Kącik WKKW

_Gaga, no, ale to są międzynarodowe zawody przecież. No i 3* w wkkw to "trochę" inny kaliber niż nawet 150 na ogólnopolskich.
Coz, szkoda, dla mnie to mocno niezrozumiale.



Czyli 4 * to było by 1,80  m ( nie przesadzajmy ) 😁 Trochę te wyniki w 3*nie urywają tyłu zwłaszcza że cross był na końcu i nie on był największym problemem  . W 3 * Pierwszy Polak ( 63,6 pkt po ujeżdżeniu i po skokach a tylko 12,4 za cros to nie za bogato ) dopiero na 21 pozycji. w pierwszej 10 tce prawie sami Niemcy  🙄

W 2* Rewelacyjnie Gosia . Wspaniały wynik 44,1  i 2 miejsce oraz 4 -te Tatiany z wynikiem 47 pkt  . To budujące.  😉
Witam 🙂 Czy któraś z obecnych tu osób robiących zdjęcia, wybiera się za tydzien na zawody wkkw do
Racotu ?
Tutaj powinien byc stream z zawodów Badminton Horse Trials.[s] Póki co u mnie nie działa, a chyba miało być od 10. Może później...?[/s] Juz działa 🙂
Witam  😉
Czy ktoś wie jaki musi mieć certyfikat kamizelka ochronna, aby dopuścili mnie do wystartowania w klasie LL lub L?

Życzę miłego dnia  😀

Ps. Dokładnie chodzi mi o tą: https://www.amigo-konie.pl/e1226-zandona-shield-jacket-evo-x6-equitation-kamizelka-ochraniacz-na-kregoslup-158cm-do-167cm.html
Kamizelka ma mieć: "Spełnia normy bezpieczeństwa EN 13158 poziom 3
oraz Beta 3 2009." Jak nie więcej/coś nowego.
Ta ma Level 1 - nie nadaje się na WKKW. Żaden ochraniacz na kręgosłup się nie nadaje. kamizelka na kros musi chronić też żebra.
Bardzo dziękuję za odpowiedź  😉  🙂
Transmisja z Badminton: http://tvcatchup.com/watch/bbcredbutton
Wczoraj zawodnicy wypowiadali się na temat tegorocznego krosu, że stoi poważnie i jest to najtrudniejsze technicznie Badminton jakie widzieli.
Od siebie dodam (byłam dwa razy na krosie w Badminton), że oj robi wrażenie kros w tym miejscu, a wykorzystanie (przez budowniczego) ukształtowania terenu nie pomaga.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2017 12:41
Do której godziny dzisiaj cross? Niestety siedzę w szkole i nie mam możliwości teraz oglądać 🙁

Kto się wybiera na Strzegom Horse Trials? 😀 Nie moge się doczekac
Do 18😲0 naszego czasu.
Faktycznie cross robi wrażenie, jakby coś to po przejściowych problemach technicznych relacja na oficjalnej stronie BHT też już działa 😉
Kilka pytań.
1 pod tą powietrzną kamizelką trzeba mieć też tradycyjną?
2 czy jak koń spłynie z przeszkody i zawodnik jedzie dalej płynnie na wariant to liczą się punkty za odmowę?
3 jak przeszkoda jest na zawiasach, koń na zahaczy i rozbuduje to są punkty karne?
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2017 17:13
Jestem pewna tylko co do 3. pytania - tak, za rozbudowanie przeszkody na zawiasach są punkty karne.
O co chodziło z tymi karnymi dla Ingrid? Co ona zrobiła na tych bramkach, że sędzia najpierw dodał 11 punktów (i dlaczego 11?), a po jej odwołaniu zostały one wycofane? Nie bardzo zrozumiałam komentatorów, coś poszło o niebezpieczną jazdę?
Wszyscy co tam dzisiaj wystartowali są nieziemscy. Nie mogłam spokojnie oglądać tego crossu.
magda,
1. Tak trzeba. Powietrzna może nie odpalić , co zdarza się choćby przy wywrotce z koniem jak się zrywka nie urwie
2. Masz na myśli alternatywę? Tj jak spłynie z prostej drogi i pojedzie alternatywę? Jak to jest odmowa konia, to jest 20 pkt, jak decyzja jeźdźca (wyraźna!), to nie ma pkt. Ale jak koń spłynął to spłynął, omówił, jest kara
3. Tak , za rozbudowanie przeszkody są punkty karne - dokładnie 11 pkt.

