Konie czystej krwi arabskiej

Murat nie, ale plac i stajnie mam na gorce, wiekszosc wilgoci splywa na dol poprostu 😉 przed stajnia bywa blotniscie, ale plac daje rade wyjatkowo dobrze 🙂😉) Oglowie skladak, troche musialam pokombinowac zeby mi sie podobalo 😉 A i tak teraz mi sie jakis elegancki Passier uwidzial cholibka ;P

larabarson boziu, przeciez ona brudna taka teraz!  😜 ogon zolty paskudny, tyle co zdolam ja z wierzchu troche doszorowac mokrymi chusteczkami i sheenem... dziekuje za kibicowanie! :kwiatek:

ashtray noooooo! mowilam ze od glowy 😀😀😀

Zduśka a co mam innego do roboty... dobrze mi to na glowe robi poza tym 🙂 a i Siwa lepiej oddycha i lepiej wyglada 🙂 nie bede spadac, wypraszam sobie! ;P

Ja mam zawsze facepalm na swoje wygibasy na tym koniu, no ale ona taka ladna, na mnie nie trzeba patrzec ;P

Oj tak to jest z tymi zdjęciami...  😁 Ja do tego jestem mistrzem w łapaniu na fotkach rudej luzem nieodpowiednich faz ruchu w każdym chodzie, głupich wyrazów pyska i ogólnie najbardziej niekorzystnych ujęć, jakie tylko można. Potem siadam przed komputerem, zgrywam zdjęcia i...  :emot4:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lutego 2016 10:02
orjentica te grozby to wlasnie w strone mojego meza isc powinny, bo to jego pomysl z wykupieniem mlodego. Ja jestem nastawiona obojetnie - kon jak kazdy inny, ale chcialabym , zeby w razie sprzedazy trafil w odpowiedzialne , doswiadczone rece. I nie pisze tu o swoich, bo moze odpowiedzialnosci mi nie brak ale z doswiadczeniem roznie.  Poki co mlody nie jest na sprzedaz, a ja mam zupelnie inne plany na ulokowanie finansow niz mlody potomek Armaniego.



Co do zdjec - ja inaczej na zdjeciach nie wyjde, ale zazwyczaj szukalam takich, na ktorych Armani nie wygladal jak kosci obleczone skora - a obecnie takich, na ktorych nie wyglada jak upasiona swinka 😉 Ale najbardziej co lubie fotografowac to jego grzywe - jestem z niej bardzo dumna  🥂
Orjentica, już kilka postów wcześnie przyznałam, że byłam niedoinformowana w kwestii problemów z Armanim. Ale może to nawet lepiej? Przeczytałam tylko kilka stron wcześniejszych postów i znalazłam samo rozczulanie się nad Armanim, więc to oznacza, że wszystko skończyło się szczęśliwie i oby tak pozostało : ].

Faith, Arabella? Arystokratka, kurde. Bardzo dobrze wygląda na tych zdjęciach, tylko korci mnie, żeby zapytać, ile z tej objętości jest konia, a ile futra 😀.

Koniarze są na straconej pozycji, jeśli chodzi o zdjęcia. Normalnie szuka się zdjęcia, na których ma się normalną minę i pozę, a my musimy tę pulę zredukować o te, na których to koń ma nienormalną minę lub pozę :P. To tak, jak z treningami, dwa razy więcej "złych dni" niż w jakimkolwiek innym sporcie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 lutego 2016 11:23
Manti jak zwykle wypieszczona, elegancka  🙂
Sivrite a do tego czasem mam wrażenie, że poruszający się koń na każdą minutę bycia w ruchu przez 59 sekund znajduje się w niefotogenicznej fazie tego ruchu  😂
Przy czym jeśli się go nie fotografuje, tylko na niego patrzy, to wtedy proporcje się zamieniają  😁
Murat, znam to. U arabów jeszcze jakcięmogę, ale spróbuj sfotografować fryza w ładnej fazie. Kuźwa, one mają tylko dwie, zawieszenia i wyciągnięcia. Czyli jakieś... 5% ruchu. I potem okazuje się, że na milion zdjęć są dwa, które można ludziom pokazać 😀.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lutego 2016 11:29
Sivrite z Armanim nie ma narazie szczesliwego zakonczenia - bardzo wiele problemow jest i jesli ich nie zwalcze to nadal bedzie to mozna nazwac "wiszeniem w miejscu" a nie szczesliwym zakonczeniem. Szczescia tu tyle ze jeszcze ja i moj maz mamy sie zdrowo a m.indira ma cale nogi i rece oraz bark pewnie juz przestal bolec. Ale tak nie moze to wygladac dalej.
Sivrite Arabella to ksywa tylko, na imie ma Manti 😉 ksywa nadana przez trenerke zreszta po pierwszym wsiadaniu :P a konia jest sporo juz teraz w porownaniu do stycznia, futro jest ale nie przesadzone 😉

