Szukam-trenera.pl czyli o poszukiwaniu trenerów i portalu

aleqsandra, większość znanych trenerów ujeżdżeniowych (czyt. kadra narodowa) nie ma żadnych uprawnień PZJ, i nikt ich nie będzie robił, bo po co? Skoro klientów na pęczki...


Czytaj  ze zrozumieniem.  🤣 Oni nie muszą , bo już mają .  😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 lutego 2016 22:40
halo, używam słowo uprawnienia dla ułatwienia dla siebie, mój błąd, ale każda instytucja inaczej to nazywa, np.: certyfikat, dyplom ... etc i takich też certyfikatów wymagają ubezpieczyciele i do takich też dokumentów potwierdzających ukończenie odpowiedniego kursu/kwalifikacji <serio, jak to inaczej nazwać zbiorczo?> będę oczekiwać od osób tytułujących się instruktorem i trenerem.
Równie dobrze mogę powiedzieć, że od dziś jestem instruktorem łyżwiarstwa figurowego (mimo że oglądałam tylko w telewizji) i przy okazji skosić kasę i zrobić komuś krzywdę.
Wiadomo, że są ludzie bez papierów z super umiejętnościami i klientami, ale z mojego też doświadczenia wynika, że są to perełki. Dużo ciężej znaleźć rozsądną osobę bez papierów niż z... A jak ktoś ma super umiejętności to często chociaż IRR lub podstawowego ma.
Smok10, jw.

RatinaZ, Pracuję na co dzień z danymi osobowymi, dzięki za czujność. GIODO już od dawna zarejestrowane i wymogi przestrzegane 🙂
Dzięki!

Olson, Wydaje mi się, że Ci, którzy traktują instruktorowanie/trenowanie poważnie - mają chociaż jakikolwiek papierek. Zresztą umiejętności jeździeckie nie zawsze przekładają się na dydaktyczne 🙂
A jeśli mają klientów na pęczki to też nie potrzebują nowych i nie muszą się dodatkowo promować, bo nawet jak by chcieli to nie znajdą czasu... ?

edit: to tak jak by na forum podważyć moderację, bo przecież mamy wolność słowa...
utrzymanie poziomu i jakości wymaga poświęceń 😉
Żadni Ubezpieczyciele nie wymagają żadnych Uprawnień , papierków Etc. bo ich nie ma , oszukujesz ludzi . Wprowadzasz stronę ażeby za jej pomocą dowartościowywać się w czymś czego nie ma . Ale fakt za ok 3- miesiące będziesz mogła wprowadzić rekomendacje PZJ , pod warunkiem że będziesz umiała właśnie jeździć konno .  😁 Twoje papierki bez potwierdzenia umiejętności jazdy konnej będą tyle warte co gazeta na opał.  😁
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 lutego 2016 22:50
Smok10, przyznaję, jestem ograniczona umysłowo, nie rozumiem co próbujesz mi udowodnić 🙂

Jedni dowartościowują się próbując coś zrobić, np. portal, wyszukiwarkę, zakładając firmę, działając...

Inni pisząc komentarze 😉

Win-win
Nie - tylko jak coś robisz to rób do końca dobrze. Sama strona uważam że bardzo dobra , tylko cenzura własna na stronie w oparciu o wewnętrzne przepisy i w dodatku sprzeczne z prawem . Nie bardzo wiem co to ma na celu.  🙄
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 lutego 2016 23:02
Smok10, Ani to cenzura ani sprzeczna z prawem. Kto i na jakiej podstawie zabrania mi prowadzenia portalu na którym są instruktorzy lub trenerzy z papierami?
Smok10, Ani to cenzura ani sprzeczna z prawem. Kto i na jakiej podstawie zabrania mi prowadzenia portalu na którym są instruktorzy lub trenerzy z papierami?



Nikt , poza faktem że tworząc własne kryteria oceny kompetencji Instruktorów/ Trenerów twoja strona merytorycznie staje się bezwartościowa. 😉 A dodatkowo może wprowadzać ludzi w błąd , gdyż nabyte świadectwa kompetencji uznawane przez ciebie w większości nie spełniają kryteriów Ustawowych , a to już może byc promowanie dyletanctwa i niefachowości poświadczone bezwartościowymi papierami . Czyli wprowadzanie w błąd i poświadczanie nieprawdy !