Facella, te 11 pkt dostała Ingrid. To punkty, które można cofnąć, bo bywa, że przeszkoda się rozbuduje sama np. kilka koni uderzy w nią i w końcu jakiś koń "zrzuci" ją ogonem. Dokładnie przepis mówi:
W   przypadku   niespodziewanej aktywacji   (np.   aktywacja   przy   nieznacznym   kontakcie)   komisja sędziowska dokona
oceny możliwości anulowania punktów karnych. Podczas oceny ewentualnej możliwości wycofania kary komisja sędziowska nie dochodzi, czy koń mógłby upaść czy nie oraz czy kontakt był przednimi czy tylnymi nogami, lecz tylko to czy nastąpiła niespodziewana aktywacja mechanizmu poprzez lekkie puknięcie.
Jest to jedyny przypadek, gdy kara może być anulowana.
Nie mogłam spokojnie oglądać tego crossu.


Ja też, niektóre upadki były przerażające.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2017 17:45
Tylko z tego co było widać na powtórce chociażby, to Ingrid tych bramek nie rozbudowała.
Dziękuję za odpowiedzi! Też byłam przerażona momentami oglądając 😉 Ostatni przejazd - poezja! Miałam wrażenie że o klasę lepsza para od wielu poprzednich!
Facella, na filmie kompletnie nie było widać czy rozbudowała, czy nie... Skoro dostała 11 pkt to prawdopodobnie spadła przeszkoda jednak.
Gdzie można oglądnąc kros? Na stronie BHT widze tyko że był live, nie ma na razie "nie live"?
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2017 21:07
Będzie w poniedziałek po 22 na YT
Kurczaki, ja gdzies na fb widzialam juz transmisje. Nadawali na zywo i sie ostalo na profilu. Problem w tym, ze nie pamietam jak sie strona nazywala  😵 equineo, equione jakis tak chyba 👀

Edit: znalazlam! Equideo
klik
Andrew Nicholson!!!
2.Michael Jung
3.Tim Price
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 maja 2017 16:01
O wow. Trzymałam kciuki za Nicholsona.

Był ktoś w Racocie? Co tam się działo dzisiaj w L, mam info ze koń się zawalił na dziewczynę, ona żyje w ogóle? Skąd pięć eliminacji w gwiazdce?
Edit: ok, wiem że dziewczyna z wypadku została przetransportowana żywa do szpitala.
Czy na klasę LL wystarczą takie ochraniacze? https://konik.com.pl/p/515/7521890/ochraniacze-kontaktowe-trentino-toskana-busse-ochraniacze-tyly-ochraniacze-kaloszki-owijki-i-podkladki-dla-konia.html Nie wiem czy jest sens kupować prawdziwe crossówki, jeśli nie planujemy regularnych startów
Dodam, że planujemy wybrać się do Kwiek, gdzie ponoć LL jest bardzo niska.
Miłego dnia  🙂
Moon   #kulistyzajebisty
08 maja 2017 10:33
Galianowa, o ile koń nie ma jakiś dziwnych nóg - nie obija się nimi to moim zdaniem to i zwykłe ochraniacze + kaloszki by dały radę - w Sopocie wielu zawodników w L jechało w "zwykłych" Veredusach, zwłaszcza że w najniższych klasach raczej nie ma przeszkód do czesania 😉
Galianowa, kontaktowe na crossie możesz zgubić, poza tym nie chronią dobrze przed uderzeniem (nogą o nogę). Rozsądniejsze już zwykłe skorupy o ile nie ma hyrd...
Bardzo dziękuję za odpowiedzi 🙂 W takim razie kupimy zwykłe ochraniacze na kołki, a kaloszki obowiązkowo ma na każdym treningu 😉 
Galianowa, masz nicka od imienia Galiano?


Zawał życia  😂 😂
Dokładnie  🙂

Fota gigant 🤬
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
08 maja 2017 18:57
Galianowa, tego Galiano, co u Zbyszka w Kleszczewie stał?
Kawał... czołgu  😉
Nie mam pojęcia  :O Kupiliśmy go od pani Agaty Przybysz, wiem że jeździła na nim wkkw Sonia Chwirot, a w wieku trzech lat stał na 100% na hipo w Sopocie  🙂 Jest z 2002 roku  😀 Jeśli chodzi ci, że jest bardzo długi to na pewno mówimy o tym samym koniu  🤣 https://www.bazakoni.pl/galiano-statoking-gandawa
halo jest ktoś w Strzegomiu i orientuje się skąd tyle wycofań przed crossem? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się