M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 listopada 2014 17:47
eloise. swietna metamorfoza. Zdradz prosze jak przerobilas meble kuchenne na taki przetarty bialy kolor?
Dziękuję, bardzo się cieszę, że się podoba. 🙂
Finalny efekt przerósł moje oczekiwania. Wszystko zostało zaplanowane i zrobione w ciągu 3 tygodni i wciąż są drobne rzeczy do przewiercenia czy domalowania, ale mieszkać już można 🙂 Szczególnie, że wszystko było robione jak najniższym kosztem i suma remontu była do przełknięcia na moją post studencką kieszeń.

Gienia, w kuchni są zmienione fronty. Nie stać mnie na całkiem nową kuchnię więc stara została przerobiona, co zresztą widać, bo wciąż są brązowe części na białej dolnej listwie. Trochę było roboty, bo poza zmianą frontów, wstawiłam zmywarkę, więc jedna szafka podwójna zniknęła, boczne szafki też zmieniałam, żeby były zabudowane i boki białe. Plus dolna listwa została wydłużona, żeby wyrównać do okapu. Dla mnie hitem jest lustro w kuchni, trochę się bałam, ale bardzo nie chciałam mieć płytek, więc stanęło na lustrze plus farbie zmywalnej - w sumie całe mieszkanie mogę myć mopem, łącznie ze ścianami 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 listopada 2014 20:00
eloise., cudnie. Co ta za farba ten piękny granat?
safie,  z wzorników Ral biały przełamany to Ral 9003 a granatowy Ral 5010. A pomalowane lateksową Tikkurilą.
mac, dzięki! a piec tez uwielbiam!
eloise., bardzo mi miło! mam nadzieję, że Lew kiedyś też będzie to tak postrzegał
a metamorfoza szokująca! niesamowity klimat wyczarowałaś! A pikowane nakrycie sofy jest rewelacyjne!
eloise MATKO JAK PIĘKNIE! 😜 💘

sznurka Ja też oglądałam! Na mnie wywarło baaaaardzo pozytywne wrażenie! (Oczywiście pierwsze co teściowie powiedzieli: "aleeee skąąąąd oniii mająąą na tooo pieniąąąądzeeee?", prawie się z nimi pokłóciłam o ten tekst! Hehehe) Tylko formuła tego programu jakaś taka... dziwna. Trochę polotu mi brakowało. 🙂 Domyślam się, że pewnie taki był zamysł: sielsko - wiejsko. Miałam wrażenie, że nie złapaliście dobrego kontaku z prowadzącą, że Was irytowała trochę i była intruzem. Co nie zmienia faktu, że dom macie przepiękny (jak tam jest jaaaasno!!!), cudne rejony do życia i okropnie zazdroszczę!  😍 No i Lew przeboski!
sandrita, hehe Natalia była super, bardzo ją polubiłam
formuła programu jest jakaśtam, ale kazy chyba inny, każdy bohater inny więc to rzutuje
tesciowie mówisz😀 hehe
a jasno jest, głownie za sprawą wg mnie drewnianych białych sufitów i jasnej podłogi, marzyłam o jasnym domu i dobrym świetle do zdjęć;]
No ej nooo! Też chcę zobaczyć ruchomą Sznurkę i Lwa i Karola! (też był, nie?)
Da się to gdzieś w necie zobaczyć?
Dworcika, gifa moge ci zrobić😀
Karol był, dzis mi znajomy powiedział, że tylko K w tym domu pracuje, ja "tylko" z dzieckiem siedzę hihi
w necie będzie, wrzucę jak dostanę
Ok, trzymam za słowo. I dalej czekam z niecierpliwością. I zazdrością. Zazdraszczam tym, co już widzieli 😁
Ja też chcę zobaczyć!