Smok10, teraz to ty ściemniasz. Skoro jest wolność, to aleqsandra może sobie wprowadzać kryteria, jakie jej się żywnie podoba. A o wartości strony zadecyduje twój ulubiony Rynek 🙂
Rynek bardziej zdecyduje o zawartości strony niż o samej stronie . Strona to opakowanie , a to raczej nie powinno wprowadzać w błąd odnośnie zawartości .Co do strony wypowiedziałem się że jest bardzo dobra i pomysł OK , tylko wykonanie kiepskie ( jeśli chodzi o śmieciowe papiery )  😉 W tym momencie nie wiem już czemu ta strona ma służyć ???  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lutego 2016 00:03
Skoro wymagacie posiadanie papierów, to czemu w pierwszym z brzegu wpisie ani słowa nie ma o jakimkolwiek posiadanym papierze. (http://www.szukam-trenera.pl/trainer/4/marek-waclawik)

Owszem, zawodnik utytułowany i z osiągnięciami, ale w podpunkcie "UPRAWNIENIA" ani słowa o żadnym "papierze", za to o osiągnięciach sportowych i owszem.

Czyli co: osiągnięcia sportowe są dla was takim "papierem" - przepustką do zaistnienia na tym portalu (co by było jak najbardziej zgodne z literą obecnie obowiązującego prawa w tym zakresie) czy też papier w sensie legitymacji IRR czy tym podobne jest obowiązkowy.

Jeśli to drugie, no to gdzieś powinna być obowiązkowa wzmianka o tym, co dany trener posiada za papier. Najlepiej wtedy dać też linka do skanu danego papieru tego trenera. W ten sposób pole do ew. oszustw w tym zakresie zostałoby w znacznym stopniu ograniczone gdyż każdy mógłby sprawdzić czy dany papier jest prawdziwy czy lipny.

Inaczej to ja nie wyobrażam sobie by administrator portalu sprawdzał dogłębnie czy dany papier jest prawdziwy.

No i póki co to nigdzie na stronie nie jest napisane że na listę trenerów wpisywać się mogą wyłącznie osoby posiadające owe "papiery". 

Ela PE - Ciekawy ten przykład . trener bez śmieciowych  papierów ale z faktycznymi  Uprawnieniami . To nad czym pracuje PZJ , dali bóg za 3 miesiące już oficjalnie śmieciowymi papierami będą mogli palić w piecu . w końcu może skończy się ten cyrk.
aleqsandra Masz rację, dla mnie zrobienie papierów IRR to mniej niż żaden problem, ale nie zamierzam tracić 2000 tysięcy na nic nie warty papierek 😉 Gdyby chociaż ten kurs był coś wart w sensie merytorycznym!

Gdy wprowadzą rekomendacje PZJ to być może faktycznie będą to papiery, którymi warto się rekomendować.

Zarówno ja, jak i mój mąż jesteśmy ubezpieczonymi instruktorami. Mąż ma IRR, ja nie. Ba, zdarzało nam się już z ubezpieczenia korzystać. Wszystko było w porządku.

Portal fajny dla trenerów na sportowym poziomie. Instruktorów rekreacji będziesz miała albo bez papierów, albo z tymi papierami, które nic na chwilę obecną nie gwarantują.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 lutego 2016 09:57
ElaPe, dzięki za spostrzeżenia - sprawdzimy i wprowadzimy, słusznie.

Atea, off topic: Na tego typu kurs można dostać dofinansowanie, więc traci się niewiele 🙂. Albo jako bezrobotny albo jako otwierający własną działalność.
Dzięki za opinię!

edit: w opcjach profilu jest możliwość dodania certyfikatu i/lub CV ale jak widać na razie trenerzy z tego nie korzystają...
aleqsandra Ale PO CO robić tego typu kurs? Ja się nie łapię ani na bezrobocie, a własną działalność mam od trzech lat. Z resztą nawet gdyby, to bym nie chciała. Wolałabym, żeby mi ktoś finansował treningi i odznaki, które faktycznie coś wnoszą 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 lutego 2016 10:17
Drodzy,
bardzo dziękuję Wam za dyskusję jaka tu się rozwinęła i powoli pracuję nad działem FAQ.

