Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ja wiem, co będzie powodem, dla którego biedny, ale szlachetny  PiS nie da rady spełnić obietnic. Bo Platforma zostawiła kraj w takim stanie, że nic się nie da zrobić. Bardzo by chcieli, ale jak nie można, to nie można. 

Tak w ogóle to chyba się przesłyszeliśmy. Bo Szydło przecież dla Gowina szykowała MEN, a nie MON.  😂  I tak się stało!
A mnie napisali wcześniej że jestem oszołomem bo to nie do przewidzenia. 😁 Jeszcze nie zostali wybrani jak już się wycofali z obietnic.Głupota ludzka nie zna granic. 😵 Wydawało im się że ukarzą elity rządzące za ich zegarki czy ośmiorniczki i w zamian dostaną obiecane 1400 000 000zł. PIS w obietnicach przebiło cały świat, w obiecankach nikt im nie podskoczy , a w realnym świecie ? W realnym świecie dopiero teraz zobaczą . Nie będzie żreć mlecz tylko kwaszoną trawę.
PIS ma władzę absolutną na zrealizowanie swoich obietnic , czekamy na El Dorado.
Pani Premier miała taki wpływ na wybór rządu jak my mamy wpływ na pogodę.Nawet nie umiemy jej dobrze przewidzieć. 😂
Trochę sie chyba oderwaliscie sie od rzeczywistości. Straszenie PiSem juz nie działa - przecież to dlatego PO przegrała. Tych co wierzyli w wyborcze obietnice przecież nie ma na forum bo to nie ta warstwa społeczna. Ci co zawsze głosują na PIS albo inne partie, które nie sa PO lub pochodne + ci co w ogole nie głosuja, nigdy sie Macierewicza i Fotygi nie bali, a ci co kiedyś głosowali na PO i pochodne, a teraz zagłosowali na PIS, zrobili to bo bardziej niż Macierewicza boja sie Kopaczowej i całej reszty. Tak ze nikt tu raczej nie płacze, a PiS musiałby sie naprawdę zacząć wykazywać zeby przebić platofrmersow 🙂
Bobek- Powiem więcej, PIS wogóle nie będzie się musiał wykazywać zeby przebic PO , PIS już to zrobił. To największe oszustwo jakiego mogł sie dopuścić, ci ludzie wogóle nie byli brani pod uwagę w trakcie kampanii wyborczej. Przedstawiony skład rządu usunął się całkowicie w cień żeby wypłynąć po wygrany h wyborach. 😤
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 listopada 2015 14:20
Smok10, ale mam nosa, byłam pewna Kamińskiego. Czy znajdzie się teraz sędzia z jajami? Wątpię, czy się odważy.
Rząd z rodzaju "nightmare from hell" 😀iabeł: Ale PO też możemy podziękować, że jak przyszło do głosowania nad postawieniem Ziobry przed TS, to jakoś ani pani premier, ani kilku innych posłów nie miało czasu, żeby się pofatygować. Możemy być pewni, że Ziobro takich błędów robić nie będzie.
A Macierewicz w MONie - tego nawet nie da się skomentować. I ten jakże mądry pan na czele MSZ...
Myślę, że Radkowi będzie smakowało drogie wino i ośmiorniczki w Harvardzie, tylko duży dystans może nas teraz uratować...  😵
Mnie skład rządu nie dziwi. Takie jest prawo ugrupowania, które wygrywa wybory: biorą swoich. Nie pamiętam obietnicy, że skład nowego rządu uszczęśliwi opozycję.
Tymczasem czekam aż się zakończy farsa dogasającej PEK. Bo aż się nie chce już jej słuchać. "Słoń a sprawa polska". Świat się na Malcie zawali .  😂
A co ma zakończyć PEK ? Wybraliś ie sobie to niech teraz kończą .Panią PEK mogą już pocałować w dupę , teraz niech się wykazują ci wybrani przez was. 😤
Nie po to wybrali taki skład żeby im ktoś podskakiwał. Nawet wezmą swoich do TK żeby powrócić do starej formuły i żeby Min.Sprawiedliwości był Prokuratorem Generalnym i żeby miał wplyw na toczące się sprawy i wyroki.
Nie pamiętam obietnicy, że skład nowego rządu uszczęśliwi opozycję.