U nas chyba klamka zapadła, ale wciąż nie uwierzę aż nie podpiszę umowy 🙂 Będę wam tu 2 lata spamować i jęczeć na temat urządzania 😉
Averis   Czarny charakter
16 listopada 2014 21:05
U mnie przeboje z piecem. Poprzedni właściciel zamontował zły piec do ogrzewania. Opłaci zakup dobrego i montaż, ale to zajmie kilka dni. Plus niestety okazało się, że jego fachowiec także z podłączeniem się nie popisał... Miałabym gdzie i u kogo spać (kujka :kwiatek:, amnestria :kwiatek🙂, ale wolę w zimnym i u siebie 😁. Chyba nie mozna tak bez przygód się przenieść na swoje...
Averis, a liczyłaś ile ci wyjdzie za ogrzewanie? Więcej niż w mieszkaniach z centralnym czy jednak więcej? Jessu, współczuję lodówki w taką pogodę :/
Averis   Czarny charakter
16 listopada 2014 21:10
Jeszcze nie liczyłam, pewnie podobnie. Mam 22 metry w końcu 😉 W gazowni doradzili mi najniższą taryfę. Wszystko pokażą rachunki. Z resztą nie było co liczyć- w kamienicach z reguły jest albo elektryczne, albo gazowe. Lodówki nie ma az tak wielkiej. Dwie kordły i tyle 😉 A jutro z grzejnikiem konwektorowym, to w ogóle luz.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 listopada 2014 21:15
U nas kaloryfery pozakręcane i jest ciagle ciepło 🙂
Fajna odmiana po zeszłorocznych przebojach
Averis   Czarny charakter
16 listopada 2014 21:20
ash, ja niestety nie mam sasiadów na górze, na dole się wprowadzają i graniczę z jakimikolwiek istotami tylko jedną ścianą. Za to w przyszłym roku ocieplą mi kamienicę 🙂 No trudno, dam radę 🙂
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
17 listopada 2014 07:18
Averis, lekki chłód w domu jest zdrowy, od przegrzanego, suchego powietrza to nieżytu gardła można dostać  😉. Obecnie mam w domu 17 stopni w kuchni i salonie, i 18 stopni w sypialni. Od lutego ani razu nie odkeciłam kaloryferów. Mam 37,5 m2. Dwie i pół ściany graniczę z dworem (7p to trochę hula wiatr, nic i nikt mnie nie zasłania), pół ściany (łazienka i drzwi wejściowe) z klatką, 1 ścianę (łazienka i sypialnia) z sąsiadką, reszta czyli kuchnia i salon w całości przez ścianę z wiatrem.
Dziewczyny, zmieniałyście jakieś zapisy w umowie deweloperskiej? U mnie zapowiada się, że trochę tego będzie i ciekawa jestem, co na te nasze wymagania powie deweloper.
sznurka znajomy ma rację, dokładnie taki był przekaz: K. pracuje przy zwierzętach i generalnie "w gospodarstwie", a ty robisz obiad i bawisz się z L. Takie zdanie pasło  🤣 a jak L. śpi to siadasz do bloga i zdjęć  😉
kujka   new better life mode: on
17 listopada 2014 13:51
eloise., superowe mieszkanie!!

A w ogole melduje, ze u Averis jest bardzo przyjemnie, jak tylko porozklada rzeczy to bedzie miala fajne, chilloutowe mieszkanko. Namawiajcie na zdjecia 😉
Dzionka, ja zmienialam, wszystko bylo ok.
Scottie   Cicha obserwatorka
17 listopada 2014 14:14
sznurka, ja nagrałam Wasz odcinek i jestem całkowicie Wami zauroczona 😍 Bardzo podoba mi się Wasze mieszkanie i chociaż sądziłam, że jest bardzo zimne (taki "surowy" wystrój), to po obejrzeniu odcinka całkowicie zmieniłam zdanie! Super i gratuluję spełnienia marzeń  👍


U nas w bloku grzeją od października, ale wszystkie kaloryfery mamy jeszcze pozakręcane (oprócz tego w łazience, który jest darmowy), bo jest BARDZO CIEPŁO- mówię to ja, największy zmarźluch! Ale fakt faktem, mamy sąsiadów z 2 stron mieszkania i pod nami.
Zatem namawiam Averis na zdjęcia!
nika77, no tak bo opieka nad dzieckiem i domem to nie praca😀 raczej taki wydźwięk miał komentarz znajomego;]
Scottie, poważnie? na fotach do tej pory wyglądało surowo?
sznurka ja się z tym spotykam często, w pracy nawet się dowiedziałam, że wróciłam po rocznym urlopie rodzicielskim, więc jestem wypoczęta i nie mam co myśleć o urlopie. A na hasło, że się na ferie wybieram, było wielkie zdziwienie, że jak, że ja?! no w życiu 😤
jasne, że matki na etacie w firmie zazwyczaj obrabiają też dom i dziecko, a ja miałam tylko dziecko i dom, ale nie czuję żebym mi się odciski na tyłku zrobiły od leżenia i zakwasy w bicepsach od polerowania tipsów

co do metamorfozy i sznurkowego wnętrz, jestem od jakiegoś czasu fanką bieli 🙂
ktoś tu kiedyś szukał lamp w tym stylu
http://bylight.pl/sklep/klatka/
chciałam pokazać moją metamorfozę wc
Miałam całe w "drewnie" półki samoróbki, boazeria na ścianach, stara umywalka, jedynie wc zmieniliśmy po wprowadzeniu i tak mieszkaliśmy

2 i 3 foto, po zdjęciu boazerii, pod nimi lamperia  😵
ps wybaczcie foto rodem z wątku o odchudzaniu, ale mam tylko takie gdzie widać boazerię.
Teraz wygląda to tak, wszystko sama "projektowałam".
sorki za kolejnego posta, ale jeszcze dodatki
w planach kupno wielkiej świecy po drugiej stronie umywalki ( w rogu)
szafki - na przeciwko długa biała
we wnęce na dole czarna i na górze nad umywalką czarna (na zdjęciu wyszedł dziwny kolor, ale jest czarno czarna 🙂 )

brakuje jeszcze kratki wentylacyjnej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się