Sesja/Studia i t d ;)

Proszę dzisiaj o mocne kciuki. Mam dwa ważne zaliczenia.  🙁
Sonkowa, trzymam!
Ja mam dziś jedno, ale... śmiech na sali. Z logiki. Pan doktor jest bardzo... specyficzny. Powiedział tylko, że zaliczenie będzie ustne, i że mamy mieć ze sobą swoje prace domowe. Nie ma szans czegokolwiek się uczyć, więc liczę na to, że za prezentację, którą każdy z nas robił i za te prace domowe wstawi wszystkim 3 i tyle, a pytania zada tym, którzy będą chcieli. Podobno rok temu tak zrobił 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2017 07:47
madmaddie tak 😉 mój opiekun nawet nie wie czy ja jeszcze żyję bo od pół roku z nim nie rozmawiałam  😡 Uznał, że skoro mgr napisałam dobrze to teraz też sobie poradzę i tyle było z naszego kontaktu. A tymczasem ja nie mam nic  😵 Niech mnie ktoś kopnie w tyłek proszę  😡

zbierasz materiały chociaż? do tego łatwiej się zabrać niż do pisania, no i ciekawe jest 😉 potem pisanie samo przyjdzie, żeby był efekt wymierny z całej tej pracy
Ktoś kończy może w tym roku weterynarię?

A no ja, jak dobrze pójdzie za 2- 3 tygodnie 😉. Co potrzeba?
Apy i pato zaliczone! jeszcze "tylko" jutro dwa kolokwia, w przyszłym tygodniu koło zaliczeniowe i egzamin.  😵
Kurde, pomocy... Niech mnie ktoś natchnie, bo takiego zaliczenia to jeszcze nie miałam... "Metodologia nauk geograficznych". Facet pozapierdzielał całe slajdy teoriami filozoficznymi. Każda kolejna lepsza - zdania kilkukrotnie złożone, co trzecie słowo trzeba googlować, a jak już rozumiesz każde słowo, to nie rozumiesz sensu. Po prostu nie do nauczenia. Jak dostanę jutro pytanie o "Naukowy sposób poznania Świata" albo o "Prawdę w nauce", to chyba jeb... kartką o blat i wyjdę. : (

EDIT: Klasyczne definicje prawdy i nieklasyczne definicje prawdy.
Rozumiem, że prawda, jak racja, jest jak dupa i każdy ma swoją? : D
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2017 12:32
można wygooglać
klik
[url=http://www.staff.amu.edu.pl/~awisniew/wprowadzenie_do_filozofii/wyklady/04.%20Zagadnienie%20prawdy.pdf]klik[/url]

wiadomo na pewno, że fakty nie istnieją 😉
można wygooglać
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawda
http://www.staff.amu.edu.pl/~awisniew/wprowadzenie_do_filozofii/wyklady/04.%20Zagadnienie%20prawdy.pdf

wiadomo na pewno, że fakty nie istnieją 😉


Ja wiem, googlam to od wczoraj. Takich zagadnień mamy około 100, a nasz kierunek nawet nie stał obok humanistycznego. Więc cała ta filozofia jest nam obca. : P Ale zamierzam zdać ten egzamin! : )
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2017 13:58
dasz radę 🙂 przetłumacz sobie tylko te teorie na ludzki i powinno pójść :> jak coś to mogę pomóc 😉
robakt   Liczy się jutro.
26 stycznia 2017 16:10
Proszę o kciuki jutro, egzamin inżynierski na mnie czeka!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 stycznia 2017 19:14
Trzymam kciuk-asy  za wszystkich którzy zdają  na weekend egzaminy. :kwiatek:

Moje ,,Prawo cywilne"- dzisiaj informacja, że ćwiczenia zaliczyłam na 5- mogę przystąpić do egzaminu  😅
A  ten zbliża sie wielkimi krokami . Tutaj już nie będzie tak wesoło ,bo zagadnienia sa mega skomplikowane i bez wykucia kodeksu praktycznie niemożliwe do  ogarnięcia.
W dodatku zaraz wypluje płuca. Grypa mnie rozłożyła na 2 tygodnie.
Nie dam się  🏇
Dostałam 4,5 ze statystyki 🏇 To dzisiaj jeszcze walczymy z wykładowcą, żeby nie zmieniał warunków zwolnienia (które to swoją drogą wcześniej ustalił z naszym prowadzącym...) i zostaje mi do napisania we wtorek koło z algebry i kooooniec 💃 Potrzebuję z niego jakieś 40% także luzik. Wczorajsza logika na 3, tym to się nikt nie przejmuje tak naprawdę. W dodatku możemy poprawiać, ale wątpię, żeby ktokolwiek jeszcze się odważył 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 stycznia 2017 18:19
Ja zaliczyłam koło ze wstępu, jutro egzamin ze społecznej, w niedzielę ze wstępu i rozwojówki. Proszę o kciuki!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 stycznia 2017 22:02
Pytanie to dziewczyn z lekarskiego, ewentualnie z wety. Mój promotor dzisiaj mnie zabił pytaniem ... "Dlaczego sterylizuje się narzędzia przed sekcją zwłok m.in. do nacięcia klatki piersiowej w Y ?" Pytanie z lekarskiego z egzaminu patomorfy bodaj ... Cóż, odpowiedzi nie dostałam , a pytanie mnie zaintrygowało. Mieliście o czymś takim ?  😁
Nie wiem jak u ludzi, ale my czasem pobieramy próbki do badań mikrobiologicznych w czasie sekcji, więc może, żeby nie zanieczyścić próbki drobnoustrojami z sekcji z zeszłego miesiąca?  😉 zresztą nie chcę wiedzieć co by się mnożyło na tych narzędziach jakby je zostawić same sobie... Z drugiej strony na studiach na anapatach chyba tylko były myte (weta).
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 stycznia 2017 23:15
Tez tak odpowiedziałam, na co doktore stwierdził, że na tym materiale to raczej ciężko żeby coś się zalęgło. :P celowalam coś w jakieś reakcje, bo się ciało rozkłada , ale też chyba nie to ..
flygirl E tam ja mam calkiem inne odczucie co do Lublina, fakt, żę z pracą ciężko bo się rozglądam i nic znalźć nie mogę (choc nie szukam jakoś bardzo mocno), ale poza tym Lublin lubię🙂

galopada Gratulacje🙂

robakt Również gratulacje Pani inż.🙂 i trzymam kciuki za pozytywne poukładanie jakoś z tą magisterką zeby wyszlo jak najlepiej.

Sonkowa łączę się w bólu i gratuluję tgo co juz pozaliczalas🙂

kasska Dla mnie drugi rok był luzniejszy niz pierwszy, szczegolnie 2 semestr, bylo troche nauki, fizjologia szczególnie, zimowa sesja u nas dość ciezka bo biochemia anatomia, ale generalnie jak sie uczylo systematycznie to było ok.

W przeciwienstwie do tego co jest teraz bo nigdy sie tak systematycznie nie uczylam a i tak czasu brak.

Ale melduję, że przedsesyjną batalię wygrałam, wszystko pozdawan, dokonałam niemozliwego i nauczyłam się na tą nieszczęsną mikro -zdłam bakterie, a dzien pozniej pocisnęłam farmę na 4 zatem poki co jadę na samych 4i jest szansa na zwolnienie z egzaminu w czerwcu jak tak dalej pojdzie🙂😉 Poza tym diagnostyka zaliczona,  a wcoraj ostatnie zaliczenie z patofizjo na 5🙂😉 Sama nie wierzę, ale to był fajny temat uwielbiam jak coś jest logiczne łączy się jedno z drugim więc bardoz przyjemnie odpowaidało mi się z równowagi kwasowo-zasadowej i stresu.