Opozycji nie, ale swoich wyborców – tak. Z jakiś powodów Szydło przeczyła, że na Macierewicza czeka MON.

Śmiech pusty mnie ogarnia, jak sobie przypomnę, jak Macierewicz z Fotygą latali po korytarzach budynków Kongresu USA i polowali na kogoś, kto im obieca, że Amerykanie przeprowadzą śledztwo, które niewątpliwie udowodni zamach, i jak wrócili triumfalnie wieszcząc, czego to na tych korytarzach nie dokonali.  Parę ładnych lat minęło, a sukcesu korytarzowego brak. Natomiast sukces w ośmieszeniu państwa polskiego był. 
Głosowaliście - macie  😀 Może na przyszłość na przymroczony tłum nie zadziała schowanie polityków klasy Antoniego na czas kampanii.
Oby do przedterminowych wyborów.
Oby  😵 zanim naprawdę będziemy w ruinie. 🙄
Popcornuuuuuu....będzie się działo..
Mam tylko nadzieję, że nie potrwa to długo.
Jak ludziom zależy na stołkach. Taka Szydło - nie przeszkadza jej, że jest i będzie marionetką prezesa i że to widać i slychać i czuć. Nawet pozorów jej premierowania nie zachowują. Jedni się spotykali, ustalali, ustalili - a Szydło pokazywała się w mediach i chodziła do kina. No, była to przecież jedyna okazja, żeby obejrzeć Bonda, nie można było jej przepuścić.

Co tam rząd, ważny Bond!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 listopada 2015 18:05
Przynajmniej te wszystkie lemingi mają się czym żywić, wzajemnie łechtają się  😂
Wszyscy wróżbici i jasnowidzowie mogliby wstrzymać się chociaż do zaprzysiężenia od tych osądów i czarnych wizji, bo to aż śmieszne jest jeszcze nic nie zdążyli zrobić to już wszystko jest przecież źle.
Jestem bardzo ciekawa i zainteresowaniem będę patrzeć na poczynania nowego rządu.
Zadziwiające jak wielu zwolenników PiS to młodzi ludzie.
Kiedy rządził PiS bardziej od ojczyzny interesowały ich balety i co włożyć na siebie żeby Jasiek z IIb zaszczycił spojrzeniem.
A wystarczyłoby poczytać co Ziobro , Macierewicz i reszta wyprawiali jeszcze tak niedawno temu 🙂
Mam tylko nadzieję, że nie potrwa to długo.Ale co ich powstrzyma?
zawał Jarka ????  😁
Potem pozjadają się nawzajem.

Co do PiS i szansy (cytacik dla iwona9208)

"Dajmy im szansę!
Już raz daliśmy.
Daliśmy szansę Ziobrze, który o mało nie stanął przed Trybunałem Stanu za polityczne podporządkowanie Prokuratury, ale nie to jest nawet najważniejsze, ważniejsze, że "dzięki" jego decyzjom transplantologia zatrzymała się w rozwoju na 2 lata, ilu ludzi przez to umarło? Nikt nie wie.
Daliśmy szansę Gowinowi, świętemu od zarodków, i specowi od reformy sądów (koszty odwrócenia idą w miliardy) dzięki czemu najprawdopodobniej w najbliższym czasie ukażą się nowe podręczniki do położnictwa w których będzie napisane że zarodek bawi się już klockami Lego i słodko mówi "mama".
Daliśmy już szansę Kamińskiemu, który ma wyrok za nadużycia władzy względem opozycji.
Daliśmy już szansę Macierewiczowi, który opublikował aneks do raportu z likwidacji WSI w dwóch językach, i dlaczego tym drugim był rosyjski ?
Daliśmy już szansę Glińskiemu, który o łaskawie podziękował na Skajpaju profesorom z Zespolu "Ekspertów" Macierewicza za wyjaśnienie "zamachu smolenskiego".
Daliśmy też szansę minister Fotydze w spodniach, Waszczykowskiemu, dzięki czemu znów pomachamy szabelką na wszystkich w UE i się na nich obrazimy profilaktycznie.
Widzieliśmy w akcji Beate Kempę, szefową Kancelarii Premiera, tfu p.o. Premiery, która uważa gender za marksizm kulturowy i zaprzeczenie roli kobiety, którą MA BYC rodzenie dzieci i usługiwanie mężowi.

