Ogłowia

Zastanawia mnie tylko, czemu przysyłają tak poskładane, trochę to takie bez sensu.


Bo docelowo tak jest prawidłowo zapięte, na potylicy. Właśnie po to żeby nie było widać żadnych sprzączek. Natomiast ludzie sobie życie ułatwiają i przekładają zapięcie na dół.
Sivens, a to ciekawe, bo producent tego ogłowia uważa inaczej niż ty. Widzialas katalog ktory wkleilam?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
22 sierpnia 2015 23:33
A ma ktoś może zdjęcia Premiere Faringdon na koniu? Chodzi mi to ostatnio po głowie. Albo Burford?


Serio, nikt nic? No to teraz mam zagwozdkę...  😁

EDIT: Tak w ogóle, będąc jakiś czas temu na zawodach skokowych, widziałam, że jeden koń miał ogłowie z grubym nachrapnikiem (5 cm). Wiem, że niektórzy uważają to za czysto ujeżdżeniowy design, ale ludzie patrzyli się na ten nachrapnik jak na jakieś cudo i dziw, i słyszałam parę komentarzy na temat ubierania konia skokowego w 'ujeżdżeniowe ogłowia', czy to naprawdę takie nietypowe?  👀
malinowaa - eee... tydzień temu na CSN w Drzonkowie pare osób miało takie grube nachrapniki i nie widziałam lawiny spojrzeń 😉 Choć fakt, że skoczki zawyczaj mają bardziej subtelne ogłowia.
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 sierpnia 2015 11:44
Jako, że moje ulubione ogłowie powoli umiera śmiercią naturalną tak się zaczęłam rozglądać za czymś nowym i kompletnie nic nie mogę znaleźć.
Konkretnie chodzi mi o ciemnobrązowe ogłowie z białym podszyciem, naczółek nie musi być ozdobny i tak pójdzie do wymiany. Skóra fajnie jakby trochę pożyła, tak do 200-250 zł myślę. Ktoś ma jakieś pomysły?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
23 sierpnia 2015 14:40
malinowaa - eee... tydzień temu na CSN w Drzonkowie pare osób miało takie grube nachrapniki i nie widziałam lawiny spojrzeń 😉 Choć fakt, że skoczki zawyczaj mają bardziej subtelne ogłowia.


No to dobrze, ja też na wielu zawodach widziałam tego typu ogłowia i nie było to dla mnie nic dziwnego, a tu nagle trochę szoku doznałam i się zastanowiłam, czy mnie wytykać palcami nie będą jak w takim wyjadę...  😁 😜
Ja serdecznie mogę polecić ogłowie Aurora Gold Medal  😍 rok temu zakochałam się w nim w hooksie - jest w pół rurkowe i kon przestał sie obcierać, nachrapnik szwed bardzo miękko podszyty tak jak nagłówek, skóra bardzo porządna. Trochę niczym podróbka shockemohle  🙄 tylko że cena milsza, ja dałam za nie 350zł na promocji a teraz kosztuje ok 450zł
http://www.hooks.dk/produktsida/kombineret-trense-aurora-gold-medalr/44245/44246/

Po roku wciąż wygląda jak nowe, kryształki na naczółku ładnie sie trzymają.
Dodaję wycinke ze zdjecia, tylko coś mi pojechała jakości i jakies szare wyszło  🤔
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
23 sierpnia 2015 19:57
dramsunplugged , a jaką szerokość ma nachrapnik? I nie masz może zdjęcia z profilu? 🙂
malinowaa, na lapku mam same za duże zdjęcia, a nie chce mi sie już bawić w zmiane   🤬  🙄 więc wysyłam co znalazłam na fb, w sumie jest z profilu  🤣
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10456202_782434861803075_8146517713316739801_n.jpg?oh=04242cbe4f68c511b6801989b5d0c5e5&oe=568099D6
a co do szerokości nachrapnika, myślę że ok.3,5cm-4, ale moge sie mylic, zmierzę jak będę w stajni  😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
23 sierpnia 2015 21:12
malinowaa, na lapku mam same za duże zdjęcia, a nie chce mi sie już bawić w zmiane   🤬  🙄 więc wysyłam co znalazłam na fb, w sumie jest z profilu  🤣
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10456202_782434861803075_8146517713316739801_n.jpg?oh=04242cbe4f68c511b6801989b5d0c5e5&oe=568099D6
a co do szerokości nachrapnika, myślę że ok.3,5cm-4, ale moge sie mylic, zmierzę jak będę w stajni  😉



