SO Łobez sprzedane

Stado Ogierów Łobez sprzedane
PAP

Oddział terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie sprzedał spółkę Stado Ogierów Łobez. Jest to nieruchomość o łącznej powierzchni 18,1922 ha, zabudowana kompleksem zabytkowego zespołu stadniny koni.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik ANR Grażyna Kapelko, obiekt został sprzedany prywatnemu inwestorowi z Grudziądza (spółka SBS STADO OGIERÓW ŁOBEZ) za kwotę ponad 2 mln zł.

Kapelko podkreśliła, że Agencja szukała nabywcy tej nieruchomości od dłuższego czasu, gdyż chodziło nie tylko o "pozbycie" się stadniny, ale także o zapewnienie utrzymania hodowli koni i zabezpieczenia pakietu socjalnego. W spółce tej ma znaleźć pracę na początku 22 osoby, a docelowo, do 2012 r. - 44 pracowników.

Nabywca zobowiązał się ponadto do przeprowadzenia prac konserwatorskich i udostępnienia tego zespołu do celów naukowych i dydaktycznych.

Nowy właściciel zobowiązał się do zainwestowania w tym roku ok. 1 mln zł, a w kolejnych dwóch latach - po 1 mln zł. Razem inwestycje mają wynieść 3 mln zł.

Stadnina powstała w 1876 r. przez państwo, w ramach odtworzenia produkcji koni na potrzeby rolne i wojskowe. W 1993 r. Stado Ogierów przejęła Spółka Skarbu Państwa z zarządem w Warszawie, a od grudnia 2004 r. administrowaniem stada zajmował się oddział Agencji w Szczecinie. Obecnie w stadninie nie ma koni. (PAP)

może wreszcie coś ruszy..
asior   -nothing but eventing-
18 maja 2009 22:27
O kurna, no to oby cos sie w Lobzie zaczelo dziac  😅

Szkoda by bylo tak swietnych stajni i hali. Strasznie sie ciesze  🙂
Asior a tam staly jakiekolwiek konie? czy zupelna pustka?
asior   -nothing but eventing-
18 maja 2009 22:45
Z tego co slyszalam, to nic tam juz nie stalo, wszystko pozamykane na 4 spusty. Konie rozeszly sie do roznych SO i SK. Dziwne jednak, ze pare osob w regionie jezdzi w barwach Hubala  ❓
Z tego co się orientuję to ktoś  poddzierżawiał tam ostatnio jedną stajnię i kilka koni tam stoi, ale generalnie to od 2004r budynki stały puste, bo resztę ogierów przejął Biały Bór. 2 mln złotych to śmieszna suma za taki obiekt. Oby tylko zaczęło się tam wreszcie coś dobrago dziać.
Nareszcie....
Od kilku lat słyszałam o tym, że Agencja miała sprzedać Stado. Był kupiec ale ciągle nie mogli sfinalizować transakcji a wszystko niszczało.... Aż mnie krew zalewa jak sobie pomyśle, że Stado w Łobzie mogło mieć nowego właściciela już od dawna. Trzymam kciuki za nowego właściciela, oby Polska biurokracja nie rzucała już więcej kłód pod nogi.  A w Stadzie na pewno do jesieni stało kilka koni prywatnych, kawałek stajni do której jak sie wchodziło nie wiało takim ,,trupem". Nie mogę tego pojąć, że tak piękny obiekt z największą halą w zachodniopomorskim, przez prawie 6 lat stał bezpański i niszczał.
brr
Gillian   four letter word
18 maja 2009 22:58
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

oby stanęło na nogi!!!!
Ostatnio widziałam też ogłoszenia o przetargacvh na budynki Kadyn.
Teska 2 mln to może i mało, ale pewnie trzeba włożyć jeszcze 5mln żeby to doprowadzić do ładu. Dlatego jestem za sprzedawaniem takich obiektów za niskie sumy ale ludziom/firmom, które mają odpowiedni kapitał i zobowiążą się do remontowania obiektu. Lepiej niech kwitnie w prywatnych rękach niż popada w ruinę jako "niczyje".
Bardzo się cieszę z takich wieści. Byłam w Łobzie raz jedyny, jakieś 3 lata temu, kiedy już ośrodek był opustoszały i serce bolało, że takie piękne miejsce było bezużyteczne. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
ja również poniekąd zgodzę się opinią bery7 - chęci i kapitał to jest coś,co powinno się promować...a pieniądze z wykupu pewnie i tak pójdą do "kolesi" więc im ich mniej,tym lepiej dla ogółu  🏇
2 mln za taki obiekt to mało jeśli by zostal zakupiony bez zobowiązań, a tu i konserwator, i obiekt ma pozostać koński i konkretne zobowiązania finansowe na przyszłość.
Gratuluję inwestorowi wytrwałości, ten obiekt mógł być jego już dawno...
Odswiezam

Na ŚK w zapowiedziach nowego numeru wyczytalam, ze prezesem "nowego" Łobza jest... Sylwia Banaś. W obecnym numerze jest z nią wywiad.
Fajnie by było strasznie, jakby ktoś mógł zeskanowac ten wywiad i tu wkleic - jestem bardzo ciekawa, co tam Banasiowie wymyslili, a niestety nie mam możliwości zakupu twardej wersji ŚK 😉  :kwiatek:
http://sbslobez.com/

Zajrzyjcie koniecznie do galerii! 🙂
Zrobili troche remontów i musze powiedzieć, ze im się udało 😉 Oby tak dlaej 😉
I sa terminy na zawody regionalne!!! Juz na sezon letni 😉
asior   -nothing but eventing-
07 stycznia 2010 20:20
Sylwia Banas? Cos mi mowi nazwisko, Hiacynta, oswiec mnie  🙂