Prof. Jan Szyszko ma objąć tekę Ministra Środowiska, first of all, pan Szyszko wsławił się trzema zasadniczymi rzeczami,
-po pierwsze chciał jednak przeprowadzić drogę szybkiego ruchu przez Dolinę Rospudy, co mu się, dzięki wstrętnemu lewactwu nie udało.
-nie zgadzał się także na zakaz wycinki drzew z Puszczy Białowieskiej. Very kurwa ochrona środowiska. 
Szyszko jest też wykładowcą Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, tej od Rydzyka, jest też przeciwnikiem udowodnionej naukowo tezy o antopogenicznym pochodzeniu zjawiska globalnego ocieplenia. Wystarczy tego pajacowania."

Wystarczy ??
To są odpowiedzi dlaczego będzie do d...y.
Będzie śmieszno, będzie straszno.
Ziobro powinien siedzieć. Dzięki niemu agenci Tomki mogły sobie poczynać bezkarnie niszcząc życie innym.
Swoją drogą jak można mieć dobre zdanie o własnym NARODZIE, kiedy agent Tomek po tym wszystkim zostaje przez NARÓD wybrany posłem.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 listopada 2015 19:23
Nie zamierzam licytować się  🙂
Domyślam się
szemrana jakie to zajebiste, ze Tobie się chciało tyle napisać. Bo mi się nie chce. Ale podpisuje się pod tym obiema rekami! Brak ogonków - telefon 😉
Szkoda że nie pomagaliście mi w trakcie dyskusji jeszcze przed wyborami . teraz to trochę musztarda po obiedzie  🙁

Nawet nie miał bym satysfakcji z powiedzenia. A nie mówiłem !
pomagałam....ale to było jak zawracanie kijem Wisły.
Zresztą każdy ma swój rozum.
Jak rząd będzie się błaźnił, to przynajmniej nie będę miała wyrzutów sumienia, że rękę do tego przyłożyłam.
Zadziwiające jak wielu zwolenników PiS to młodzi ludzie.
Kiedy rządził PiS bardziej od ojczyzny interesowały ich balety i co włożyć na siebie żeby Jasiek z IIb zaszczycił spojrzeniem.
A wystarczyłoby poczytać co Ziobro , Macierewicz i reszta wyprawiali jeszcze tak niedawno temu 🙂

Podobno przez takie myslenie PO przewalilo wybory. Mysleli, ze wystarczy pojsc po najnizszej linii oporu i postraszyc Maciarewiczem tak jak to sie juz raz udalo. Tym razem po prostu ludzie sie nie nabrali bo trudno sie nabrac 2 razy na to samo. W czasie rzadow PIS nie bylam w IIc, po prostu nie mialam TV w domu i ani sie nie balam, ani nie wstydzilam bardziej niz przez 8 lat rzadow PO. Na kazde "bo Pis cos tam", wiekszosc ludzi w tym kraju odpowie "ale PO niestety nie bylo lepsze". Ja juz raz to pisalam, PIS nie wygral, tylko PO przegrala. Stala sie niewybieralna, pobila w "antypopularnosci" PIS i przewalila, wykanczajac przy okazji slabego IMHO ale nieprzecietnie popularnego prezydenta! Na nic wiec te zgrane spiewki, chyba ze chceta sie tylko poekscytowac we wlasnym gronie. PS nie jestem wyborca PIS.
szemrana lubię to 👍
Najgorzej że już się błaźni a jeszcze nie jest rządem. Prezydent pojechał az do Watykanu żeby się wyspkwiadać. Dziś napisali że może odwiedzi nas papież , pewno żeby wyspowiadać resztę, ale już w rozgrzeszenie wątpie. 😎