Ok, byłoby super, gdybyś zmierzyła w tej węższej części jak i w tej najszerszej, dziękuję  :kwiatek:
Okazało  się,  że  ogłowie  kavalkade  które  chciałam  kupić  jest tylko  w brązie  🙁 I teraz waham się,  czy kupić  ogłowie  schockemohle  san diego  czy stubben  kildare  z meksykanem.  Zależy  mi na delikatnych paskach. Podobają  mi się  też  inne meksykany  schockemohle  (roxbury,  shefield) tylko mają  ogromne futra na rozecie.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
24 sierpnia 2015 16:55
Podrzuci mi któraś kontakt mailowy do p. Marka? I czy ma ktoś w ogole doświadczenie w temacie przedłużania naczółka? :zemdlał: jeśli się nie da, chce zrobić taki sam tylko dłuższy. Na ten wielki łeb zawsze jakiś problem..
E-mail do p.Marka
marek.jan.k@wp.pl. 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
24 sierpnia 2015 18:40
Bardzo dziękuję :kwiatek:
lacuna, ja przedłużałam 😉 brązowy nawet. Jak ktoś się dobrze przypatrzył było widać że jest inny odcień skóry, ale p. Marek odwalił kawał dobrej roboty 😉
anetakajper   Dolata i spółka
25 sierpnia 2015 12:57
Ogłowie dwa w jednym : http://www.equiport.co.uk/products/horse/bridles/spider-noseband-bridle-sc03/

Ktoś ostatnio szukał nietypowego śkośnika na nos (nie wiem jak to się fachowo nazywa 😉 )
http://www.equiport.co.uk/products/horse/bridles/xnose-removable-noseband-sc04/
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 sierpnia 2015 15:13
Aga, o super! Dzięki, zaraz wysyłam fotke na maila i mam nadzieję że nam coś poradzi. W końcu znalazłam ogłowie które nie obciera, nie uraża ani nic ale przy dłuższym naczółku a podoba mi się ten od kompletu..
Pomocy. Strasznie spodobało mi się oglowie Horze podlinkowane zdjęciem na poprzedniej stronie przez Ettmę.
Niestety wygląda na to że jest nieosiągalne... Producent wycofał je z produkcji. A ja tak się napaliłam na takie połączenie nachrapnika i skośnika i bu... Kojarzy ktoś coś podobnego? Ten Horze to model Modena.
Euphorycznie, a jaki kolor  i rozmiar  potrzebujesz?  Bo są  jeszcze  te ogłowia  horze  w sklepach. Przynajmniej  mi wyskakują jako dostępne.
Czarny Full.  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2015 13:33
Nie lubię Was za ten katalog Premiera...  😵 Następna choroba się szykuje  😁 A tak przy okazji, jakie polecacie głowie na araba? Gniada głowa bez odmian  👀
Mozii ja właśnie też zachorawałam na Premiera 😉 czekam na odpowiedź z Horsetown odnośnie wymiarów modelu Monaco w rozmiarze pony i cob 😀 odwieczny dylemat arabiarzy pony czy cob 😵
marlin1990 daj znac jak dostaniesz info pliz 😉
faith ok 😉 mam nadzieję, że wieczorem będę miała jakieś informacje 🤣
Jak tylko paypal przestanie świrować sfinalizuję Premiere Orleans.
Ciekawe, jak będzie na dużym łbie wyglądało...  😜
Euphorycznie, ładne ogłowie, ale jeśli koń ma duży łeb z odmianą to nie bierz białego podszycia - wygląda fatalnie. Za to ma bardzo przyjemną cenę i na co dzień do ciorania jest idealne. 🙂

Nie wzięłam ostatecznie białego. Zawsze miałam czarne i tak też zostało.
Chociaż trochę kusiło...  😁 Nigdy nie miałam nic z tej firmy i cena mnie skusiła.
Obaczymy co to będzie - może się zakocham.  😂
Dla wszystkich małych łbów mam wymiary Premiara model Monaco w rozmiarze cob 😉
Wszystkie wymiary podane dla najciaśniej zapiętych pasków:
Pasek potyliczny ok. 90cm- od wędzidła do wędzidła  😉
Nachrapnik 58-59cm
Skośnik 42-43cm
Naczółek ok. 45-46cm

Bardzo się cieszę, bo powinno być dobre na rudą 😅 pozostał mi jeszcze dylemat podszycia 😵 brać białe czy czarne, może doradzicie?  😉
Dzieki bardzo!🙂
Nie ma problemu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się