Wybory 2015 i to co po wyborach.

[quote author=jagoda1966 link=topic=97161.msg2447609#msg2447609 date=1447149198]
Murat-Gazon a możesz przyjąć do wiadomości, że nie każdy, JA NIE, jest zadowolony z wyniku ? Na PIS głosowało ok 25% uprawnionych do głosowania, reszta miała inne zdanie. To takie trudne ? Czy słuszna jest tylko jedna prawda ? Jarosław, Polskę zbaw ? No sory 😂

No wiadomo, że nie każdy. Takie są prawa demokracji. Cztery lata temu też nie każdy był. To normalne chyba? Jednak wybór większości trzeba uszanować.
[/quote]

Taniu
To my mamy demokrację ??   😲
Toż przecież wszystkie wybory od lat były sfałszowane ?? Te do sejmu, senatu, lokalne i rządowe.  😁
Jakim cudem teraz udało się to fałszerstwo powstrzymać ?
Nie widziałam przy urnach komisji pilnujących komisji 🙂
Cud, cud ....

edit
Murat - to ja pisałam o tym "Boże coś Polskę"
Problem w tym, że chyba niedoczytałyście 🙂
Ja pisałam, że na wiecach śpiewano jeszcze niedawno "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".
Szczerze mówiąc jak to usłyszłam po raz pierwszy to mnie przytkało. Bo za komuny właśnie ta "wolna" wersja była śpiewana.
A tu nagle ..rok 2015, zlot PiS i znowu słyszę o zwracaniu ojczyzny.
Z samą pieśnią nie mam żadnego problemu. Piękna jest.

Pytam moją siostrę cioteczną: o co chodzi ?? to my nie jesteśmy wolni ??  No to usłyszałam o Unii, o NATO, o fałszerstwach wyborczych, o agentach obcego wywiadu w rządzie.
Jak jej słucham to się boję  😵
Te łzy wzruszenia w oczach, ta ekstaza. Duda jak Prorok, Szydło Madonna.
Bóg i ta Ojczyzna, są dla niej tak bardzo ważne.
No, Bóg ważny ale czemu od 4 lat mieszka z facetem bez ślubu  😁
Nic to....moja siostrunia jedzie dzisiaj w nocy na Warszawę. Z Koszalina wyjeżdża dzisiaj kilka autokarów.
Warszawo ...na barykady !!
trusia bo naród zechciał dać szansę tym panom 😉 Demokracja, chcesz czy nie.
A z historią jest jeszcze ten problem, że podlega interpretacjom. I zakłamywaniu także. I każdy może sobie wybrać punkt widzenia i stronę, która mu się podoba. Stąd różnice w poglądach. Dla mnie obecna wygrana PiS-u ma jak najbardziej związek zarówno z historią Polski, jak i ze współczesną historią świata, dla "przeciwnej opcji politycznej" być może także ma, ale na pewno zupełnie inaczej interpretowany.
Ja mam takie zwyczajne, własne życiowe sprawy . I wolny czas spędzam inaczej niż na emocjonowaniu się co jaki polityk wrzuca mediom na pożarcie.
Wybory za nami, jest układ kiedy jedna partia ma rząd, parlament i urząd prezydenta. Wkrótce wojewodów i inne najważniejsze urzędy. W kampanii obiecano złote góry.
Zobaczymy jak to będzie. To wielka odpowiedzialność. Nie spodziewam się szubienic na ulicach ani polewania wodą święconą. Żyję jak codziennie. Nie chcę, żeby redaktorzy ciągali mnie na sznurku.
Szefowie TVN już spotkali się z Prezesem, zatem szybko nastąpią zmiany. I osoby podatne na gadki mediów zaczną sypiać spokojnie.
Najvorsze że historia  zawsze się powtarza i to z wszelkimi tego konsekwencjami 😵
szemrana a to mi się pokręciło, co kto napisał  😡 Ale tak czy inaczej sens jest taki sam, jeszcze w zeszłym roku jak byłam na Wawelu w trakcie mszy niepodległościowej, to z głośników z Katedry transmitowano pieśń ze słowami "ojczyznę wolną pobłogosław, Panie", a ludzie na zewnątrz w sporej większości specjalnie głośno śpiewali wersję "racz nam zwrócić". Wielu miało wpięte w kurtki znaczki PiS-u, orzełki, znaczki z Madonną. Nie wiem, może kogoś to bulwersuje albo śmieszy, ale mnie nie, bo rozumiem, o co tym ludziom chodzi.
Właśnie o to, żeby tym razem historia się nie powtórzyła.
Ale historia się pkwtórzy i to w jeszcze gorszym wydaniu. Wspomnisz moje słowa. 😤
Ale żeby nie było , marzę o tym żebym się mylił a te moje słowa obróciły się w g....
Nawet na początku dobrze życzyłem p. Szydło , ale teraz już widzę że to ... .... i kamieni kupa. 🙁
berula, fakt, nie mam pojęcia o co chodzi z tą niechęcią do ludzi o odmiennym kolorze skóry bo się z nią nie stykam. Miałam i mam znajomych o najróżniejszym kolorze karnacji, pochodzących z różnych kontynentów.
Co prawda teoretycznie wiem, że istnieją tacy co np. mówią "ciapaty", sama za coś takiego miałabym ochotę dać w mordę. Ale nigdy nikt nie powiedział czegoś takiego przy mnie.