Czy jeśli zagadnienie "uprawnień" trenera sformułuję jak niżej, to będzie wg Was ok? (proces weryfikacji także opisałam, ale nie będę tutaj wrzucać wszystkich FAQ)

Q: Na jakiej podstawie weryfikują Państwo konta? Kto może być trenerem/instruktorem na stronie?
A: Od instruktorów lub trenerów wymagamy poświadczenia kwalifikacji aby móc zapewnić użytkownikom strony jak najbardziej rzetelną bazę. Aby konto uznać za zweryfikowane należy potwierdzić: a) certyfikat/dyplom/uprawnienia/inny dokument stwierdzający kwalifikacje instruktorskie lub trenerskie, lub b) licencję zawodniczą i doświadczenie sportowe (np. w postaci punktowanych/premiowanych miejsc na zawodach rangi przynajmniej wojewódzkiej).
aleqsandra Super 🙂
Czy ja dobrze widziałam, że jest możliwość dodawania komentarzy czy czegoś w rodzaju referencji? Powoływanie się na uprawnienia PZJ czy IRR w świetle deregulacji zawodu trenera to chyba nie jest najtrafniejszy krok 🙂

Najlepszym potwierdzeniem kwalifikacji trenera są wyniki sportowe jego wychowanków 🙂
A można prosić o wprowadzenie dyscypliny powożenia zaprzęgami?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 lutego 2016 10:38
kajpo, Tak, można dodawać komentarze, ale tylko jako zarejestrowany użytkownik (chcemy uniknąć trolli).
Mamy też w planach dodanie do panelu trenera dział: uczniowie, gdzie będzie można pochwalić się wynikami swoich uczniów lub podpiąć pod swoje konta konta innych użytkowników strony.

Atea, jest jako: jeździectwo powożenie

dodam jeszcze, że sama strona nie decyduje o tym, czy ktoś jest dobry czy nie. My tylko sprawdzamy kwalifikacje użytkownika jw. O tym czy ktoś jest dobry stwierdzą przede wszystkim opinie i kolejne funkcjonalności, które wprowadzimy.
Trochę się boję nie tylko trolli, ale w ogóle nieprzychylnych komentarzy z powodów innych niż jedynie niezadowolenie z usługi. Ale tego chyba się całkiem uniknąć nie da, poza tym dobrzy trenerzy raczej się obronią dobrymi opiniami.
Nie jestem pewny czy komentarze to dobry pomysł.Mogą być wykorzystywane do autoproocji lub przez nieuczciwą konkurencję. 🙄
Wiecie co rozbraja mnie ta dyskusja...Dziewczyna wpadła na jakiś pomysł, realizuje go poprosiła o swego rodzaju pomoc i opinie...Oczywiście większość opinii to fala jakiegoś niezrozumiałego dla mnie hejtu...
Owszem na pewno zdarzy się tak ,że jakość zalogowanych trenerów i instruktorów będzie różna. Być może uda się nad tym panować, być może nie, ale jadąc po jakiejkolwiek inicjatywie i z góry przesądzając, iż na 100% się nie uda to na pewno się nie uda.
A poza tym na tej stronie istnieje możliwość dodania opinii nt. trenera, więc rynek i internet będzie weryfikował oszustów  bardzo szybko (tak mi się wydaje)
Z moich uwag: może warto aby trenerzy określali swój oczekiwany poziom wynagrodzenia za godzinę szkolenia.(,np.: umieszczali przedział cenowy między 100-200zł). - luźny pomysł
Mogą też umieszczać informację na jakim jakiego poziomu jeździeckiego oczekują od potencjalnych kursantów. Bo wątpię, żeby ,np.: Pan Wiktor Rozpędek brał ludzi na treningi, którzy nie galopują samodzielnie 🙂 a może tak się zdazyć ,że będą brali.- też luźny pomysł 🙂
Ile za godzinę treningu, czy realizowane są treningi dojazdowe, czy jest możliwość wstawienia konia/ i siebie na jakiś określony czas - w trening - takie informacje będą przydatne.
Pomysł świetny, brakuje takiej "bazy". Mam nadzieję, ze nie zakończy działania na rozpędzie początkowym, by w dalszej części stać się śmietnikiem bełkotu.
Weryfikacja podczas rejestracji - jak najbardziej ok, jednak tak jak kilka osób wcześniej napisało, uważam, że weryfikowanie instruktora rekreacji na podstawie nic nieznaczącego papierka jest lekką kpiną. Znam trzy osoby, które zrobiły IRR i na temat jeździectwa oraz metod szkoleniowych nie mają bladego pojęcia, ale papier posiadają i uczą (o zgrozo!)...
Nie lepiej by instruktorów rekreacji weryfikował rynek, skoro opinie są dostępne, komentarze?
Jeśli miałabym posłać dziecko, polecić komuś instruktora to w pierwszej kolejności sprawdziłabym w jaki sposób uczy i jakie ma dostępne konie do tej nauki, a nie zaglądała w śmieciowy papierek z pseudo uprawnieniami.
Tak czytając poprzednie wpisy... to nie jest hejt... wydaje mi się, ze osoby powyżej nie pisały tego by udowodnić komuś ze "jest głupi i ma wszy", tylko posiadanie innego zdania i wyrażanie go w sposób otwarty, poparty odpowiednią argumentacją.
aleqsandra O dziękuję, wpisywałam powożenie i zaprzęgi i mi nie wyskoczyło  :kwiatek:
RatinaZ Bez przesady, nie każda uwaga w internecie jest hejtem  😉 Ja bardzo kibicuję pomysłowi, ba, sama napisałam do p. Magdaleny Prasek powołując się na portal, bo ze strony wynika, że przeprowadza się do wlkp.

