Jakie pasze dajecie swoim koniom?

No to przemycajcie w kotletach i ... kurczaczkach?!

Swoją droga jak ktoś dziś odwiedzi ten wątek po raz pierwszy to troszkę się zdziwi 😀 Ale wszystko w temacie!
mojego konia kiedyś dziewczynki w stajni poczęstowały Hamburgerem z McDonald'sa, zjadł... 🙂 na szczęście nic mu nie było po tym poczęstunku, ale dziewczynki dostały odpowiedni opier*** za cudowne pomysły.
Konie spokojnie jedzą mięso. Nawet krwiste befsztyki.
Kiedyś w stajni rekreacyjnej pewnej klaczy do żłobu wpadło jeszcze nieopierzone pisklę jaskółki. Ktoś poleciał po jakąś rękawiczkę czy szmatę żeby je wyciągnąć ale jak wróciła już ptaszka nie było   🤔

Może rodzice zabrali? 😉

O, jeszcze mi się przypomniało, że znałam konia, który uwielbiał chrupki i czasem dostawał dla smaku. A potem syn właścicieli wybierał ze żłobu kapsle z pokemonami... 🤔wirek:
sumire klacz wylizywała żłób więc jednak wątpią w tą opcję. Coś wpadło to pewnie smaczne  😁
Mój Julian u poprzedniego właściciela był "uzależniony" od energetyków  😉
Dostawał głupawki jak ktoś otwierał puszkę. Nie mówiąc o tym, że łapał ją pyskiem i samodzielnie wypijał jej zawartość.
Dostawał też obierki ziemniaków czy pączki.
Osobiście nie miałabym odwagi praktykować takiej "diety" 😉
Witam, mam pytanie co do żywienia kucyka (ma 80-85 cm), ponieważ kowal mi powiedział że owsa nie za dużo bo może dostać ochwat. Kucyk wygląda jak beczka chociaż dostaje tylko siano,garstke oswa, jednak boję się że może dostać ochwatu. Jest to nie pracująca 2,5 letnia klacz. Ma ktoś jakiś pomysł na diete grubaska?
rosa14, kompletnie zero owsa plus siano w siatce.
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2277395#msg2277395 date=1422350486]
rosa14,  siano w siatce.
[/quote]

Najlepiej  małymi oczkami.
rosa14, i sensowna suplementacja do tego, grube konie często mają większe niedobory niż chudzielce.
rosa14, i sensowna suplementacja
Jaka dokładnie? Proszę np. o link 😉 Z góry dziękuje 🙂
[quote author=Orzeszkowa link=topic=25.msg2277407#msg2277407 date=1422350984]
rosa14, i sensowna suplementacja

Jaka dokładnie? Proszę np. o link 😉 Z góry dziękuje 🙂
[/quote]

Na to pytanie odpowiedzą badania krwi  😉
Czyli jak narazie same siano w siatce? A jak skończy 3 lata, to chyba zacznę ją lonżować, jak myślicie??
Czyli jak narazie same siano w siatce? A jak skończy 3 lata, to chyba zacznę ją lonżować, jak myślicie??

Nie. Jak narazie to badanie, bardzo dużo ruchu na padoku i samo siano w siatce  😉
Jak ja Wam zazdroszczę koni z 'mocnymi' żołądkami (i jelitami) 🙄

Co byście polecali dla rekonwalescenta po dwóch operacjach kolki z podejrzeniem wrzodów?
Czy coś tego typu:

http://animalia.pl/produkt,21060,,marstall-faser-light-15kg.html

http://dodsonhorrell.pl/product/index/37/convalescent-diet

http://animalia.pl/produkt,22417,,muhldorfer-low-glycaemic-prebiotic-15kg.html

http://animalia.pl/produkt,22416,,muhldorfer-revital-klinikum-prebiotic-20kg.html

czy wystarczy np to: (wcześniej już dostawał)

http://animalia.pl/produkt,26536,508,hilight-horse-pony-mix-20kg.html

Aktualnie w klinice dostaje 'zwykłe' musli.

Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:

Monia_lol koń miał ju dwie operacje i nie zrobiliscie gastroskopii??
Evson drugi raz był otwierany niecałe 48h po pierwszej operacji.. gastroskopia przed nami, póki co musi dojść do siebie.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 stycznia 2015 14:05
To znowu ja 🙂
Mam pytanie, czy pasze w formie granulatu mogę podawać po wcześniejszym namoczeniu? Jest szansa, że zrobi się z tego papka i nie to nie zaszkodzi? 🙂
Anderia   Całe życie gniade
30 stycznia 2015 15:00
Temat moczenia granulatu wałkowany jest tu ostatnio na okrągło, wystarczy się cofnąć stronę-dwie. 😉

Ale odpowiadając na pytanie: można zmoczyć każdy, natomiast nie każdy trzeba. Generalnie granulaty podaje się na sucho (chyba że producent zaleca inaczej), ale podanie ich na mokro nie zaszkodzi.
czy ktoś ma doświadczenie z podawaniem białka sojowego z Podkowy?
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
07 lutego 2015 16:06
Też mam pytanie do Was. Szukam dietetyka który ustaliłby dietę dla mojego konia. Napisałam do kilku firm z prośbą o wycenę, ale jak na razie nie mam odpowiedzi. W poniedziałek będę dzwonić. Czy ktoś z Was mógłby mi kogoś polecić? I jakie macie doświadczenia? Albo jeśli jest podobny wątek, to podpowiedzcie gdzie, bo wyszukiwarka nic mi nie wypluła :/  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
07 lutego 2015 17:42
abbigail, my korzystaliśmy z firmy Avena - bardzo szybko, miło i sprawnie.

Teraz... trzeba jeszcze wprowadzić wszystko w życie, póki co Lucko na L4 przez przeziębienie, ale juz nie mogę się doczekać efektów, jak będę mieć pięknego, pulchnego mięśniaczka  😁
abbigail
Ja polecam Opti-Feed KLIK
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
07 lutego 2015 20:16
SUPER!!! DZIEKII!!!  Też chce konia podtuczyć, a spać po nocach nie mogę, że przesadzę i większą mu krzywdę zrobię, niż pożytku z tego będzie. Profesionalista potrzebny 😀
Podaje ktoś Panto Formel A? Zauważyłam, że myszy nie chcą tej paszy i się zastanawiam co z nią jest nie tak  😁 👀
Czy karmi ktoś juz granulatem Day Complex z pro linen i moze sie wypowiedzieć np efektów?
Mam takie pytanko otóż kupiłam worek Eggersmann Krauter Musli i nie bardzo wiem ile dawać. Kobyłka nie jest w treningu, jedyna dawka ruchu to padok+codzienne lonżowanie ale bardziej dla rozruszania kończyn. Tak więc chciałabym stopniowo pozbyć się owsa z menu albo przynajmniej zmniejszyć. W tej chwili dostaje 3x dziennie 0.5l gniecionego. Dawkowanie musli to: Przy lekkiej i średniej pracy 250 – 500 g Mesli na 100 kg masy ciała dziennie. Przy karmieniu mniejszymi ilościami musli zalecamy stosowanie dodatkowych suplementów mineralnych.
Pomożecie jakoś ogarnąć temat?  :kwiatek: Kobyłka bardzo dobrze przyswaja pasze, na tak w sumie niewielkiej ilości owsa jest pączkiem ale jest z tych "gorącogłowych" dlatego chcę przechodzić na pasze z głową a nie na hurra
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
10 lutego 2015 20:25
Ma ktoś to musli http://www.muehldorfer.pl/horse/product.php?id_product=17 ? Warte swojej ceny?
heroinx sens podawania musli jest w momencie jak dajesz go minimum 2kg przy koniach w treningu. Karmienie konia mniejszą ilością ma wpływ tylko na głowę właściciela. Obecnie podajesz około 1,5kg owsa, a jeśli chcesz całkiem go wykluczyć to ja bym podawała te 2kg musli. Średnio miarka paszy waży między 600 a 800g, czyli 2,5 - 3 miarki dziennie. Jak koń nie pracuje to myślę, że w zupełności mu taka dawka wystarczy.
tulipan super dziękuję bardzo  :kwiatek: na razie będę mieszała z owsem, bo w przeszłości zdarzały nam się kolki zobaczę czy nic się nie dzieję i zwiększę dawkę
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się