trusia, no, dotychczas uważałam ojczyznę za zniewoloną, prawda. Zniewoloną "subtelnie". Medialnie, finansowo.
Pozbawioną rzeczywistej niepodległości czyli możliwości podejmowania autonomicznych decyzji.

Dodofon, ja robiłam to, co przystoi obywatelowi demokratycznego kraju, gdy chce, żeby wygrała "jego" opcja. Uparcie głosowałam na tę opcję i namawiałam innych. I teraz się cieszę z sukcesu. A potem będę bacznie obserwować co się dziej i rozliczać, też przy urnach.

Teodora, w skali światowej to nic dziwnego. Ale w skali Polski już tak. Bo, co najmniej od 1939 roku, po raz pierwszy jedna partia ma wolność rządzenia (nie licząc marionetkowej PZPR).
busch   Mad god's blessing.
10 listopada 2015 18:30
Historia historią, jesteśmy tu i teraz i oceniamy sytuację tu i teraz. Wnioski z historii? Przecież to zwolennicy twojej partii zarzucają, że ktoś ocenia Ziobrę, Kamińskiego czy Macierewicza „nie czekając na zaprzysiężenie” (jakby zaprzysiężenia miało coś zmienić). Ich przeszłej działalności nie uważasz za historię?  


Odpiszę Ci chyba bardziej ze względu na innych rozmówców, bo Ty udowodniłaś że jesteś całkowicie zaimpregnowana na zdanie, które Ci nie wpasowuje się w światopogląd. Otóż:

- po raz nie wiem który: NIE jestem zwolennikiem PiS-u, nie głosowałam na nich, nie spodziewam się po nich zbawienia narodu polskiego
- co zaprzysiężenie zmieni? Otóż zmieni taki jeden mały szczególik: będziecie mieli jakieś konkretne powody, żeby się tego PiS-u bać. W tej chwili to jest wróżenie z fusów, bo chyba wszyscy tutaj zgadzamy się z tym, że politycy w naszym kraju (i chyba nie tylko w naszym kraju) nie spełniają obietnic, robią rzeczy, od których się bronili rękami i nogami i w ogóle lepiej się za bardzo nie przywiązywać do tego, co oni tam gęgają przed wyborami. Więc niezależnie od tego, kto wygra, nie mielibyśmy możliwości przewidzieć, co takiego zrobi jak już do władzy się dorwie. Przeszła działalność PiS-u była 8 lat temu, więc nic pewnego na jej podstawie powiedzieć się nie da. Zwłaszcza że działali w bardzo trudnych warunkach, tzn. niby wygrali, ale POPiS nie wyszedł, więc byli skazani na bardzo szemranych koalicjantów, co też miało wpływ na ostateczny wygląd tej polityki.

szemrana, mam pytanie do tego marszu 11 listopada - uważasz, że to jest jakoś związane z PiS-em? To jest przecież cyrk Młodzieży Wszechpolskiej. Prezydent Duda nie weźmie w nim udziału. Nie widziałam też, by propagowali rasizm czy ksenofobię. Owszem, nie chcą przyjmować imigrantów, ale dostosują się do ustaleń PO, więc i tak ich przyjmą. Teksty Kaczyńskiego o zagrożeniu epidemiologicznym są całkiem trzeźwo postawionym pytaniem, zwłaszcza że Syryjczycy to ledwie 20% wszystkich uchodźców/imigrantów, reszta jest z Afryki Północnej, z Azji Mniejszej, z Azji - no i tam po prostu są różne choroby, np. gruźlica. Nie widzę w tym nic nienawistnego.