To są konstruktywne  opinie a nie hejt, po to właśnie by strona była jak najbardziej profesjonalna ..Nikt nie bombarduje czyjejś inicjatywy zwłaszcza jak przekazuje opnie prawne . Nie ma czegoś takiego jak uprawnienia IRR bo ten zawód nie istniej w formule prawnej i prawo go nie revuluje. IRR został całkowicie zderegulowany Ustawą O Sporcie w 2010r. Wszelkie kursy ,papiery czy dawne uprawnienia Ministerialne straciły moc prawną jako dokumenty.
aleqsandra, Tak jak pisze powyżej Smok10 - nie ma UPRAWNIEŃ IRR. Zostały zderegulowane.
Pomysł dobry, ale trzeba by pokombinować tak, żeby w ogóle nie padało sformułowanie "uprawnienia".
Czy jest szansa, żeby na jeden e-mail rejestrował się więcej niż jeden trener? Stajnie często mają wspólne maile, a wielu trenerów/instruktorów.
Z moich uwag: może warto aby trenerzy określali swój oczekiwany poziom wynagrodzenia za godzinę szkolenia.(,np.: umieszczali przedział cenowy między 100-200zł). - luźny pomysł


Z tego co widziałam u niektórych to było w profilach, widocznie nie wszyscy wprowadzają 🙂

Moim zdaniem super pomysł, czy potrzebujecie jakiegoś rozgłosu? Podrzucę trenerom w pracy, akurat nie jeździectwa, może będą zainteresowani 🙂

Nie jestem pewny czy komentarze to dobry pomysł.Mogą być wykorzystywane do autoproocji lub przez nieuczciwą konkurencję. 🙄

To jak inaczej poznać opinie innych? Ja wybierając coś czy to w internecie czy w 'realu' sugeruję się opiniami zarówno znajomych jak i nieznajomych w sieci.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 lutego 2016 13:17
Atea, 1. komentarze przechodzą moderację 2. regulamin także reguluje kwestię komentarzy, np. nie mogą dotyczyć życia prywatnego, dublować się itd...
Niestety nie. Jeden e-mail = jeden użytkownik. Według mnie mogłoby takie rozwiązanie prowadzić do nadużyć. Stajnie mają wielu instruktorów, ale to instruktor ma się rejestrować a nie stajnia, a chyba swojego maila ma? Storna nie pośredniczy w umawianiu treningów, więc problem logistyczny obsługi zgłoszeń odpada.

Smok10, jw.

RatinaZ, Dziękuję. Jest możliwość dodania cen, nie wszyscy dodają...

Cricetidae Oczywiście, że potrzebujemy rozgłosu 🙂 . Im większy ruch na stronie tym większa szansa że będę miała z czego zapłacić ZUS 😉
Między bogiem a prawdą, na razie spędziliśmy nad stroną setki godzin "pro bono" a docelowo jednak będę chciała skomercjalizować portal. Oczywiście z całym respektem dla użytkowników, to oni będą na pierwszym miejscu. Bez nich de facto portal nie istnieje 🙂

salkada, ten kto wie jak szukać szkoleniowca, ma jakieś założenia, swoje idee, nie będzie potrzebował takiej strony lub strona będzie dla niego tylko bazą kontaktów. Każdy może napisać w profilu co chce. Jeśli dany trener będzie miał dużo kontaktów ze strony typu "czy pan dojeżdża", to w końcu zmieni opis na profilu że nie. Pozostawiam te kwestie trenerom i ich chęciom.

Smok10, Julie, Bardzo dziękuję Wam za uwagi.

Pomysł fajny,ale dla mnie trenerów trzeba też weryfikować,żeby to co jest wpisane było zgodne z rzeczywistością.I nie mam na myśli danych osobowych,a umiejętności-których żadne papierki PZJ nie weryfikują.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się