Ciekawe.co powiedzą wyborcy PIS jak ten oficjalnie wycofa się ze wszystkichobietnic ?
Bo póki co tylko biadolą że naobiecywali tyle że nawt Midasowi by złota zabrakło. 😁 i kombinują że to i tak nic nie da.( real8zacja obiecanek )
busch   Mad god's blessing.
09 listopada 2015 22:53
O matko, ale histeria, weźcie chociaż poczekajcie do zaprzysiężenia z rozliczaniem nowej władzy  😁

Naprawdę PO nie jest lepsza od PiS-owców, tyle że już tak im sodówa uderzyła do głowy, że nawet nie próbowali wyjaśniać kolejnych afer, tylko udawali że nic się nie stało. Naprawdę najbardziej smutne by było, gdyby znowu wygrało PO, bo oni nic poza straszeniem PiS-em nawet nie byli w stanie wymyślić jako kiełbasę wyborczą. Niczego dobrego się po PiS-ie nie spodziewam, ale uważam że ta zbiorowa histeria jest naprawdę zdumiewająca - ich zaletą było to, że głosując na nich odsunęliśmy wreszcie od władzy PO, któremu dobrze zrobi zderzenie z rzeczywistością.

Osobiście bardziej mnie japa Sikorskiego wnerwia, niż Macierewicz  😁
A wystarczyłoby poczytać co Ziobro , Macierewicz i reszta wyprawiali jeszcze tak niedawno temu 🙂

No wlasnie, czy wystarczyloby? Na zimno pewne rzeczy widzi sie inaczej. Histeryczny ton artykulow, ktore mlody wyborca byc moze sobie odgrzebal, bez wsparcia zbiorowej hiterii i co wieczornego drzacego glosu dziennikarza oraz przerazonych "autorytetow", moze po prostu tych mlodych ludzi jedynie rozsmieszyl? Tak jak mnie smiesza, kiedy odpale sobie dla rozwywki jakis program publicystyczny TVN albo poczytam komentarz jakiegos cyngla z GW. Wszak propaganda to codzienne wbijanie miliona gwozdzi w milion desek. Jednorazowy research w kaczystowskiej Rzeczpospolitej nie wystarczy, zeby czlowiek przestal myslec glowa, a zaczal emocjami  😁
Zreszta ta taktyka wcale nie jest nowa, za PRLu propaganda budowala stan zagrozenia po to, zeby go odpuscic we wlasciwym momencie. Dokladnie to samo jest teraz, jak rzadzili Kaczynscy, wg mediow kraj byl niemal w stanie wojny. Kiedy wygralo PO, co by sie nie dzialo, kogo by w ciupie nie zamkneli i do kogo by nie weszli o 6stej rano, to w TV panuje pokoj. Teraz znowu wojna. I tak to sie plecie. Dlatego ja nie mam watpliwosci, ze nawet gdyby PIS zamienil nagle nasz biedny kraj w kraine mlekiem i miodem plynaca, to wy tu bedziecie dalej pisac w stylu "a nie mowilam/em Fotyga znowu potknela sie na schodach, wstyyyyd jak cholera na cala Europe".
Pożyjemy - zobaczymy. Tylko czasu szkoda.
Ja już się nażyłam w beznadziei komuchowatych rządów.
Całe życie czekam, że Polacy polezą po rozum do głowy i nie pozwolą rządzić durniom, miernotom i aferzytom.
A ostatnimi czasy tylko tacy dorywaja się do władzy.
Całe życie czekam na Polskę uśmiechniętą, życzliwą, niezawistną.
Bez hejtu, bez opluwania się.
I się nie doczekam..... A czasu mi zostało nie tak wiele.

