Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

falletta, jaki wózek zamówiłaś? My jeszcze w gondoli, choć niedługo planuję zmienić na spacerówkę ( też mam 2w1 ). Generalnie wózek mi się super sprawdza, choć jest ciężki. Ale pompowane koła i dobra amortyzacja w perspektywie chodników zimą w Polsce przeważają nad wagą. Myślę, żeby na wiosnę kupić coś lżejszego.
I śpiworek też polecam! Najlepiej taki z dziurami na pasy. Młoda nie cierpi ubierania kombinezonu, więc z reguły wsadzam ją w jakąś kurtkę, na dół rajtuzy, spodenki i grubsze skarpety i do śpiworka. Ja mam z mimi koko - polecam bardzo ( https://www.facebook.com/mimikoko.handmade/?fref=ts ).
figura ale ładne rzeczy szyją a ten kocyk ''pure love''  💘
kupiłam 'wózek dla lalek' - jak to skomentowała moja siostra  😁 Greentom upp reversible - poniżej wstawiam foty z internetów  🤣
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 grudnia 2016 14:41
kanie jak jest jeden tylko do wyboru to dopiero dupa.. u nas tego w cholere ale co z tego jak nie dostaliśmy miejsca...

lotnaa i widzisz... dali mi żłobek w dzielnicy gdzie moja  noga normalnie nie staje 🙁 mysle ze w Monachium to jest jeszcze wiecej problemów, macie tam tez wiecej dzieci uchodźców a one maja pierwszeństwo, zeby sie integrowaly... taaa szczegolnie sie integrują jak sa i tak wśród swoich.
Lotnaa wiec jak bedziesz chciała wrócić do pracy to szykuj sie na ponad tysiaka na żłobek albo i dwa bo Monachium to inne realia  ... no i skarżyć miasto mozesz ale pewnie i tak Cie wyruch... jak nas wlasnie.

Do polski nie chce wracać, temat dla mnie zamknięty.

A gabrys lepiej. Chociaż powiedzieli mi
u lekarza ze to nie od mmrv bo to miedzy 7-10 dniem a gabrys miał na 4-5. Wiec sama nie wiem co o tym myslec...

pandurska wYglada naprawdę na głód. Raczej bym jeszcze pociągnęła to mleko.
falletta, o widzę że wybrałaś kubełkowe siedzisko😀 Bardzo podobny do quinny zapp.
KaNie My wszyscy jestesmy fit juz od niedzieli. Takze krotko i intensywnie  😉

Gienia-Pigwa No chyba tez jednak zostawie to mleko. Ciezko mi zdecydowac 🙁 POwiem ci co do MMR, ze u nas bylo dokladnie tak samo! Goraczka pojawila sie oba razy (powtorke juz mielismy) doslownie kilka h po szczepieniu i utrzymywala sie pare dni. Pani doktor powiedziala, ze to niemozliwe, ze P. byla napewno oba razy chora przy szczepieniu ( 🤔wirek: ), bo goraczka pojawia sie wlasnie 7-10 dnia. Kurde, wierzyc mi sie nie chce! Jeszcze jak piszesz, ze u was bylo tak samo  🙄 Po goraczce mielismy bardzo slabe noce jakis czas z krzykami.

Pieczemy wlasnie swiateczne ciasteczka. W niczym to nie przypomina sielskich obrazkow swiatecznych. Paulina wlazla tylkiem w stolnice i rozwalala ciasto na pol kuchni. Ani ja ani maz nie moglismy jej ogarnac  😂
ash   Sukces jest koloru blond....
22 grudnia 2016 15:39
Pandurska, u nas identycznie. Nie ma opcji bez flaszki w nocy.
Płacze, wola "menio" i pokazuje ze ma pusty brzuszek.
W ciagu dnia je sporo, ale głodny w nocy jest nadal.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 grudnia 2016 15:42
Pandurska, haha u nas z ciasteczkami było podobnie 😀 Cały facebook zasypuje mnie zdjęciami koleżanek i ich maluchów jak dzielnie robią ciasteczka, a u nas był to huragan. Ciastem Hania bawiła się jak ciastoliną, jak już wycięła jakiś wzór, to krzyczała "ojeje" i zaczynała ciastko przytulać, więc się rozwalało, a ona wyła, bo dzieło zepsute. Później była afera, że wsadziłam ciastka do piekarnika, a w międzyczasie zabawa mąką... Naprawdę żałowałam, że w ogóle chciałam piec te ciasteczka. Z dekorowania całkiem zrezygnowałam, kiedy wyjęłam pisaki do dekorowania, a moja córka najpierw naprawdę fajnie zaczęła malować ciacho, a później w to wszystko wsadziła rękę, którą później wycierała siebie samą. Powiedziałam dość. Spróbujemy za rok 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 grudnia 2016 15:47
U nas dwie blachy była zajęta, a potem już "sipać" mąką i tarzać się w niej 😉

Ale za to jaki efekt! <3
falletta, aaaale róż 😀 Pasuje do was 🙂

Gienia-Pigwa, ale was wy...rolowali ;> Masakra. To jaki plan B?