Ja mam takie zwyczajne, własne życiowe sprawy . I wolny czas spędzam inaczej niż na emocjonowaniu się co jaki polityk wrzuca mediom na pożarcie.
Wybory za nami, jest układ kiedy jedna partia ma rząd, parlament i urząd prezydenta. Wkrótce wojewodów i inne najważniejsze urzędy. W kampanii obiecano złote góry.
Zobaczymy jak to będzie. To wielka odpowiedzialność. Nie spodziewam się szubienic na ulicach ani polewania wodą święconą. Żyję jak codziennie. Nie chcę, żeby redaktorzy ciągali mnie na sznurku.
Szefowie TVN już spotkali się z Prezesem, zatem szybko nastąpią zmiany. I osoby podatne na gadki mediów zaczną sypiać spokojnie.


Też jestem tego zdania. Naprawdę pobłażliwość mediów w stosunku do PO była dla mnie na poziomie absurdalnym. Jeden przykład: taka miła książeczka, bestseller z trzykrotnie wyczerpanym nakładzie o Komorowskim i jego gangsterskim sposobie działania, wypuszczony tuż przed wyborami; "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Ktoś kojarzy? Jak to się stało, że media unikały tego tematu jak kija z kupą? Jeden tylko Braun wymachiwał tą książką w porannej telewizji i raz Bogdan Rymanowski się wyrwał z szeregu w audycji live, Komor prawie się tam ugotował na miękko i zaczął mu grozić. Ja NIE POJMUJĘ jak to się stało. Jednocześnie w ciągu tej samej kampanii wyciągano na Dudę "brudy" pokroju spreparowanego konta na Twitterze jego córki (mam nadzieję, że Lisa za to wywalą na zbity pysk w niedługim czasie).

Te wszystkie afery PO też jakoś zawsze unikały ognia krzyżowych pytań i generalnie media jakoś dziwnie podświetlały te wątki, które były na rękę PO. Afera taśmowa chyba stanowi najbardziej dobitny przykład takiego działania.

Nie wspomnę już o jawnych kpinach z demokracji, np. przy okazji mielenia podpisów pod różnymi referendami.

Więc dla mnie - tak szczerze - media w tej chwili nie stanowią wiarygodnego źródła informacji w kwestii PiS-u, bo wydaje się oczywiste, że one prowadzą swoją własną agendę, którą niekoniecznie jest przekazywanie "całej prawdy, całą dobę". Więc jak czytam o nienawistnym milczeniu Jarosława Kaczyńskiego, to traktuję to z odpowiednim dystansem. Co również innym polecam.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 listopada 2015 18:50
A Ci wszyscy dziennikarze od wczoraj jakiegoś omamu dostali,  latają za Macierewiczem jak opętani, mało pod nogi się mu nie poprzewracają. Podkręcają atmosferę i usilnie próbują ośmieszyć i wykreować na "świra".

busch z Twoim obiektywizmem i wiedzą, dobrze się Ciebie czyta.  :kwiatek: za to, że masz siłę, ochotę i nerwy, żeby jeszcze to pisać  😉
busch   Mad god's blessing.
10 listopada 2015 20:14
Hehe, tak na rozluźnienie atmosfery mam filmik z latania za Macierewiczem:
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/niemiecka-prasa-pisze-o-twardoglowych-macierewicz-a-pan-to-czytal-bardzo-nam-sa-potrzebni-dobrzy-tlumacze,1480604.html?playlist_id=12799
to chyba ten pokaz dyplomacji najwyższej próby, kiedy polityk mówi ci "spierd**aj", a ty się cieszysz na nadchodzącą podróż  😁 😁

btw ja nawet tak bardzo się nie dziwię temu syndromowi oblężonej twierdzy u PiS-owców, którzy śpiewają o oddaniu im wolnej Polski. Ja mam łatwiej bo jak wypowiedź krula zmanipulują, to przynajmniej mam świadomość, że on naprawdę się czasem wypowiada tak, że tylko kuce są w stanie go strawić, a i to po wspólnej egzegezie słów Korwina  🤣. A PiS-owcy widzą manipulacje, widzą 'swoich' polityków którzy wcale diabła nie przypominają i cóż... odpowiednie wnioski naprawdę mają swoje uzasadnienie, nie wiem czy wystarczające, ale na pewno nie wzięte z Księżyca.
To już jest mniej śmieszne. Wcale nie bez związku z tematem wątku.