iwona9208 no co ona biedna moze poradzic ze ma taka quasi-pancie psychiczna 😜 co ja stroi, czesze, szoruje i wymysla :P
faith, ale śliczna kulka z niej 😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lutego 2016 12:36
Martolina no w końcu tu zajrzałaś.  Jak tam chłopaki?  Jak Gwarek a Czasahir? 
zduśka, zaglądam regularnie hehe, tylko mało się odzywam 😉 Wszystko ok. Powoli, ale stabilnie.
Rozmyślam sobie, czy w tym roku uda mi się zebrać jakieś fundusze na mały start na zawodach z Cześkiem 😉
Ano właśnie.  Ja też podobnie. I szukam informacji na temat tegorocznych Mistrzostw, czy gdzieś już coś jest?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lutego 2016 12:57
Ja wiem ze w moim wojewodztwie organizuja towarzyskie zawody w rajdach dlugodystansowych, 6-8 maja Stajnia Zascianek nad Wislokiem, a pod koniec maja podobno tez beda w stajni Kuhalian Nejdy. Oj kusza, kusza nie powiem, ale nam jeszcze daleko... zwlaszcza mnie :P
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lutego 2016 13:05
Martolina czyli Ty taka cicho ciemna  😁 no z tymi funduszami to faktycznie.  Jak ja sobie podlicze ile w zeszłym roku wydałam na MP to aż głowa mnie boli  😜 w tym roku sobie odpuszczam, bo nie przygotuje się do czerwca a jechac tyle km aby pojechać tak sobie to bez sensu.  Pojadę jakieś towarzyskie w okolicy .
Pokaż jakieś foty chłopaków  😉
Radag chyba jeszcze nie ma informacji o tegorocznych MP
łooo, ale macie ambitne plany na ten rok dziewczyny! Super, będę za wszystkie trzymać kciuki i czekać na dobre wieści  😅
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lutego 2016 13:10
Larabarson a Ty ??  🏇
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2499201#msg2499201 date=1455887129]
Radag chyba jeszcze nie ma informacji o tegorocznych MP
[/quote]

No właśnie,  a tu koniec lutego...
Ja tylko jakies towarzyskie na ten rok w planie, ale ze 3-4 starty chcialabym zaliczyc, glownie po to zeby sie mloda otrzaskala z wyjazdami 😉
zduśka Ty wiesz, że ja o życie muszę walczyć a gdzie mi tam zawody w głowie  🤣 ale spoko nadejdzie taki dzień, to Wam tu fotki wkleję z jakichś mistrzostw  😁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lutego 2016 13:32
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2499201#msg2499201 date=1455887129]
Radag chyba jeszcze nie ma informacji o tegorocznych MP


No właśnie,  a tu koniec lutego...
[/quote]

W zeszłym roku info pojawiło się jakoś w marcu.

Larabarson ja cały czas czekam  🏇
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/34740?

O co chodzi? Za mało na jego wartość, za dużo na stanówkę. Chyba, że kulawy na wszystkie cztery nogi Oo
Sivrite, koń po kontuzji, ludzie na to hasło omijają konie z daleka.
Ale pobiegł nawet wyścig po tej kontuzji. Siedzę trochę w wyścigach i gdyby nie był wykurowany, to by nie został dopuszczony do startu. Szczególnie, że dano mu rok odpoczynku, więc ktoś zadbał, żeby się wykurował...
Kurde, jeśli to jest adekwatna cena dla tak przygotowanego konia tylko dlatego, że jest arabem, to jest mi po prostu przykro... Mam wrażenie, że tylko w Polsce araby niepokazowe ceni się, jak psy :/
Ale zaraz zaraz, kon z tego co widze uzytkowo pokazywany do P klasy w ujezdzeniu, to dlaczego mialby kosztowac wiecej?
Tym bardziej po kontuzji nie wiadomo ile dalby rade pociagnac w dalszym treningu, w sensie jakie obciazenia treningowe.
Z jednej strony za tanio jak na umiejętności tego konia...Pewnie byłby idealny dla jakiegoś dziecka do nauki ujeźdzenia pod okiem dobrego trenera i do pierwszych startów.... Z drugiej on ma już 13 lat...i co nawet utrzymany w bardzo dobrym zdrowiu koń pochodzi jeszcze na jakieś zawody do 16, 17 roku życia, a później tylko małe treningi rekreacyjne.
Z drugiej on ma już 13 lat...i co nawet utrzymany w bardzo dobrym zdrowiu koń pochodzi jeszcze na jakieś zawody do 16, 17 roku życia, a później tylko małe treningi rekreacyjne.

No to akurat nie jest prawda, jakoś na całym świecie konie starsze niż 16-17 lat startują i żyją. Proszę, nie róbmy z trzynastoletniego konia dziadka na skraju emerytury........  🤔wirek:
O nie! Moj w tym roku kończy 13. Na emeryturę powinnam go wysłać, a nie myślec o wdrażaniu do pracy  😉
To albo ktos sie pomylil o jedno zero...albo zalezy komus na szybkiej sprzedazy,albo moze byc jeszcze milion powodow ze jest taka cena...w kazdym razie kawal ladnego arabskiego rumaka
Raczej nikomu się nie pomyliło, trudno będzie sprzedać nawet za te pieniądze. To w hodowli koni jest najsmutniejsze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się