam wysłać umowę z jego poprawkami.
Sznurka właśnie obejrzałam.Przepięknie tam macie 🙂


Chwalę się. Podpisaliśmy umowę kupna- sprzedaży i podpisaliśmy akt notarialny 🙂. Od dziś mamy swoją ziemię 🙂
Chuda, brawo, gratki! Co będziecie budować 🙂?
sznurka, właśnie skończyliśmy oglądać odcinek. Bardzo miło i ciepło Was odebrałam. Myślę, że wiele dla klimatu domu robisz jako serdeczna gospodyni, wszystko jest takie dopieszczone🙂 meble i urządzenie wnętrza są tylko bardzo ładnym dodatkiem.
chuda gratulacje.. pamiętam te emocje... 🙂

u nas montaż kuchni trwa. Z 1 strony się cieszę, ale z 2.... dziś już 3 dzień. Ileż można??? 🙇

i na pewno dziś się nie skończy. Szafki przyjechały nieposkręcane, w garażu było docinanie, blaty nie podocinane, zawiasy dokupowane na miejscu, listwy (jak się okazało złe i trzeba było 2 raz), dziewczyny... jestem na skraju kuchennego załamania...  myślałam, że dziś już się skończy. Przeliczyłam się, bo jeden blacik trzeba dorobić, póleczki... 🙁 masakra Wam powiem. M A S A K R A,  mam nadzieję, że efekt końcowy będzie w porządku..
ash   Sukces jest koloru blond....
20 listopada 2014 17:20
U mnie montowali kuchnie 1,5 dnia. Blat w 1 dzień, ale dopiero po miesiącu bo był na zamowienie.
Jutro montują szafę w sypialni. Dobrze, ze mam sprawdzonego stolarza to nawet po najpilniejsze zakupy w tym czasie skoczę.
Chuda, brawo, gratki! Co będziecie budować 🙂?



Dzięki 😉 będziemy budować dom. Ale to dopiero za jakieś 3 lata dopiero 🙂
Kurde moj stolarz tez sprawdxony, nie raz.... Ale przy tej robocie jskis nieogarniety.....🙁
HELP

Ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcia plisowanych rolet z ikei zamontowanych tak, że można było je dowolnie rozwijać - nie tylko z góry na dół, ale też na odwrót (chyba że coś mi się pomieszało?)
Jak zamontować te rolety, żeby można było mieć więcej opcji rozsuwania? Na produkcie jest tylko z góry na dół
A ja jeszcze tylko odpowietrzę kaloryfery, zjem kolację, wykąpię się i zasiądę z T. do sznurkowego odcinka 🙂

edit.
Widziałam, pięknie!  😍
Ja też właśnie oglądałam... Jeszcze nie miałam Sznurki poznać, ale teraz już wiem, że choćbym w kurniku miała spać, muszę odwiedzić Zamczysk  💘 w dodatku jeszcze nigdy nie byłam na Podlasiu 😉
Jakie znacie pomysły na garderobę? W tym "naszym" mieszkaniu jest trochę mało miejsca na przechowywanie i właśnie kombinuję co tu począć. Sypialnia ma 17 m kw, chciałabym mieć tam zamykaną garderobę - żeby móc rzucić tam ciuchy na jakieś krzesło/wieszak wolnostojący i zamknąć za sobą drzwi 😉 Jak to najlepiej zrobić? Ścianki gipsowe do sufitu postawić czy lepiej szafami wnękowymi odgrodzić tą przestrzeń czy parawan jakiś wysoki - macie jakieś ciekawe inspiracje?

Nie zadzwonili do nas w odpowiedzi na naszą propozycję ceny. Obgryzę wszystkie paznokcie do poniedziałku...
Dzionka wg mnie cienkie regipsy i drzwi przesuwne.
wer- moja mama ma chyba coś takiego. Wrzuć linka, jak to wygląda, to Ci napiszę ( jeśli to to samo)

Dzionka - myśmy w bloku mieli z płyty osb- od zew była tapeta ( w całym pokoju była gładka, na tej ścianie wzorzysta) i drzwi takie na dwa łamane.
Takie coś znalazłam - trochę szafa do szybkiego użytku, a trochę garderoba pochłaniająca cały burdel 😉



escada, też na razie takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze. Potem oczywiście kwestia detali, ale chyba ścianki będą najlepsze po prostu.
W sumie nie wiem czemu zdecydowaliśmy się na osb a nie na gipsy...łatwość montażu?
Dzionka, "takie coś" ma ok. 9 m kw.
17m2 to nie tak dużo żeby stawiać ściany imho, my mamy ponad 18 i nie znalazłabym miejsca na garderobę mając lóżko 180x220
Hiacynta, na pewno jakiejś dużej to nie, ale luźno myślę chociaż o wnęce z szafami do sufitu - tak żeby upchnąć wszelkie pościele i inne pierdoły.
Może wrzucę wam plan jeszcze raz (no bo niby kupujemy, chociaż ogarnia mnie trochę pesymizm skoro się nie odezwali :/). Jakieś pomysły co do przechowywania?

Dzionka, masz miejsce na półki/płytkie szuflady/komody do linii balkonu po prawej (od wejścia do sypialni), najdalszy narożnik można odciąć we skos (za ścianką) i skosem ustawić łóżko. jeszcze opcja zmniejszenia salony i garderoby pomiędzy salonem a sypialnią, prostokątnej, albo równoległoboku (wtedy to byłaby bardziej szafa, wew. dostępna z dwóch stron.
Dzwonka, ja bym przesunęła ścianę pomiędzy sypialnia a pokojem dużym. Pokój/ kuchnia ma 36 M, jak sie by mu trochę ściany wzięło - tej pomiędzy sypialnia i przesunęło - od strony sypialni do okna/ balkonu byłaby niezła wnęka na garderobę typu szafa duża.
Czy płytki na ścianę kuchenne różnią się czymś poza wzorem od łazienkowych?
Trafiłam dziś na kafelki Opoczno Fusion w outlecie za grosze. A że za diabła nic mi się nie podoba do kuchni, a te całkiem mi przypadły do gustu to kombinuję.
Dworcika, spokojnie możesz kłaść "łazienkowe" w kuchni.
sznurka dopiero teraz obejrzałam, ale również jestem pod wrażeniem, piękne miejsce sobie stworzyliście 😍
Szukam inspiracji na duże okno szerokie i wysokie na taras oraz w tym samym salonie na dwa zwykłe okna. Inspiracje firanowo-zaslonowe-karniszowe.
Z góry dziękuję. 
Wy macie często super pomysły :-)
yegua, git malina 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się