halo ja związek widzę taki, że teraz rządzi partia wybitnie pro amerykańska. A akurat dla mnie Amerykanie są powodem toczących się aktualnie wojen na świecie. W imię dobrej sprawy oczywiście, w ogóle nie chodzi im o pieniądze, nic a nic  😤
Wojny zawsze zą toczone w złusznej sprawie  😁 przynajmniej jednej strony.
busch   Mad god's blessing.
11 listopada 2015 10:20
halo, ten film traktuj z bardzo dużą dozą ostrożności. Jest zrobiony nierzetelnie i pokazuje bardzo uproszczone rzeczy - na poziomie uproszczenia tak dużego, że trudno to dalej nazywać prawdą. W dodatku miesza prawdziwe zdarzenia (CIA i jej różne zabawy) ze zdarzeniami, które tak pokazali żeby pasowały (robienie z IMF i Banku Światowego potworów).

Geopolityczne tematy w krajach takich jak Ameryka Południowa czy Bliski Wschód, to nie jest coś, co możesz podsumować w czterech zdaniach i jednej dacie, a potem przeskoczyć do nowego tematu. A globalnie bieda nie wzrosła, tylko ZMALAŁA, i to bardzo dużo (o połowę np. zmalała ilość ludzi żyjących za mniej niż dolara więcej, czyli w skrajnej biedzie wg ONZ-tu - to był zresztą ich cel milenijny, niedawno osiągnięty). Podobnie nierówność zarobków globalnie wykazuje stały trend malejący, natomiast nierówność wzrasta na szczeblu danego kraju, i to jeszcze zależy jakiego - na pewno Stany Zjednoczone stopniowo się rozwarstwiają w ten sposób, natomiast nie da się powiedzieć, że tak jest w każdym kraju.

Ogólnie te rzeczy, z którymi miałam jakąś styczność, film przedstawia w sposób bardzo nierzetelny, a wykorzystuje też informacje mi zupełnie nieznane (dokładny przebieg akcji w Gwatemali np.), więc tak dla pewności polecam w ogóle nie wierzyć w cały ten film i poszukać lepszych źródeł informacji.

Dużo lepszy jest np. ten dokument:

nazywa się "No End in Sight" i jest o misji stabilizacyjnej w Iraku. Polecam.
busch, może jestem głupia, ale nie aż tak, żeby cały tamten film brać dosłownie. Wiesz, globalizacja ma też pewne zalety. A korporacje mają przynajmniej jakąś wewnętrzne zasady, co nie zawsze można powiedzieć o dyktatorach.
No i cóż - ryzyka komunizmu też bym nie lekceważyła.
Ale, jak ktoś mądry powiedział: Zasadniczo kapitalizm polega na prywatyzacji zysków a upublicznianiu strat.
Marsz Niepodległości . Spokojnie. Patriotycznie. Mnóstwo ludzi. "Polska dla Polaków-Polacy dla Polski"

Bezcenne głosy komentatorów w studiach TVN.TVP .  😂 Większość usiłuje wykonać zgrabny zwrot. Warto posłuchać bo śmieszniejsze niż kabaret. Redaktorzy z trudem ukrywają wyczekiwanie, że może jednak zdarzy się jakaś sensacja.
Relacja z przemówień w TV Republika. Inne stacje pokazują ...dym.
Faktycznie, miłe zaskoczenie po burdach z ostatnich lat 🙂 Natomiast wracając do hasła: Polska dla Polaków ... to nie jest to hasło niepodległościowe, a ja tego oczekiwałam. To jest moja jedyna uwaga 🙂
Jak PO wynajmowalo bojowkarzy-prowokatorow to co się dziwić że były. 

Tvn i inne tego typu stacje ośmieszaja się w tych swoich komentarzach.  Z maszerujących chcieli zrobić faszystów. No a najlepszy tekst był o 15 tys na marszu, który potem zmieniły na 35 tys
Cierp1enie, taak? A skąd takie informacje?