Już w środę pójdą ulicami mojego miasta obywatele napier......ć kostką brukową w szyby i przystanki.
W Warszawie międzynarodowe firmy ostrzegają swoich pracowników - obcokrajowców o ciemniejszej karnacji, żeby nie wychylali nosów z domów.
Co ma zrobić mój ciemnoskóry przyjaciel ?? Facet urodzony w Polsce, żyjący tu od zawsze.
Jaką ponosi winę, że miał ojca kenijczyka.
Ma dwie córki - 11 i 15 letnią. Piękne dziewczyny. Polki o niebanalnej urodzie z białej matki i ciemniejszego ojca.
One też nie wyjdą z domu bo rodzice umarliby ze strachu o nie.

Jedzie na Warszawę Koszalin, Kielce, Białystok na moje miasto. Autokarami .....
Nie mogą sobie zrobić własnych manifestacji ?? Zresztą co ja gadam - w ich miastach też odbędą się uroczystości.
Ktoś to organizuje bo przejazdy są za free. Znowu będą śpiewać "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".

A ja znowu będę musiała schować samochód głęboko na podwórko.
Znowu nie wychylę nosa z domu bojąc się rozwrzeszczanych hord z kamieniami.
Mam "szczęście" mieszkać w takim miejscu Warszawy, że hordy przetaczają się pod moimi oknami.
I nie mówcie mi proszę, że np 95% manifestantów to przecież grzeczni i spokojni obywatele.
Pozostałe 5 % robi taką rozpierduchę, że szkoda gadać.
W ub. roku  całą noc trwało sprzątanie po tej pokojowej manifestacji.
Cóż znaczy te kilka witryn i kilka rozwalonych samochodów ? Przecież to są patrioci, dumni Polacy. Kwiat Narodu.

Nie podoba mi się taka Polska. I już chyba nie doczekam innej, wymarzonej.
szemrana, widzisz, ja też czekałam całe życie, a wcześniej moi rodzice, żeby była taka szansa jak jest teraz.
I dopiero teraz śpiewam "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie".  😀 (i nie ja jedna tak twierdzę, że dopiero teraz).
Nie bredź o niechęci do innego koloru skóry, bo dotychczas jakoś tego w PL nie było. Owszem, nie było też nadmiernej chęci do związków mieszanych, ale to nie tylko w PL.

Co ty proponujesz? Żeby zabronić obchodzenia święta narodowego?

A jeśli będą te "rozpierduchy" - kto mi zaręczy, że to nie "miłe" prowokacje/bojówki PO, które już wykazały się w kampanii prezydenckiej (i wcześniej - np. pod ambasadą)?

Co do tego "strasznego rządu" to bardzo się ubawiłam, gdy był w TV program, który chyba miał wykazać jaki ten rząd jest be, gdy ukazał się słupek z... 76% poparciem dla nowego rządu  🤣 (z bieżących SMSów).
A ujęta byłam, nareszcie! nareszcie! spokojnym, kulturalnym dialogiem rozmówców.

Czy "wy" będziecie w końcu łaskawi pojąć, że "my" mamy INNE poglądy? I że mamy do nich prawo? I że, tak, jest "nas" Dużo? Czy "wy", tacy "tolerancyjni" i tacy "wolnościowi", tacy piewcy demokracji raczycie w końcu zrozumieć, że mamy wolność i demokrację? I że wolno Polakom być Polakami we własnym kraju? I, o rety, rety  🙇 trraghedia - śpiewać "Boże coś Polskę..." Zamiast Międzynarodówki np. Czy nie Deutschland, Deutschland uber alles a Jeszcze Polska nie zginęła...
Halo - Ale tak pozatym to wszyscy zdrowi . 🙄
halo Ciebie chyba rzeczywiście te wybory i ich wynik tak pobudziły. Teraz to juz serio Macierewiczem zalatujesz. Może do jakiejś debaty w Tv Trwam Cię zaproszą.

szemrana ja też czekam na taką Polskę i mam nadzieję, że dobre czasy przyjdą/wrócą. A w sprawie pseudo patriotów maszerujacych w środowych manifestacjach, przy okazji demolujących ulice to przecież właśnie nikt inny jak wyborcy PIS-u, przysposobieni kibole. Mówili o nich, że to dobrzy ludzie, tacy kochający ojczyznę, a że nerwowi, no takie czasy nerwowe. Litości  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się