Czytelnia

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 grudnia 2014 06:44
Dziekuje dziewczyny, zamawiam Nesbo 🙂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
16 grudnia 2014 12:48
Dobry wybór  😎
Jakie książki takie bardziej psychologiczne Beaty Pawlikowskiej polecacie? 🙂
"W dżungli podświadomości" Pawlikowskiej jest całkiem fajna.
dreamer a wiesz czy jest może ona na chomikuj?  🙂
Hej,może zna ktoś ciekawe książki np.przygodowe itp. dla 14-15 latki? 🙂
Czytał ktoś może książkę "Miasto 44" lub "Dziewczyny z powstania"??? 😉
julka177 myślę, że tak. A, na peb.pl jest audiobook, czytany przez Pawlikowską 🙂
Jestem w 1\3 czytania "Gwiazd naszych wina"-John Green.Czytał ktoś?
Zna ktoś coś ciekawego do poczytania?
Czytałam, podoba mi się.
A,jaki gatunek książek Cię interesuje?
Ja czytałam, taka bajeczka do przeczytania raz. 😉

Ja się biorę teraz za Milczenie owiec, wstyd się przyznać, że wcześniej nie czytałam.
Czytałam, podoba mi się.
A,jaki gatunek książek Cię interesuje?


Byle,by nie za zbyt fantastyczna...
Kupiłam piękne wydanie "Muminków". Dwie księgi zbierające całość. I po wielu latach czytam.  😍
To są cudowne książki. Mistrzowskie. Ani jednego zbędnego słowa. Postacie znakomicie powołane do życia. Cieniuteńką linią.
Zawsze kochałam tę opowieść, ale czytana oczami dorosłego ukazuje nowe strony. Polecam każdemu, kto dawno czytał.
Magiczne wrażenia.
A my z mamą powoli kończymy wszystko, co zakupiłam jej na święta. Amelie Nothomb, Guillaume Musso, E. E. Schmitt. Znowu wszystko trafione, strzał w dziesiątkę, tych autorów można bezwzględnie polecać 😅 (No, może "Papierowa dziewczyna" Musso tylko trochę mu nie wyszła 😁 reszta zdecydowanie świetna!)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2014 08:49
Taniu, ja też zachwycona Muminkami! teraz zamówiłam inne książki, ale chyba sobie kupię w lutym w nagrodę po zdanej sesji 🙂
Taniu, ja też zachwycona Muminkami! teraz zamówiłam inne książki, ale chyba sobie kupię w lutym w nagrodę po zdanej sesji 🙂

Kup. To trzeba mieć. Najtaniej wychodzą te dwie księgi. I się nie rozlecą bo porządnie wydane. Trochę na początku jest nieswojo bo przywykliśmy do małych książeczek, ale szybko się przyzwyczaisz.
Tania, jakie to wydawnictwo?kocham Muminki same w sobie...chyba wrocilabym do ksiazki!
"Morfina" Szczepan Twardoch.
Bardzo, bardzo polecam. Czyta się jednym tchem
http://merlin.pl/Morfina_Szczepan-Twardoch/browse/product/1,1160256.html
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
30 grudnia 2014 12:40
Tania
Czyżby Nasza Księgarnia?
Jeśli tak, to wyszła cała seria klasyków, piękna rzecz.
dreamer na chomikuj jest tylko fragment albo właśnie audiobooki, których nie lubię 😉 ale znalazłam w bibliotece, na razie wypożyczona ale jak się pojawi to po nią polecę  😀. Bardzo fajna jest też książka Beaty Pawlikowskiej "Planeta dobrych myśli". 😉 Ciekawe myśli są też na "żółtych karteczkach" na jej stronie na FB.  🙂
Dziewczyny, możecie mi polecić książkę wydaną po 09.2014? Jakąś w miarę "ambitną", bo z innej ciężko napisać 5str recenzje  😁
A co lubisz czytać?
Ja pochłaniam wszystko, nawet ulotki i instrukcje jak mi się nudzi. Znalazłam takie pozycje :
-Wszystko co lśni
-Biała reduta tom 1
-W śnieżną noc
-Jedwabnik ( ale to tom 2)
- Marsjanin
-Ślepnąc od świateł
które są polecane, wysoko oceniane i wydane w pasującym mi okresie. Może ktoś coś czytał?
Kołodziejczak jest niezły, nie czytałam tej książki, ale inne teksty miał "czytliwe", Jedwabnik bardzo mi się podobał, nie ma żadnego znaczenia, że nie czytałaś Kukułki, to są kryminały z zupełnie innymi śledztwami a pana Żulczyka nie polecam jako pisarza.

Masz jeszcze Przebudzenie Kinga z listopada, ale to trzeba lubić horrory i kojarzyć trochę Lovecrafta.
.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 stycznia 2015 15:07
W ramach nauki 😁 zabrałam się za czytanie "Not withouth my sisters". Na razie przedstawia się strasznie... w sumie jak wszystkie książki typu "prawdziwe historie".
Ale ja nie o tym. Czy Wy też tak macie, że jak czytacie po angielsku to w sumie wszystko rozumiecie, ale gdyby Was ktoś poprosił to za chiny ludowe nie potrafiłybyście tego przetłumaczyć? 🤔
.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 stycznia 2015 15:27
Generalnie nie muszę tego nikomu tłumaczyć, bo czytam tylko dla siebie, ale zdziwił mnie sam fakt 😉 W ogóle zauważam, że bardzo często z automatu jakoś mówię czy odpowiadam po angielsku a dopiero po chwili przychodzi refleksja, czy ja to w ogóle dobrze powiedziałam 😁
A kto pisze łatwym językiem angielskim? Chętnie bym się wzięła za coś angielskojęzycznego, co polecicie dla osoby o przeciętnym poziomie? 😉
Dla mnie super były na początek książki Agathy Christie, A.C. Doyle, młodzieżowe typu Catcher in the Rye, bo zakładam, że nie interesuje Cię tylko "cokolwiek po angielsku", ale też żeby o czymś było (bo takich książek o niczym to w sumie dużo). Pierwszą moją w całości po angielsku przeczytaną książką był Harry Potter, ale tego nie polecam jednak, bardzo dużo Rowling używa stworzonych przez siebie słów i trzeba tłumaczeń szukać w necie. Polecam też magazyn English matters, można kupić w Empiku, sama czytam francuski odpowiednik, a moja mama właśnie angielską wersję i jesteśmy obie zadowolone.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 stycznia 2015 16:13
Rtk ja czytam książki z serii "pisane przez życie", są zazwyczaj w łatwym, potocznym języku i osobiście- a orłem angielskim nie jestem- nie mam większego problemu ze zrozumieniem 🙂 Czasem zdarzy się słowo, które muszę sobie przetłumaczyć, ale na ogół czytam bez problemów. Tylko to są raczej "ciężkie" lektury ze względu na tematykę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się