Ja od dawien dawna uważam, że to PiS płaci w ogóle tym pożal się boże "narodowcom". No a teraz zapłacili tylko za sam event, bez spektaklu. W końcu odzyskali wolność 25.10.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 listopada 2015 21:46
Kurczę a ja myślałam, że to po prostu lepsza organizacja, zwiększone przygotowania, wyciągnięte wnioski z poprzedniego marszu i mniej czubków szukających zadymy.
Myliłam się.
Cierp1enie, taak? A skąd takie informacje?

Ja od dawien dawna uważam, że to PiS płaci w ogóle tym pożal się boże "narodowcom". No a teraz zapłacili tylko za sam event, bez spektaklu. W końcu odzyskali wolność 25.10.

Bez sensu. Nie dosc ze im konkurencyjna impreze robili, to jeszcze lemingi nie rozrozniaja jednych od drugich i nienawisc do PISu tym wieksza.

A informacje o prowakacjach podawali organizatorzy od dawna. Sledzilam perypetie marszu przez pare lat z rzedu i pojawial sie ten temat non-stop. Np podczas spalenia wozu TVN policja nie reagowala. Jest w sieci film jak Winnicki, szef Wszechpolactwa, rozpedza zamaskowanych panow podpalajacych samochod za pomoca kuli ortopedycznej. Byly tez filmy z marszu, na ktorych byl zadymiarz o wyjatkowo charakterystycznej facjacie i dla porownania film z ludzaco podobnym panem na zgola innej demonstracji bo lewicowej... Zawsze mozna tlumaczyc ze blizniak albo zmienil poglady no ale od publikacji podsluchanej przy osmiorniczkach rozmowy minister Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika nie wiem czy trzeba wymyslac tak karkolomne tlumaczenia.

A teraz cos z zupelnie innej beczki, az poczulam cos na ksztalt sympatii do Leszka. Ogladac koniecznie do konca 😀

Leszek Miler i ZLEW
Ciprp1enie chyba coś Ci się pomylilo. Gdyby to PO wynajmowalo bojówkarzy to tym bardziej teraz by to zrobili. To PiS zależało na burdach wtedy i spokoju dziś. To przecież logiczne, a od dawna wiadomo, ze Ci kibole w kominiarkach to ich ziomale. Pani Kempa bardzo ich chwalila swego czasu  🤣
Ciprp1enie chyba coś Ci się pomylilo. Gdyby to PO wynajmowalo bojówkarzy to tym bardziej teraz by to zrobili. To PiS zależało na burdach wtedy i spokoju dziś. To przecież logiczne, a od dawna wiadomo, ze Ci kibole w kominiarkach to ich ziomale. Pani Kempa bardzo ich chwalila swego czasu  🤣


😉
Ale nie martw się, pisiory tego nie zrozumieją. Jak ktoś na nich głosował, to ciężko mu przetworzyć suche fakty w logiczny sposób.
Ależ piękne przemówienie Ewy Kopacz. No gratulacje.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
12 listopada 2015 16:53
Żałuje, że nie mogłam oglądać. Podobno podczas przemówienia posłowie mieli ubaw po pachy, można było dowiedzieć się że były rząd zostawił państwo w świetnym stanie, że mamy istne El Dorado (ehh a przeciez PiS miał je zrobić) i najlepsze że wyprzedziliśmy Francję i Szwajcarię  😁 Tylko dlaczego społeczeństwo 2 razy opowiedziało się za zmianą skoro wszystko było idealnie...? Zastanawiam się jak nie było jej wstyd powiedzieć do nowych rządzących, że nie przepuszczą żadnego kłamstwa. I kto to mówi  😁  Przykro patrzeć na taki koniec p.Kopacz, ona jest jakaś oderwana od rzeczywistości.
nie mogłam patrzeć na ten szajs, wyszłam po 5 minutach
"News" GW -media faktycznie zeszły na psy.  😵
Dno, syf i wodorosty.
No faktycznie, informacja niezbędna. Ale jakoś mnie to nie dziwi, że taki "super news" wstawili.  🤔 Cóż.. trzeba się zacząć przyzwyczajać.  🤔
Zupełnie poszli po bandzie, zachowali się jak pudelek.pl Co to kogo interesuje, czy z Bogiem czy bez.  A może społeczeństwo (część) tego oczekuje ...  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się