A my byłyśmy dziś z wizytą u szafirowej 🙂 Bliźniaki są naprawdę cudnej urody, jak nic powinni dalej płodzić dzieci, bo świetnie im to wychodzi 😀 Róża niezły urwis, do tego śliczny, ale moje serce i tak skradł Kubuś 😀 Sara, jak to w gościach, jęcząca, ale dało się żyć 🙂 Super, twarz mnie bolała ze śmiechu w drodze powrotnej 😉 Jak szafirowa zatwierdzi to wrzucę jakąś fotkę 🙂
Achaa i ciocia przekonała się jak to jest z Sary jedzeniem próbując nakarmić ją kaszką 😁
malenstwo piekna choinka! 🙂

Kombinezon + spiwor zimowy (!) jak dla mnie absolutnie nie. Wystarczy kontrolowac swoje dziecko. Moje zawsze, ale to zawsze ma w kombinezonie bardzo cieplo, pod spodem tylko body + rajstopki/legginsy na nozkach, dlatego mimo wszystko jak widze dzieciatka wygladajace jak himalaisci z lat 90tych i do tego spiworek w temperaturze 5-10 stopni to im wspolczuje. Ja ewentualnie dokrywam kocem, ale to juz musi byc minus albo mocno wiac. Wobec moich doswiadczen w naszym przypadku nie przemawia do mnie "dziecko sie nie rusza wiec mu zimniej". Idze zawsze jest cieplej niz mi.
Zrob jak czujesz, bo jak widac ile ludzi tyle opinii 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 grudnia 2016 19:43
Kalina wymiata!  😍

pandurska ta szczepionka to naprawde chyba serio taki syf jak piszą. Teraz ja jestem chora! Mam 38, migdały jak pomarańcze! :o a mały zaczął kaszleć. No zesz... jutro po 9 ide do pediatry i  będziemy czekać  bo maja juz full.

Dziewczyny co ja moge brać naturalnego zeby mnie gardło nie zaczelo bolec? Boje sie anginy, znoszę ja bardzo zle.

dziona no plan b to prywatne montessori bilingual dupa blada za ponad tysiaka ... 🙄 od 9 stycznia zaczynamy...poracha na całej lini.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
22 grudnia 2016 20:05
KaNie My wszyscy jestesmy fit juz od niedzieli. Takze krotko i intensywnie  😉

Gienia-Pigwa No chyba tez jednak zostawie to mleko. Ciezko mi zdecydowac 🙁 POwiem ci co do MMR, ze u nas bylo dokladnie tak samo! Goraczka pojawila sie oba razy (powtorke juz mielismy) doslownie kilka h po szczepieniu i utrzymywala sie pare dni. Pani doktor powiedziala, ze to niemozliwe, ze P. byla napewno oba razy chora przy szczepieniu ( 🤔wirek: ), bo goraczka pojawia sie wlasnie 7-10 dnia. Kurde, wierzyc mi sie nie chce! Jeszcze jak piszesz, ze u was bylo tak samo  🙄 Po goraczce mielismy bardzo slabe noce jakis czas z krzykami.

Pieczemy wlasnie swiateczne ciasteczka. W niczym to nie przypomina sielskich obrazkow swiatecznych. Paulina wlazla tylkiem w stolnice i rozwalala ciasto na pol kuchni. Ani ja ani maz nie moglismy jej ogarnac  😂

Pandurska u nas gorączka po MMR pojawiła się 10doby, książkowo (jeden dzień czy dwa temperature miała). Przy tej szczepionce często wlaśnie 10dni po szczepieniu coś zaczyna się dziać.

a co do pierników. Przy robieniu siedziała sobie i bawiła się ciastem i mąką, robiąc ogólną demolkę. Ale była szczęśliwa i pozowliła mi na zrobienie pierników. Przy zdobieniu było już gorzej. Bo ostatecznie skończyło się na tym że najadła się lukru (zrobiłam na bazie ubitej wody z ciecierzycy i cukru pudru) i potem przeżyłam największa histerię jak do tej pory. I zdecydowanie uważam że to cukier przyczynił się do tego. Zjadła go sporo, więcje niż sporo bo głupia pomyślałam - niech raz ma. Zamiast bawić się zjadała lukier. I to sporo 🙁  I ewidentnie nagły skok insuliny  przyczynił sie do tego co zrobiła potem. Ale długo by opisywać. Powiedziałam "nigdy więcej aż takich szaleństw i takich ustępstw".
Ostatecznie ozdobiłam sama pierniki na choinke. Wiszą już na niej.
gienia dobry miod! Po lyzeczce ale czesto, dlugo trzymaj w buzi. Mi pomaga, jak tylko zadrapie gardlo to wcinam i nic sie nie rozwija.
To mała fotorelacja z cyklu re-volta łączy ludzi:

Sara i Kazio z wczoraj


I Sara z ekipą z dziś 🙂



Zdjęcie pt. wszystkie dzieci leżą na brzuszkach i patrzą w aparat 😀 Naprawdę 2 sekundy wcześniej leżały...