Teraz w najlepszym przypadku jeszcze tydzien ale cos czuje ze na tym sie nie skonczy. W poniedziałek Ochrona zdrowia publicznego..... w środę mikro a w czwartek farmacja. Nie wiem od czego zacząć naukę z mikro bo łaskawie powiedzą o ewentualnych zwolnieniach dopiero w poniedziałek, a miałam pozdawane poprzednie zal w pierwszych terminch więc jakaś szansa jest no ale nigdy nie wiadomo jak oni sobie to powymyślają. ech
Magdzior zazdroszczę tych zwolnień. My jedynie możemy się przedterminem nacieszyć..  🙄
Sonkowa jesli nic sie nie zmieni bo to tez nie wiadomo, ale teoretycznie bylo mowione ze 4 ze wszystkich zaliczen i wszystko w pierwszym terminie zwalnia, więc wolę juz teraz przysiąść i potem miec jeden egzamin mniej bo i tak sie tego trzeba nauczyc i tak, a akurat farmy mi sie bardzo fajnie uczy🙂

gorzej z tą mikro🙁 ta katedra ma swój świat, i np. tutaj to juz nawet pełne 3 i zaliczone wszystkie wejsciowki moze zwolnic (no bo u nich pełne 3 to świętość), z tym, że ja nie pamiętam co mialam w tamtym semestrze czy magiczne 3 czy moze 3-, ale oni i tak patrza na przekrój całego roku i sobie wybiora iles tam osób więc raczej sie nie nastawiam.

matko siedze nad ta mikro pół dnia i nic nie wiem... powtarzam ogólną i z jednej strony nudzi mnie to bo czytam i sobie przypominam bo przecież już się tego uczyłam, a z drugiej zas stron bez czytania nie pamiętam nic więc powtórzyć trzeba i tak siedzę a efektów niewiele, ech
Mamy kogoś, kto wyjechał na Erasmusa na magisterce?
Magdzior, no właśnie, u nas było powiedziane, że od 4,5 z zaliczenia ze staty jest zwolnienie z egzaminu i co? Jednak nie... Szanowny pan wykładowca 10 razy zmieniał zdanie i lipa. Siedzę zawalona książkami cały dzień i tak do przyszłego piątku 🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 stycznia 2017 17:42
Mamy kogoś, kto wyjechał na Erasmusa na magisterce?


Ja  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2017 18:02
Trzymam za was kciuki dziewczyny!
A ja za godzinę ostatni egzamin.
Poranny był mega trudny.
Strasznego mam stresa.
Strzyga, trzymam kciuki i trochę zazdroszczę!
Ja im więcej robię zadań tym mniej umiem na wtorek, a przed piątkowym egzaminem ze staty tak bardzo się stresuję, że nie mogę myśleć o niczym innym 🙁 Boję się, że serio będzie chciał oblać jak najwięcej osób, o ile na laborkach wymiatałam, bo jednak z komputerem wszystko prostsze, tak przed tym egzaminem nawet już nie wiem, czego się uczyć a czego nie 🤔 Przynajmniej trochę z tych laborków kojarzę, ale jak nam dowali to pewnie połowy słów nie zrozumiem 🙁
Strzyga, kciuki! 🙂
Ja już po egzaminach, staram się nie stresować wynikami bo po co? Najgorzej że w tym tygodniu mam do zrobienia portfolio plus dwie kobylaste prace (termin poprawkowy, w pierwszym nie oddałam więc jak teraz coś pójdzie nie tak to oblany przedmiot, głupia ja :/ )
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2017 19:36
maiiaF, zdane! Ugh.
Teraz tylko wyniki ze wstępu do psychologii i psychologii społecznej.
Strasznie mi smutno, że społeczna I się kończy, bo miałam w tym semestrze wykłady z najwybitniejszym polskim psychologiem - prof. Wojciszkę. I jestem jego psychofanką <3
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 stycznia 2017 19:37
Strzyga co studiujesz?  👀 Poszłaś tak po prostu na psychologię jako kolejny kierunek, czy coś innego?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2017 19:39
smarcik, tak, psychologia jako kolejny kierunek =) Wreszcie dojrzałam, zmieniłam całe moje życie i plany na przyszłość =) I teraz studia napędzają moje życie, pomimo, że płacę za nie, chore jak dla mnie, pieniądze 😀
smarcik priv  :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
30 stycznia 2017 08:13
Jak już Magdzior tu przemyciła informację, jestem INŻ. ROBAKT 😀

A dzisiaj jadę z resztą grupy stoczyć prawną batalię o otwarcie II stopnia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się