Strasznie sie ciesze, ze cos rusza. Zawsze uwielbialam zawody w Lobzie!!
Ja zawsze jak jezdze do rodizny w Łobzie wybieram się na spacer z wujkiem, który tez zawsze interesował się losami Stada choc bardziej pod katem politycznym 😉
Też ogladałam ten piękny obiekt w już dośc mocno zaniedbanym stanie... I tez było mi przykro, smutno, że tak piękny Hipodrom stoi pusty, nieuzytkowany...
A jak obejrzałam sobie zdjęcia po reanowacji aż miło się zrobiło 😉
I te boksy w starym stylu 😉
Juz nie moge się doczekac wizyty jakiejś żeby zobaczyc zmiany na zywo, czy pojechac kiedys obejrzec zawody! 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 stycznia 2010 20:42
Sylwia Banas? Cos mi mowi nazwisko, Hiacynta, oswiec mnie  🙂

rocznik 1983 albo 1982,startowała w barwach "Ułana" Grudziądz,mi kojarzy się m.in. z siwym koniem,którego imienia teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć...Hiacynta,odświeżysz mi pamięć?bo mózg mnie teraz będzie swędział....to czasy świetności juniorek z Grudziądza,razem z nią na topie wtedy była Oliwka Wierzbowska i Dominika Reńska  😉
Gillian   four letter word
07 stycznia 2010 20:53
ja pierdziele!!! ale odstawili stajnie!!!
kalendarz imprez wygląda imponująco, mam nadzieję, że wszystko wypali!
O ja!  Jak ja się cieszę 😀😀😀 W KOŃCU!
Tyle plotek chodziło, miała tam powstać jakaś fabryka; w Łobzie każdy mówił, że w "Kopytkowie" koni już nie będzie...
Pięknie te boksy wyremontowali, a zapewne to jeszcze nie koniec ;D
Ojej jak się cieszę 😅

W końcu coś się zacznie dziać niedaleko Szczecina 😅
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 stycznia 2010 18:42
przeczytałam caly wywiad z Sylwia Banas nt so łobez i zapowiada sie na prawde fajnie. jak widać nie wszystkie przejete/wykupione so musza zostać przekwalifikowane czy do końca zaniedbane🙂 bardzo  sie ciesze, odnowione wyglada bardzo dobrze i mam nadzieje ze wszystkie ich plany wypalą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2010 20:07
za kwotę ponad 2 mln zł.
Rozumiem, że to mln to miliony?  😲
Za prawie taką kwotę można kupić mieszkanie na Wrocławskim rynku..
Ale dobrze, że coś się dzieje. Mam nadzieje, że oprócz zapewnień coś ruszy.
asior   -nothing but eventing-
14 stycznia 2010 20:35
Tak, kupili za 2 mln, ale zobowiazali sie wladowac w Stado przynajmniej 4 mln jeszcze.
Gillian   four letter word
25 maja 2010 23:14
Łobez rusza z zawodami!

[[a]]http://www.voltahorse.pl/images/stories/2009/2010/05/%b3obez%20PROPOZYCJE%20ZAWOD%d3W.pdf[[a]]

http://sbslobez.com/

kto będzie?  🏇
ależ tam jest pięknie!!! widać jaki potencjał mają takie miejsca, strasznie szkoda, że Miłosna Kwidzyn nie poszła w tym kierunku..
[quote author=Ktoś link=topic=5987.msg431559#msg431559 date=1262896921]
Sylwia Banas? Cos mi mowi nazwisko, Hiacynta, oswiec mnie  🙂

rocznik 1983 albo 1982,startowała w barwach "Ułana" Grudziądz,mi kojarzy się m.in. z siwym koniem,którego imienia teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć...Hiacynta,odświeżysz mi pamięć?bo mózg mnie teraz będzie swędział....to czasy świetności juniorek z Grudziądza,razem z nią na topie wtedy była Oliwka Wierzbowska i Dominika Reńska  😉
[/quote]

1983, rzeczywiscie pochodzi z Grudziadza, na czas studiów przeniosla sie do Leszna i zaczela jezdzic z T.Kleinem, wtedy zaczela odnosic sukcesy w konkursach 140 i wyzej. Najlepszy kon - Liberator, z nim reprezentowala Polske na MEMJ w 2004.
Miala jeszcze kasztana Every Way którym jezdzila 130, swego czasu startowala tez na Batyscie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 maja 2010 10:23
ależ tam jest pięknie!!! widać jaki potencjał mają takie miejsca, strasznie szkoda, że Miłosna Kwidzyn nie poszła w tym kierunku..

zawsze liczę,jak wielką kumulację w lotto trzeba trafić,żeby móc Miłosną kupić...ale wtedy stały cathering byłby z Casablanki 😉

Hiacynta - dzięki  :kwiatek:
haha, będę trzymać kciuki i za jedno i za drugie 😉
Gillan Ja będę na jeden dzień 😉
Gillian   four letter word
27 maja 2010 20:41
Frania, na który? ja będę chyba na oba 🙂
zawsze liczę,jak wielką kumulację w lotto trzeba trafić,żeby móc Miłosną kupić...ale wtedy stały cathering byłby z Casablanki wink Łatwiej byłoby chyba od nowa postawić, niż zmagać się z remontami, konserwatorem zabytków, tubylcami, oczekiwaniami Miasta i mieszkańców. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się