aszhar a no, po licznych analizach doszłam do wniosku, że nie widzę na dzień dzisiejszy swojej dzidzi w standardowej spacerówce. Nie zniosłabym widoku rolującego się dziecka. A, że składa się bez konieczności wypinania siedziska to ideollo. Brałam pod uwagę właśnie quinny zapp xtra2 i quinny moodd, ten pierwszy odpadł ze wzgląd na 3 koła - nie gadają do mnie, a w tym drugim co prawda można podpiąć przednie 2 ale jak na spacerówkę to strasznie duży mi się wydaję. Ja już mam po dziurki wielkie wózki/koła. No i system rozkładania podobno zawodny. Zobaczymy jak ta eko zabawka nam posłuży... jak zawsze wyjdzie w praniu  🤣
Dzionka ha ha ha widzę, że już mam przypiętą łatkę pink świra?  😁 ale Sara już fajnie stoi! I Szafirki jakie duże  😲
maleństwo uroczo Kalinka wyszła!

Dzięki dziewczyny za liczny odzew w sprawie śpiworków  :kwiatek: całość sobie przemyślałam i już mam odpowiedź  😉
falletta, wózek pod względem funkcjonalnym super, ale...wizualnie nie mój typ 😉 🙄 Oby dobrze służył!... jak zęby Zośki? U nas wyrzyna się w końcu dolna jedynka, myślałam, że się nie doczekam 😅
Figura wiem, specyficzny jest, nie każdemu wpadnie w gust. Ale dziś mi go kurier przywiózł i jestem zakochana jak leciutko się prowadzi i fajnie Zośka w nim 'siedzi'. Co do ząbków - ciężko powiedzieć. Ślini się umiarkowanie, pcha do buzi wszystko, niby delikatnie napulchnięte dziąsło ma ale nic poza tym. Do póki nie zobaczę białych kropek to pewnie nie wyłapię tego okresu ząbkowania  🤣 gratuluję ząbka! Ja już się nie mogę doczekać uśmieszków z uzębieniem  🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 grudnia 2016 09:01
Dzionka, swietna banda 🙂 A Szafirki jakie już duże!

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i szczęśliwych Świąt! 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 grudnia 2016 10:39
Dzionka, ale super spotkania! Marza mi się takie voltowe "konfrontacje" 😉
Jaki Kazio wysoki! A Sara wyładniała i "wykobieciała". Ja tam mam swoją prywatną teorię, ze niemowlaki śmieszne, ale potem zdecydowanie ładnieją 😉 (noooo, pewnie aż do okredu dojrzewania, fu).
szafirki super i chyba klony rodziców, co?

Lotnaa, Hanka też wyrosła, że ho ho! Wesołych i Tobie!
Lotnaa, śliczna Hanka i jak zawsze super ubrana 🙂 Wesołych!!

maleństwo, Wpadam do Ciebie latem przy okazji działkingu albo zapraszam was do siebie (jest piaskownica 😀), serio serio! Rózia podobna do mamy, Kubuś do taty, czyli prawidłowo 😀 a Sara to raz mi się ładna wydaje a raz wygląda jak straszny grubasek (moje za chude dziecko, taaa...). Nie mam pojęcia co z niej wyrośnie 🙂 A wy jak spędzacie Święta?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 grudnia 2016 12:37
Dzionka, no problemo, latem pakuję Kalinę do auta i jadę, do Szczytna mam jakieś 40 km...

A my dziś sami, jutro do teściów i podziwiać przez brzuch przyszłego Wnuka Wszech Czasów :p
Kalina tak podniecona wizją Mikołaja, że jest nieznośna. Padła i niech śpi...
Dobrego na święta Wszystkim! 🙂

Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 grudnia 2016 10:17
Dziękujemy 🙂

RaDag, śliczności!

Od nas jeszcze jedno:
Super foty, dziewczyny 😍 Co dzieciaki dostały??

Nie będę dublować z fejsem, więc 2 inne 🙂

Pchacz się bardzo udał, jest super! I nie wywala się.


I buziaczki 🙂 Tylko mi daje sese


Tylko wstała z katarem po pas, masakra :/
Boskie foty 😍

Mam nadzieje za rok równie piękne zdjęcia robić przy choince 🙂

Myślę że mam już odwagę się ujawnić, jest to dla mnie szczególna chwila jako ze ten wątek czytam...od dzieciństwa 😀 zaczęłam od nizmiernej, czyli od samego poczatku.

Zaczynam 10 tydzień, mój gumis machal do mnie na usg rękami i nogami a serce pięknie mu bilo 🙂

Pozdrawiam świątecznie! 😅
GRATULACJE 😀
I witamy oficjalnie 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 grudnia 2016 08:12
sienka, no nareszcie 😀
Grarulujemy i niech moc będzie z Tobą. Pewnie termin jakoś na wakacje?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 grudnia 2016 08:16
sienka Gratuluję !!!!!! 🙂

dziewczyny piękne fotki !!!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 grudnia 2016 09:20
Sienka fantastycznie!!!  😅 Wielkie gratulacje! 😍
sienka, no wreszcie 😉 Oficjalne gratulacje i wpadaj tu często 🙂!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się