Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 stycznia 2016 18:16
faith dziekuje - skosnik ma byc mocno zapiety czy raczej luzno? bo wydaje mi sie ze zapinam za mocno
Po zdjeciu to ja ci nie powiem 🙂 Tak zeby zalozenie mialo sens, tzn zeby dzialal, a jednoczesnie nie na chama 😉
Moja ani myśli gubić sierść, może i dobrze, bo zaczęłabym się martwić, że coś z nią nie tak  🤔wirek:

tuch aaa 🙂 ja myślałam o wysypaniu trocin na lonżowniku, ale się poddałam, bo mam idealne warunki do jazdy w teren, chociaż ziemia zmarznięta jak beton, to śniegu jest tyle, że można spokojnie śmigać, a nawet pogalopować  🏇 Co z tym co powstanie po "przemieleniu" kopytami na wiosnę? Sprzątacie, czy samo się rozłoży? 😉 przepraszam za  🚫 ale zaintrygował mnie ten temat 😉

szamanka ładny naczółek  :kwiatek:
Co z tym co powstanie po "przemieleniu" kopytami na wiosnę? Sprzątacie, czy samo się rozłoży? 😉 przepraszam za  🚫 ale zaintrygował mnie ten temat 😉


Na wiosnę sprzątamy. Słoma tak szybko się nie rozkłada, były straszny bałagan.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 stycznia 2016 10:25
A Maceba zaczęła się już lenić  😲


Jak nie pracuje to się leni 😉
Marlin jakie ochraniacze ma Twoja Rudzinka na zdjęciach
JARA właśnie tak i się leni i linieje 🤣
Epikea Horze Laval nasz nowy nabytek 😉 ja jestem bardzo zadowolona, a ruda ich nie lubi ale się przyzwyczaja, wcześniej miała tylko skorupy i teraz za każdym razem po założeniu robi kilka kroków pająka 😂

Ruda dziś miała ewidentnie ochotę się wybiegać, szalała po padoku a ja sobie obserwowałam  🏇
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 stycznia 2016 12:11
Kąciku  :kwiatek:
Czy ktoś z Was miał może styczność z tym oto jegomościem?  http://www.vioda-racing.pl/ermis.html
Szukam na jego temat info min wymiary,  charakter, ogólna budowa itp itp ktoś coś?  🙂
Zwracam się z takim zapytaniem,by mieć pewność,czy jest jakiś termin zgłaszania krycia klaczy?Czy dopiero po wyźrebieniu składam papiery,że urodziło mi się coś po danej matce i po danym ogierze,robię wpłatę i jest już wszystko ok?Bo słyszę,że teraz trzeba przed kryciem zgłaszać klacz,że będzie kryta w tym seozonie.Z góry dziękuję za odpowiedzi.
2) w roku poprzedzającym urodzenie źrebięcia zostało zgłoszone przez właściciela klaczy (matki) stanowienie ogierem, który uprzednio uzyskał zezwolenie na krycie wydane na dany rok przez Polską Księgę Stadną Koni Arabskich Czystej Krwi – zezwolenie dotyczy ogierów stanowiących w Polsce. Oryginał świadectwa stanowienia lub raport z unasienniania musi być załączony do zgłoszenia;

Znowu odsyłam do regulaminu PASB, przeczytanie trwa krócej niż wybór ogiera, a NN-ek z planowanych kryć czy inseminacji, nie rzadko za kilka tysięcy euro, jest w Polsce mnóstwo. Wszystko przez nie dopełnienie 3 czy 4 punktów, a potem wszystkiemu winna pani K.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
20 stycznia 2016 21:57
Ganasz, Niuniek też już gubi sierść, ale on zawsze zaczyna wcześniej, bo Amisiek jeszcze nawet o tym nie myśli. Podobno to ma związek z wydłużaniem się dnia, nie z temperaturą.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 stycznia 2016 08:46
zduśka, Ermis nie żyje od kilku lat.

A ja widziałam w piątek na pokazie kilka polskich koni  🙂, m.in. Drabanta i Perona.
Epikea piękny 💘
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 stycznia 2016 13:00
Wow jakie zdjęcie  😍 Wrzuć więcej!
Wojenka robiłaś jakieś zdjęcia, bo chętnie popatrzyłabym na Drabanta  🙂
Epikea ale super fotka  😜

My zaś dorobiłyśmy się fotek pastwiskowych ze stajenną koleżanką, szkoda, że dziś słońca nie było...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
24 stycznia 2016 16:29
Moze ktos wrzuci zdjecie siwych niedzwiadkow?  :kwiatek: bo moj to takie brzydkie kaczatko przy tych wszystkich rudzielcach 🙁
Prosze bardzo, na zyczenie brudas 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 stycznia 2016 18:05
Szałowe ogłowie!
Dziekuje 🙂 tez mi sie podoba, a bedzie podobalo bardziej na letniej siersci - bardziej wyrownanej kolorystycznie i bielszej 🙂
Epikea - piękna fotka!
Murat-Gazon - macie śnieg?  😜
czesio na razie mamy, nawet dość sporo go, ale temperatura jakoś podejrzanie rośnie, w mieście już wszystko spływa wodą, więc nie wiem, jak długo się utrzyma.
faith ale siwa fajnie wygląda w tej ciemnej szacie  🙂
czesio jak się miewa księżniczka?  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 stycznia 2016 21:27
faith- piękna siwa🙂!
Dziekuje, przekaze brudnej adresatce z bebzonem  😁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 stycznia 2016 09:52
Moje nie takie piekne, ale tez prawie siwe 🙂

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2016 09:58
szamanka, tak niewinnie, puchaciutko wygląda 😁
🚫 szamanka, chodzisz przy koniach w okularach?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 stycznia 2016 10:03
Murat slepa jestem - mam chodzic non stop  😎

JARA no w tym roku wyjatkowo puchaty - ale juz siersc wypada....

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się