Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Dziewczyny od czego zależy tryb robienia zdjeć (M,S,P,A) ?
Możecie tak w skrócie wyjaśnić 🙂 ?


Głównie od tego, jaki chcesz mieć wpływ na zdjęcie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lutego 2015 10:10
M - ustawiasz manualnie czas naświetlania, przysłonę, ISO, balans itd., możesz też się zdać na automatyczny balans i chyba też ISO, ale czas i przysłona to Twoje zadanie
A - ustawiasz manualnie przysłonę, ISO, balans itd., a aparat automatycznie dostosowuje czas naświetlania
S - ustawiasz manualnie czas naświetlania, ISO, balans itd., a aparat automatycznie dostosowuje przysłonę
P - ustawiasz manualnie ISO, balans itd., a aparat automatycznie dostosowuje czas naświetlania i przysłonę
W trzech trybach półautomatycznych aparat tak dostosowuje parametry, żeby uzyskać poprawnie naświetlone zdjęcie.
Ha ha, a ja mam fote w upcoming  😎 cieszę się jak dziecko  😎
To może jeszcze, żeby łatwiej było zapamiętać:

M - jak manual
A - jak aperture (przesłona)
S - jak shutter speed (szybkość migawki / czas naświetlania)
P - jak personal
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lutego 2015 01:23
pierwszy koncertowy test puchy i moich zdolności przemytniczych i detektywistycznych (jak robić zdjęcia z 70-200 i nie zostać zauważonym, wkrótce ruszą kursy :P)
foty strzelane oczywiście tylko w przerwach, podczas słuchania byłam grzeczna, aczkolwiek focenie przez łzy zwyczajnie mija się z celem 🙂

Maestro Morricone w towarzystwie Czech National Symphony Orcherstra & Kodály Choir (zabijcie mnie, nie pamiętam jak sie nazywają solistki 🙁 w czerwonej sukni to wierna solistka Morricone, w srebrnej -polska sopranistka)





smartini podepnę się pod pytanie Facelli, jak wybielasz? Teraz mam właśnie problem z "doczyszczeniem"  👀
smartini - jaki ten 70-200 ? 🙂
Smartini chyba już pisała, że to Sigma. Ja mam z kolei pytanie, czy jest ona podpięta pod pełną klatkę?
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lutego 2015 10:08
Tak tak, to wiekowa Sigma 70-200 2.8, ma z 7 lat? Wyprodukowana chyba zanim Sigmy zaczęły się sypać po roku użytkowania😉
Podpięta pod D600 🙂
smartini-piękne! I przy okazji zazdroszczę, bo też tam miałam być 🙄
M - ustawiasz manualnie czas naświetlania, przysłonę, ISO, balans itd., możesz też się zdać na automatyczny balans i chyba też ISO, ale czas i przysłona to Twoje zadanie
A - ustawiasz manualnie przysłonę, ISO, balans itd., a aparat automatycznie dostosowuje czas naświetlania
S - ustawiasz manualnie czas naświetlania, ISO, balans itd., a aparat automatycznie dostosowuje przysłonę
P - ustawiasz manualnie ISO, balans itd., a aparat automatycznie dostosowuje czas naświetlania i przysłonę
W trzech trybach półautomatycznych aparat tak dostosowuje parametry, żeby uzyskać poprawnie naświetlone zdjęcie.
To może jeszcze, żeby łatwiej było zapamiętać:

M - jak manual
A - jak aperture (przesłona)
S - jak shutter speed (szybkość migawki / czas naświetlania)
P - jak personal


dzieki 🙂
m.indira   508... kucyków
15 lutego 2015 21:22
moja sigma 70-200 podpięta najpierw do D60 obecnie do D610, sprawuje się bez zarzutu, cieszę się bo nie musiałam zmieniać szkła jak przeszłam na pełna klatkę, szkło ma 3 lata i odpukać
Kurcze, a ja wciąż się boję coś nie Nikonowego podpiąć, ale może wypożyczę jakąś Sigmę. Nie powiem, kieszeń by była zadowolona 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lutego 2015 21:08
Ja mam jeszcze Sigmę 30 1.4, wprawdzie nie jest pod pełną i mi ciut włazi w kadr na d600 ale też nie narzekam 🙂
Wiadomo, to nie Nikkor ale niektóre modele nie odbiegają aż tak od oryginałów
smartini, możesz pokazać pełen kadr z tej sigmy?
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 lutego 2015 21:35
abre, coś znajdę to wrzucę 😉

a tymczasem Marcin i Fuerte z dzisiejszej sesji
model niemający nic wspólnego z końmi a tak fajne zdjęcia wyszły 😀
zero stresu, zero spiny o 'śmierdzącego, podszczypującego konia'

smartini, chodzi mi tylko o winietę wiec może być "widok z okna" 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 lutego 2015 22:26
wiem wiem, miałam nawet świeżynkę na karcie, musiałam tylko zgrać 😉
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
18 lutego 2015 00:43
Taż mam kilka Fuerczików 🙂

noo, z Domi i Olgą, dalej jesteśmy pod wrażeniem tego, jak chłopak super dogadał się z Fuerte. niesamowite!







Kastorkowa   Szałas na hałas
18 lutego 2015 06:46
Juliadna z pierwszego i  dwóch ostatnich nachrapnik był wymazywany czy po prostu tak się sierść odbiła, że są takie paski? Co nie zmienia faktu, że zdjęcie pierwsza klasa.
juliadna drugie i czwarte mistrz!
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
18 lutego 2015 07:32
Kastorkowa - wpadłam na głupi pomysł, "ściągnę nachrapnik" - nie potrzebnie to zrobiłam 🙁
Cookie dziękówa  :kwiatek:  też je lubię, nieskromnie powiem 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lutego 2015 08:10
W życiu bym nie powiedziała, że ten facet nie jest koniarzem!
smartini, majstersztyk te dwa ostatnie! Siedzę i się ślinię  😜
juliadna, też miałam rozkminę, o co chodzi z nachrapnikiem 😀 nie dasz rady tego usunąć w programie? Z Twoich najbardziej podoba mi się drugie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lutego 2015 16:24
Pewnie by i dała radę to zrobić, tylko jej się NIE CHCE!  🤬 🤬

Miałyście dwóch genialnych modeli, dziewczyny  💘 💘
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 lutego 2015 19:59
To jest zboczenie... ale chciałam na początku zapytać, na czyjej twarzy 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 lutego 2015 20:37
szepcik, a na czyjej bardziej Ci się podoba? 😀
Mi się podoba sytuacja: "moja droga, możesz się na mnie oprzeć, ja będę czuwać" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się